PDA

Zobacz pełną wersję : najmniejsze formowanki- jakie?? dla noworodka



spinek
13-06-2013, 14:46
potrzebuję porady na cito - jakie są na rynku dostepne najmniejsze formowanki? co najlepsze dla 3-4 kg?

lilsi
13-06-2013, 14:50
LittleLamb bambusowe jedynki sa malutkie :) A wydaje mi się że te robione przez nasze koleżanki z forum :)

Kreska
13-06-2013, 14:52
Bambusowe tots bots też są malutkie. I mieciutkie :-)

spinek
13-06-2013, 14:55
no ja tb miałam,ale moja miała ponad 4 kg, jak się urodziła- zatem mam inny pkt. odniesienia;) potrezbuje dla małego 3kg, coś mikro, do sylwii już napisałam, dzienki, ma na str. s-ki, ale nie jest napisane do ilu kg

jul
13-06-2013, 15:00
no nie wiem - mam bawełniane jedynki little lamb i nie założyłabym noworodkowi (może bambusowe mniejsze), tots bots mniejsze, ale też bez rewelacji - chyba że mnają mniejsze od jedynek? Jedne i drugie jak dla mnie z nazbyt grubą gumką na plecach.

Z tych, co miałam, najmniejsze były formowanki kokosi - welurkowe super (ale u nas z dodatkową wkładką) - nadal moje ulubione na dzień (synek dochodzi do 7 kg, ale długi szczuplak jest, zapinam na ostatnie napki), z bawełny wojskowej mniej pokochałam, bambusowych nie miałam.

dosyć lubiłam bambusowe nature babies za brak gumki (czyli płaskość) na pleckach (mogłyby być węższe w kroku, ale może bez wkładki w środku dałyby radę) aczkowliek chyba kompletnemu noworodkowi ich nie zakładałam.

Kreska
13-06-2013, 15:01
Mam na myśli bamboozle rozm 1 http://www.organicalulu.pl/pieluszki-wielorazowe/75-tots-bots-pieluszka-formowana-bamboozle-stretch-rozm-1.html
Link przykładowy, widziałam gdzieś taniej.
One są naprawdę malutkie, mają napisane że od 2,5kg, czy 2,7 zależy gdzie.

spinek
13-06-2013, 15:12
ojej tb wycofalo flexi toty:mad: zostały tylko bamboozle -rzczywiście wg producenta sa mniejsze niż flexi tot


no właśnie- ja littlelamb nie miałam, nie chcę zeby dużą pupę robiły, bo potem dzieciak ma nogi w powietrzu;)


kokosi- xs czy s?
a jakz agną większe/ mniejszeniż kokosy? (o flanelę agny pytam)

spinek
13-06-2013, 15:17
a baby jungla s i pupus? miał ktoś?

rialdha
13-06-2013, 15:40
ja miałam welurowe formowanki kokosi w rozmiarze NB i S (w sumie jeszcze mam, bo leżą w szufladzie i czekają na chwilę czasu żeby je obfocić i wystawić na bazarku...). są na troczki, więc można je wygodnie dopasować. zaczynałyśmy wagowo od 3,5kg - z rozmiaru NB młoda wyrosła mi jak miała jakieś 6 tygodni, w S-ki teraz się jeszcze mieści ale już z niej taki klopsik że chyba będę musiała rozstać się z nimi szybciej niż planowałam... :(
miałam jeszcze 2 formowanki ekomamy w rozmiarze NB i te dla nas bez szału - dość dużo gumki miały pod plecami i się nie polubiłyśmy.
Agna chyba teraz nie robi flanelowych mniejszych niż rozmiar OS? a imho te OS na maluszka będą za duże :) ostatnio chciałam zamówić sobie flanelowe mniejsze OS (mam dla starszej kilka flanelowych OS i bardzo je lubię) i Agna pisała, że się nie sprawdzały więc takich nie szyje...

lemniscus
13-06-2013, 15:43
ecopi z bialym obszyciem i kokosi xs- te sa naprawde malutkie na moje 3200g taaka w sam raz s troszke wieksze i tez ladnie lezy na 3 kg dziecku :)
LL bambusowe jeszcze zaduze sa

jul
13-06-2013, 16:39
Mam na myśli bamboozle rozm 1 http://www.organicalulu.pl/pieluszki-wielorazowe/75-tots-bots-pieluszka-formowana-bamboozle-stretch-rozm-1.html
Link przykładowy, widziałam gdzieś taniej.
One są naprawdę malutkie, mają napisane że od 2,5kg, czy 2,7 zależy gdzie.

to może ja miałam jakieś starszej generacji? - w każdym razie z bambusowej frotki totsy.

kokosi chyba miałam eSki, ale nie jestem pewna, w każdym razie w tym moim zestawie były nieco mniejsze i większe, jedne i drugie niewielkie i płaskie

ecopi miałam żółte, zasadniczo ok poza tym, że język (w tych żółtych, nie wiem jak w mniejszych) przyszyty z tyłu i to szycie znowu IMHO robi niepotrzebną grubość pod pleckami

ignasiamama
13-06-2013, 16:43
Formowanki Pupeko NB miałam i były malutkie.

mamru
13-06-2013, 18:33
kissaluvs O i 1 najlepsze dla noworodka
ewentualnie storchenkinder 1

spinek
13-06-2013, 22:14
wielkie dzięki dziewczyny, temat już ogarnięty, wasze porady bardzo pomogły, dziekuję:kiss:

joasia
13-06-2013, 22:42
mój miał 3190i we wszystkim się topił lub były zbyt puchaty - kokosi welurkowe były najlepsze:)

kali
14-06-2013, 23:00
Ja miałam jakieś handmadowe malusieńkie, wszystkie inne wydawały mi się,że robią dużą pupe, więc zakładałam/zakładam tylko na noc.
U nas do dzisiaj świetnie sprawdzają się w dzień same wkłady + otulacz, pupka malutka, a jak dobrze ułoże to nic nie wypływa - rzadko zdarzała nam sie wpadka

wiki100
22-08-2013, 00:20
mam 1 tootbotsy i używam dla uwaga! roczniaka (no, fakt, że szczupłego:wink:), bambinex są nawet większe, miłąm takie maleńkie chyba ecopi- bardzo mocne gumki przy nóżkach były dla mojego chudziaka rewelacyjne.