Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Wątek: wyjazd w góry, w czym lepiej nosić?

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    243

    Domyślnie wyjazd w góry, w czym lepiej nosić?

    Witam i liczę na pomoc i dobre rady. Na pewno ten temat był poruszany na forum, ale nie mam czasu na dzien dzisiejszy poszukac informacji na ten temat. Więc wybaczcie i pomozcie. Calkiem nieoczekiwanie przytrafia nam sie wyjazd do Włoch w tereny gorskie. Zastanawiam sie, w czym najlepiej byloby nosic naszą córe, ktora aktualnie wazy 9,5 kg. Mam indio, w ktorym teraz najczesciej nosze i vatanai, teraz lezy sobie raczej grzecznie lezy w szafie i czeka na kolejnego szkraba. Ostatnio ciezko mi w chuscie nosic Małą, i jak sobie pomysle o chodzeniu pod gorke w chuscie z nia, to mi sie słabo robi (kondyche mam kiespką teraz ). Jaka bylaby alternatywa dla chusty, jakie nosidko ewentualnie? I co z nosidlami typowo do noszenia po górach, czy polecacie?
    Prosze o szybkie odpowiedzi i rady, bo czas goni nas, wyjezdzamy niedlugo i chcemy ewentualnie zaopatrzyc się w cos porządnego i Mała przyzwyczaic (bo np w chuscie na plecach nie chce ).
    pozdrawiam Ania
    Ania - żona i matka trójeczki rozrabiaków

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    667

    Domyślnie Re: wyjazd w góry, w czym lepiej nosić?

    Wydaje mi się, że typowe nosidła górskie są ze stelażem, a ten zawsze waży.
    Myślę, że zdobywanie kondycji jest kluczowe, żadne nosidło czy chusta nie poniosą za Ciebie
    Marceli 19 czerwca 2008
    Małgosia 13 sierpnia 2011

  3. #3
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    243

    Domyślnie Re: wyjazd w góry, w czym lepiej nosić?

    nono, kondycji juz nie pocwicze, bo wyjazd za dwa tygodnie . hmmm w chuscie zazwyczaj ja nosze, mąż sie miga, bo zazwyczaj tak sobie zawiąze, ze go w brzuch uciska. A dzisiaj przymierzyl nosidlo wlasnie takie ze stelazem i stwierdzil, ze w tym mu wygodnie. Ja sie tylko zastanawiam, czy dziecku bedzie w takim nosidle dobrze (bo tak troche wisi, a moze mi sei tylko wydaje, bo chuscie). Czy ktos uzywal nosidla gorskie, ktos poleca? My takie wynalezlismy: http://www.aak.pl/mambo/index.php?optio ... 56&lang=pl
    Ania - żona i matka trójeczki rozrabiaków

  4. #4
    Chusteryczka Awatar mayetschka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    2,199

    Domyślnie Re: wyjazd w góry, w czym lepiej nosić?

    a mi nosidła górskie nie przypadły do gustu po tym jak widziałam dziecko znajomych śpiące w nim... nie wyglądało fajnie...
    Ja bym wzięła chustę albo MT. Często chodzimy na wycieczki kilkugodzinne z naszymi Stfforami i ja Rikę w chustę motam na plecy i naprawdę nie czuję jej słodkiego ciężaru.
    Mój M. grocha w Patapumie ma i nie skarży się na niewygodę...

    Doradca noszenia- kurs średniozaawansowany Die Trageschule® Drezden

  5. #5
    Chustofanka Awatar Agata_h
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    203

    Domyślnie Re: wyjazd w góry, w czym lepiej nosić?

    A my mamy i chustę i nosidło górskie ze stelażem. I wyjeżdżając w góry bierzemy i jedno i drugie. Zosia w chuście - narazie, ale czekamy na MT, a Zuzka w nosidle ze stelażem - ją oczywiście nosi mój mąż. U nas sprawdza się i chusta i nosidło obie wersje na plecach. A jeśli wybierzesz nosidło to powinno mieć daszek chroniący przed słońcem i folię przeciwdeszczową i miejsce na nóżki dziecka, ale polecam pod warunkiem, że będzie nosił mąż.
    Agata - mama dwóch małych złośnic:
    Zuzina (13.06.2007)
    Zosina (2.10.2008)

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    243

    Domyślnie Re: wyjazd w góry, w czym lepiej nosić?

    no i próbowalam motac na plecach Alicje, pare razy probowalam i na probach sie skonczylo, bo byl wielki placz. Z przodu uwielbia, na plecach nie lubi, przynajmniej na razie. Dzisiaj w sklepie w nosidle jej sie podobalo i mezowi tez na szczeście
    Ania - żona i matka trójeczki rozrabiaków

  7. #7
    Chustomanka Awatar tonieja
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    845

    Domyślnie Re: wyjazd w góry, w czym lepiej nosić?

    Ja proponuje Manduke. Kocham chusty ale to nosidło szanuję ze względy na szybkość i łatwość obsługi. Mój M też nosi w Manduce, a w chuście i Mt nie chciał.


  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    243

    Domyślnie Re: wyjazd w góry, w czym lepiej nosić?

    Wlasnie przyglądam się Manduce. Tylko chciałabym, by mąż wczesniej sie do niej przymierzył. Nie wiem, czy w Łodzi ktos sprzedaje te nosidła, tak bym mogła pojechac, obaczyc i przymierzyc i męża przymierzyć rowniez .
    Ania - żona i matka trójeczki rozrabiaków

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    wielkopolska
    Posty
    671

    Domyślnie Re: wyjazd w góry, w czym lepiej nosić?

    nie mam doświadczeń w ergonomicznych ale z przebytych urlopów w górach polece Mt i wiązanke. Mt bo szybko i sprawniej, wiązana bo cieplej i łatwiej o zasypianie

    kurtka też by się przydała
    Nika sierpien 1996
    Miosz listopad 2007

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    734

    Domyślnie Re: wyjazd w góry, w czym lepiej nosić?

    po tatrach nosiliśmy Wika w ergo. długo, wysoko i bezboleśnie sprawdziło się rewelacyjnie, także teraz jak wyjeżdżamy gdzieś gdzie młodego nosimy to jedziemy przede wszystkim z ergo. Wik waży około 12 kg
    Mama Wiktora (2007) czterech Aniołków[*][*][*][*] Igora (2013) i Borysa (2015)

  11. #11
    Chustomanka Awatar sowa_m
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,387

    Domyślnie Re: wyjazd w góry, w czym lepiej nosić?

    manduca

  12. #12

    Domyślnie Re: wyjazd w góry, w czym lepiej nosić?

    Ja z 10-miesięczną córeczką byłam z manduką. Córeczka jest drobna, wagowo przed 25 centylem, ja ją nosiłam przez cały czas (mąż nosił graty), tzn. przez kilka godzin dziennie, w Tatrach. Prawie jej nie czułam, dopiero po paru godzinach robiło się ciut ciężko. To były świetne wakacje i świetna decyzja w temacie sprzętu do noszenia.

  13. #13
    yena
    Guest

    Domyślnie Re: wyjazd w góry, w czym lepiej nosić?

    angr, zdecydowanie coś czego moglibyście używać z mężem na zmianę. myśmy w górach mieli calyxa, ale ten może mieć za duży panel dla 9.5 kg dziecia

    ja wzięłam też chustę, bo za nosidłami nie przepadam, ale w większości nosił mąż - godzinami zresztą, bo Tośka prawie cały czas spała

  14. #14
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie Re: wyjazd w góry, w czym lepiej nosić?

    Na początku marca byliśmy w górach (wprawdzie na "lajcikowych" spacerkach a nie wspinaczce na szczyty), nosiłam 11-kg w wiązance, na plecach.

  15. #15
    Chustomanka Awatar Beotia
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,124

    Domyślnie Re: wyjazd w góry, w czym lepiej nosić?

    Na lajtowych spacerowych trasach: chusta sprawdziła się w zupełności, wiązana z przodu w dodatku.
    Na dłuższych i trochę trudniejszych - manduka była rewelacyjna, najlepiej zakładana na plecy.

  16. #16
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie Re: wyjazd w góry, w czym lepiej nosić?

    zdecydowanie manduca najwygodniejsza
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  17. #17
    Chustomanka Awatar Luthien
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Wrocław
    Posty
    1,162

    Domyślnie Re: wyjazd w góry, w czym lepiej nosić?

    Nie nosiłam w ergonomicznych, ale z pozostałych:
    górskie ze stelażem odpada, (u nas) głównie ze względu na rozmiary i wagę.
    chusta - da się, ale MT najlepsze Szybko założysz, szybko zdejmiesz, mąż też poniesie (chyba, że jest chustowy również).
    Plus chusty to to, że na postoju (jeśli akurat dzieć nie biega) zrobisz z niej kocyk
    Julia - 25.03.2008 i Kubuś - 02.11.2009
    "Tak, zorganizowane życie jest najlepsze dla dzieci. Szczególnie, jeśli mogą je sobie organizować same" - Pippi Langstrumpf

  18. #18
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie Re: wyjazd w góry, w czym lepiej nosić?

    Cytat Zamieszczone przez monika-onuf
    Ja proponuje Manduke. Kocham chusty ale to nosidło szanuję ze względy na szybkość i łatwość obsługi. Mój M też nosi w Manduce, a w chuście i Mt nie chciał.
    to ja za pomocą cytatu również polecę manducę - dla męża zwłaszcza mój też pod wrażeniem - a w góry jedziemy w maju i zaanektował ją już. Ja pakuję wiązaną
    Luśka 2008, Szef 2011

  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    243

    Domyślnie Re: wyjazd w góry, w czym lepiej nosić?

    hmmmm no i myslę o manduce, tylko .... nie podoba mi sie wizualnie. Za to beco super. No ale juz mam chusty ktore mi sie podobaja, a teraz chcialabym zeby mąż troche ponosił... Tak czy inaczej, czy ktos nosił w obu nosidłach, ma porownanie, moze mi doradzic. Kurcze czas goni nas, musze do konca przyszlego tygodnia miec to nosidlo u siebie.....
    Ania - żona i matka trójeczki rozrabiaków

  20. #20
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    243

    Domyślnie Re: wyjazd w góry, w czym lepiej nosić?

    Kupilam czerwoną manduce i ..... dzisiaj przymierzyłam i az się zdziwilam, ze moze byc tak wygodnie. Juz mój mąż nie bedzie mial wymowki, ze go w brzuch cisnie . Ale się ciesze Jeszcze raz wielkie dzięki za porady powyżej
    Ania - żona i matka trójeczki rozrabiaków

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •