Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 92

Wątek: Wielorazówki - od poczatku czy później?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    3

    Domyślnie Wielorazówki - od poczatku czy później?

    Od początku byłam napalona na pieluchy wielorazowe i była to tragedia. Dziecko wyglądało jak mrówka, ja non stop zmieniałam pieluchy, prałam - byłam wykończona. I odpuściłam, ale gdy podrosło - to wróciłam do nich i uważam, że jest to całkiem fajna sprawa.

    A Wy od którego miesiąca używacie wielorazówek?

  2. #2
    Chustofanka Awatar borussia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    296

    Domyślnie

    od 4 miesiąca przy drugim dziecku

    przy starszej córce próbowaliśmy ambitnie używać tetry od początku i efekt był taki że po kilku dniach tetra (nie było wtedy wielo takich jak teraz) wylądowała w koszu razem z kupami i zostaliśmy przy jednorazówkach

    Wg mnie lepiej zacząć później, szczególnie przy pierwszym dziecku

    Przy drugim, jak już wiemy o co chodzi można spróbować od samego początku
    Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba przesadziłam
    ____________________

    Pierwsza 12.2003
    Druga 09.2010

  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Od 10 późno się nawróciłam

  4. #4
    mru
    Guest

    Domyślnie

    Od trzeciego dnia życia. Bezprobkemowo. Ale bez tetry itd. Formowanki plus otulacze. Luuuuz

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Filippa
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Opole/Katowice
    Posty
    3,410

    Domyślnie

    Po jednym dniu chyba w 4 dż rzuciłam w cholerę. Ale obiecuję, że jeszcze się nawrócę, po 3 mż
    Roch 09.07.2010, Leon 20.05.2013 i Tola 05.01.2015

  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Wieliczka
    Posty
    1,915

    Domyślnie

    Przy drugim dziecku nie miałam w ogóle jednorazówek, po wyskoczeniu z brzucha od razu w tetrze. Ale miałam lejtowo, bo moje dziecko robiło kupy co 3 dni, a później co 5 od samego początku. Nie było 8 kup dziennie, tylko 1 na 3 dni.
    P 2009, I 2011, R 2013, M 2017

  7. #7
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    zaczelam od 3 miesiaca - w sumie to dopiero od okolo 10 dni jestesmy na wielo.

  8. #8

    Domyślnie

    Przy pierwszym dziecku wielorazówek zaczęłam używać dopiero kiedy miał dwa lata (dopiero wtedy usłyszałam o takim wynalazku jak pielucha do prania która nie jest zwykłą tetrą), odpieluchowałam go na pieluchach wielo. Drugiemu synkowi zaczęłam zakładam wielorazówki jak miał miesiąc, zbytnio na początku nie wiedziałam co i jak a dziecko takie maleńkie było, że jakoś bezpieczniej było mi zakładać pampki. Teraz przy trzecim zaczęłam używać pieluch wielo jak miał 2 tygodnie ale niestety tylko w domu, na dwór i na noc jeszcze zakładam pampersy ale to się niedługo zmieni tylko niech maluchowi troszkę dupka urośnie.

  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Przy pierwszym dziecku jakos po 2 miesiacu, w nocy po 6 miesiacu, ale mloda prawie zawsze rano robila kupe zanim sie obudzilam i odpuscilam i na noc byly juz do konca jedno.

    Pry drugim dziecku wielo od 7 dnia zycia, ale w nocy tez jakos dopiero po 5-6 miesiacu, za to od tego czasu w wielo 24h/7.

    Aha, tetry, prefoldow itp nie uzywalam nigdy. Formowanki tylko na noc.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Przy starszym były pampersy, przy młodszym od 3 dnia życia, odwłok mrówki tylko w nocy był nam znany, gdy zakładaliśmy taką pieluszkę,która wytrzyma do rana, bo inaczej mały się rozbudzał.
    Kupa co kilka dni,więc z tym problemów nie ma

  11. #11
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Od wyjścia ze szpitala, czyli od ósmego dnia życia.
    Kilka kup dziennie leciało jeszcze po ukończniu przez córeńke roku. Teraz tez zdarzaja Jej sie 2-3.
    Odwołk mrówki widziałam tylko przez pierwsze dni, potem to sie już jakos unormowało. Stosowałam na początku otulacz+wkład z Bobolidera i było OK, teraz wkładamy w otulacz więcej, to sie wie.

    Myśle, że najfajniej jest od początku pieluchowac wielo, jednak-kiedyby się nie zacząło- kazdy dzień jest ważny i fajnie, że mamy stosuja pieluchy wielo w ogole dla dobra dzieci i naszej planety.
    Ostatnio edytowane przez owieczka33 ; 10-07-2013 o 13:14

  12. #12
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    112

    Domyślnie

    od samego początku u obu dzieci i nie miałam żadnego problemu. Na dzień mamy szybkoschnącą tetrę, do spania i na wyjścia formowanki+otulacz albo kieszonki.

  13. #13
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Przy pierwszym chyba by mnie to przerosło, a przy drugim chyba zaczęliśmy od 2 tygodnia. Podziwiam dziewczyny, które jeszcze w szpitalu zaczynają, ja bym nie dała rady - spieranie smółki z wielo...dziękuję. Początki były trudne, ale jest coraz lepiej...
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  14. #14
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,648

    Domyślnie

    Starszą - od 11 miesiąca, bardzo długo chodziłam wokół tematu i go oswajałam.

    Młodszą - od drugiej doby życia, jak tylko wstałam z łóżka. Tetra+otulacze, czasem formowanki, ale nie jestem ortodoksem - i jedno czasem wylądują na dupce, na dłuższe wyjście do dziadków albo na noc (do 2 do 6 rano).
    Ostatnio edytowane przez annia ; 10-07-2013 o 14:12
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  15. #15
    Chusteryczka Awatar ewula
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,761

    Domyślnie

    Miesiąc po tym jak odkryłam, że jest coś takiego jak pieluchy wielorazowe, które wyglądają podobnie jak pampki, czyli od piątego miesiąca życia synka. Bardzo szybko przeszliśmy na same pieluchy wielo 24/7. Jednorazówki w domu mam w razie czego - zostało pół opakowania, kupionego pod koniec marca, gdy intensywnie ssał w nocy i bardzo dużo sikał
    Adaś - 22.IV.2012 i Ania - 08.III.2014

  16. #16
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Ja od 6 miesiąca, ale dłuuuugo zajęło mi znalezienie najlepszego sposobu pieluchowania.
    W tym wszystkim żałuję tylko tego, że te pieluchy są takie drogie i to najbardziej mnie zniechęcało, żeby pieluchować od początku.

  17. #17
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,088

    Domyślnie

    Nam przy noworodku nie wyszło- kleks za każdym razem i płacz jak było mokro, czyli praktycznie non stop Poza tym wszystko było za duże, a za mało mieliśmy pieluch w rozmiarze NB.
    Udało się dopiero po 6. tygodniu, kiedy pupa większa Od tego czasu wielo 24/7. jednorazówki mamy na wszelki wypadek, ale rzadko się to zdarza- mam paczkę nieotwartą jeszcze od kwietnia!

    Acha- używamy w 80% tetry, kieszonki ew. na wyjścia;

  18. #18
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    od powrotu ze szpitala.
    Jesli kobieta czuje że chwilowo nie daje radę niech chwilowo odpuści. A potem wróci z wielką radoscią. Nic na siłę
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  19. #19
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    od momentu zagojenie pepka

    kupując je w ciąży bałam się/myslałam, ze szybko się zniechęce i w kąt pójdą, ale okazały się wielką miłością mojego zycia

    baaaardzo sporadycznie pampek idzie, choć był czas, ze w nocy nam wszystko przesikiwała, więc na jakiś msc na noc pampki poszły, szybko mieło i znów wielo 24/7

  20. #20
    Chustomanka Awatar Nadarienne
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    560

    Domyślnie

    Przez pierwsze jakieś trzy miesiące Olę pieluchowałam mieszanie, z przewagą jednorazówek z uwagi na problemy kupkowe i konieczność mocnego natłuszczania pupki. Potem w zasadzie głównie wielo, jednorazówki na okazje od czasu do czasu. U nas tetra w prostokąty plus kilka formowanek i otulacze. Kupy są (obecnie) przynajmniej dwie codziennie, a czasem więcej, ale dajemy radę jak na razie.

    Starsza córa pampersowa była.

    Przy trzecim, jeśli kiedyś będzie, marzy mi się jednak od początku wielo. Zobaczymy.

    edit: Jeszcze dopiszę, że jak dla mnie dla małego niemowlaka koniecznie pieluszki/otulacze w rozmiarze NB albo S, uniwersalne dopiero jak podrośnie, nie wyobrażam sobie tych wielkich na takiej maleńkiej pupce.
    Ostatnio edytowane przez Nadarienne ; 10-07-2013 o 20:59
    Maria 17.01.2010, Aleksandra 4.01.2013

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •