Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 58

Wątek: Skowronofilia - ochy i achy na temat skowronków Didymosa

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie Skowronofilia - ochy i achy na temat skowronków Didymosa

    może ktoś się wypowiedzieć
    jak z grubością
    nośnością?
    jakie są w dotyku jedwabne ptaki ?
    śliskie ?
    nadal błyszczą po praniu?
    lejące?
    Ostatnio edytowane przez Biedronka ; 06-02-2010 o 12:36
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  2. #2
    Chustomanka Awatar joawoj
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    974

    Domyślnie

    Duuużo milsze w dotyku są ptaszki jedwabne od pawi. Bardziej śliskie i lejące, po praniu mniej połyskują, ale i tak się błyszczą. Grubość podobna. Jak dla mnie to nie ma porównania (na korzyść jedwabiu oczywiście ).


    Mam wiecznie zapchaną skrzynkę --> piszcie proszę na maila: mmpjmw@gmail.com

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie

    dziekuję Asiu


    ktos jeszcze cos napsize ?
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  4. #4
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    hmmm....nie mozna porownac wlasciwie,to dwa rozne typy tkaniny. wlasciwie wspolne maja tylko...ptaki....

    jedwabne:milsze,lejace,polyskujace,bardziej zbite,barsziej miekkie..szlachetniejsza tkanina z wygladu, lepsza wspolpraca brzegu chusty z caloscia wg mnie,

    pawiory:lzejsze, bardziej "zapowietrzone" (tylko to okreslenie mi sie nasuwa), bardziej przeswitujace, bardziej chropowate,

    to chusty rozne. a gdzies po srodku nich, jako czesc zbioru wspolnego polozyłabym slimaki nautilusa....

  5. #5
    Chustomanka Awatar joawoj
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    974

    Domyślnie

    Muszę jeszcze dodać, że może nie jestem całkiem obiektywna, bo mi pawie wcale do gustu nie przypadły .


    Mam wiecznie zapchaną skrzynkę --> piszcie proszę na maila: mmpjmw@gmail.com

  6. #6
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joawoj Zobacz posta
    Muszę jeszcze dodać, że może nie jestem całkiem obiektywna, bo mi pawie wcale do gustu nie przypadły .

    joawoj, jestes obiektywna, pomimo twoich pawiowych uprzedzen

    a miałas nautilusa?

  7. #7
    Chustomanka Awatar joawoj
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nata76 Zobacz posta
    joawoj, jestes obiektywna, pomimo twoich pawiowych uprzedzen

    a miałas nautilusa?
    Nie miałam.


    Mam wiecznie zapchaną skrzynkę --> piszcie proszę na maila: mmpjmw@gmail.com

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie

    dziekuję moje kochane
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  9. #9

    Domyślnie

    Ja obydwie tylko macałam i na chwilę się zamotałam dzięki uprzejmości pewnej Poznanianki
    Pawie nie podobają mi się - wyglądem kojarząmi się z arafatką i koniec. Dobrze mogą wyglądać chyba tylko do gładkich ubrań, inaczej tracą cały urok i kiczowato się robi... ale to kwestia estetyki i gustu Na temat nośności wypowiedzieć się nie mogę.
    Co do skowronków - to moje niespełnione marzenie. Na szczęście kiepsko mi w tym kolorze Piękne są... jedwabne po prostu! Mienią się ślicznie, skowronki przecudnej urody są. To chusta szlachetna. Według mnie też wymaga bardziej przemyślanego stroju aby nie stracić swojego uroku.
    Gdyby wyprodukowali skowronki w innym kolorze jestem gotowa zastawić mieszkanie

    Edit: dodam jeszcze, że skowronki są cieniutkie niesamowicie i da sie je zwinąć w małą paczuszkę.
    Ostatnio edytowane przez kuku ; 24-08-2009 o 14:41
    moje miejsce wirtualne Petit bon ton

  10. #10
    Chustomanka Awatar nitka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    New York
    Posty
    1,178

    Domyślnie

    no ja chyba zakladam ptaszarnie, to moze jak juz dojda sie wypowiem...
    Agata - Hashimotka, mama Macka (Styczen 2008) i Julia (maj 2014)

  11. #11
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kuku1978 Zobacz posta
    Ja obydwie tylko macałam i na chwilę się zamotałam dzięki uprzejmości pewnej Poznanianki
    Pawie nie podobają mi się - wyglądem kojarząmi się z arafatką i koniec. Dobrze mogą wyglądać chyba tylko do gładkich ubrań, inaczej tracą cały urok i kiczowato się robi... ale to kwestia estetyki i gustu Na temat nośności wypowiedzieć się nie mogę.
    Co do skowronków - to moje niespełnione marzenie. Na szczęście kiepsko mi w tym kolorze Piękne są... jedwabne po prostu! Mienią się ślicznie, skowronki przecudnej urody są. To chusta szlachetna. Według mnie też wymaga bardziej przemyślanego stroju aby nie stracić swojego uroku.
    Gdyby wyprodukowali skowronki w innym kolorze jestem gotowa zastawić mieszkanie

    Edit: dodam jeszcze, że skowronki są cieniutkie niesamowicie i da sie je zwinąć w małą paczuszkę.



    KUku, bardzo trafne uwagi,podpisuje sie

  12. #12

    Domyślnie

    No dobrze, a jak noszą jedwabne ptaszki? Czy są porównywalne do pawii? Czy nadadzą się na plecak?

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie

    podobno noszą lepiej od pawi
    dowiem się w przyszłym tyg.
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  14. #14
    Chustomanka Awatar nitka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    New York
    Posty
    1,178

    Domyślnie

    heheh - Biedronka to witaj w klubie bo ja tez sie zlamalam w zeszlym tygodniu i teraz czekam na przesylke...

    Tez mi sie wydaje, ze powinny lepiej nosic.
    Agata - Hashimotka, mama Macka (Styczen 2008) i Julia (maj 2014)

  15. #15
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    ptaszory się znowu w didku pojawiły?

    nie będziecie żałować jedwabne noszą świetnie, są bardzo miłe w dotyku. połysk nieco tracą, ale nie tak jak inne jedwabne chusty. moim zdaniem to od dawna najbardziej udana chusta didka, jesli chodzi o żakardy.

    pawie są zupełnie inne. po prostu nieporównywalne. nosność mają gorszą.

    pawie to volkswagen, a skowronki porche
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie

    mam już swoje skowronki
    jaka ona delikatna, miękka i połyskujaca i mieniąca się i ...i ....

    Wiąże się sama
    IwontaG kiedys powiedziała że jej nino z jedwabiem to chusta na baterie , wiążąca i nosząca.Ja moge teraz to samo powiedziec o skowronkach
    Śmiać mi sie chce troche bo jak didek je wypuścił to dziwiłam się jak mozna je pożądac wróble na gałęzi
    Teraz już wiem że można .Ptaki sa tak dopracowane normalnie majstersztyk w każdym calu ! Cena wysoka ale sa warte jej w 100 % .
    tylko pośmierduja jeszcze jedwabiem

    Z racji mojego uwielbienia od wczoraj skowronków zakładam watek SKOWRONOFILIA
    fotki będą po południu po spacerku
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  17. #17

    Domyślnie

    Zamykaj dokładnie dom na klucz - no chyba, że wychodzisz ze skowronkami na spacer
    Czekamy na fotki!
    moje miejsce wirtualne Petit bon ton

  18. #18
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    no właśnie znalazłam skowronki i oszalałam z zachwytu Już wiem, na co kaskę zbierać....

    a tak dla jasności o tym rozmawiamy: http://www.birdiesroom.com/Products/...R-fslsh-S.aspx

  19. #19
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    Dziewczyny zakochałam się!!!!!!!

    W jedwabnych skowrotkach podkokiwałam się długo, ale była to miłość platoniczna. Dzięki joawoj i barrbarze marzenie się urzeczywistniło, mam swoje skowronki i od zamotania (czytaj paru godzin) kocham je na zabój! Ale to boska chusta! Normalnie czuję, że wreszcie znalazłam idealną dla mnie chustę. I absolutnie nie chodzi mi o kolor czy wzór ptaszków, w którym podkochiwałam się platonicznie, ale o skład i strukturę tkaniny, gładkość materiału, łatwość dociągania (naprawdę sama się wiąże!!! doznałam szoku jak łatwo było się w nią omotać, idealnie otulić, jak żadną inna chusta, którą miałam dotychczas). Po zamotaniu miałam wrażenie drugiej skóry. Jest tak lekka, zwiewna, a zarazem wytrzymała. Poprzednio miałam apricot-ruby z jedwabiem - piękna chusta, ale rzeczywiście chyba bardziej delikatniejsza od ptaszków. Obchodziłam się z nią jak z jajem, żeby jej nie zaciągnąć i gdy dziecię podrosło miałam wrażenie, że jest za ciężkie do tej chusty, choć super nadaje się dla maluszków i na pewno kolor bardziej mieni się niż w ptaszkach i wizualnie robi większe wrażenie. Ptaszki są inne, przez inny splot są jeszcze bardziej miłe w dotyku i pomimo cienkości świetnie noszą i cięższego malucha. Mam nadzieję, że szybko jej nie zniszczę, bo czuję że to będzie najbardziej eksploatowana teraz chusta, mimo że ponoć jedwab nosi się latem a tu środek zimy! Chusta warta swojej ceny. Fotki niebawem, bo w wątku nikt nie zamieścił - skandal!
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  20. #20
    Chusteryczka Awatar IwontaG
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Sandomierz
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    Ja zakochałam się w jedwabnych skowronkach (wróblach) jak je zobaczyłam prawie rok temu na stronie didka, jak do mnie dotarły moja miłośc tylko się potwierdziła, skowronki noszą świetnie, świetnie się wiążą, są malutkie po złożeniu i mają cudny kolor i kto powiedział, że można je nosic tylko latem ja je nosiłam zeszłoroczną zimę i super się sprawdziły a oto dowód:


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •