Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 79

Wątek: Czy mołybyście zerknąć?

  1. #21
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    164

    Domyślnie

    To może tak:

    kieszonka Charlie B. OS
    Kieszonka Blueberry OS

    Otulacz XS + 4 wkłady welurkowe Babyetta

    Milovia Małe Me OS - 3 kieszonki

    2 otulacze Milovia OS + 10 wkładów

    3 kieszonki Nappime


    Wystarczy? A może jeszcze 2 kieszonki kokosi ?
    Ostatnio edytowane przez leluchow ; 19-07-2013 o 14:41

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    a milovi/male me nie chcesz mniejszych tych kieszonek?? OS na noc ubiera mój 2,5 roczny synek
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  3. #23
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leluchow Zobacz posta
    Witajcie, jestem mamą 1,5 m-cznego chłopca (waga 4600-4700). Już w ciąży czaiłam się na wielorazówki, ale stchórzyłam . Teraz w sumie jestem zdecydowana zacząć pieluchowanie wielo głownie z uwagi na brak chemii przy dupinie. Siedzę w necie od wczoraj od 17 i coraz głupsza jestem mam wrażenie.
    Czy mogłybyście zerknąć czy taki zestaw jest ok?
    5 pieluszek Close Parent pop in - 3 bambusy 2 minkee
    2 dodatkowe wkłądy bambusowe
    2 dodatkowe wkłądy minkee
    5 pieluszek kieszonek May Lily OS

    Zastanwiam się czy dokupić jeszcze np. 2 formowanki i 2 otulacze Babyetty w rozmiarze XS?
    Będę wam wdzieczna za wszelkie uwagi.
    1)close parent planujesz nową generację czy starą?
    nowa jest sztywniejsza przy brzuszku, na starej szybciej widac zużycie (mechaci się), ale moim zdaniem bardziej przyjazna dla dziecka
    imo dobra pielucha

    2) may lilly- hmmmmm, niewielu ma zwoleników, ja nie miałam, ale ma mało pochlebnyc komentarzy, podobno skłona do wycieków i duża (ale- każdemu co innego pasje, moze u Ciebie się sprawdzi- radzę jednak kupić na poczatek tylko 1 i sprawdzić czy Ci pasuje)

    xs bym nie brała już tylko weszła w os od razu, szkoda przy takiej wadze kupować xs zktóych zaraz bob wyrośnie
    ale tak-> formowanki i otulacze na noc Ci się przydadzą, babyetta otulacze rzeczywiście godne uwagi

    formowanki weź już bambusowe lub konopne (konopne bardziej twardnieją w praniu)-> przy tak dużym dziecku 100% bawełna będzie gorszym rozwiązaniem, bambus i konopie sa chłonniejsze

  4. #24
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leluchow Zobacz posta
    To może tak:

    kieszonka Charlie B. OS
    Kieszonka Blueberry OS

    Otulacz XS + 4 wkłady welurkowe Babyetta

    Milovia Małe Me OS - 3 kieszonki

    2 otulacze Milovia OS + 10 wkładów

    3 kieszonki Nappime


    Wystarczy? A może jeszcze 2 kieszonki kokosi ?
    blueberry os nie polecam Ci na takiego małego szkraba, to bardzo duże kieszonki i szerokie w kroczku,
    o xs już pisałam

  5. #25
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    charlie banana os zmniejsza się do mikro rozmiarów wręcz a starcza.... u nas do 14,5 kg starczył to dobry wybór

  6. #26
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Losanna Zobacz posta
    Bambusowa tetra jest doga, ale zacznij od muślinowych ecopi. Zestaw 4 szt. można kupić za 29 zł. Są dość chłonne. Na pewno dla takiego maluszka wystarczą.
    Bambusowa tetra lenny lamb 30 zł za 3szt
    Właśnie będę taka zamawiać na dniach
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  7. #27
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kreska Zobacz posta
    Bambusowa tetra lenny lamb 30 zł za 3szt
    Właśnie będę taka zamawiać na dniach
    Wszystko zależy od gramatury.

    Kokosi miała niegdyś za 12 zł / szt., chyba już niedostępne. Ale gramatura nie była bardzo wysoka.

    Ale podeślij adres sklepu przyda się
    Ostatnio edytowane przez Losanna ; 19-07-2013 o 16:47

  8. #28
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Xs nie brałabym już w tym wieku, my tak zaczynaliśmy zakładać już os

    mały one size kokosi będzie leżał idealnie Ale ja używałam już w tym wieku też normalnych one size babyetty, kokosi, milovi, nappieme

    Świetnie chłoną ręczniczki bambusowe kokosi i wkłady składane, bardzo je polecam, zarówno do otulacza jak i kieszonek

    Cp nie kupowałabym na twoim miejscu, ja wypróbowałam i zaraz sprzedałam, wg mnie sztywne są i jakieś takie duże dla malucha.

  9. #29
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kali Zobacz posta
    k

    Cp nie kupowałabym na twoim miejscu, ja wypróbowałam i zaraz sprzedałam, wg mnie sztywne są i jakieś takie duże dla malucha.
    kali, a jakie miałaś, nową generację prawda?
    ta stara, jak już pisałam powyżej, jest bardzo fajna, mięciutka i przyjazna, niestety szybciej się niszczy, nowa- imo nieprzyjazna.

  10. #30
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spinek Zobacz posta
    kali, a jakie miałaś, nową generację prawda?
    ta stara, jak już pisałam powyżej, jest bardzo fajna, mięciutka i przyjazna, niestety szybciej się niszczy, nowa- imo nieprzyjazna.
    właśnie miałam starą, kupiłam ją po naczytaniu się o niej,że jest fajna i u nas na pupie była może z 3 razy.
    Ale jakby nie było, każdemu co innego pasuje

  11. #31
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kali Zobacz posta
    właśnie miałam starą, kupiłam ją po naczytaniu się o niej,że jest fajna i u nas na pupie była może z 3 razy.
    Ale jakby nie było, każdemu co innego pasuje

    i to mnie bawi w pieluchach, co matka to opinia, szczerze współczuję nowicjuszom

  12. #32
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spinek Zobacz posta
    i to mnie bawi w pieluchach, co matka to opinia, szczerze współczuję nowicjuszom
    no bardzo smieszne .........

  13. #33
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leluchow Zobacz posta
    no bardzo smieszne .........
    ja na prawdę polecam mniejszy one size od kokosi czy to kieszonki, czy inne i też wkłady składane i ręczniczki co do tej firmy nie widziałam złych opinii

  14. #34
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Ja kupiłam na początku tak jak Ty CP z bambusem, ale tak jak ktoś pisał CP mają gruby rzep z tyłu, mocnå gumkę, wkład z gumką z tyłu i dla takiego maluszka robi się trochę za dużo. Poza tym jak zmiejszasz napkami rozmiar CP (mają lamówkę) tworzy się fałdka, nie są wygodne dla takich maluszków (wiem co mówię, kupiłam 13 szt CP i usiłowałam pieluchować w nich młodego od początku). Kupiłam w końcu wełniane otulacze imse vimse i wkłady bambusowe lolipop i to już było ok. Ja z kieszonkami przy takim maluszku byłabym ostrożna, bo będą przeciekać i możesz się zniechęcić a szkoda. Mam też Maylilly i na początku porażka, ale jestem z natury uparta i próbowałam dalej, aż moje dziecię dorosło do kieszonek teraz nawet na nocki używamy kieszonek. CP czekają na raczkowanie i chodzenie i myślę, że na odpieluchowanie będą dobre, bo mam wkłady bambusowe a mój młody nie cierpi wilgoci przy pupie

  15. #35
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    w nappime zainwestuj
    zerknij do naszej blanki ecodidi ma fajny system z wełnianymi otulaczami, jej formowaki używam od ok 3 mies do dziś ( 1,5) w stanie bardzo dobrym


    miłego wkręcania się

  16. #36
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Na pieluchowanie nie ma jednej recepty. Tak jak dziewczyny pisza, kazemu co inego pasuje.

    Jednak nie inwestuj w bardzo male pieluszki, bo dzieci szybko rosna. Kieszonek tez bym nie kupowala zbyt wielu, ( sama mam 2( charlie banana & babyette i ciesze sie ze wiecej nie kupilam).

    Polecam ecodidi, super welniane otulacze z wpinkami.
    Jezeli nie masz nic przeciwko chinskim pieluszkom to Bobolider ma ciekawe otulacze za 25 zl.
    Ja na Twoim miejscu kupilabym troche muslin, tetry bambusowej czy co tam Ci wpadnie w oko.

    Powodzenia w pielchowaniu .

    A. listopad 2012




  17. #37
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    [QUOTE=inka;2447505]
    Na pieluchowanie nie ma jednej recepty. Tak jak dziewczyny pisza, kazemu co inego pasuje.
    No wlasnie, bo na przyklad:

    Kieszonek tez bym nie kupowala zbyt wielu, ( sama mam 2( charlie banana & babyette i ciesze sie ze wiecej nie kupilam).
    Ja mam ponad 20 i jestem bardzo zadowolona. Nie chcialo mi sie bawic w skladanie tetry itp.

    Polecam ecodidi, super welniane otulacze z wpinkami.
    U mnie sie nie sprawdzil niestety. Chcialam na noc, ledwo przykrywal mi formowanki, potem mlodemu jakas wysypka wyszla i jednak wyszedl ze mnie len, bo nie chce mi sie prac recznie i lanolinowac.

    Jezeli nie masz nic przeciwko chinskim pieluszkom to Bobolider ma ciekawe otulacze za 25 zl.
    Ja na Twoim miejscu kupilabym troche muslin, tetry bambusowej czy co tam Ci wpadnie w oko.
    Hehe, ja na twoim miejscu nie kupowalabym tetry, tylko kieszonek kilkanascie, roznych firm, a na noc z 5 sztuk bambusowych formowanek i ze 3 otulacze. Plus rolke papierkow jednorazowych do lapania kupy.

    A. 02.2010, T. 06.2012

  18. #38
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ananke Zobacz posta
    ja na twoim miejscu nie kupowalabym tetry, tylko kieszonek kilkanascie, roznych firm, a na noc z 5 sztuk bambusowych formowanek i ze 3 otulacze. Plus rolke papierkow jednorazowych do lapania kupy.
    żeby Ci ułatwić:
    ja wielbię tetrę + otulacz, na zmianę z formowankami bez otulacza

  19. #39
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    164

    Domyślnie

    No ja sama nie wiem. Nie wiem czy będę wiedziała jak złożyć tę tetrę. Cenowo otulacz plus wkład ( a propos czemu tetra a nie wkłady - takie które wyglądają jak podpaski z materiału) wychodzi mniej więcej tyle co keiszonka. Myslałam o 2 otulaczach i niewielkim zapasie wkładów jakby mi kieszonki nie wyschły.... Poki co kupiłam kieszonke charlie i milovii - zapieluchuje 2 razy jak mnie nie wnerwi cały system i jak się młody nie przemoczy po pachy to zainwestuje wtedy w 20 szt.

  20. #40
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    164

    Domyślnie

    Te papierki jednorazowe zakładać nawet jak dziecko karmione piersią kupy ma jakie ma ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •