Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Poszukuję zdjęć i eksponatów do wystawy Wielkie podróże małego człowieka- o transporcie niemowląt

  1. #1
    Chustomanka Awatar Georgina
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,174

    Domyślnie Poszukuję zdjęć i eksponatów do wystawy Wielkie podróże małego człowieka- o transporcie niemowląt

    Przygotowuję wystawę etnologiczną o transporcie niemowlątod XIX w. do dziś pod roboczym tytułem Wielkie podróże małego człowieka. Wystawa będzie miała miejsce w Dziale Etnologii Miasta Muzeum Historii Katowic w Katowicach – Nikiszowcu od połowy listopada tego roku.

    Na wystawie chcę pokazać sposoby przenoszenia niemowląt w Polsce– począwszy od noszenia w chuście, chajtce, chacce, płachcie, poprzez wózek aż po współczesne noszenie w chuście, wożenie w foteliku samochodowym, na rowerze.


    Mam już trochę zebranych eksponatów i zdjęć. Mam dużo zdjęć dzieci w wózkach a mniej dzieci w chustach.

    Proszę Was o pomoc! Poszukuję zdjęć (najlepiej starych, też z lat 60-tych, 70-tych) na których widać dzieci w chustach, nosidłach, koszach z terenów Polski i rzeczy związanych z noszeniem i transportem niemowląt. (Widziałam gdzieś zdjęcie Marka Grechuty który nosił dziecko w nosidle, nie wiem, kto jest właścicielem zdjęcia).

    Jeżeli macie jakieś stare zdjęcia, na których są dzieci w chustach, chackach i chciałybyście, aby znalazły się na wystawie, chętnie je od Was pożyczę. Nie potrzebuję oryginałów, wystarczą skany w dobrej rozdzielczości (min. 1200 dpi). Muszę jednak znać źródło tych fotografii i mieć zgodę właściciela na użycie na potrzeby ekspozycji.


    Eksponaty – stare chusty i płachty do noszenia dzieci i wszystko to, co wiąże się z transportowaniem niemowląt będą mile widziane.


    Z góry dziękuję za pomoc



    Kontakt (także na PW):

    Agnieszka Fedorów-Skupień

    Dział Etnologii Miasta

    Muzeum Historii Katowic

    a.fedorow@mhk.katowice.pl





    Bubu 7.9.2010

  2. #2
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Po pierwsze przeszuka temat Chusty tu i tak oraz podforum Noszenie wszedzie indziej. Tam jest tego dosc duzo
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  3. #3
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Tak, ale tam są zdjęcia czyjeś bez zgody na publikacje.
    Ja spróbuję uderzyć do mojej cioci ze Świetochłowic, może ona coś znajdzie.
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    fajny pomysł; mogę wrzucić Twoją potrzebę na fejsa - chcesz?

  5. #5
    Chustomanka Awatar Georgina
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    fajny pomysł; mogę wrzucić Twoją potrzebę na fejsa - chcesz?
    Dzięki, pewnie że chcę

    Tematy chusty tu i tam oraz noszenie wszędzie indziej już przeglądałam, tam są zdjęcia z internetu i będzie problem z prawami autorskimi, nie mogę ich pokazać.
    nautika, może Twoja ciocia będzie coś wiedziała. Może pamięta, jak kiedyś noszono.





    Bubu 7.9.2010

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •