Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: Kto zna to wiązanie?

  1. #1
    Chusteryczka Awatar masha
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,696

    Domyślnie Kto zna to wiązanie?

    O to michodzi... O instrukcję wiązania jakby ktoś miał... Albo chociaż nazwę...

    Tu link do zdjęcia: http://www.google.pl/imgres?start=99...tggFy_VuQpM%3A
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci Mama: Francesco 17.05.2012 i Helutek 22.04.2014
    LULAMY Akademia Chustonoszenia oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście

  2. #2
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    a to nie jest wzmocnione rebozo?

  3. #3
    Chusteryczka Awatar masha
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,696

    Domyślnie

    Już mam: http://www.youtube.com/watch?v=GiybJ8ghER4 Jeszcze nie wiem, co o nim mysleć
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci Mama: Francesco 17.05.2012 i Helutek 22.04.2014
    LULAMY Akademia Chustonoszenia oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście

  4. #4
    Chusteryczka Awatar matka.kobitka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    1,758

    Domyślnie

    strasznie długo to wiązała, więc część ominęłam, ale z tego co widziałam wnioskuję, że chusta jest tylko pod pupą, nie jest pod kolankami. Czyli dziecko teoretycznie może wypaść?
    „Dziecko najwięcej miłości potrzebuje wtedy, gdy najmniej na nią zasługuje”
    Zuzia '02, Janek '04, Ewa '08




  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    562

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matka.kobitka Zobacz posta
    strasznie długo to wiązała, więc część ominęłam, ale z tego co widziałam wnioskuję, że chusta jest tylko pod pupą, nie jest pod kolankami. Czyli dziecko teoretycznie może wypaść?
    ja bym się właśnie bała

  6. #6
    Chusteryczka Awatar masha
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,696

    Domyślnie

    no właśnie ja też... fajnie jak węzeł może być jeden z boku, ale kurcze, jak się maluch dobrze odepchnie od pleców, to kiszka
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci Mama: Francesco 17.05.2012 i Helutek 22.04.2014
    LULAMY Akademia Chustonoszenia oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście

  7. #7
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    nosiłam wzmocnionym rebozo, jak dobrze wsuniesz pod pupe pierwszą warstwę i drugą fajnie ułożysz od kolanka do kolanka to IMO lepszy niż z węzłem pod pupą.
    Ale i tak wole prosty Tylko tu nie ma wiązania na brzuchu co może mieć znaczenie dla ciężarnych Na plus jeszcze że z bardzo krótkiej chusty zawiążesz i ładnie ogon się prezentuje Livada z tego co pamietam sporo Szelmę nosiła w wzmocnionym rebozo.

  8. #8
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Ja nosiłam w czymś podobnym, ale nie takim samym - u mnie pierwsza warstwa szła jak w prostym, druga poprzecznie poziomo, węzeł też na ramieniu - o takie coś:



    Fajne wiązanie z krócizny, dla starszego dziecka (wiązałam tak Szelmę przed rokiem ale nie czułam się pewnie) które często chce biegać, bardzo przewiewne. W wersji prostszej drugiej warstwy się nie rozkłada tylko prowadzi zwinięty pas pod pupą, wtedy wygląda jak plecak z węzłem pod pupą w którym węzeł został przesunięty na ramię, o tak:


    Jeśli zapakuje się chustę dobrze pod pupę, tak samo jak w prostym, to nic się nie wysuwa, ńie miałam nigdy wrażenia że Szelma się wysmyknie - ale musi być porządnie zawiązane.
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    Livada- twoje wiązanie jest OK. Przynajmniej Ty tak dopasowałaś wysokość dziecka, że nie ma wyciągania stawów biodrowych i kolanowych. Jest ciut szersze odwiedzenie niż w klasycznym prostym plecaku, ale fajna rotacja nóżek i dobre pochylenie miednicy.

    W tym wiązaniu z pierwszego linka (wzmocnione rebozo) ja widzę :
    - mega szerokie odwiedzenie z przyklejeniem miednicy do rodzica= przeprost odcinka szyjnego, napięcie mm karku i obręczy barkowej
    - brak węzła na brzuchu powoduje "cug" na stawy kolanowe i biodrowe- także jak dla mnie dla starszych dzieci i gdy rodzic nie może zawiązać węzła na brzuchu
    - specyficzny przebieg chusty powoduje, że biodra, a tym samym cały tułów zawsze będą ustawione asymetrycznie

    Wypadnięcia dziecka bym się raczej nie bała.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  10. #10
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    tutaj podobnie i szybciej babka pokazuje, tylko na koncu dowiazuje w poprzek dekoltu http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=...ture=endscreen

    ot: Livada, jakas ty zgrabniocha zazdraszczam!
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  11. #11
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yvona Zobacz posta
    tutaj podobnie i szybciej babka pokazuje, tylko na koncu dowiazuje w poprzek dekoltu http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=...ture=endscreen
    ja pierdykam! jakie turboodwiedzenie... na dodatek niesymetryczne
    ale dobrze, że zrezygnowała z węzła, który nie więził

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yvona Zobacz posta
    tutaj podobnie i szybciej babka pokazuje, tylko na koncu dowiazuje w poprzek dekoltu http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=...ture=endscreen
    no masakra...
    do tego dociąga pierwszą połę ciągnąc za każdym razem całą połę, zatem nie dociąga w ogóle

    a w ogóle rozwalają mnie te metody podtrzymywania chusty zębami jak w pierwszym linku, lub brodą...
    jak bym była osobą, która jeszcze nie wiązała na plecach to w życiu bym się nie przekonała widząc coś takiego... na warsztatach rodzice są zwykle przerażeni jak widzą pierwszy raz wiązanie na plecy a tam cały czas jest asekuracja pełna; więc co dopiero takie kosmiczne metody

  13. #13
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    No dociaganie wydalo mi sie nieco naciagane
    Ja zebow nie uzywam; raczej chodzilo mi o to, gdzie i jak co "idzie" pierwsze, jesli chodzi o chuste.
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  14. #14
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Znam wersję tego, ale z koszulką - to znaczy tym poziomym pasem się człowiek owija razem z dzieckiem, a potem na ramię. Pas chusty jest tylko na jednym ramieniu.

  15. #15
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    a z 4,6 to można by jeszcze machnąć turban

  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    albo stringi
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  17. #17
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brikola Zobacz posta

    a w ogóle rozwalają mnie te metody podtrzymywania chusty zębami jak w pierwszym linku, lub brodą...
    jak bym była osobą, która jeszcze nie wiązała na plecach to w życiu bym się nie przekonała widząc coś takiego... na warsztatach rodzice są zwykle przerażeni jak widzą pierwszy raz wiązanie na plecy a tam cały czas jest asekuracja pełna; więc co dopiero takie kosmiczne metody
    A widzisz, ja się dopiero przekonałam do plecaka od kiedy przytrzymuje górne krawędzie brodą i mogę porządnie, dwiema rękami wepchnac chustę pod pupę. Nic mi się nie wyslizguje spod pupy w końcu i plecak teraz uwielbiam.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  18. #18
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anna Nogajska Zobacz posta
    albo stringi
    o! i byłby kontrast - turboodwiedzenie u dziecka, a u matki wisiadło
    średnia - akuratnia!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •