Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37

Wątek: Wiązanie MT

  1. #21
    Chustomanka Awatar Justyn
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa-Wawer
    Posty
    1,086

    Domyślnie

    jest lepiej wg mnie...
    ale poczekajmy na wypowiedzi znawczyń

    w Ząbkach samych to nie wiem ale w okolicach chyba tak, możesz na podforum np. tu http://chusty.info/forum/forumdisplay.php/126-Warszawa

  2. #22
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Tylko tak do koca nie wiem czy panel nie jest za szeroki bo jakby to odpisać - od strony mojego brzucha jest jakby trochę szerszy i idzie od łydek Małego, spróbuje jeszcze dociągnąć pasy tak jak piszecie.
    Kurczę korci mnie jeszcze ta kółkowa, bo synek uwielbia być noszony na biodrze, może kupie jakąś używaną z tanszych firm na próbę. Próbowałam tego wiązania http://www.chustomania.pl/online/chu...elko_z_petelka z rapalu ale ciężko...zasapałam się tylko, a mały złościł.

  3. #23
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    MT często mają zwężany panel i dzięki temu na dłużej starczają. Spróbuj przy zakładaniu MT zawinąć pane o szerokość pasa biodrowego wtedy panel będzie mniejszy i tym samym nóżki będą w najwęższym miejscu panela.

    Co do wiązania na biodrze to zdecydowanie lepszy będzie kangur na biodrze. Ale tu też nie trzeba długij chusty wystarczy 3-3,5 m

    Kółkową polecam bardzo i często poniżej 100 mozna dobrą kupić!
    Poszukaj na bazarku może hendmejdową ktoś ma szyta z długiej skośno-krzyżowej chusty.
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  4. #24
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    To teraz następne podejście do mt będzie z podwijanym panelem
    Chodzi ci o takie wiązanie? http://www.youtube.com/watch?v=wuHHZD3lL78
    NA bazarek zaglądam jaK tylko mam czas

  5. #25
    Chustoguru Awatar marta-la
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    8,109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez villemko Zobacz posta
    piszecie.
    Kurczę korci mnie jeszcze ta kółkowa, bo synek uwielbia być noszony na biodrze, może kupie jakąś używaną z tanszych firm na próbę.
    Trzymam kciuki żeby udało Ci się upolować jakąś fajną bo tak jak dziewczyny piszą można czasami upolować za śmieszne pieniądze. Ja niestety z tych co mają gęsią skórkę widząc takie maleństwo w mt...

  6. #26
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez villemko Zobacz posta
    To teraz następne podejście do mt będzie z podwijanym panelem
    Chodzi ci o takie wiązanie? http://www.youtube.com/watch?v=wuHHZD3lL78
    NA bazarek zaglądam jaK tylko mam czas
    Tak to jest całkiem dobrainstrukcje do kangurka na biodrze
    Jest to bardziej stabilne wiązanie niż siodełko i wygodzniejsze i dla rodzica i dla dziecka.
    Trzymam kciuki

    Cytat Zamieszczone przez marta-la Zobacz posta
    Trzymam kciuki żeby udało Ci się upolować jakąś fajną bo tak jak dziewczyny piszą można czasami upolować za śmieszne pieniądze. Ja niestety z tych co mają gęsią skórkę widząc takie maleństwo w mt...

    Villemko skoro Marta która szyje najfajniejsze MT twierdzi że Twoje dzieciątko za młode jeszcze to coś w tym jest
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  7. #27
    Chustoguru Awatar marta-la
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    8,109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anna Nogajska Zobacz posta
    - myślę, że dobrym rozwiązaniem dla Ciebie mogłaby być chusta kółkowa- szybko się zakłada i pozycja dziecka jest fajna
    Cytat Zamieszczone przez Basinda Zobacz posta
    Villemko skoro Marta która szyje najfajniejsze MT twierdzi że Twoje dzieciątko za młode jeszcze to coś w tym jest
    Nie zapominaj że ja nie jestem po kursach ale Anna Nogajska jest i jak widać sugerowała kółkową. A ja siedziałam cicho bo nie do końca podoba mi się że ktoś prosi o pomoc, potem pisze że ma alergię na dobre rady i że gdzieś pisali że można. A skoro gdzieś pisali że można to co my się znamy...
    Bardzo fajnie że autorka wątku chce się uczyć pilnie i efekty jak widać na zdjęciach ma dobre ale jest też uparta a każdy kto choć trochę zna się na noszeniu powie że to za wcześnie chyba że w dobrze dobranym rozmiarowo chusto mt. Ale skoro gdzieś pisali że można...

    Cytat Zamieszczone przez villemko Zobacz posta
    2. Czytałam dużo o pielęgnacji i kiedy czas na nosidło... wiem że wy tu nie polecacie tak wcześnie ale na innych forach polecają jak najbardziej noszenie w MT w takim wieku i wcześniej. Nie wierzę ślepo w to co inni polecają ale widze po moim szkrabie że jest gotowy .
    Tak z ciekawości czy ja mogę poprosić chociaż o jeden link do wypowiedzi na innym forum że można takie maleństwo nosić w mt?
    I jeszcze pytanie do Ciebie po czym Widzisz że Twój Szkrab jest już gotowy? PO tym że lubi być noszony i wygląda na szczęśliwego czy po tym że ma już dobrze rozwinięte mięśnie tam gdzie rozwinięte powinien mieć do mt o czym z pewnością Wiesz?
    Ostatnio edytowane przez mi. ; 19-07-2013 o 09:54 Powód: post pod postem

  8. #28
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marta-la Zobacz posta
    Nie zapominaj że ja nie jestem po kursach ale Anna Nogajska jest i jak widać sugerowała kółkową. A ja siedziałam cicho bo nie do końca podoba mi się że ktoś prosi o pomoc, potem pisze że ma alergię na dobre rady i że gdzieś pisali że można. A skoro gdzieś pisali że można to co my się znamy...
    Bardzo fajnie że autorka wątku chce się uczyć pilnie i efekty jak widać na zdjęciach ma dobre ale jest też uparta a każdy kto choć trochę zna się na noszeniu powie że to za wcześnie chyba że w dobrze dobranym rozmiarowo chusto mt. Ale skoro gdzieś pisali że można...
    Marta ja się wcale nie dziwię autorce wątku że ma wątpliwości. Nawet na tym forum pisano wiele razy że nosidła są super hiper i w ogóle najlepsiejsze dla noworodków, mało tego, większość producentów nosideł ergonomicznych, tych znanych i polecanych proponuje je dla noworodków.... Wielu doradców sprzedaje poleca egro z wkładkami dla noworodków/malych niemowląt.
    Nie trzeba daleko szukać... sama na początku doradzałam raz czy dwa razy marsupi lub bondolino dla dziecka kilu miesięcznego dziecka niesiadającego ... no bo producent zaleca, bo mały panel, bo z lalką ok.... Na szczęście przyszło mi szybko zweryfikować poglądy gdy przymierzyłam owe nosidła do swojego drugiego dziecka. Teraz nie polecam już nikomu.
    Ogromnie dużo jest też nawet na naszym forum wpisów doradców o tym że w Azji czy w Afryce nosi się tak czy owak i nikt tam nie przywiązuje wagi do wieku i stopnia rozwoju....

    Nie pozostaje nam nic innego jak polegać na własnej wiedzy i doświadczeniu i sumieniu rzecz jasna.

    I za to ostatnie szacun Marta dla Ciebie bo przecież równie dobrze mogłabyś zaoferować swój produkt jako idealny dla malucha.
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  9. #29
    Chustoguru Awatar marta-la
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    8,109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Basinda Zobacz posta
    Marta ja się wcale nie dziwię autorce wątku że ma wątpliwości. Nawet na tym forum pisano wiele razy że nosidła są super hiper i w ogóle najlepsiejsze dla noworodków, mało tego, większość producentów nosideł ergonomicznych, tych znanych i polecanych proponuje je dla noworodków.... Wielu doradców sprzedaje poleca egro z wkładkami dla noworodków/malych niemowląt.
    Nie trzeba daleko szukać... sama na początku doradzałam raz czy dwa razy marsupi lub bondolino dla dziecka kilu miesięcznego dziecka niesiadającego ... no bo producent zaleca, bo mały panel, bo z lalką ok.... Na szczęście przyszło mi szybko zweryfikować poglądy gdy przymierzyłam owe nosidła do swojego drugiego dziecka. Teraz nie polecam już nikomu.
    Ogromnie dużo jest też nawet na naszym forum wpisów doradców o tym że w Azji czy w Afryce nosi się tak czy owak i nikt tam nie przywiązuje wagi do wieku i stopnia rozwoju....

    Nie pozostaje nam nic innego jak polegać na własnej wiedzy i doświadczeniu i sumieniu rzecz jasna.

    I za to ostatnie szacun Marta dla Ciebie bo przecież równie dobrze mogłabyś zaoferować swój produkt jako idealny dla malucha.
    Absolutnie się z Tobą zgodzę i podpiszę wszystkimi kończynami ale przeczytaj kilka pierwszych postów. Właśnie kilka osób próbowało zweryfikować poglądy założycielki wątku i...sama Widzisz bez skutku. I
    zupełnie mnie nie dziwią powstające tego typu wątki bo faktycznie producenci potrafią idealnie namieszać w głowie.
    A z tym ost zdaniem pewnie że mogę polecać ale pisze do mnie klientka i mówi że ma dziecko które jeszcze nie siedzi i a chce nosić teraz to odsyłam do kupienia chusty i na forum chusty.info gdzie wszystkiego o tych chustach się dowie

  10. #30
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Hej, z moim uparciem na niesłuchanie dobrych rad to chodziło coś innego a nie o o noszenie w MT
    Cały czas sie zastanawiam czy jest gotowy na mt, ale też mam wątpliwości - dlatego go nie jeszcze nie noszę na siłę, tylko przymierzam. W między czasie szukam kółkowej tak jak radziła Basinda więc się nie uparłam - tylko krowa zdania nie zmienia
    A gdzie widziałam że można nosić ? jak tylko znajdę to wkleję linki ale z czasem kiepsko przy małym dzieciu, więc jak tylko go mam to wolę poczytać mega długi wątek "pieluchowanie noworodka" i posiedzieć na bazarku . Ale widziałam na you tube, na stronach producentów, na zdjeciach dziewczyn z tego forum i tak jak pisze Basinda- skoro wzorujemy się na Kobietach z Afryki itd... to czemu nie? może to wszystko z podałam to nie jest autorytet, może źle myślę ale staram się nie zwariować
    Autorytety każą wprowadzać nowe jedzenie po 5 m-cu , ja wprowadziłam juz po 3 a dziecię zadowolone i zero alergii .

    Nie zrozumcie mnie źle nie to że jestem uparta jak osioł i chcę zaszkodzić dziecku ale kieruję się też intuicją i tym że jak mnie mama wychowywała to nie było tego wszystkiego - fotelików czy inaczej żywiono, a ja jestem okazem zdrowia.

  11. #31
    Chustoguru Awatar marta-la
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    8,109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez villemko Zobacz posta
    krowa zdania nie zmienia
    I to mi się podoba
    I masz rację to wszystko jest dla nas nowe. Sama pamiętam jak zaczynałam nosić i pomimo że Zocha miała ponad rok to byłam cała spocona ze strachu przy pierwszym wiązaniu
    I właśnie przez to że wszystko to jest pokoleniowo świeże musimy ufać innym którzy szlaki już przetarli. Niestety tak jak piszecie jesteśmy wprowadzani w błąd. Ale jeśli tyle osób mówi że za wcześnie to coś musi w tym być. Można też poszukać wypowiedź naczelnego ortopedy p. Zawitkowskiego który wypowiadając się o nosidłach mówił to samo co większość dziewczyn i w takiej sytuacji lepiej swoją intuicję schować głeboko do kieszeni i poczekać chwilę na mt bo tak naprawdę to już barrrdzo niedługo kiedy "legalnie" będziecie mogli się nosić bo dzieci samodzielnie siedzą +/- ok 6mż.
    Trzymam kciuki za upolowanie kółkowej

  12. #32
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    To jeszcze tak i mały off top jakie ramie jest najwygodniejsze? czy to bez znaczenia jak na początek i nie wybrzydzać ?

  13. #33
    Chustoguru Awatar marta-la
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    8,109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez villemko Zobacz posta
    To jeszcze tak i mały off top jakie ramie jest najwygodniejsze? czy to bez znaczenia jak na początek i nie wybrzydzać ?
    osobiście nie pomogę bo nie nosiłam ale zerknij proszę do działu o kółkowych http://chusty.info/forum/forumdispla...3%B3%C5%82kowe

  14. #34
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez villemko Zobacz posta
    To jeszcze tak i mały off top jakie ramie jest najwygodniejsze? czy to bez znaczenia jak na początek i nie wybrzydzać ?
    Dla maluszka najlepsze będzie wiązanie z tzw. "odwróconą krawędzią"
    Taką możliwość daje ramię proste.
    Oryginalnie takie kółkowe mają w sprzedaży storcheniege i little frog na pewno ale tak jak pisałam może być szyta z długiej chusty ale koniecznie by miała duże kółka RS"L"
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  15. #35
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    Zastanawiam się. Wszystkie piszecie, że pasy w MT mają iść pod nóżkami. A ja wszystkie filmy jakie oglądam to idzie nad jedną i pod drugą nóżką.
    W dodatku pani_olo na swojej stronce ma odnośnik do filmiku nad nóżkami, o taki:
    https://www.youtube.com/watch?v=OAG00YUwhOY

    Za tydzień wyjeżdżamy w góry i tam rozpoczniemy debiut z MT, wolałabym nie mieć żadnych wątpliwości

    Edit: Pathi też ma tak w swojej instrukcji:
    http://www.pathi.pl/pl/instrukcja-zakladania.html

    O co chodzi
    Ostatnio edytowane przez Kabanos ; 19-07-2015 o 22:47

  16. #36
    Chustofanka Awatar cathleen
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    410

  17. #37
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    dzięki cathleen Tak myślałam, że pewnie było ale my z szukajem się nie zaprzyjaźnimy chyba nigdy A i tak jestem w szoku, że znalazłam ten wątek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •