PDA

Zobacz pełną wersję : krem do pupy pielęgnacyjny-jaki?



Fusia
03-07-2013, 15:51
jak w temacie chce jakiś naturalny-bez syfu w składzie na wielo przejdziemy jak nam pupa urośnie troszke-znaczy małej moja wolała bym zeby nie rosła:lol:

użyłam szukaja ale znalazł wszystko tylko nie ntemat o kremach;(:duh:

aginia
03-07-2013, 15:53
Fusia a uzywacie wielo? bo jeśli tak to bez kremu się obejdzie;)

Fusia
03-07-2013, 15:58
Fusia a uzywacie wielo? bo jeśli tak to bez kremu się obejdzie;)
no właśnie niechce kupowc noworodkowych a te wielorozmiarowe są jeszcze za duże i ewidentnie małej niewygodnie i nie leżą na niej przez to kupa wycieka czekam zatem aż pupa jej urośnie a narazie w zwykłych dadach i czasem jak w nocy pospimy to rano skóra jest nie tyle odparzona co umęczona jak 2 razy zmienie nocą to jest ok ale czasm mała prześpi siągiem 5h i jej nie budze to pupcia już jest taka biedna bez kremu mam w domu jeden -działa ładnie ale ma syf w składzie

aginia
03-07-2013, 16:02
Ja przy starszych którzy nie używali wielo używałam linomagu - chyba nic tam nie ma złego w skladzie:hmm:

Fusia
03-07-2013, 16:08
Ja przy starszych którzy nie używali wielo używałam linomagu - chyba nic tam nie ma złego w skladzie:hmm:tego?http://www.doz.pl/apteka/p7297-Linomag_Bobo_AE_krem_dla_dzieci_i_niemowlat_50_ml
Aqua, Linum Usitatissimum (Vitaminum F), Petrolatum, Lanolin, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Sorbitan Sesquioleate, Cera Alba, Tocopheryl Acetate, Cholesterol, Parfum, Dimethicone, Magnesium Sulfate, Methylparaben, Propylparaben, Ascorbyl Palmitate, Retinyl Palmitate, Lavandula Angustifolia. czy ja wiem...az tak dobra w te klocki nie jestem-gdześ była lista u nas czego unikać w składach ale niemoge sie doczukac

p0k
03-07-2013, 16:08
masło shea (karite) albo olej migdałowy (te stosowałam)

aginia
03-07-2013, 16:08
Nie:) Tego- http://www.linomag.pl/produkt/92/0

Nympha
03-07-2013, 16:10
Linomag maść, albo mąka ziemniaczana ;)

Fusia
03-07-2013, 16:32
20 g oraz substancje pomocnicze: lanolina bezwodna i wazelina biała. skład mnie powalił:twisted: jest taki kruciutki:mrgreen:-be dziemy próbować kurcze jeszcze był kiedys taki w tupce z wyciagiem z jakiejś tam roślinki -jak pierwsze wielo kupowałam to nad nim myślałam bo na stronce któregoś sklepu z wielo był ale to było 3 lata temu i nie pamietam jaki z wycimagiem z jakiej roślinki i w jakim sklepie :omg: pamiętam ze niekażdemu podobno jego zapach odpowiadał:twisted:

Yellowstone
05-07-2013, 12:09
Linomag, Alantan, Bepanthen?

larwunia
05-07-2013, 13:58
Linomag, Alantan, Bepanthen?


Ja też Linomag polecam, używam już przy drugim dziecku. Jedno posmarowanie i zaczerwienienia od razu znikają. Jest dosyć przyjazny cenowo. Jak mi się skończy to zamierzam wypróbować też polecany olejek z migdałów.

sag8
05-07-2013, 17:05
a chcesz pielęgnacyjne czy ochronnie?

jeśli ochronnie to na dzień proponuję nic albo mąkę + BARDZO CZĘSTA ZMIANA PIELUSZKI + jak najwięcej wietrzenia dupki (szczególnie teraz latem aż się samo prosi)....
a na noc ewentualnie linomag albo alantan....

hubertowa
05-07-2013, 20:10
Nasza pani doktor przepisała nam swego czasu czteroskładnikowy krem do pupki i jesteśmy bardzo zadowoleni. Jak ostatnio młody zaczął jeść coś innego niż cycuś, to trochę mu się pupka zaczerwieniła od kupek. Kilka posmarowań, papierek żeby nie zatłuściło pieluszek i jest ok. Skład: Eucerini 12,0, Lanolini 24,0, 1% Sol. Ac. bonici 36,0, Parafin. liq. 22,5.

EDIT: oczywiście kremu używamy bardzo rzadko, w przypadku lekkich zaczerwień - szybka interwencja wystarcza żeby nic większego nie wyskoczyło.

Mag
06-07-2013, 10:19
Nie:) Tego- http://www.linomag.pl/produkt/92/0

tu jest olej lniany, lanolina i wazelina, z gotowców Fusio to świetny wybór, bez syfów:) i dodatkowo same składniki pielęgnująco-ochronne

dita
06-07-2013, 17:02
u nas linomag się w ogóle nie sprawdził

slomka81
10-07-2013, 14:25
Ja też polecam w stu procentach ten linamag :) jest cudny.
I mam jeszcze jedno CUDO!!!!naturalne.
Taką maść, którą robi jedna z forumek....ona jest na pupkę i na mróz. Mam ją ponad pół roku i tylko 1/2 opakowania wykorzystana. Jest mega wydajny....tylko jest jeden problem, bo dziale handmade już jej nie ma ze względu na nowy regulamin, a nie pamiętam, jaki miała nick na forum, bo na pewno by zrobiła :) ona też mydła naturalne robi....
Może ktoś pomoże jaki ma nick....

[...]

Gorąco polecam :)

exxon.valdez
10-07-2013, 14:33
najbardziej naturalna jest mąka ziemniaczana:)
przy okazji jest tez skuteczna

z kremówużywalam bepanrhenu, ale nie wiem, czy jest syfny czy nie, poniewaz moja swiadomosc konsumencka nie zaszła tak daleko;)

Losanna
10-07-2013, 14:47
Ja zawsze ratuję się olejem kokosowym. Ładnie goi, ale nie od razu.
Z tym, że odparzenia zdarzają się tylko wtedy, kiedy za długo chodzi z kupką, czyli zazwyczaj kiedy zostawiam z kimś dziecko.
Podstawą, żeby nie było odparzeń, jest częsta zmiana pieluchy.
A co do linomagu - kiedyś stosowałam za namową mamy, ale nie pomagał nam.
Ale jak widać - dla każdego co innego :)
Dobrze, że te specyfiki nie są drogie :)

Mała Mi
10-07-2013, 15:35
Ja szukalam ostatnio czegoś ekologicznego do pupci i kupiłam krem na odparzenia z lavery. Jestem bardzo zadowolona

Losanna
10-07-2013, 22:13
Ja szukalam ostatnio czegoś ekologicznego do pupci i kupiłam krem na odparzenia z lavery. Jestem bardzo zadowolona

Też miałam i polecam. Lavera ma w ogóle bardzo fajne kosmetyki, nie tylko dziecięce.

lilith83
11-07-2013, 12:37
ja używałam już tylu maści,że nie zliczę,całkiem fajnie sprawdził się linomag,ale i tak najlepsza była zasypka. Niby nie powinno się jej stosować zwłaszcza u dziewczynek,ale problemów nigdy nie było,bo używałam ostrożnie i cieniutko.Tanie i często ratowało pupę,nawet zapobiegało odparzeniom pod paszkami.

Fusia
12-07-2013, 15:50
Też miałam i polecam. Lavera ma w ogóle bardzo fajne kosmetyki, nie tylko dziecięce.z lawery miałam ten krem taki dla całej rodziny fajny był do twarzy bo jak używałam to bez zamartwiania ze uczuli mogłam młodym pozwolić sie też posmarować;) u Demonki kupowałam ten do pupy znajde u demonki?

mamaZosiulka
12-07-2013, 21:07
Nasza pani doktor przepisała nam swego czasu czteroskładnikowy krem do pupki i jesteśmy bardzo zadowoleni. Jak ostatnio młody zaczął jeść coś innego niż cycuś, to trochę mu się pupka zaczerwieniła od kupek. Kilka posmarowań, papierek żeby nie zatłuściło pieluszek i jest ok. Skład: Eucerini 12,0, Lanolini 24,0, 1% Sol. Ac. bonici 36,0, Parafin. liq. 22,5.

Parafin. liq.? - to jeden ze składników którego najlepiej unikać we wszelkich mazidłach do skóry!

mamaZosiulka
12-07-2013, 21:13
Weleda też ma bardzo dobry krem do pupy bez kiepskich składników.

Ale tak naprawdę to najlepszym na świecie kremikiem do pupy (i nie tylko!) jest ten: http://shop.bahnhof-apotheke.de/windelbalsam-70ml.52377.html
nie wiem czy jest dostępny w Polsce, ale jest rewelacyjny, a bardziej naturalny to już być nie może. I obywa się nawet bez tlenku cynku!

Losanna
12-07-2013, 22:24
z lawery miałam ten krem taki dla całej rodziny fajny był do twarzy bo jak używałam to bez zamartwiania ze uczuli mogłam młodym pozwolić sie też posmarować;) u Demonki kupowałam ten do pupy znajde u demonki?

ja też mam ten krem i również polecam :)
Jeszcze dodam, że czasami smaruję olejkiem migdałowym, a ostatnio kupiłam olej z kiełków pszenicy i też ładnie pielęgnuje całe ciałko :)

Maminek
16-07-2013, 15:50
my polecamy weledę krem pod pieluchy

NEMO
17-07-2013, 12:46
ja używam kremu lipobase albo oilatum krem (skład mają identyczny) wchłaniają się doskonale. Na trudniejsze sprawy kupuję w aptece krem robiony na odparzenia. Kąpiemy tylko w emoliencie i żadnych więcej kosmetyków nie używamy, nie zanotowaliśmy żadnych uczuleń jakdo tej pory (6 mcy). Im mniej tym lepiej

mariq
27-07-2013, 21:49
my uzywamy linomagu, sporadycznie, ale jest w pogotowiu i wszelkie ew zaczerwienienia likwiduje po pierwszym posmarowaniu

*LOLA*
28-07-2013, 01:16
Ja kiedyś używałam tylko S.O.S Nivea Baby,ale on chyba napakowany chemią jest,od kiedy na wielo przeszłam nie mam potrzeby używania kremów do pupy w ogóle. Od ponad roku nie wiem co to krem do pupy.
Zastanawiam się nad jakimś naturalnym olejkiem do pielęgnacji ciała sporo tu się o nich wspomina tylko pytanie gdzie te cuda się kupuje i w jakiej są cenie,lub gdzie kupić najtaniej:roll:.

NEMO
28-07-2013, 14:36
od kiedy dermatolog mi powiedział, że nivea ma w swoim składzie nikiel zwłaszcza w kosmetykach sensitive, który lubi często uczulać, unikam kosmetyków nivea

pompolinka
28-07-2013, 20:37
Ja polecam krem/pastę Linea bimbi.
Krem dostałam w prezencie od kolegów z pracy mojej mamy we Włoszech.
Najpierw podeszłam sceptycznie ale luknęłam na skład i powiem że jest bardzo ładnie:
Aqua/Water, Coco-Caprylate Caprate***, Caprylic/Capric Triglyceride***, Zinc Oxide, Cera Alba (Beeswax), Glycerin, Panthenol, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Oil**, Dicaprylyl Carbonate***, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flowerheads Extract**, Calendula Officinalis (Marigold) Flower Extract**, Polyglyceryl-3 Diisostearate***, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate***, Profumo/Fragrance, Zinc Stearate, Magnesium Sulfate, Xanthan Gum, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Potassium Sorbate, Lecithin, Sodium Phytate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.

Generlanie same ekstrakty roślinne, oleje, wysoko w składzie gliceryna i pantenol jak wiadomo super dla pupki malca.
Zadne odparzenia nam nie straszne.

Aniika
30-07-2013, 08:39
uzywalam weledy, ale nie na problemy z pupa, tylko pielegnacyjny do calego ciala seria z nagietkiem. smarowalam pupe, choc nie bylo odparzenia, ale takie no jak napisalas zmeczenie mlodej skory pielucha.

Skład

woda, olej migdałowy, lanolina, olej sezamowy, glina, alkohol, Bienenwachshydrolysat, gliceryd kwasu tłuszczowego, kwas krzemowy, wyciąg z nagietka (Calendula) i kwiatów rumianku, naturalne olejki eteryczne

Na odparzenia weleda tez ma krem, tylko wlasnie z cynkiem i ten krem tez jest bardzo dobry, ale wlasnie na cos powazniejszego.


A w mydlarni franciszka mozna kupic olej ze slodkich migdalow.

Maja44
09-08-2013, 15:04
Nasza córcia ma dość wrażliwą skórę. Drobne odparzenia zdarzały nam się przy używaniu pampersów, ale mąka ziemniaczana dawała radę. Przy tetrze problemu nie ma. Po kąpieli smaruję jej całe ciałko olejkiem ze słodkich migdałów albo olejem lnianym - co daje dobre efekty na jej skórę skłonną do przesuszeń. Kąpiemy ją w naparze z macierzanki (ślicznie pachnie i jest bardzo delikatny) albo w mieszance ziół: macierzanka, lawenda, ziele owsa i kłącze tataraku. I nic ponadto używać nie musimy. Sama natura. ;)

aptonia
09-08-2013, 16:59
Dziewczyny a co powiecie o Bambino. Mnie jakoś on tak podpasował, tylko nie wiem ile w nim chemii a ile niechemii. Może ktoś coś na ten temat.....

mist
09-08-2013, 20:11
Aptonia, Bambino ma bardzo kiepski skład :neutral: Widziałam, że chyba nawet ostatnio próbowali go ulepszyć, ale dalej nie zachwyca :roll:

Jacuszkowa
09-08-2013, 22:51
my byliśmy na wielo, więc mały się nie odparzał. Kilka razy miał biegunkę i trzydniówkę i wtedy była masakra. Cała pupa purpurowa. Pomagał nam wtedy olej z pestek arbuza - cudo!

Tola_zet
09-08-2013, 22:57
Ja bym naprawde zaczela od maki ziemniaczanej, tym bardziej ze na razie odparzen nie ma. U nas dziala rewelacyjnie.

aptonia
10-08-2013, 00:06
Tola a skoro odparzeń nie ma to czy trzeba też sypać tą mąką.... Bo ja to jak nic nie dolega to niczym małego nie smaruje, ani nie zasypuje....

rodzynka007
15-09-2013, 00:41
My zawsze prosimy pediatre o wypisanie recepty na masc z lanolina, u nas to najlepiej sie sprawdza

morrighan
16-09-2013, 22:01
Mogę polecić wspomniany już Linomag , ewentualnie olej ze słodkich migdałów albo olej z pestek winogron. Raczej unikam kremów z cynkiem - zostawiam je na naprawdę poważne sytuacje.

AKS
17-09-2013, 14:50
zwykły linomag
jak się pupa odparzy - sudocrem
przy problemach skórnych typu np. odparzenie dobrze czasami dodać trochę krochmalu do kąpieli