PDA

Zobacz pełną wersję : Odwrotność wkładki sucha pupa



larwunia
24-06-2013, 16:58
Planując dalszy rozwój stosika, tak się zastanawiam przyszłościowo...Bardzo mi się nie podoba wizja rozstania się z niektórymi kieszonkami przed końcem okresu pieluchowania :ninja:, ze względu na mikropolar w środku. Zastanawiam się, czy można do środka coś wsadzić, coś bambusowego, co chociaż trochę dawałoby uczucie mokrości? Bo chyba, mikropolar aż tak mocno nie odciągnie wilgoci? Macie jakieś patenty?

PS. Proszę się nie śmiać, że niespełna 3 miesiące się wielopieluchujemy, a ja już o odpieluchowanie się martwię :hide: :rolleye:

agatkan
24-06-2013, 17:03
bambus i welur daja uczucie mokro

kamilam
24-06-2013, 18:23
można co kolwiek włożyć co daje uczucie mokrego, bawełna np wkładka z dzianinki będzie i miękko i mokro :), bambus, welur ale bawełniany bo syntetyczny daje uczucie suchości.

larwunia
24-06-2013, 20:50
No to super, dzięki :)

urticea
24-06-2013, 21:44
możesz dać wkładki na kieszonkę, a nie do :) nawet zwykłą tetrę..

joasia
24-06-2013, 21:49
Mam takie wkładki kokosi nazwa "sucha pupa - zdrowa pupa" sucha to mikropolar a z drugiej bambus lub welur bawełniany - zdrowa pupa. Czyli takie dwa w jednym;)

Losanna
24-06-2013, 22:19
Pupeko też mają takie "2w1": z jednej strony polarek, a z drugiej bambus.
Powiedziałabym też, że przez ten bambus taka wkładka ma jakąś swoją chłonność, więc dodatkowa zaleta oprócz tej, że w zależności od preferencji możesz mieć sucho lub mokro. :)

larwunia
25-06-2013, 12:54
Pupeko też mają takie "2w1": z jednej strony polarek, a z drugiej bambus.
Powiedziałabym też, że przez ten bambus taka wkładka ma jakąś swoją chłonność, więc dodatkowa zaleta oprócz tej, że w zależności od preferencji możesz mieć sucho lub mokro. :)


Mam takie wkładki kokosi nazwa "sucha pupa - zdrowa pupa" sucha to mikropolar a z drugiej bambus lub welur bawełniany - zdrowa pupa. Czyli takie dwa w jednym;)


Kurcze faktycznie, mam nawet taką wkładkę, nie wiem jakiej firmy, to sobie przetestuję. Nie pomyślałam o niej, bo ona jest taka właśnie grubsza. Dzięki.

Losanna
25-06-2013, 13:04
Kurcze faktycznie, mam nawet taką wkładkę, nie wiem jakiej firmy, to sobie przetestuję. Nie pomyślałam o niej, bo ona jest taka właśnie grubsza. Dzięki.

Pupeko ode mnie, jeśli mnie pamięć nie myli ;)

jul
25-06-2013, 13:20
reasumując - możesz po prostu używać kieszonek jako otulaczy, zamiast do kieszonki włożyć cokolwiek niesyntetycznego na wierzch (niby mikrofibra syntetyczna i namaka, ale ja bym nie dała jej przy pupie)
ale osobiście mam umiarkowaną wiarę w 'poczucie mokrości' lub jego brak przy odpieluchowaniu... tzn jest pomoc, dla Ciebie - łatwiej Ci sprawdzić czy pielucha zasiusiana... Sporo dzieci nawet mokrymi majtkami/rajstopami/spodniami za bardzo się nie przejmuje jeśli ich czas na odpieluchowanie nie nadszedł, a co dopiero zmoczoną pieluchą... Co nie oznacza że nie ma to kompletnie znaczenia.

larwunia
25-06-2013, 13:39
Pupeko ode mnie, jeśli mnie pamięć nie myli ;)

Ooo.. no widzisz :) dzięki za przypomnienie.


reasumując - możesz po prostu używać kieszonek jako otulaczy, zamiast do kieszonki włożyć cokolwiek niesyntetycznego na wierzch (niby mikrofibra syntetyczna i namaka, ale ja bym nie dała jej przy pupie)

No właśnie, tylko większość moich kieszonek to nappime, ze zględu na brak przeszyć i wąski krój, obawiam się, że zastosowanie ich jako otulaczy będzie skutkowało mega przeciekami, dlatego raczej myślałam o wkładce.


Sporo dzieci nawet mokrymi majtkami/rajstopami/spodniami za bardzo się nie przejmuje jeśli ich czas na odpieluchowanie nie nadszedł, a co dopiero zmoczoną pieluchą... Co nie oznacza że nie ma to kompletnie znaczenia.

Oj wiem coś o tym, pierwsza próba odpieluchowania starszaka zakończyła się szybciej niż zaczęla, kiedy mi dziecko we własnej kałuży sików stało nie przerywając sobie zabawy :D

jul
25-06-2013, 14:45
:)

Tahiya
10-08-2013, 00:35
Szukam czegoś na dupke z czego siuśki by się nie wylały ale aby pozostało uczucie mokro w razie popuszczenia. Wierze, że to dobra szkoła na spacery i naukę powstrzymywania się od sikania.
Znalazłam majteczki treningowe Bambino Mio. Czy coś jeszcze działa podobnie? Lubię mieć wybór ;)