Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Wątek: Kupiłam se wymarzone konopie :-/

  1. #1
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Unhappy Kupiłam se wymarzone konopie :-/

    Kupiłam. wylicytowałam na eBuy-u. Piekne- Didymos Travel in Time I (te sliwkowe). Limit rocznicowy.
    Cena... zaskakująco dobra- 270 za chuste, z przesyłem- 370zł. 7, ale zastanawiałam się- może Mama mi przytnie, albo będę zawijała ogony, no cos zrobię i bedzie OK.
    Sądziłam, że atrakcuyjna cena, jak za konopie i taki LE wynika z błędu w nazwie (było Travel i Teame), oraz mało atrakcyjnego, poruszonego zdjęcia...
    Dopytałam się, chusta mało noszona, kupiona u Didka.

    No i zaczęło się!
    Wpłąciłam kasę przez PayPala. Panna kasę widzi, ale... odebrać nie może. No to myśl panna, mysl, bo ja za 2 tygodnie wyjeżdżam i chciałabym aby chusta dotarła, a z Italii, to będzie szła.
    Panna nie wie czemu odebrać nie może, to na pewno moja wina (choć kase widzi!) i ja mam z tym cos zrobić. No cóz... prowadzenie firmy nauczyło mnie, że nie ma problemów nierozwiązywalnych, jedynie na cuda trzeba chwilę zaczekac, to kombinuję. Pytam "Masz konto special, albo firmowe? bo inaczej kasy przesłanej z karty kredytowej nie dostaniesz." Nie ma i nie wie jak to zrobić. Gmeram w PayPalu po angielsku co by Jej instrukcję znaleźć, a dni mijają... Mam! Wysyłam Jej. Mija kolejny dzień. Zrobiła.
    Kasy nadal nie może wydostać. Jest po 18 dzwonie do Paypala. Nikt nie odbiera. Dzwonię nazajutrz rano. Pan mnie informuje- ta pani nie potwierdziła swojego maila w PayPalu, dopóki tego nie zrobi- kasy nie dobierze.
    Pisze o tym lasencji, a Ona mi na to, że... Ona maila potwierdziła, widocznie ja coś pomyliłam wpisując go! Klaruję lasencji,że ja nic nie wpisywałam- dane zassał mój Paypal z tego co sama naskrobiała.
    Proponuje, żebym przelała przelewem. O nie! Nie ufam Jej już, a tylko z Paypalem mam szanse na ewentualny zwrot kasy ( i jak zaraz się okaże- dobrze zrobiłam).
    Kolejny dzień (ósmy!!!!) Panna jednak potwierdziła swój email, bo jednak nie miała. Kase już może odebrać.
    Bardzo mnie przeprasza i wyśle mi nazajutrz 2 chusty. Travel in Time i Indio- za pomoc z PayPalem. Jest mi miło i bardzo się ciesze, bo troszkę nerwów na tym straciłam.
    Nastepny dzień- wysłała, ale tylko Travel in Time, bo podobniez nie można dwóch w jednej paczce. Indio pchnie nastepnego dnia. OK.
    Travel in Time dociera do mnie! Uradowana otwieram pudło.... i.... są dziury!!! Nie dziury nawet- rozejścia w takninie, ale za to na każdym grkonie na chuście, ma wzór z gekonami powtórzony 3 razy- oba ogony i środek. Gdyby to tylko bylo ogony- ciachnłęabym i po problemie, ale sa też na samym środeczku!!!!
    Pisze dziewczynie co to ma być? Chusta niby mało noszona, a tu taki zonk? To powinno być obfocone i opisane, a tymczasem chusta miała być jak nowa.
    Panna mi pisze, że... Ona sądziła, że to taki wzór! (no fakt, rozejścia są tylko na gekonach, mozna kupic kit, że to taki wzór, ale to chusta, z konopiami, ona ma nosić kilknaście kilo!!!).
    Uparłam się, że chce zwrot kasy+koszt przesyłki z Polski do niej, bo ja nie zamierzam za to płacić. Dopisuję, że indio tez Jej odeslę tą samą opaczką jeżeli tylko chce, bo uważałam, że tez powinnam Jej zwrócić. Nie, indio jest prezentem za pomoc w Paypalu i mam je zatrzymać.
    Ona troche kręci, że to tak miało być, nie widzi róznicy w przesłanej fotce ze strony didka, w końcu ulega. Wysyła mi kase na Paypala.
    Tylko, że... w tak zwanym "miedzyczasie" ja wyjeżdżam w lesna głusze na działkę i nawet nie wiem gdzie poczta tam jest, bo komóki ledwie zasięg mają... Chustę biorę. Laska naciska, że Jej zależy na czasie bo... wyjeżdża. Zgrzytam zebami, że ja tez wyjeżdżałam, a na wysłanie przesyłki czekałam 10 dni!

    Stan na dziś. Chustę moja Mama wyśle z Warszawy jutro.
    Nosiłam kilka minut w Travel in Time i... się zakochałam! piekne chusta! Chciałabym ją odkupic za rozsadną cenę. I bez rozejśc na gekonach- czyli- mocno noszoną. Ktoś ma?
    Mam kasę na Paypalu i pewnie kupię sobie inna chuste na ebuyu za to.
    Indio nie dotarło.

  2. #2
    Chustomanka Awatar scarlet
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,088

    Domyślnie

    Ale jazda!!! Szału bym dostała... a Ty nawet cierpliwa jesteś
    Marcinek luty 2009, Emi luty 2011, Bartuś marzec 2013
    Doradca Noszenia ClauWi® www.chusty.opole.pl // Sklep: www.graszki.pl
    "Kiedy dołączamy do dzieci w świecie zabawy, otwieramy drzwi do ich życia wewnętrznego i spotykamy się z nimi serce w serce." (L.J.Cohen)

  3. #3
    Chustofanka Awatar Apulina
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    400

    Domyślnie

    szacun za wytrwałość

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    podziwiam za cierpliwość..

  5. #5
    Chustomanka Awatar Nima
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    częstochowa
    Posty
    703

    Domyślnie

    O mamo, ja bym z buta chyba poszła do Italii i jej osobiście wtłukła Podziwiam za cierpliwość. Dlatego ja sie nie bawię w zagramaniczne wysyłki, bo po pierwsze sie po prostu nie znam, a po drugie jak czytam takie wątki to się skutecznie odechciewa próbowac nawet. Owieczko
    Żona i Mąż - 01.10.2011 = Nina - 04.01.2013

    Moja druga miłość -- Salsa -- jeszcze kiedyś do ciebie wrócę

    Czasem sprawdzam forum w TV i ciężko mi wtedy odpisać, uprasza się o wyrozumiałość

  6. #6
    Chusteryczka Awatar essmay
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez scarlet Zobacz posta
    Ale jazda!!! Szału bym dostała... a Ty nawet cierpliwa jesteś
    ano

    przytulam i trzymam kciuki za udane tym razem poszukiwania

  7. #7
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Kupowanie na eBuy-u pokazuje mi jak fajnie i bezpiecznie kupować tu na bazarku.

  8. #8
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Owieczka, spokojna osoba z ciebie
    Ogolnie w konopiach sie zakochalas, czy w tych z travelu? Z tego co na forum slyszalam, to wlasnie on sie rozlazil i to wlasnie szybko dosc, ktoras dziewczyna (Fuchsia?) pisala.
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  9. #9
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Ogólnie mi konpie ostatnio siedza w głowie, choć nosiłam tylko w rocznicowych pawiach i w tej.
    Dobrze wiedzieć, że się rozłaziły, to nie odkupię jej sobie.

    A masz coś na zbyciu konopnego?

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar madzi
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    3,966

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yvona Zobacz posta
    Owieczka, spokojna osoba z ciebie
    Ogolnie w konopiach sie zakochalas, czy w tych z travelu? Z tego co na forum slyszalam, to wlasnie on sie rozlazil i to wlasnie szybko dosc, ktoras dziewczyna (Fuchsia?) pisala.
    Dokładnie chciałam to samo pisać - FF odsyłała chustę na reklamacji, o jej się rozeszła, tylko nie pamiętam czy I czy II, bo te travele było dwie wersje. Napisz do niej.

  11. #11
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Nie, nie mam na zbyciu, a nawet jakby, to chyba nie chcialabys wiedziec ile za przesyl ode mnie (z Polski do mnie 150 pln). Tak z ciekawosci chcialam spytac
    Ja poki co tylko paissi "testuje", jesli chodzi o konopie i na razie na wiecej sie nie zanosi, chyba, ze Nati zrobi te ludowa chuste z konopiami
    (Ja jestem zadowolona z konopii nie zebym jakos szalala z milosci - chyba ze wizualnie - ale pogadamy moze po kilku praniach i wiekszej czestotliwosci noszenia).
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  12. #12
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Nie, nie mam na zbyciu, a nawet jakby, to chyba nie chcialabys wiedziec ile za przesyl ode mnie (z Polski do mnie 150 pln). Tak z ciekawosci chcialam spytac
    Ja poki co tylko paissi "testuje", jesli chodzi o konopie i na razie na wiecej sie nie zanosi, chyba, ze Nati zrobi te ludowa chuste z konopiami
    (Ja jestem zadowolona z konopii nie zebym jakos szalala z milosci - chyba ze wizualnie - ale pogadamy moze po kilku praniach i wiekszej czestotliwosci noszenia).
    Moje obie konopne były złamane, zatem nie wiem jak z ich łamaniem, ale życzę Ci powodzenia, kazda szmata się złamie!

    A co do przesyłki- mój przyjaciel siedzi niedaleko Ciebie. Bardzo sobie chwali.

    Co do mojej cierpliwości- tak, jestem meeega cierpliwa. Życie mnie tego nauczyło. Kiedyś miałam bardzo krótki lont.

  13. #13
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Podziwiam ja to już bym w kąciku siedziała i płakała

  14. #14
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    No i juz wiem od FF, że te chusty tak się rozłaziły.

    Dziewczynie od której kupiłam poradziłam aby odesłała do Didka. Niby minęło kilka miechów, ale skoro to wada fabryczna, to powinni Jej uznać rekalację. Oby miała pudło i papiery, bo mi wysłała bez.

  15. #15
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    współczuję przejść
    a propos indio - masz pewność, że wysłała (skan dowodu nadania, nr nadania)? kręci strasznie
    2 + 7 (2005-2018)

  16. #16
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Ja miałam Second Time Travel, to w kolorach np. Stendhala, Ty Owieczko piszesz o First Time Travel, fioletowym z konopiami, jak rozumiem.

    Podziwiam Cię, na serio. U mnie po pięciu dniach jest zgłoszony "seller non-performance" i tyle.

    Warto zdawać sobie sprawę, że tam reguła "too good to be true" obowiązuje szczególnie silnie

  17. #17
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    współczuję przejść
    a propos indio - masz pewność, że wysłała (skan dowodu nadania, nr nadania)? kręci strasznie
    No kręci, kręci.
    Z indio się pożegnałam. jakoś nie czułam, że mi się nalezy po aferze z tą...

    Cytat Zamieszczone przez FatalFuchsia Zobacz posta
    Ja miałam Second Time Travel, to w kolorach np. Stendhala, Ty Owieczko piszesz o First Time Travel, fioletowym z konopiami, jak rozumiem.

    Podziwiam Cię, na serio. U mnie po pięciu dniach jest zgłoszony "seller non-performance" i tyle.

    Warto zdawać sobie sprawę, że tam reguła "too good to be true" obowiązuje szczególnie silnie
    Muszę znaleźć gdzie "seller non-performance" jest.
    Z drugiej strony... no żal mi laski. Wiadć, że zakręcona. Każdy jest człowiekiem. Jakoś nie wiem czemu, ale wierzę, że myslała, że tak to ma być, bo rozejścia były dokładnie tylko na gekonach.
    Mam miękkie serce i jeszcze rozważę, co z tym zrobić. Kasę odesłała, dała mi na wysyłke do Niej. To uczciwe.
    Jakbym Jej "nega" ebuyowego wystawiła a indio by przyszło to bym się chyba zapłakała!

    Z trzeciej strony- zawsze uważam, że trzeba ostrzegć przed nieuczciwymi sprzedającymi- mam za to 5 negów w Allegro- bo opisywałam przekręty nieuczciwych sprzedawców i w odwecie- mam sama negi od nich.

    Didek tez się nie popisał- pierwsza chusta z wada i wypuścili drugą.

  18. #18
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    okolice Wrocławia
    Posty
    3,326

    Domyślnie

    Podziwiam za cierpliwość i cieszę się, że udało się sprawę rozwiązać
    Swoją drogą niezła - problem z potwierdzeniem maila

    Jeśli chodzi o Didkowe konopie to miałam ich trochę i chusty są świetne. Od pewnego czasu męczę Indię Purpur 50% konopi - jest boska
    Mati 03.2005 Martynka 09.2008 Szymonek 12.2012


  19. #19
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owieczka33 Zobacz posta
    No kręci, kręci.
    Z indio się pożegnałam. jakoś nie czułam, że mi się nalezy po aferze z tą...



    Muszę znaleźć gdzie "seller non-performance" jest.
    Z drugiej strony... no żal mi laski. Wiadć, że zakręcona. Każdy jest człowiekiem. Jakoś nie wiem czemu, ale wierzę, że myslała, że tak to ma być, bo rozejścia były dokładnie tylko na gekonach.
    Mam miękkie serce i jeszcze rozważę, co z tym zrobić. Kasę odesłała, dała mi na wysyłke do Niej. To uczciwe.
    Jakbym Jej "nega" ebuyowego wystawiła a indio by przyszło to bym się chyba zapłakała!

    Z trzeciej strony- zawsze uważam, że trzeba ostrzegć przed nieuczciwymi sprzedającymi- mam za to 5 negów w Allegro- bo opisywałam przekręty nieuczciwych sprzedawców i w odwecie- mam sama negi od nich.

    Didek tez się nie popisał- pierwsza chusta z wada i wypuścili drugą.
    To się zawile składa, poszukaj w google raczej niż dziale pomocy na ebayu. I złotymi zgłoskami: ebay, ebay, ebay, ebay, ebay. To jest od elektronicznej zatoki, nie od elektronicznego zakupu

    Nie dawaj jej nega, możesz dać neutrala - tak byłoby najuczciwiej. Sprzedawca na Ebayu nie może wystawić negatywnego komentarza.

  20. #20
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    odesłała kasę, nie dawaj nagatwu.

    nie zazdroszczę ->istna mordęga

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •