PDA

Zobacz pełną wersję : wkladka dla noworodka do ergo specjalnie dla taty...?



amapola
02-07-2013, 05:00
Moj chlop nigdy w chuscie nie nosil i zapowiedzial, ze nosic nie bedzie. Pokazywalam mu nawet piekna czarne seatle, ale tez go nie przekonala. Za to jak kupilam ergo, jak starsza miala rok, to nosil baaardzo duzo.
Teraz spodziewamy sie drugiej corki. Przeczytalam Wasze negatywne opinie na temat tej wkladki i sama tez nie jestem przekonana. Za to wiem, ze w ergo tata by tez nosil mala. Jak myslicie, z dwojga zlego lepiej, zeby jej w ogole nie nosil (az dorosnie do ergo) czy zeby nosil w ergo z wkladka...?

IzaBK
02-07-2013, 07:12
Moj chlop nigdy w chuscie nie nosil i zapowiedzial, ze nosic nie bedzie. Pokazywalam mu nawet piekna czarne seatle, ale tez go nie przekonala. Za to jak kupilam ergo, jak starsza miala rok, to nosil baaardzo duzo.
Teraz spodziewamy sie drugiej corki. Przeczytalam Wasze negatywne opinie na temat tej wkladki i sama tez nie jestem przekonana. Za to wiem, ze w ergo tata by tez nosil mala. Jak myslicie, z dwojga zlego lepiej, zeby jej w ogole nie nosil (az dorosnie do ergo) czy zeby nosil w ergo z wkladka...?

Taką decyzję mogą podjąć tylko rodzice.
Jednak myślę, że wybór nie ogranicza się jedynie do "dwojga złego": albo noszenie nieprawidłowe, albo nienoszenie w ogóle. OSOBIŚCIE nie uważam, żeby nienoszenie w chuście (lub nosidle) przez ojca było czymś ZŁYM. To, że nie nosi dziecka w jakimś narzędziu do noszenia, nie znaczy przecież że nie bierze dziecka na ręce i nie nosi w ogóle. Nie znaczy to, że nie buduje z nim kontaktu i więzi w inny sposób. Specjalizować się w długodystansowym noszeniu w chuście może mama,w mojej rodzinie to się sprawdziło ;)

amapola
03-07-2013, 00:33
Dzieki :)
To 'z dwojga zlego' bylo tak pol zartem, pol serio :) J. starsza nosil sporo na rekach jak byla mala (nie uzywal wozka, wolal wziac ja na rece jak wychodzili).
Mysle, ze na wkladke i tak zdecydowalibysmy sie najwczesniej jak mala by miala ze 3 miesiace, bo na razie chyba bedzie na to za goraco.
Musze wiec jeszcze przemyslec.