Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28

Wątek: Największe formowanki

  1. #1
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie Największe formowanki

    Które?

    Obecnie z całego stosu formowanek na Maksa (niecałe 11 miesięcy, 15,5 kg ) pasują dwie - Tots Bots Flexi i formowanka napkowa Storchena. Inne formowanki są za małe/za krótkie (m.in. Tots Bots Bamboozle, Ecodidi, KoKoSi, Nappime, Pupeko). Desperacko szukam czegoś, co by pasowało...

  2. #2
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    A bambusowy puch pupeko XL? One są wielkie. A jeszcze mialam taką z bawełny organicznej popolini, Mamarii sprzedalam też wielka byla
    Ostatnio edytowane przez koleszna ; 16-07-2013 o 09:54


  3. #3
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    taka jest duża LULU NATURE - Nocny Dodo Bambou XL
    i wiem że tots bots maja rozmiar 3
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    Nappi nippas mają rozmiar XL może nie powalają chłonnością ale ja mam L i nockę jakoś wytrzymują,czasem dokładam wkładkę ale jak zapomnę to mały rano tez nie jest na wylot przelany używam na nocki tylko z wełniakiem.Jest w Zielonej mamie może nawet jeszcze w promocji.
    Wielką pieluchą jest też kushies to jest flanela z kieszonką na wkład dostępna na nasidłach,ja ją lubię choć urodą nie powala za to chłonna jest super do kieszonki czasem wkładam zwykłą flanelową pieluchę i noc jest spokojna, a rano pielucha niezupełnie zasikana.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  5. #5
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    ja miałam podobne problemy i m.in. dlatego przeszłam na tetrę, na noc kieszonki babyetta z chłonnymi wkładkami - i tak sobie myślę, że może formowanki babyetta się sprawdzą? wiem, że kieszonki pulowe ma spore, formowanki z tego co pamiętam też większe raczej

  6. #6
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    mother easy są spore, a lovebumsy? Pamiętam ze rozmiar m starczyl mi do końca pieluszkowania więc l na pewno jest spore. Yettowe formowanki też powinny dać radę. Mam jeszcze na myśli dwie tylko nazw firm zapomniałam. Zaraz sprawdzę i dopisze.

  7. #7
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    pisałam już gdzieś tam,że największe są lulu nature xl, zdecydowanie, potem bambusowy puch xl pupeko, cała reszta jest mniejsza.
    Przy tej wielkości dziecka to welniane gatki na formowankę na noc, bo w dzien to tetra i kieszonki. Ja cie, pamietam te problemy

    czy flexi wycofują? bo słyszałam takie ploty

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,732

    Domyślnie

    Mam sketch - jest duuuża - awaryjnie około 15 kg trzylatka weszło
    rozmiar chyba 2, nie widze ich teraz nigdzie
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  9. #9
    Chusteryczka Awatar Martulec
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    2,625

    Domyślnie

    Little lamb ma rozmiar 3 tylko przesyłka z UK


  10. #10
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie

    Sandys L...
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

  11. #11
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, Dziewczyny. Zapomniałam o Pupeko XL - zamówiłam sobie jedną na próbę. Resztę muszę przemyśleć.

    Popolini/Motherease odpadają na pewno. Według mnie one tylko z pozoru są wielkie, bo niemiłosiernie szerokie. Miałam kiedyś jedną.
    Lulu Nature - rzuciły mi się gdzieś w oczy...
    Nie wiedziałam, że Tots ma rozmiar 3. Poszukam. Rezygnują z Flexi? Nie słyszałam. Ta pielucha jest niezła, chociaż wkurza mnie, że kiedy włożę wkład tak, żeby z przodu sięgał do samej góry, to na pupie sporo brakuje.
    Yetta ma teraz w sklepie same formowanki kieszonki. Mam taką jedną, zapomniałam o niej. Sprawdzę, jak pasuje.
    Loveybums - lubię otulacze, formowanek nie miałam. Nadadzą się na noc?

    W ciągu dnia używam głównie różnej maści składanych wkładów bambusowych do otulaczy wełnianych (tetra poszła w strzępy), ale na noc to nie da rady, stąd poszukiwania nowych formowanek. Oprócz tego teraz, latem, lubię puszczać Malucha w samych formowankach po domu Przydałoby się kilka...

  12. #12
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,895

    Domyślnie

    z mothereasy mi sie przypomniala formowanka sandy's-jest duża. Jest zapinana po boczkach. Przypomina mi się rownież zapomniana formowanka bambusowa bambinex, jest taki rozmiar 10-20kg, jest naprawdę duża, swojemu synowi jeszcze nie nakladam.Wąska w kroku i b. chlonna.
    Jakby cie AIO duze interesowałom to mi się przypomina BBH L i Thiersties L, one są jak u innych XL
    Ostatnio edytowane przez Wiewiórka ; 17-07-2013 o 09:27
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  13. #13
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta

    Popolini/Motherease odpadają na pewno. Według mnie one tylko z pozoru są wielkie, bo niemiłosiernie szerokie. Miałam kiedyś jedną.

    Yetta ma teraz w sklepie same formowanki kieszonki. Mam taką jedną, zapomniałam o niej. Sprawdzę, jak pasuje.
    Loveybums - lubię otulacze, formowanek nie miałam. Nadadzą się na noc?
    loveybumsy są z bawełny i sherpy, oba nie nadają sie na noc, na dzien jak najbardziej, sa ładne, miłe, zgrabne, lubilim
    mothereasy w ogóle bym nie polecała, zgadzam się całkowicie, szerokie, a ciasne, dziwne są.
    yetta powinna się nadawać, w sumie mozna wpakowac porządną składankę i daje radę, tylko dobrze rozmieścic wkład w kieszonce.
    Przy flexi potem może sie na tyłku gumka odciskać, tak mi sie przypomniało, że od jakichs 15 kilo trochę brakowało.
    Na noc to Yetta i lulu nature, na dzień to naprawde loveybumsy były przyjemne, jak majtki, na lato świetne, ale chłonność średnia.
    Tyle że nie widze ich w Plu.
    Ale może cos handmade? może na zamówienie taki xl?
    z AIO to real easy, thirsties i bbh

  14. #14
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda1980 Zobacz posta
    Ale może cos handmade? może na zamówienie taki xl?
    Właśnie wczoraj poprosiłam o uszycie na próbę Ecodidi XL i Marta się zgodziła. Jeśli będą dobre, na noc spokojnie dadzą radę. Nie mogę się doczekać
    Miałaś może otulacz napkowy Loveybums? Bo z moich doświadczeń wynika, że wciągane gacie wydają się mniejsze a otulacze na napy większe od "standardu". Ciekawa jestem, jak jest z formowankami. Maks przestaje się mieścić w gacie XL, natomiast w otulaczu napkowym L ma jeszcze sporo zapasu.

  15. #15
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    miałam, jest jak piszesz z porównaniem otulacza z gaciami, poza tym wydaje mi się, że gacie szybciej się zbiegają niz otulacz.
    Miałam na przykład ulubione many months krótkie i długie xl, te długie miałam najpierw, sporo uzywane i jak doszło do tych 15 kilo to juz były za małe, to kupiłam krótkie xl i były dobre, bo jeszcze sie nie podkurczyły.
    Ale cena kosmos.
    rzecz w tym, że gacie sa zawsze wygodniejsze dla takiego grubaska, a jeszcze jak się porusza to juz całkiem.
    Z tym kurczeniem tkanin to własnie dlatego najbardziej lubiłam bawełnę, bo chociaż ona się nie kurczyła, bambus czy konopie zawsze mi się zmniejszały i znowu musiałam szukać czegoś wielkiego, dlatego tez tylko nowe kupowałam, bo nie były zmniejszone.
    widzialam z formowanek ostatnio sylviontka bawełniane zapinane po bokach, to jest fajny patent przy dużym obwodzie brzucha, bo nie cisną

  16. #16
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Przyszła formowanka Pupeko XL. Już uprana i właśnie założyłam Maksowi. Rozmiarowo jest idealna i ma tę zaletę, że jest BARDZO elastyczna. Dla mnie to jest ogromnie ważne, bo nie krępuje dziecku ruchów.

    Zapytałam sylviontka o formowanki zapinane na bioderkach - może kiedyś mi uszyje Na razie czekam na Ecodidi XL. A, i jeszcze Blueberry wyczaiłam, tylko że one są koszmarnie drogie...

  17. #17
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Pat007, a czy Pupeko sprawdzają Wam się na noc?

  18. #18
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    Ja nie Pat, ale powiem, że na noc używam pupeko i daja radę z Magnoliowymi gaciami. I mam takie odczucie, ze xl są jakby bardziej chłonne od one size. Może dlatego, że wkład inaczej składany?


  19. #19
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oli-vka Zobacz posta
    Pat007, a czy Pupeko sprawdzają Wam się na noc?
    Dla starszaka tak (OS), a nad Maksa XL jeszcze pracuję, żeby bambus stał się wystarczająco chłonny na noc. Na razie nie ryzykowałam i używamy w ciągu dnia.

  20. #20
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    Ja używam bambusowego puchu w dzień i na spacery w nocy też ale mój synek dopiero rano ją moczy więc nie wiem jak ona w nocy wytrzymuje. W dzień więcej pije i sika więc daje radę a jeszcze zgubił nam się wkład flanelowy(ten długi jęzor dopinany na napy)i zamiast tego dokładam wkładkę z bambusa lub mikro od kieszonki synek czasem i dwie godziny biega w tym i nie przeciekła jeszcze na wylot.U nas po prostu intensywniejsze moczenie jest w dzień nie w nocy.
    Synek jest dość duży i bardzo ruchliwy często próbuje zdjąć pieluchę ale tej nie potrafi.Szczerze polecam.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •