Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 89

Wątek: Duże kieszonki, jakie?

  1. #41
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    [QUOTE=mamuśka;2454214][...]

    mój młodszy w zasadzie od urodzenia na formowankach i wełnie.

    formowanki zapinane na bioderkach są wygodne do zapinania gdy przychodzi wiek, ok 6 mies wzwyż, gdy dziecko zaczyna uciekać z przewijaka, wtedy łatwiej zapiąć mu z boku, niż na brzuszku.
    Ostatnio edytowane przez Mag ; 26-07-2013 o 15:50
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  2. #42
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylviontko Zobacz posta
    mój młodszy w zasadzie od urodzenia na formowankach i wełnie.
    Wełna to moje ciche marzenie... ale nie wyobrażam jej sobie na moim synku... po każdej pieluszce (tetra, prefold, bambusowe wkłady/ręczniki) PUL otulacza jest lekko wilgotny od środka - mały przesikuje wszystko, a zmieniam pieluchy naprawdę często (czasem nawet ze 3-4 razy na godzinę). Taki PULowy otulacz przecieram szmatką, albo spłukuję pod bieżącą wodą. Wełna by wszystko chłonęła...tak mi się przynajmniej wydaje...

    Czy ten welur w formowankach daje uczucie suchości? I czy twardnieje (jak np.: flanela/bambus) przy czym nie przeszkadza mi tak bardzo ewentualna szorstkość, ale raczej to czy nie robi się z niego twarda deska robiąca rozpórkę miedzy nogami?
    Ostatnio edytowane przez mamuśka ; 25-07-2013 o 15:46

  3. #43
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuśka Zobacz posta
    [...]nie wiem jak będzie później (bo przecież starszaki więcej sikają)...
    Hehe, bardzo lubię to stwierdzenie, które u nas nie sprawdziło się zupełnie! Maks od noworodka sika więcej od Miłosza, bo jest głównie na pokarmach płynnych (do tej pory najchętniej mleko) i dla mnie to jest bardzo logiczne. Różnice najbardziej zaznaczają się w nocy. Jeśli dziecko pół nocy wisi na cycu, to normalne, że dużo sika. Natomiast starszak w nocy pije z zasady mniej.

  4. #44
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuśka Zobacz posta
    Wełna to moje ciche marzenie... ale nie wyobrażam jej sobie na moim synku... po każdej pieluszce (tetra, prefold, bambusowe wkłady/ręczniki) PUL otulacza jest lekko wilgotny od środka - mały przesikuje wszystko, a zmieniam pieluchy naprawdę często (czasem nawet ze 3-4 razy na godzinę). Wełna by wszystko chłonęła...tak mi się przynajmniej wydaje...
    Przecież wełnę się lanolinuje. Owszem, będzie wilgotna od środka, ale nie powinna przepuszczać. Dobrze zalanolinowana wełna tak właśnie działa.

  5. #45
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    Ja używam zwykłych mikrofibrowych wkładów od kieszonek kupionych na allegro,czasem bambusowych na spacerki takich popielatych z zewnątrz obszytych polarem(bo nim polar przesika to trochę minie).
    Czasem posiłkuję się tetrą zwykłą też na allegro kupowaną albo w Pepco.Ostatnio nawet ręczniki z Pepco dają radę.
    Chinki to właśnie te często najtańsze kieszonki kupowane najczęściej na allegro i produkowane w chinach na pewno nie dorastają do pięt kieszonkom BG to są pancerniki ja kupiłam używane sądząc po stanie rzepów dość intensywnie,ale przecieku u nas nie było żadnego a sama mam je od roku i używam głównie na spacery i ewentualnie na noc jak syn buntuje się przeciwko formowance
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  6. #46
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez *LOLA* Zobacz posta
    Ja używam zwykłych mikrofibrowych wkładów od kieszonek kupionych na allegro,czasem bambusowych na spacerki takich popielatych z zewnątrz obszytych polarem(bo nim polar przesika to trochę minie).
    Czasem posiłkuję się tetrą zwykłą też na allegro kupowaną albo w Pepco.Ostatnio nawet ręczniki z Pepco dają radę.
    Chinki to właśnie te często najtańsze kieszonki kupowane najczęściej na allegro i produkowane w chinach na pewno nie dorastają do pięt kieszonkom BG to są pancerniki ja kupiłam używane sądząc po stanie rzepów dość intensywnie,ale przecieku u nas nie było żadnego a sama mam je od roku i używam głównie na spacery i ewentualnie na noc jak syn buntuje się przeciwko formowance
    Na twoim miejscu zainwestowałabym w coś chłonniejszego niż chińskie wkłady, nawet ręczniczki bambusowe sa bardziej chłonne od tamtych mikrofibrowych a nie są grubsze. Mojej córci też wszystko przeciekało jak używałam chinek z dwoma wkładami mikrofibrowymi, zainwestowałam w chłonniejsze wkłady i problem się skończył można się zniechęcić jak wszystko przecieka. Z tego co mogę polecić to właśnie ręczniki bambusowe, wkłady bumgenius mikrofibrowe (do upolowania na bazarku ) wkłady applecheeks, fuzzi bunz i muśliny ecopi (też wkładałam do kieszonek są super).

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  7. #47
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    Hehe, bardzo lubię to stwierdzenie, które u nas nie sprawdziło się zupełnie! Maks od noworodka sika więcej od Miłosza, bo jest głównie na pokarmach płynnych (do tej pory najchętniej mleko) i dla mnie to jest bardzo logiczne. Różnice najbardziej zaznaczają się w nocy. Jeśli dziecko pół nocy wisi na cycu, to normalne, że dużo sika. Natomiast starszak w nocy pije z zasady mniej.
    No tak, ale czy Maks jest po prostu dużym sikaczem mimo, że młodszy (a Miłosz sika(ł) zawsze mniej) czy Maks z wiekiem wcale nie zaczął sikać więcej?

    Wiem, że to sprawa indywidualna ile dane dziecko sika (jedne mniej, inne więcej). W tym co napisałam miałam na myśli, że z wiekiem zaczynają sikać coraz więcej. I może być tak,że mały sikacz w wieku 2 lat będzie sikał mniej niż inne dziecko mając roczek. Ale i tak ten dwulatek będzie sikał więcej niż gdy sam miał roczek... Nie wiem czy rozumiesz te moje wywody ...

  8. #48
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    Przecież wełnę się lanolinuje. Owszem, będzie wilgotna od środka, ale nie powinna przepuszczać. Dobrze zalanolinowana wełna tak właśnie działa.
    A jeśli zawilgotnieje, co przy pieluszkach tetrowych czy prefoldach jest pewnie częste, to trzeba ją chyba często prać bo to chyba czuć... Otulacze PUL po prostu wtedy spłukuję wodą... a wełna chyba tylko do prania...

  9. #49
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuśka Zobacz posta
    A jeśli zawilgotnieje, co przy pieluszkach tetrowych czy prefoldach jest pewnie częste, to trzeba ją chyba często prać bo to chyba czuć... Otulacze PUL po prostu wtedy spłukuję wodą... a wełna chyba tylko do prania...
    wełne pierzesz raz na 2-3 tygodnie, tak to tylko wietrzysz (wiadomo,że częściej jeśli zdarza się grubsza wpadka). Wełna nie chłonie zapachów

  10. #50
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez *LOLA* Zobacz posta
    BG to są pancerniki
    Zgadzam się, te wkłady są jakieś mega chłonne w porównaniu do innych mikrofibrowych (mam porównanie z chinek i z Milovii) i to po pierwszym praniu...

    Cytat Zamieszczone przez kamilam Zobacz posta
    (...)Mojej córci też wszystko przeciekało jak używałam chinek z dwoma wkładami mikrofibrowymi, zainwestowałam w chłonniejsze wkłady i problem się skończył można się zniechęcić jak wszystko przecieka. Z tego co mogę polecić to właśnie ręczniki bambusowe, wkłady bumgenius mikrofibrowe (do upolowania na bazarku ) wkłady applecheeks, fuzzi bunz i muśliny ecopi (też wkładałam do kieszonek są super).
    Ja bardzo lubię chinki Babyland - świetnie się je użytkuje, jakoś tak pasuje mi krój i fajnie mi się reguluje zapięcie. Ale mają dwie duże jak dla mnie wady:
    1) chłonność - wkłady (jeszcze) wystarczają synkowi (chociaż zmieniam bardzo często - prawie po każdym siknięciu), ale gdy sprawiłam sobie nowe z BG to byłam w szoku różnicą chłonięcia... i to już po pierwszym praniu...więc już wiem, że chinki niedługo polegną jeśli chodzi o chłonność.
    2) polarek - wogóle nie daje uczucia suchego po jednym siknięciu skóra synka jest mokra i polarek wilgotny (mimo, że nic nie wycieka i pieluszka spełnia w tym sensie swoje zadanie)... w BG z wkładu może kapać a polarek (czy raczej welurek) jest prawie całkiem suchy...

  11. #51
    Chustonówka Awatar gilese
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    31

    Domyślnie

    Co do sikania starszaka to u mnie niestety tak jest że sika więcej teraz niż wcześniej (wcześniej było więcej kup mlecznych), mój mały w ciągu nocy wypija jakieś pół litra płynów. Po prostu muszę przewinąć go w nocy bo żadna pielucha nie wytrzymuje tego. Dziś poszłam spać wcześniej i przewinęłam go ok 23, o 7 rano formowanka MS całkowicie przesikana aż po same szwy. Na wierzchu był flip, więc się udało bez przecieków, ale nie wiem czy czasem znowu zęby nie ruszyły, bo w dzień też muszę częściej przewijać :-/

  12. #52
    Chustomanka Awatar Mama.O.
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    POMORZE
    Posty
    704

    Domyślnie

    Doszłam do wniosku , że pule też nie do końca są eko. Pileuchuję wielo syna od niedawna i chociaż mam już starsze dzieci stykam się z wielorazówkami po raz pierwszy. Na początku zakupiłam od Puppi otulacze wełniane formowanki i wkłady. Wszystko pięknie tylko jak już wsio nałożyłam to się młodemu z trudem otulacz zapinało. Wystraszyłam się lanolinowania bo młody uczulony nawet na maści i odsprzedałam już dwa nowiuśkie piękne otulacze a wełna jest przecież taka super!!!! Nosimy teraz kieszonki i jesteśmy smutni ale nie stać mnie na kolejne próby szukania rozmiaru. Mlody ma teraz 5 miesięcy waży ponad 10 kg schudł już ponad kg( jest zdrowy i na cycu nie je dużo) nie ma brzuszka ale za to ma pokaźne uda i duży kuper. Z kieszonek na "wysokość" pasują nam jeszcze w ostatniej fazie czyli juz bez regulacji milovie i bobolidery ale tych zwyczanie w świecie nie znosimy. Gdzie zakupię duże kieszonki z solidnych materiałów? Czy mogę powrócić do wełny ??? Jak tak to gdzie kupię duży otulacz?
    3 horkruksy

  13. #53
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    rozumiem Cię bardzo. z większych sa kieszonki PUL baba+boo, w komplecie z wkłdami dwoma ( w sklepie bocianiegniazdo24 były najtańsze). Mysle, że sa porządne i wkłady też ok. Są dość duże. duże też sa kieszonki wonderoos. z wełnianych otulaczy mysle,ze może któras z szyjących na forum może by Ci uszyłą w rozmiarze xl ?

    i jeszcze bumgenius,ale one wg mnie mniejsze od baba+boo, no i chyba mogą się odciskać gumki. ogólnie pewnie we wszystkich przy pulchynych udach...

    Moja siostra do swoich dzieciaczków (udka i pupcie prześlicznie tłuściutkie używała pieluch wee notions ,tych/ Pamiętam,ze byłam nimi zachwycona, bo były wysokie a jednocześnie wycięte w kroczku tak,ze nie krępowały ruchów i tak uszyte,ze nic nie odciskały. Pamietam,ze ona miała głównie AIO.
    Tutaj są:
    http://www.weenotions.co.uk/nappies-by-type.html
    Ostatnio edytowane przez Nata ; 08-10-2014 o 10:57

  14. #54
    Chustomanka Awatar Mama.O.
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    POMORZE
    Posty
    704

    Domyślnie

    Nata bardzo dziękuję
    3 horkruksy

  15. #55
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Nowe Ecodidi wełniane są duuuże

  16. #56
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Stare babyetty są dosyć spore. Na pewno większe w pupie. No i wełniane gatki od magnolii szyte na wymiar


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  17. #57
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Z gatkami to moim zdaniem nie ma problemu

    Jeszcze co do kieszonek - Blueberry na pewno, tylko one dość szerokie są.

  18. #58
    Chustoholiczka Awatar qmpeela
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    UK
    Posty
    5,044

    Domyślnie

    Jesli chodzi o kieszonki to duze (czyli pasujace na moje 13kg) są:
    apple checks, baba+boo ?(te są naprawdę duże!), kokosi i gzooby. Charlie OS są za małe już są u nas, ale pamietam, że miałam przy starszej chB w rozmiarze L i te były super, ale bez regulacji rozmiaru.
    Jesli lanolinę wolałabyś sobie odpuścić to polecam otulacz ze sfilcowaną wełną ja swoich nawet nie lanolinuję i trzymają na mur beton.

    Mogę też rozmiarowo polecić CP, to nie kieszonki ale na naszą dość sporą pupę nadal są dobre.
    Lena '07Nina '10 Blanka '12 Gabriel '16 Matilda ‘18
    A. 06.14 (*)

    https://m.facebook.com/thetwoowls/ -dzieciecy handmejd
    Mój świat fotografii - fejsbukowy fanpejdż, zapraszam!

  19. #59
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    mysle, 5 mies. wazacy 10 kg to nie to co 15 mies.13 kg. U malucha to się ,ze taqk powiem, na boki rozkłada i w uda idzie stad mysle,ze np. Close paretn mogą się odciskać bardzo....charlie banana mogą być za płytkie....TAk mysle,ze do dzieci z udkami i kuperkiem fajne sa wyższe pieluszki....
    Ja ogolnie jestem pieluchowym teoretykiem, bo synka pieluchuje w ekojednorazówki głwonie w poszukiwaniu tej jedynej....

    Bluberry nie miałam, ale tu z kolei włacza mi się czerwone światło,ze ona szeroka jest miedzy nogami....
    Mamo O ostatnio na fb znalazłam grupe, gdzie dziewczyny sprzedają używane wee notions. Pamietam,ze to były naprawdę super pieluszki dla dużych kuperków.

  20. #60
    Chustomanka Awatar Mama.O.
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    POMORZE
    Posty
    704

    Domyślnie

    Nata dziś doszły do mnie CHB faktycznie płytkie ale FB chyba mi eszcze chwilę posłużą. Dzięki Iwce zdobyłam jedną weenotions i to tęczową hehe . Czekam z niecierpliwością na jej debiut w moim domu
    DZIEWCZYNY DZIĘKI ZA RADY - kochane jesteście
    3 horkruksy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •