PDA

Zobacz pełną wersję : Konkurs na projekt chusty



owieczka33
28-06-2013, 14:23
Konkurs na projekt chusty żakardowej:http://www.natibaby.pl/webpage/konkurs.html

ewaruszki
15-07-2013, 10:06
czy ktoś może podlinkować poprzedni konkurs? Chętnie zobaczyłabym projekty ale nie mogę znaleźć..

giovanka
15-07-2013, 15:04
Prześladują mnie pomysły, aaa, nie mogę spać po nocach!!!;)

yvona
16-07-2013, 01:27
No ja wlasnie mialam kilka pomyslow, ale len wzial gore i nic z tym nie robilam :(
Moze kiedys....

ewaruszki
21-07-2013, 23:46
Dziewczyny, mam do Was pytanie odnośnie regulaminu a konkretnie praw autorskich. Z tego co zrozumiałam to musi się ich zrzec każdy uczestnik konkursu. Czy to oznacza, że nawet jak mój projekt nie zostanie nagrodzony to nigdy nie mogę go wykorzystać, a Nati owszem?

amst
22-07-2013, 00:15
Tak. Nati może go wykorzystać nie jako projekt "pierwszoplanowy" - zaraz po konkursie ale może go utkać np. za 1,5 roku.

ewaruszki
22-07-2013, 00:26
Tak. Nati może go wykorzystać nie jako projekt "pierwszoplanowy" - zaraz po konkursie ale może go utkać np. za 1,5 roku.

serio? tak po prostu bez wiedzy wykonawcy?
Rozumiem że można się zrzec praw jak się wygra, ale jak nie to przecież powinno się miec mozliwość ponownego wykorzystania wzoru, do innych celów nawet..

mi.
22-07-2013, 00:31
serio? tak po prostu bez wiedzy wykonawcy?
Rozumiem że można się zrzec praw jak się wygra, ale jak nie to przecież powinno się miec mozliwość ponownego wykorzystania wzoru, do innych celów nawet..
zawsze może też taki nie-zwycięski wzór stać się inspracją :)

ewaruszki
22-07-2013, 00:43
zawsze może też taki nie-zwycięski wzór stać się inspracją :)

Wiesz, nawet nie musi się stawać inspiracją skoro można go po prostu w całości wykorzystać :)
a znacie takie przypadki? bo tak sobie myślę, że taka firma jak Nati raczej nie zbiednieje jak wysle egzemplarz chusty wykonawcy nawet jak wykona go po 1,5 roku. A jesli tego nie zrobi to narazi na szwank swoje dobre imię, i po co?
Jakoś mnie takie zasady zniechęcają do udziału w konkursie, chociaż chciałbym z drugiej strony. Was nie?

yvona
22-07-2013, 02:03
Nie myslalam o tym, ale sadze, ze tak czy siak by wyslali taka chuste za free dla autora (a moze sie myle?)

mi.
22-07-2013, 14:40
Wiesz, nawet nie musi się stawać inspiracją skoro można go po prostu w całości wykorzystać :)
a znacie takie przypadki? bo tak sobie myślę, że taka firma jak Nati raczej nie zbiednieje jak wysle egzemplarz chusty wykonawcy nawet jak wykona go po 1,5 roku. A jesli tego nie zrobi to narazi na szwank swoje dobre imię, i po co?
Jakoś mnie takie zasady zniechęcają do udziału w konkursie, chociaż chciałbym z drugiej strony. Was nie?


Nie myslalam o tym, ale sadze, ze tak czy siak by wyslali taka chuste za free dla autora (a moze sie myle?)
pamiętam taką dziwną historię Fusi... (http://www.chusty.info/forum/showthread.php/66032-czuj%C4%99-sie-oszukana-wygada%C4%87-si%C4%99-chcia%C5%82am)

yvona
22-07-2013, 14:46
Hmm, no niefajnie. W ogole z autorstwem to sliska sprawa, ale koszt gratisowej chusty dla chociazby mocnej inspiracji to chyba nie tak wiele?

amst
22-07-2013, 15:20
pamiętam taką dziwną historię Fusi... (http://www.chusty.info/forum/showthread.php/66032-czuj%C4%99-sie-oszukana-wygada%C4%87-si%C4%99-chcia%C5%82am)



Historii Fusi bym tu nie włączała. Tam zostało wyjaśnione że Fusia wysłała projekt znacznie później niż ten, który posłużył utkaniu flamingów. A sama chusta była już niemal gotowa do wysłania gdy Nati dostała projekt chusty.

Umowa o przekazaniu praw jest fajnie sformułowana, można ją przeczytać pod regulaminem konkursu. Mnie z praktycznego punktu widzenia brakło dotychczas punktu o informowaniu autora o tym, ze jego wzór pojawi się tu czy tam. Wtedy można chociaż sobie zapolować na swoją chustę bez konieczności szukania.

samasia
22-07-2013, 15:26
O, ale mnie korci, żeby spróbować :)

Fusia
22-07-2013, 15:26
:thumbs up:
Hmm, no niefajnie. W ogole z autorstwem to sliska sprawa, ale koszt gratisowej chusty dla chociazby mocnej inspiracji to chyba nie tak wiele?:thumbs up:

ja się wyleczyłam z konkursów bo potem wzory mocno bĄDĆ LUŹNOkojażą się z projektem-nie jest to konkrertny projekt ale kojazy się nie tylko jednej osobie z projektem i nigdy się nie dowieszz czy twój projekt był inspiracją -ja wiem jedno mnie niepotrzebne domysły był/nie był bo mnie to potem nerwy kosztuje takze ja sie wyleczyłam choć pare projektów mi się w głwowie telepie -trudno

ewaruszki
22-07-2013, 15:58
Historii Fusi bym tu nie włączała. Tam zostało wyjaśnione że Fusia wysłała projekt znacznie później niż ten, który posłużył utkaniu flamingów. A sama chusta była już niemal gotowa do wysłania gdy Nati dostała projekt chusty.

Umowa o przekazaniu praw jest fajnie sformułowana, można ją przeczytać pod regulaminem konkursu. Mnie z praktycznego punktu widzenia brakło dotychczas punktu o informowaniu autora o tym, ze jego wzór pojawi się tu czy tam. Wtedy można chociaż sobie zapolować na swoją chustę bez konieczności szukania.

wątku Fusi całego nie czytałam bo nie przebrnęła, ale znalazłam takie zdanie Natalii, które mnie w sumie trochę uspokoiło, o ile dobrze zinterpretowałam:
"Twoje pomysły są naprawdę bardzo ładne i można je nadal wykorzystać, ale nigdy nie robimy tego bez wcześniejszego kontaktu z daną osobą."

Nie wiem czy podobnie postępują z konkursowymi wzorami, ale wiem że miałabym wielki niesmak gdybym musiała polować czy kupować chustę własnego projektu..
Uważam że mi się ona należałaby jak psu buda :) I dlatego mam zgrzyt czy wysyłać, trochę mi szkoda rezygnować, ale nie chcę się czuć jak Fusia (abstrahując od słuszności tego poczucia).

amst
22-07-2013, 16:20
Nie wiem czy podobnie postępują z konkursowymi wzorami, ale wiem że miałabym wielki niesmak gdybym musiała polować czy kupować chustę własnego projektu..
Uważam że mi się ona należałaby jak psu buda :) I dlatego mam zgrzyt czy wysyłać, trochę mi szkoda rezygnować, ale nie chcę się czuć jak Fusia (abstrahując od słuszności tego poczucia).

Jak utkają wzór to dostajesz jedną sztukę. Potem już nie.

ewaruszki
22-07-2013, 16:23
Jak utkają wzór to dostajesz jedną sztukę. Potem już nie.

jak mam to rozumieć?

amst
22-07-2013, 16:26
Utkają np. wzór jaskółki, czy orchidee. Projektant dostaje wybrany kolor chusty. Najczęsciej z tych które się tka na początku. Potem jeszcze jaskółki mogą wyjśc z wełną, lnem czy konopiami za 3, 5 miesięcy czy rok. Na te kolejne rzuty - jesli chcesz mieć swoje jaskółki np z wełną czy w innym kolorze - czekasz jak wszyscy.

ewaruszki
22-07-2013, 16:31
Utkają np. wzór jaskółki, czy orchidee. Projektant dostaje wybrany kolor chusty. Najczęsciej z tych które się tka na początku. Potem jeszcze jaskółki mogą wyjśc z wełną, lnem czy konopiami za 3, 5 miesięcy czy rok. Na te kolejne rzuty - jesli chcesz mieć swoje jaskółki np z wełną czy w innym kolorze - czekasz jak wszyscy.

ok, dzięki. Oczywiście nie wymagam żeby dawali chusty we wszystkich możliwych kombinacjach, jedna wystarczy dla poczucia że grają fair .

amst
22-07-2013, 16:33
Dlatego piszę że umowa o zbycie praw do wzoru jest napisana bardzo jasno :)

spinek
22-07-2013, 16:39
a moim zdaniem,i mojego m, bo o tym rozmawialiśmy, gdy mu mówiłam o swojej wizji, której jeszcze nigdzie nie widziałam /// ale ja mało widziałam:lol::lol:;)//, w takich konkursach ludzie trochę z własnej woli dają się wykorzystywać, koszt 3 chust ze str. firmy za ilość pomysłów (choćby luźnych, wymagajacych graficznej modyfikacji) oraz badanie popytu na dane wzory, typ wzoru jest naprawdę minimalny.

dajmy na to:

syt. 1) osoba, która zwyciężyła dostaje 2 chusty, osoba, która zajęła 2 miejsce dostaje 1 chustę-> liczmy 1500,a nawet 3 tys-> newermaind
firma w zamian dostaje badanie rynku i burze mózgów-> może i odpowiednio dopracowanych i możliwych do 'wydziergania wzorów' będzie niewiele, ale dostaje info-> 'klienci widzą nasze chusty z wzorami zwierzęcymi' lub np. 'widzą gł. jako eski floreski'-> bo prac o takiej tematyce przyszło najwięcej
dwa-> osoba która przyśle projekt np. z borsukami, niekoniecznie wygra, bo sam jej projekt jest do luftu malowany kredką świecową a borsuki mają krzywa nóżki, ale inspiracjia dla firmy jest: moze nie wpadła (firma) jeszcze np. na wizję borsuków na chuście-> projekt nie wygra, ale zostanie wykorzystany:ninja: twórca nie ma z niego nic, bo to przecież tylko luźne połączenie tu borsuki i tu-> projekt inny

syt. 2) z ogromnym przymróżeniem oka! HIPOTETYCZNIE-> tego typu konkursy bardzo łatwo ustawiać, dajmy na to mam firmę A, mam wzór, który jest ok. planuję go puścić i tak; rozpisuję konkurs, mój wzór oczywiście bierze w nim udział,-> ojej:oops: wygrywam:mrgreen:-> koszty dla firmy żadne, a badanie rynku jest


a teraz podsumowując-> wykorzystanie, wykorzystaniem, ale gdybym tylko umiała i miała jaiś graficzny program i nie bała się, że za uzycie rysunku z netu będą mnie ścigać (lub też miałą smieszną tabliczkę do rysowania) to sama dałabym się wykorzystać i w konkursie pewnie udział wzięła-> kto wie, moze losują zwycięzce na chybił trafil:lool:


aaaa i jeszcez jedno, chyba uczciwsze byłyby konkursy tego typu, ze praw autorskich się nie przekazuje, ale firma ma prawo zgłosić się do uczestnika w celu ich nabycia po z góry ustalonych stawkach,..... np liczonych w chustach;)
nie byłoby problemu z tym o czym piszecie-> wykorzystywaniem wzoru po 2 latach

nie wierzę też, że firma starciłaby na to, nie widzi mi się, by osba, która zajęła pierwsze miejsce odmawia sprzedaży wzoru w zamian za wynagrodzenie......również w chustach:ninja::lol: tak na przykład;)

giovanka
22-07-2013, 21:57
Łojojku wysłałam w końcu moje wypociny.
W sumie 7 sztuk :bduh:
Pupa już mi się spłaszczyła od siedzenia przed
komputerem, dobrze, że to koniec dziergania!;)
No i mam nadzieję, że nie wysłałam za późno
:hide::hide::hide:

yvona
22-07-2013, 23:51
A mnie sie jednak nie chcialo do konca :P A po prawdzie, to mialam troche rzeczy na glowie.
Co do projektow, jednak dosc czesto ludzie wpadaja na te same pomysly w roznych miejscach, nawet o tym nie wiedzac (dopoki nie nastapi konfrontacja).

ewaruszki
24-07-2013, 21:00
Dziewczyny, przy okazji wysyłania wzoru na konkurs zapytałam o wykorzystywanie wzoru po czasie bez wiedzy autora i dostałam odpowiedź, że nigdy tak się nie dzieje - zawsze w takich sytuacjach przewidziana jest nagroda w postaci chusty. Ja jestem uspokojona :)

giovanka
07-08-2013, 15:28
Chyba mam inną datę rozpoczęcia głosowania podaną w papierach, które przyszły (piszą, że od 15 września) niż widnieje na Natkowej stronie (tutaj od 3 września).

No to ciekawam, która data jest dobra.
Kiedy się to wszystko będzie rozstrzygało?:ninja::ninja::ninja:

giovanka
03-09-2013, 19:01
ooo, juz są projekty do glosowania!:D
Ten nad ktorym sie chyba najwiecej nameczylam zostal odrzucony:rolleye:

_agata89
03-09-2013, 20:06
a gdzie one są ;>
bo ja nie wiem:( a z chęcia bym popatrzyła
ooo, juz są projekty do glosowania!:D
Ten nad ktorym sie chyba najwiecej nameczylam zostal odrzucony:rolleye:

elinn
03-09-2013, 20:41
a gdzie one są ;>
bo ja nie wiem:( a z chęcia bym popatrzyła

Trzeba z głównej strony kliknąć na link po prawej "Konkurs na wzór chusty żakardowej"
http://www.natibaby.pl/webpage/konkurs.html -> i tutaj znów na link, aby otworzyć podstronę z głosowaniem, czyli http://www.natibaby.pl/konkursy/ankieta/index1_konk.php5

owieczka33
03-09-2013, 21:31
Dziewczyny, gratuluję pomysłowości! Obejrzałam wybrane wzory i zupełnie nie mogłam podjąc decyzji! Są super! :applause::applause::applause:

WiOlcia
04-09-2013, 00:35
122 - ktoś sie inspirował Karuskiem:lool:

yvona
04-09-2013, 03:46
A ja nie moge zaglosowac :( pole, w ktore powinnam wpisac numer pracy nie istnieje :( (wszystkie inne sa)

Chce zaglosowac na 145

elinn
04-09-2013, 07:31
Ja jeszcze nie głosowałam, bo decyzja trudna :)

Niektóre wzory są naprawdę zaskakujące! (np. macki :)
Inne/podobne już widzieliśmy w akcji - vide łapki albo sadzawka z karpiem... no nie wiem, naprawdę nie wiem, który bym chciała...

lominia
04-09-2013, 07:57
….

margarita
04-09-2013, 07:59
jedyny jaki bym brała pod uwagę do zakupu to brzozy, jeśli by jakoś fajnie były zrobione/utkane. Mam pól chaty w obiciówce w takim materiale w korę brzóz, świetnie się to prezentuje:heart: A tak to jeszcze ewentualnie śnieżynki do mnie przemawiają. I tyle. Nie matwo mie zaskoczyć i oczarować;)

amst
04-09-2013, 08:19
Kilka wzorów mi się spodobalo. Sporo ostatnio wyszło - zegary, nuty, ręce więc są jakby powtórzeniem tego co ostatnio już utkano.

Firespiral ostatnio utkały brzozy
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1267521_423588941095895_1953534_o.jpg

i nie bardzo umiem sobie wyobrazić moją córę z kłoda na plecach ;) ale brzoza per se bardzo ojczyźniano mi się kojarzy.
Macki bardzp fajne i mam nadzieję że Cthulhu wyjdzie jako wzór - koniecznie kupię <3
Moje wzory jakos się nie wyróżniają ale ja juz swoje 5 minut miałam ;)

giovanka
04-09-2013, 10:17
No to teraz trudny wybór ;-) Typów mam parę. Motywy etniczne wyszły fajnie, małpiszonki są po prostu sympatyczne i widać w nich serce;), ładnie się prezentuje plaster miodu. No dobra, wieele mi się podoba, ale nie żebym się dała zabić za nie;) Generalnie jakoś tak mnie ciągnie do tych wzorów, w których jest serce i pomyślunek :mrgreen:

W zasadzie konkurs mówi o wymarzonej chuście, więc w sumie i tak chciałabym nosić w tym co sama wykminiłam, no ale zagłosować trzaby na czyjąś krwawicę;-)

samuela
04-09-2013, 10:33
Mi się podobają śnieżynki, marzę o takiej chuście, a didkowe są wełniane, więc nie dla mnie, a i kolor tych czerwonych taki nie do końca.

madzi
04-09-2013, 11:21
Na kolana mnie powalił jeden projekt - inny niż wszystkie. Dopracowany, ale nie wiem czy na chustę... jest przepiękny.
No właśnie amst czy zębatki z zegarami, busolami to Twoje projekty?? Bo już chciałam pisać, że ktoś się inspirował Twoim pomysłem.

Marciula
04-09-2013, 11:55
kurcze, jest kilka na serio ładnych, ciężko się zdecydować...

elinn
04-09-2013, 17:05
Przejrzałam wszystkie jeszcze raz i chyba zdecyduję się na śnieżynki. Tylko które? Oj nie jest łatwo wybrać spośród tylu wersji :)

amst
04-09-2013, 17:47
Na kolana mnie powalił jeden projekt - inny niż wszystkie. Dopracowany, ale nie wiem czy na chustę... jest przepiękny.
No właśnie amst czy zębatki z zegarami, busolami to Twoje projekty?? Bo już chciałam pisać, że ktoś się inspirował Twoim pomysłem.


Nie nie moje ;) moje są inne - też zauważyłam ale wierzę że pomysł zbyt bliski do tego co juz jest :)

margarita
04-09-2013, 18:54
ze śnieżynek to mi osobiście 9 się najbardziej podoba

dita
04-09-2013, 22:34
ja tu widzę dużo za dużo inspiracji innymi wzorami. Chyba już za dużo tych chust zostało wypuszczonych i ciężko stworzyć coś na prawdę oryginalnego

giovanka
04-09-2013, 22:41
Siedzę teraz przed komputerem i przeglądam projekty. Próbuję sobie to wszystko wyobrazić na chustach, każdy projekt to w rzeczywistości byłoby 100 na 70 cm... Niektóre wzory piękne, ale po zamotaniu nic nie byłoby widać. Inne z kolei bardzo niepozorne, ale po użyciu odpowiedniego zestawu barw mogłyby być bardzo interesujące :ninja:
Jeszcze w akcji trzeba sobie to wyobrazić i jak negatyw mógłby się prezentować:rolleye:
Trudny wybór :shock:

Marciula
05-09-2013, 09:27
wybrałam w końcu matrioszki nr 68 :) u linuschki też są, ale o wiele większe i pewnie nic nie będzie widać po zawiązaniu... Takie małe będą bardzo ładnie widoczne :) ładne kolory i byłoby :thumbs up:
Dużo ładnych wzorów konkursowych, oj dużo... :) Mam nadzieję, że nie tylko z jednego zostanie utkana chusta. Bardzo mi się też jedne samoloty podobają, i moim zdaniem jedna osoba powinna mieć 2-3 głosy

madlles
05-09-2013, 09:36
dla mnie linie papilarne rządzą :lool:

amst
05-09-2013, 10:00
dla mnie linie papilarne rządzą :lool:

:twisted:

giovanka
05-09-2013, 11:28
Co prawda jeszcze mi szalenie daleko do zimy, ale po długich namysłach, omijając slalomem własne pomysły klepnęłam śnieżynki ;)

nemirowskaya
05-09-2013, 11:54
Dla mnie śnieżynki już są i to są najlepsze śnieżynki jakie widziałam ;)

Wybrałam 17! tak inna jest conajmniej tak mnie się wydaje...

dita
05-09-2013, 13:28
hmm... a ja się zastanawiam dlaczego we wzorze nr 86, tudzież którejś z innych jego odsłon, po lewej stronie jest taki jednokolorowy pasek wzdłuż długości chusty? To ma być taki ozdobnik jednego brzegu, czy pień od gałęzi?

Nima
05-09-2013, 23:47
Faktycznie ciężko się zdecydować :beat: Też staram się sobie wyorażić to wszystko "w akcji",ale i tak jestem pod wrażeniem. :)

giovanka
09-09-2013, 09:18
Głosowanie jeśli się nie mylę do dzisiaj! Ostatnia szansa na oddanie głosu!:)

giovanka
12-09-2013, 18:30
No i jest zwycięzca! :mrgreen: http://www.natibaby.pl/webpage/konkurs.html

Bardzo ładny projekt, ciekawe czy wzór będzie dobrze widoczny po zamotaniu

metis1
12-09-2013, 18:43
Ueee, było tyle ładniejszych wzorów...:thumbs down:
Ten będzie kompletnie nieczytelny po zamotaniu...:hide:
Wydumany za bardzo. Na kilim na ścianę to się nadaje, ale nie do noszenia dziecka...:duh:

spinek
12-09-2013, 19:45
mozna jeszcze gdzies zobaczyc nadesłane wzory?
link podany powyzej sie juz nie wyswietla, tzn. tr. juz nie ma...

Marciula
12-09-2013, 19:48
bezsensu... Nic nie będzie widać :roll: chyba, że jak się z tego tapetę na ścianę zrobi...

_agata89
12-09-2013, 19:56
buuuuu :(

abcd_2007
12-09-2013, 19:57
eee, ja glosowałam za pawiami:) chociaż i tak pewnie by nie przeszły :p

giovanka
12-09-2013, 20:10
Z tego względu właśnie nie głosowałam na ten wzór, chociaż sam w sobie jest ładny i na pewno pracochłonny (aż mi paskudnej przeszło przez myśl, że to może z gotowych elementów kompozycja, tak dobrze to narysowane:duh:).
Sama rysując od razu sobie wizualizowałam jakiej wielkości mają być elementy, żeby było je dobrze widać przy każdym wiązaniu;)

weci
12-09-2013, 20:28
jestem zawiedziona...

_agata89
12-09-2013, 20:31
po prostu zróbmy forumowe głosowanie i limita :D

roo
12-09-2013, 21:08
jestem zawiedziona...

ja też
liczyłam na coś uroczego i prostego a tu taki gęsty, trudny wzór
nie podoba mi się

owieczka33
12-09-2013, 21:33
Taka ośmierdnica i jeszcze statek piracki. Nie mój styl, ale nie gadam, bo nie zagłosowałam, a chciałam!

kinia
12-09-2013, 22:32
Ja tez głosowałem na jedne ze śnieżnek, bo by mi się najlepiej na długości chusty prezentowały.
Ten wzór jest faktycznie wymyślny, ale też nie jestem pewna co do jego widoczności po zawiązaniu.

Bialawanilia
12-09-2013, 22:38
masakra :omg: :duh:
pewnie całe Stany głosowały na swoją autorkę, by wygrała ;)

giovanka
12-09-2013, 22:54
masakra :omg: :duh:
pewnie całe Stany głosowały na swoją autorkę, by wygrała ;)


Heheheh
No jak na razie na forum wielbicieli zwycięskiego wzoru jakoś brak:poke:

margaretka
12-09-2013, 23:00
Hmmm, polskie Okinami;)?

tesula
12-09-2013, 23:10
Beznadziejny jest ten wzór, też głosowałam na śnieżynki

yvona
13-09-2013, 08:11
Hmmm, polskie Okinami;)?

Tez mi sie tak skojarzylo ;)

lominia
13-09-2013, 11:19
....

Karusek
13-09-2013, 11:24
ja mam nadzieję, że zrobią ten wzór z ludzikami wzdłuż chusty, bo bardzo mi się podobał i przypominał trochę ręcznie malowaną kółkową chustę Atelki :love::love::love:

margarita
13-09-2013, 14:18
ten wygrany jest generalnie bardzo fajnie dopracowany graficznie... ale dla mnie nic więcej :P
Gdybym miałam wytypować jaki wygra to w życiu bym na niego nie postawiła:shock:

hanna
13-09-2013, 14:34
ale jak to bedzie wyglądało po zamotaniu:confused: przecież cały wzór szlak trafi...

greeneddie
16-09-2013, 09:40
ale jak to bedzie wyglądało po zamotaniu:confused: przecież cały wzór szlak trafi...

Nie wiem czy trafi czy nie :lol: nie głosowałam, ba nawet wzorów nie oglądałam :hide: ale wygrany mi się podoba :love:

margarita
16-09-2013, 10:02
zrobili przedsprzedaż chyba w ramach jakby się za bardzo nie chciało sprzedać :P
...czarno-biały hemp, szkoda, że nie rowerowy :wink:

abcd_2007
16-09-2013, 10:42
A no jest przedsprzedaz.
Miałam nadzieję, że ten wzorek chociaż pomniejszą i równomiernie umieszczą na chuście...

Przecież tego wzoru nie będzie widać po zamotaniu

amst
16-09-2013, 12:42
mnie się ośmiornice podobały ale nie te. Jestem ciekawa ogolnej punktacji chocby z tego powodu zeby wiedziec jakie preferencje mają Natifanki :) no i teraz znowu szał oczekiwania co ztych wzorow wyjdzie?

wisteria
16-09-2013, 14:23
A ten cały motyw zmieści się na panelu nosidła?:hmm:

giovanka
16-09-2013, 16:19
mnie się ośmiornice podobały ale nie te. Jestem ciekawa ogolnej punktacji chocby z tego powodu zeby wiedziec jakie preferencje mają Natifanki :) no i teraz znowu szał oczekiwania co ztych wzorow wyjdzie?


Właśnie.
Bardzo bym chciała wiedzieć coś więcej na temat
punktacji!
Bo wyszło tak - cześć pa, dziękujemy za uwagę,
można się rozejść! :p