Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 89

Wątek: Duże kieszonki, jakie?

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie Duże kieszonki, jakie?

    Mój synek jest jeszcze mały (2 miesiące) ale jest już duży (6,5 kg.)
    Chcę mu kupić parę kieszonek na wyjścia, koniecznie polskich, pewnych firm/od forumek Widziałam na stronach producentów różne rozmiary one size'ów np. do 14, 15, 16 kg - przynajmniej tak są deklarowane.

    Jakie kieszonki doradzicie z doświadczenia, aby wystarczyły na jak najdłużej, tzn. które są takimi większymi one size'ami? Jak pisałam wyżej chodzi mi o polskie produkty, z materiałów produkowanych w Polsce i/lub z atestami.

  2. #2
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    wiem, że kokosi szyje większe i mniejsze one size
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Mój syn waży teraz 13,5 kilo, używamy tych nowych elastycznych nappime, myślę, że jeszcze długo nam posłużą, bo na szybkie odpieluchowanie się nie zanosi

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Dzięki za odp.

    Wiewiórka
    - właśnie m.in. na stronie Kokosi jest napisane, że kieszonki są do ok. 15 kg, czyli wydaje mi się,że to są raczej te mniejsze. Dlatego pytam o doświadczenie pieluchujących, bo producent czasem zawyża/zaniża rozmiarówkę.

    Pekatrine - zaskoczyłaś mnie z Nappime, myślałam o tych pieluszkach bo podbobno są z dobrych materiałów, ale na stronie producent zakłada rozmiar do 14 kg, czyli malutko. Czy te nowe, elastyczne o których piszesz to te aktualnie będące w sklepie czy jakieś.... "z pod lady"?

  5. #5
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    milovia- zakładałam swojemu synkowi kiedy ważył 15 kg, producent podaje do 16 kg, wiec się w zupełności się zgodzę, że dadzą rade
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  6. #6
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    napisz pw do sylviontka
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuśka Zobacz posta
    Pekatrine - zaskoczyłaś mnie z Nappime, myślałam o tych pieluszkach bo podbobno są z dobrych materiałów, ale na stronie producent zakłada rozmiar do 14 kg, czyli malutko. Czy te nowe, elastyczne o których piszesz to te aktualnie będące w sklepie czy jakieś.... "z pod lady"?
    Jutro sprawdzę, które się rozciągają, a które nie. Ale powiem ci, że te nierozciągliwe to też jeszcze dają radę.

    Poza tym nie zakładaj, że ci taki wielki facet urośnie Mój też był gigantycznym niemowlakiem, a potem przystopował

  8. #8
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    [...] Podana waga jest orientacyjna, wszystko zależy od budowy dziecka, bo inaczej, jak niemowlę około roczne ma 15 kg, a inaczej przy dwu-trzylatku.
    Apple Cheeks podaje, że do 16 kg - ale mają mniejszy obwód w brzuszku od moich, są wyższe w stanie
    Charlie Banana - nigdzie nie widziałam zakresu wagowego, ale jest płytsze
    Z polskich producentów nie miałam nic.
    Podobno Babyetta ma największe kieszonki, tak słyszałam.

    Więc jak pisałam, waga podawana jest orientacyjna, bo też w dużej mierze zależy, co napakujemy do kieszonki
    Ostatnio edytowane przez Mag ; 11-07-2013 o 18:48 Powód: proszę o nie wypowiadanie się nt. własnych produktów
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylviontko Zobacz posta
    Moje kieszonki na dwulatce 14 kg miały jeszcze zapas napek. Podana waga jest orientacyjna, wszystko zależy od budowy dziecka, bo inaczej, jak niemowlę około roczne ma 15 kg, a inaczej przy dwu-trzylatku. (...) Więc jak pisałam, waga podawana jest orientacyjna, bo też w dużej mierze zależy, co napakujemy do kieszonki
    Zgadzam się. Niektóre pieluszki były na moją córkę na styk gdy miała ok. 2 lat, i teraz jest podobnie, a ma prawie 4 lata oczywiście już odpieluchowana, ale czasem zazdrości braciszkowi i przymierza Właśnie dlatego pytam co się sprawdza w praktyce
    Dzięki za odpowiedzi.

  10. #10
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,268

    Domyślnie

    No i to, że Twój maluszek jest teraz duży nie znaczy, że będzie wielki mając 2 latka...na szczęście
    Ja mam na stanie 3 dzieci jak w stopce i tyłeczki mają zbliżonych rozmiarów, wszystkie nasze pieluszki pasują na całą trójkę. Mówie o formowankach, bo kieszonek jeszcze nie ma w sklepach.
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  11. #11
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Zgodzę się budowa dziecka zmienia się z wiekiem z pękatego brzuszka robi się smukła talia dlatego pieluszki które wydają się małe starczają na bardzo długo, moja 2,5 latka spokojnie się mieści w kieszonki kokosi i ma jeszcze spory zapas napek. Warto się zapisać do testów pieluszek można poprzymierzać na dziecku jak leżą teraz testy ma nappie me niedługo też będą kokosi z tego co czytałam.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Kupię na próbę z tych budzących zaufanie (Kokosi, Milovia, a także Nappi me i Yettę - tylko szkoda, że te dwie firmy nie mają też w ofercie z coolmaxem ;-( i napiszę co jest wg mnie największe....

    A znacie może kieszonki Zufizo? I ciekawią mnie MayLily - podobo są duże... ale chyba szyte z dodatkiem złota... za tę cenę....

  13. #13
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuśka Zobacz posta
    Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Kupię na próbę z tych budzących zaufanie (Kokosi, Milovia, a także Nappi me i Yettę - tylko szkoda, że te dwie firmy nie mają też w ofercie z coolmaxem ;-( i napiszę co jest wg mnie największe....

    A znacie może kieszonki Zufizo? I ciekawią mnie MayLily - podobo są duże... ale chyba szyte z dodatkiem złota... za tę cenę....
    Znamy Zufizo, kup sobie obowiązkowo obok w/w. odaruj sobie May lili, maja fatalne recezenje, nie są warte w ogóle swojej ceny
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  14. #14
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    nasze ulubione duże kieszonki to wonderosy, p'tit dessous i Yetta minkee-zauważyłam, że minkee jest większa od tradycyjnego pulu

  15. #15
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    nasze ulubione duże kieszonki to wonderosy, p'tit dessous i Yetta minkee-zauważyłam, że minkee jest większa od tradycyjnego pulu
    się zgadzam z mamru, a bierz pod uwagę, że Maria ma wieeelkie doświadczenie pieluchowe
    Yetta minkee jest duża, one size na pewno nie jest na malego niemowlaka, bo za szeroko w kroku i za dużo materiału po spięciu nawet.
    natomiast na grubego niemowlaka i na potem do końca pieluchowania jest super, moja najmlodsza była zawodnikiem sumo od urodzenia, niestety nadal jest, yetta minkee była też wygodna bo przy starszym nie spadala z tyłka, no, pielucha cięta szczodrze.

    Stara wersja wonderoosów byla bycza (v1), czasem mozna je jeszcze zlapać, spore są p`titki, w ogóle wonderoos sa duże, także AIO real easy, firma ta sama co wonderoos. Z tym że to aio z kieszonką dodatkową, mocne na nocki.
    coolmax jest z deka przereklamowany moim zdaniem.
    Z szytych na forum to warto popytać na privach po prostu dziewczyny będące na handmade. W tej chwili mają w ofercie małe onesize, duże onesize, spory wybór.
    Nappi me sa dość wąskie w kroku, zgrabne i myślę, że na niemowlaka, nawet grubszego i starsze szczupłe dziecko dadzą rade, ale na starsze grube już będzie przyciasno.

  16. #16
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Mamru pisałaś jakiś czas temu w wątku "Formowanki czy kieszonki..." :


    Napisał mamru
    joasiu a mnie właśnie zachęca, tzn jestem szczęśliwa, że jesteśmy na muślinach bo schną w miarę szybko i nie kiszą się jak formowanki czy aio"


    Mam pytanie: sądząc po stopce masz roczną córeczkę, napisz proszę jak się sprawdza tetra/muśliny przy rocznym dziecku? No i masz tę 75gr czy 100gr?

  17. #17
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda1980 Zobacz posta
    (...)coolmax jest z deka przereklamowany moim zdaniem.(...)
    Dlaczego?

    Ja właśnie trochę mam opory przed polarem, nie tylko że grzeje ale mam kilka wkładek "sucha pielucha" i mocz po nich ścieka jak po kaczce (mimo, że nie używam płynów zmiękczających ani kremów). Obawiam się, że kieszonki będą "działać" podobnie, a nie uśmiecha mi się co chwilę płukanie w płynie do naczyń. No chyba, że to zapychanie polara nie jest tak częste w praktyce...

  18. #18
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuśka Zobacz posta
    Mam pytanie: sądząc po stopce masz roczną córeczkę, napisz proszę jak się sprawdza tetra/muśliny przy rocznym dziecku? No i masz tę 75gr czy 100gr?
    Córa ma teraz 15 miesięcy i nadal w ciągu dnia korzystamy z muślinek. Używamy tylko tej wyższej gramatury. Z tej mniejszej gramatury korzystaliśmy do pół roku tak +- później też się zdarzało ale wtedy dokładałam dodatkową wkładkę najczęściej konopną. Jakiś czas temu kupiłam też muśliny ecopi i też z czystym sumieniem mogę polecić. Są gęsto tkane. A i chłonność coraz lepsza.

  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    A ja nie zgodzę się z magda1980 że one size yetty minkee jest za duża dla małego niemowlaka u nas pasuję od około 5 kg, owszem jest większa niż pul, ale i tak pięknie leży i jest to jedyny minkee który zostanie na razie w naszym stosie.

    Mamuśka jeśli chcesz mogę Ci Polskie kieszonki,będziesz wiedziała mniej więcej czy jest różnica, chociaż moim zdaniem wszystkie starczą na długo

  20. #20
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuśka Zobacz posta
    Pekatrine - zaskoczyłaś mnie z Nappime, myślałam o tych pieluszkach bo podbobno są z dobrych materiałów, ale na stronie producent zakłada rozmiar do 14 kg, czyli malutko
    mój spory prawie trzyipółlatek waży od niedawna ponad 15

    spośród wszystkich polskich pieluszek-kieszonek jakie testowałam najzacniejsze są NappiMe.
    Na drugim miejscu stawiam Babyettę.
    Wiele osób zachwyca się Milovią (dawniej Małe Me)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •