Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Wątek: jak pogodzić smarowanie pupy u noworodka a pieluszkowanie wielorazowe???

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    31

    Domyślnie jak pogodzić smarowanie pupy u noworodka a pieluszkowanie wielorazowe???

    Kupiłam sobie wyprawkę już jakiś czas temu w której są min kremy do pupy (alantan plus i linuś z linomagu). Ale wszędzie czytam o zatłuszczaniu się pieluszek i teraz nie wiem jak zrobić aby pupę smarować a zachować chłonnośc pieluch? Na początek mam zamiar pieluchować tetrą i formowankami. Potem w planach gł. kieszonki. Doradźcie

  2. #2

    Domyślnie

    ale dlaczego chcesz smarować pupę?
    Szkoła Noszenia ClauWi®
    Doradca Noszenia ClauWi® (kurs podstawowy)
    Warszawa/Bełchatów

  3. #3
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,796

    Domyślnie

    A musisz smarować w ogóle?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  4. #4
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    a czy Twoje dziecko ma odparzenia?
    Ja stosowałam maść na pupę tylko w sytuacji gdy dziecko miało odparzenia lub pieluszkowe zapalenie skóry. Wtedy pomagał nam papierek celulozowy i nie było problemu z zatłuszczaniem pieluszki. Jeśli wszystko jest w porządku to po co stosować?

  5. #5
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    jeśli coś się działo przy stosowaniu wielo, to używałam tylko i wyłącznie mąki ziemniaczanej. jeśli (a zdarzyło się to RAZ) pupa wymagała poważniejszej interwencji - przechodziłam na Bepathen i jednorazówki.

  6. #6
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    właśnie a musisz smarować?
    co do zatłuszczonych to płynu do naczyń i po problemie

  7. #7
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Ja też nie wiem po co smarować U nas na odparzenie był dzień bez pieluchy, i wszystko zeszło A od kiedy jesteśmy na wielo, to w ogóle nie mamy potrzeby stosować kremów.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  8. #8
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elle221 Zobacz posta
    Kupiłam sobie wyprawkę już jakiś czas temu w której są min kremy do pupy (alantan plus i linuś z linomagu). Ale wszędzie czytam o zatłuszczaniu się pieluszek i teraz nie wiem jak zrobić aby pupę smarować a zachować chłonnośc pieluch? Na początek mam zamiar pieluchować tetrą i formowankami. Potem w planach gł. kieszonki. Doradźcie
    jeżeli jedynym powodem smarowania ma być, że kremy są w wyprawce, to odpuść

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    31

    Domyślnie

    Dzięki za oświecenie. Myślałam, że smarowanie pupy to obowiązek u takiego malucha. Wszyscy których znam smarują babasa i tyle. Ale nikt z moich znajomych nie stosuje wielorazówek

  10. #10
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elle221 Zobacz posta
    Dzięki za oświecenie. Myślałam, że smarowanie pupy to obowiązek u takiego malucha. Wszyscy których znam smarują babasa i tyle. Ale nikt z moich znajomych nie stosuje wielorazówek
    i masz rozwiązanie zagadki

  11. #11
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,896

    Domyślnie

    no właśnie, smaruję tyłek ci pampersowi,
    ja swojego syna bardzo rzdko smaruję, jak ma odparzenie spowodowane zwykle zbyt długim siedzeniem w kupie. Corckę miałam pampersową i na okrągło ją smarowałam, jak na samym końcu przeszłyśmy na wielo już przestałam.
    A co do papierków i kremu, można smarowac jak sie podłoży papierek i jest ok (by nie zatłuścić pieluchy).
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  12. #12
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    135

    Domyślnie

    A my mamy problem
    Próbowałam nie smarować, nie ma szans, pupa czerwona w momencie.
    Sama mąka ziemniaczana też kiepsko działała.
    Z pieluch próbowałam: bambusa-głownie frota, ale pieluszki kikko też mam, zwyklej tetry ,mikropolaru od pupy. Jako otulacz w 99 proc wełna. Efekt we wszystkim podobny-odparzenie po 3 zmianie pieluszki(zaznaczam, ze palec pod pieluche wkłdadam co chwila, zmieniam, jak tylko poczuje, że ma mokro).
    Warstwa kremu (grubsza najlepiej) diametralnie zmienia sytuację, pupa nie czerwienieje nawet. Papierków próbowałam, nie bardzo mnie przekonały(kleiły sie do pupy, czasem zwijały). W tej chwili chyba najbardziej sprawdza się wkładka sucha pupa z mikropolarku (nie muszę odtłuszczac całej pieluchy, tylko wkładkę), lub po prostu zwykła tetra , której mi nie szkoda.
    Ostatnio edytowane przez norunia ; 16-07-2013 o 13:44

  13. #13
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Spróbuj olej kokosowy. Podobno nie zatluszcza, bo jako roślinny olej się wyplukuje.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  14. #14
    Chustofanka Awatar inek
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    UK
    Posty
    470

    Domyślnie

    My pampersowi i tez nie smarujemy pupy...

  15. #15
    Chustofanka Awatar Maminek
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    290

    Domyślnie

    my od czasu do czasu używamy kremu pod pieluchy Weledy, ma delikatną konsystencję i szybko się wchłania

  16. #16
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ananke Zobacz posta
    Spróbuj olej kokosowy. Podobno nie zatluszcza, bo jako roślinny olej się wyplukuje.
    Dokładnie, a dodatkowo pamiętajcie, że pieluchy można odtłuszczać
    Jak się przy ząbkowaniu trafiała czerwona pupsko to smarowałam bez wyrzutów sumienia- najczęściej wtedy rezygnowałam z pieluchy, ale jeśli musiałam założyć- no to na szczęście można odtłuścić i już!

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  17. #17
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    135

    Domyślnie

    Dzieki, spróbuje z olejem kokosowym.
    Do skóry ogólnie sprawdza nam się dobrze, może i do pupy się nada.
    A pieluchy oczywiście odtłuszczam

  18. #18
    Chustonoszka Awatar mymmeli
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Warszawa - Śródmieście
    Posty
    67

    Domyślnie

    Hm, my musieliśmy smarować mimo wielo (używaliśmy bepanthenu i olejku nagietkowego). Trochę używałam wtedy papierków, ale nie zawsze. Może to rodzinne bo ponoć ja w czasach tetry i przy rodzicach nie stosujących majtek ceratowych też miałam pupę jak pawian.
    Muszę pamiętać, żeby odtłuścić stosik przed pojawieniem się nowego członka rodziny
    Alicja 27.02.2011

  19. #19
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    ja smarowałam i smaruję nadal czasem- tylko jak się odparzy ale właściwie tylko w tym "rowku" i pieluchy nie zatłuszczają się w ogóle, piorę nornalnie. Smaruje kremem sos niwea baby, on nie jest taki lepiący, jak niektóre, a rewelacyjnie działa, przynajmniej na skórę mojego maluszka.
    Przy córci to stosowałam pudry, jej bardzo pudry pomagały, bo miała pupcię wrażliwą chyba po prostu na wilgoć, tak więc możesz spróbować pudru, oczywiście, jeśli będzie potrzeba. To wszystko "wyjdzie w praniu"
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  20. #20
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Ja tez w razie odparzenia smaruję bez wyrzutów, po takim leczeniu pupy zazwyczaj siedzą sobie pieluszki w misce w płynem do naczyń parę godzin i potem wszystko okej Nie ma się czym stresować

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •