Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 92

Wątek: Wielorazówki - od poczatku czy później?

  1. #61
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Czyli jednak uda Ci się ogarnąć jakąś maszynę? Ja bardzo żałuję,że nie szyłam wcześniej (mój portwel jeszcze bardziej ). Ale fajna sprawa< tutaj w wątkach radosna twórczość dziewczyny wszystko świetnie opisały.

    OT Jej córeczki bliźniaki, rozmarzyłam się
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  2. #62
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez husky Zobacz posta
    Inka dzieki za rady postanowilam miec 6 otulaczy (po 3 dla kazdej corki) z dwoch roznych firm a do nich mam 4 prefoldy, uszyje kilka formowanek i bede miala 20szt tetry (moze byc malo ale dokupie jak cos) mam suszarke bebnowa wiec problem czekania na wyschniecie znika
    Mysl ze na poczatek bardzo rozsadny zestaw, a w trakcie zobaczysz co i jak. Powodzenia, bedzie Ci ktos pomagal przy dziewczynkach?

    A. listopad 2012




  3. #63
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    South East England
    Posty
    873

    Domyślnie

    melodi maz mowi bym kupila jakas maszyne ale ja sie nie znam i nie chce mi sie szukac poza tym jak sie male urodza bedzie raczej brak czasu na szycie wiec narazie odpuszczam- ja pewnie uszyje z 4 formowanki recznie i mama na maszynie kilka flanelowych i bedzie oki tak mysle a jak mlode podrosna to pomysle o maszynie

    inka babcia przylatuje na 1,50 2 miesiace wiec pomoze no i mam kochanego meza coprawda w nocy pracuje wiec bede sama ale on sprzata, gotuje, pierze i duuuzo pomaga wiec przy mlodych tez bedzie- juz zapowiedzial

    a to moja pierwsza formowanka http://chusty.info/forum/showthread....tanowilam-szyc

  4. #64
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Formowanka Ciwyszła świetnie!
    Zazdroszczę Twoim córeczkom, bo skoro masz takie zdolne ręce, to będziesz im szyła, że beda wyglądały jak dwie małe królewny!

  5. #65
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    South East England
    Posty
    873

    Domyślnie

    hehe dzieki. chodzi o to ze ja mam dwie lewe rece potrafie na maszynie conajwyzej zwezyc spodnie na rurki
    a recznie to masakra

  6. #66
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    masakra te kupy

  7. #67
    Chustomanka Awatar Gugu
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Crosno
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fridoo Zobacz posta
    masakra jak dla mnie
    Ale co? Wielopieluchowanie?

    Cytat Zamieszczone przez ania_przyszłamama Zobacz posta
    Myślę, że dobrze jest zacząć jak najwcześniej, bo potem człowiek się zbyt przyzwyczaja do pampków.
    To prawda, trzeba w sobie wyrobić systematyczność i "nie poddawanie się". Miałam 4dniowy wyjazd na biwak i zabrałam tylko jednorazówki, dziwnie było potem założyć wielo, trzeba się było na nowo przyzwyczajać, jakkolwiek widok wora z zużytymi pampersami po tym jak zdawaliśmy domek, mnie ZMIAŻDŻYŁ. W wielo ważna jest współpraca faceta, mój się na początku jakby bał zakładać tetrę, na szczęście w końcu ogarnął.
    Tetrę mam zarówno tę "jak sito" i taką "no name" podwójnie tkaną z Allegro; różnica jest kolosalna. Stosujemy z powodzeniem do dziś, a mała skończyła właśnie roczek.

    Cytat Zamieszczone przez Brodzik Zobacz posta
    masakra te kupy
    GDYŻ?
    mama Estery lipiec 2012
    www.balkanfunk.pl

  8. #68
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    South East England
    Posty
    873

    Domyślnie

    mi dzisja przyszly otulaczki z tots bots rozm 0 i jakoes duze
    ale moze jak dojdzie pielucha itd to bedzie oki. jak wlozylam formowanke ktora sama zrobilam to ciut gora wystaje- jak podwine to jest oki.
    ale jak przyjda kolejne otulacze to porownam z inna firma jak wielkosciowo

  9. #69
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brodzik Zobacz posta
    masakra te kupy
    ?
    Ogólnie to dzieci robią kupy, w jednorazówkach zalegają Ci w śmieciach w domu, w wielorazówkach musisz je spłukiwać z pieluch, a w bezpieluchowym czyścić nocnieczek

    Husky śliczna CI wyszła
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  10. #70
    Chustofanka Awatar cathleen
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    410

    Domyślnie

    Ja zaczęłam pieluchowanie wielo kilka dni po urodzeniu i niestety nie wyszło Mimo że miałam pieluszki Newborn Bobolidera, to pupa była gigantyczna, gdy Córa leżała na plecach miała pupę baaardzo wysoko i stwierdziłam, że nie jest to zdrowe dla jej kregosłupa :/ Poza tym była bardzo szczupła i niestety zawartość pieluszki wyciekała przez ubranko i kocyk. A że zainwestowałam w pieluszki jeszcze przed jej narodzinami, to plułam sobie w brode, że tyle pieniędzy poszło na te wszystkie otulacze, tetry, kieszonki. Teraz wróciłam do pieluszek wielo (córa ma 4 miesiące) i jest super, nic nie przecieka, kieszonki, które zakupiłam są już na nią dobre. Ale te pieluchy Bobolidera i tak przeciekają
    Ale na spacer i na noc zakładam jednorazowe (na noc głównie, żeby się nie wybudzała z powodu mokrej pieluszki)

  11. #71
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cathleen Zobacz posta
    Ja zaczęłam pieluchowanie wielo kilka dni po urodzeniu i niestety nie wyszło Mimo że miałam pieluszki Newborn Bobolidera, to pupa była gigantyczna, gdy Córa leżała na plecach miała pupę baaardzo wysoko i stwierdziłam, że nie jest to zdrowe dla jej kregosłupa :/ Poza tym była bardzo szczupła i niestety zawartość pieluszki wyciekała przez ubranko i kocyk. A że zainwestowałam w pieluszki jeszcze przed jej narodzinami, to plułam sobie w brode, że tyle pieniędzy poszło na te wszystkie otulacze, tetry, kieszonki. Teraz wróciłam do pieluszek wielo (córa ma 4 miesiące) i jest super, nic nie przecieka, kieszonki, które zakupiłam są już na nią dobre. Ale te pieluchy Bobolidera i tak przeciekają
    Ale na spacer i na noc zakładam jednorazowe (na noc głównie, żeby się nie wybudzała z powodu mokrej pieluszki)
    Bo czasem lepiej kupić kilka różnych firm i spróbować co nam pasuje, niż zapas z jednej i zrazić się

  12. #72
    Chustofanka Awatar cathleen
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    410

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kali Zobacz posta
    Bo czasem lepiej kupić kilka różnych firm i spróbować co nam pasuje, niż zapas z jednej i zrazić się
    Właśnie kupiłam po jednej pieluszce z kilku firm właśnie - żeby się nie zrazić niepotrzebnie - i dwie z Bobolidera, bo skusił mnie rozmiar newborn Tylko przy mojej córze żadna pieluszka nie pasowała (mam tylko kieszonki) i dlatego byłam zła na siebie - już widziałam te piękne pieluszki zakurzone i nieużyte, a się okazało, że jak podrosła to reszta kieszonek pasuje Teraz muszę powiększyć mój pieluszkowy stosik

    Dlatego ja bym nie nalegała na pieluchowanie wielo na samym początku, bo jednak może to być problematyczne i łatwo się zrazić - no chyba że ma się doświadczenie, wtedy pewnie łatwiej.

  13. #73
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    No ja gdybym miała jeszcze kiedyś wybór z pewnością pieluchowałabym zaraz po powrocie ze szpitala do domu.
    W tej chwili jest to dla mnie jedyny sposób na pieluchowanie,były momenty,że się posiłkowałam jednorazówkami na spacerki ale teraz już tylko wielo nawet kryzys pokonałam.
    A kiedy widzę pupcię mojego synka bez krostek uczuleń i odparzeń to jestem całkowicie przekonana o słuszności tej metody.
    Jednak nie krytykuję matek które używają jednorazówek to ich dzieci i ich decyzje i wkurza mnie kiedy ktoś krytykuje i naśmiewa się z moich metod......bo dużo roboty nie jest tak dużo kiedy człowiek przywyknie a o ile zdrowiej i oszczędniej od kiedy pieluchuję w ten sposób na wpadki i spacerki poszły mi 4 paczki jednorazówek.
    No i udało mi się przekonać przyjaciółkę do tej metody ona pieluchuje w domu i tez dostrzegła różnicę.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  14. #74
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    ja pieluchowałam od razu po wyjściu ze szpitala w tym,że formowanki leciały na noc, bo przy nich była duża pupa, w dzień wkłady w otulacz. Zaczełam też bez doświadczenia, a teraz za żadne skarby nie zrezygnowałabym z tego

  15. #75
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    ja zaczelam jak synek mial 3,5 miesiaca, a przy kolejnym zaczne od poczatku

  16. #76
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    51

    Domyślnie

    Zaczęliśmy naszą przygodę z wielo w mniej więcej w pierwszym miesiącu życia gdy mały przekroczył wagę 4kg. Dorósł wtedy do chinek one size, teraz mamy zakupione kilka formowanek i wełniak i ciekawa jestem czy się polubimy Zaczynałam bez doświadczenia z wcześniejszym pieluchowaniem uzbrojona tylko w wiedzę zdobytą na tym forum. Polubiliśmy się z kieszonkami ale czuję że musimy szukać chłonnej alternatywy dla kieszonek na noc, dlatego spróbujemy formowanka +wełniak albo otulacz pul. Jesteśmy w pieluchowaniu ortodoksyjni 24/7. Dlaczego? Po rozpoczęciu przygody z wielo chciałam zakończyć rozpoczęte opakowanie pampków i ubrałam go małemu. Zauważyłam kolosalna różnicę w wyglądzie skóry po pampkach- czerwona, jąderka gorące pomarszczone, a po wielo ładna zaróżowiona chłodna skóra. Resztę pamków z nieskończonego opakowania oddaliśmy komuś kto je docenił bardziej niż ja.

  17. #77
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    A zauwazyłas różnicę zapachu? Dziecko w wielo pachnie niemowlęciem, tym cudownym zapachem, który uzaleznia w pampku pachnie... pampkiem.

  18. #78

    Domyślnie

    ja przy pierwszym dziecku uzywałam od jakiegos 4 miesiaca a przy drugim od urodzenia.

    Ogolnie wydaje mi sie, ze przy pierwszym lepiej sie nie nastawiac na wielo od urodzenia bo łatwo sie zniechecic przy kolejnych luz
    www.fotodzieciaki.blogspot.com - fotografia ciążowa, fotografia rodzinna, fotografia...
    www.fotodzieciaki.com

    DOULA





    "Dziecko małe, lekkie, mniej go jest. Musimy się pochylić, zniżyć ku niemu." J. Korczak "Prawo dziecka do szacunku"

  19. #79

    Domyślnie

    My pieluchujemy się od powrotu ze szpitala. Najpierw pampy na wyjścia i w nocy. Teraz na wyjścia już wielo i tylko na noc szukam czegoś odpowiedniego zamiast pampersów, bo jednak formowanki nam nie podeszły

  20. #80
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emila244 Zobacz posta
    My pieluchujemy się od powrotu ze szpitala. Najpierw pampy na wyjścia i w nocy. Teraz na wyjścia już wielo i tylko na noc szukam czegoś odpowiedniego zamiast pampersów, bo jednak formowanki nam nie podeszły
    może SIO? można korzystac równiez nich w dzień, a na noc dokupić dodatkową wkładkę nocną. Pewnie teraz starszą wersje close parents z wkladami bambusowymi można kupic za grosze... No i ten otulacz od SIO Close Parents można też używać w dzień do tetry czy formowanek
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •