PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki proszek



Żółwik
26-03-2009, 09:24
Dopiero zaczynam przygodę z wielorazówkami. Proszę poradźcie-czy mogę je prać w proszku Dzidziuś, czy polecacie coś innego.

Żółwik
26-03-2009, 09:36
Dodam jeszcze , że w składzie Dzidziusia jest "delikatne mydło". Chodzi mi o proszek który mogłabym kupić w zwyczajnym sklepie, nie tylko w internetowym.Proszę poradźcie

Żółwik
26-03-2009, 09:43
Aha i jeszcze jedno pytanie-czy przy pieluchach konopnych tez nie można uzywac tłustego kremu na pupę?

Olik
26-03-2009, 10:33
Hehe, się rozkręciłaś :)

Mag
26-03-2009, 10:41
przede wszystkim krem każdy materiał zablokuje,więc lepiej nie uzywać kremów i maści przy żadnych materiałówkach.
zresztą za chwilę może się okazać (dość typowo),że wszystkie kremy pójdą w odstawkę, bo zapomnicie co to odparzona pupa :) .
a po nastepne,proszek dzidziuś jest ok,choć pamietaj,że żeby dobrze wypłukać mydło (które też przecież zatłuszcza) trzeba prać i płukać w wodzie na tyle gorącej,żeby dała mydłu radę.
proszek jelp poszarza białe (a więc i pieluchy białe też),więc z droższych może być lovela nie wzbudzająca kontrowersji.

Żółwik
26-03-2009, 22:36
Dzięki wielkie

Iwanna.T
28-03-2009, 13:06
z dostępnych w sklepach off-line prałam w proszkach: Lovelli i Persil Sensitive. Wolę ten drugi (mam wrażenie, że mniej go potrzeba i lepiej dopiera).

Jeśli koniecznie musisz używać kremów, wsadź do pieluszki papierek (specjalny ;) ).

Miłego pieluszkowania.

atoja
28-03-2009, 15:48
Lovela ma jak dla mnie za intensywny zapach. Piorę w proszku bobas.

Anna Nogajska
29-03-2009, 01:01
rzeczone papierki to bardzo dobre rozwiazanie przy koniecznosci kremowania pupy :)

nas lovella megauczula, ale to indywidualne jest.

Żółwik
29-03-2009, 09:34
Mam wątpliwości co do papierków-zaczęłam je stosować i zauważyłam, że pozostają mokre po siknięciu a polarek pod nimi suchy oczywiście.To chyba grozi odparzoną pupą. Jakie macie doświadczenia?

erithacus
29-03-2009, 13:02
Ja przez jakiś czas stosowałam papierki Baby Ono (sa też Canpola) "sucha pielucha". Tylko, że one nie są biodegradowalne.
Można też wyciąć wkładki z polaru, np. kocyka z ikei za parę złotych. Jeśli po jakimś czasie się zapchają kremem to można spróbować je odtłuścić płynem do naczyń, a jeśli się to nie uda to bez żalu wyrzucisz.

greeneddie
29-03-2009, 14:18
Mam wątpliwości co do papierków-zaczęłam je stosować i zauważyłam, że pozostają mokre po siknięciu a polarek pod nimi suchy oczywiście.To chyba grozi odparzoną pupą. Jakie macie doświadczenia?

Papierek jest lekko wilgotny, ale nie zauważyłam żadnych odparzeń czy nawet zaczerwienienia pupy 8))

Iwanna.T
29-03-2009, 17:37
używamy papierków "od zawsze" i odparzeń nie było.

Żółwik
29-03-2009, 19:58
Dzięki :D

serafinka
29-03-2009, 21:04
po loveli zesztywniały mi wkładki, po jelpie zszarzały!!!!!!


polecam specjalne proszki do pieluszek


ja przetestowałam bambinomio ( + proszek przeciwbakteryjny tej samej firmy) i wkładki zrobiły się puchate odzyskały wyglad i chłonność oraz przestały tak specyficznie "pachnieć"

od jutra testuje proszek z zóltego cesarza do pieluszek ktory usuwa kamień moczowy, potem chcę jeszcze wypróbować ten ktory można dostać w pieluszkarni ( o efektach testowania napiszę)


a jeśli chodzi o stos kremów to prawie nie musiałam ( kiedys tatuś dlugo nie umył kupki i był mały problem i zastosowałam taki patent że pocięłam polarowy szalik (o takim rzadkim splocie) na wkładki i po posmarowaniu pupki kładłam najpioerw taka wkładke- krem został na polarku a pupka była sucha - polecam

Żółwik
29-03-2009, 22:17
Gdzie można kupić proszek Bambinomio?
Fajny patent z tym polarkiem.

stokrotka.a
29-03-2009, 22:22
Gdzie można kupić proszek Bambinomio?
Fajny patent z tym polarkiem.
na allegro widziałam ostatnio.

Iwanna.T
30-03-2009, 20:22
to jak już mowa o on-line: mnie urzekło Bio-D (proszek z pieluszkarni). Miałam jakieś stwardniałe wkładki - po kilku praniach materiał robi się z powrotem mięsisty i miękki :)

stokrotka.a
30-03-2009, 20:24
to jak już mowa o on-line: mnie urzekło Bio-D (proszek z pieluszkarni). Miałam jakieś stwardniałe wkładki - po kilku praniach materiał robi się z powrotem mięsisty i miękki :)
a powiedz mi czy pierzesz dosypując do innego proszku czy tylko tego używasz?

greeneddie
30-03-2009, 20:28
[quote="Iwanna.Tobelieve":2ob42hbs]to jak już mowa o on-line: mnie urzekło Bio-D (proszek z pieluszkarni). Miałam jakieś stwardniałe wkładki - po kilku praniach materiał robi się z powrotem mięsisty i miękki :)
a powiedz mi czy pierzesz dosypując do innego proszku czy tylko tego używasz?[/quote:2ob42hbs]

Ja mam takie same doświadczenia z proszkiem Bio D. Jest super i jest bardzo wydajny. Dosypuje się tylko odrobinę do proszku, który normalnie używasz.

magnolia
30-03-2009, 20:32
co do papierków to ja teraz zupełnie się na nie przerzuciłam, miałam pieluszki z polarkiem od wewnątrz, ale wydawało mi się że jednak małemu jest w nich trochę przyciepło, no a w lecie to już zupełnie, więc następna partia (szyte oczywiście:) to juz sama flanelka, do tego daję papierek i pupa jest tak samo sucha jak w polarku, i co więcej mały daje sygnał jak ma kupę, a w polarku nie dawał więc trzeba było być bardzo czujnym. A co do proszku to od niedawna używam vizir sensitive i jest naprawdę super, sypię mało, ładnie dopiera i co najważniejsze pieluszki ładnie pachną, wcześniej używałam dzidziusia do koloru i nie mogłam ubranek razem z pieluszkami prać bo przeszkadzał mi ten dziwny zapach, ni to proszku ni pieluch, sama nie wiem...z vizirem tego problemu nie mam. A ten proszek bio -d to już dużo dziewczyn o nim pisało, że fajny i chyba wystarczy go troszeczkę dosypywac do normalnego proszku o ile dobrze pamiętam

Iwanna.T
30-03-2009, 21:42
potwierdzam - ja podobnie jak dziewczyny powyżej pisały - trochę (na oko) Bio-D do ciut większej "trochy" persil sensitive (ok. 50 ml) i wychodzi pranie-marzenie :)

serafinka
21-04-2009, 17:51
ja jeszcze raz w sprawie prania- ten proszek Bio-D to nie całkiem proszek do prania a dodatek do proszku do prania ( ma właściwości antybakteryjne i SUPER SKUTECZNIE eliminuje charakterystyczny "zapach" pieluch a poza tym nie trzeba wtedy martwić się o wygotowywanie ale dla mam histerycznych ( takich jak ja) lub mam alergików lub bobasów o wrażliwej skórze raczej nie ma mowy o praniu w Persilu (nawet sensitive) taki dodatek nie załatwia sprawy do końca. Ja testowałam też płyn do odkamieniania pieluszek - też super tyle ze najlepiej namoczyć pieluchy na noc bo godzinka to za mało.


Jak dla mnie nadal nr 1 jest bambinomio!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
takiej puchatości żaden proszek nie daje, a jak się dodatkowo użyje sie środka przeciwbakteryjnego (Bio-D lub bambinomio) to dla mnie pełnia szczęścia!!!!!!!!!!!!
oczywiście to moje subiektywne opinie :D

IwontaG
21-04-2009, 17:58
Tylko gdzie kupic ten proszek bambinomio?

dommi
21-04-2009, 18:24
Jak dla mnie nadal nr 1 jest bambinomio!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
takiej puchatości żaden proszek nie daje, a jak się dodatkowo użyje sie środka przeciwbakteryjnego (Bio-D lub bambinomio) to dla mnie pełnia szczęścia!!!!!!!!!!!!
oczywiście to moje subiektywne opinie :D

A jak ma się ten proszek cenowo do np. Lovelli? I czy można używać od samego początku do prania ubranek niemowlęcych?

serafinka
21-04-2009, 20:51
nie próbowałam do ubranek tylko do pieluszek bo z tym był największy problem

serafinka
21-04-2009, 21:06
napisane jest ze jest bez fosforanów itp i że można prać bieliznę niemowlęcą cena tak jak lovela - na allegro jedno opakowanie ok 17 zł

calineczka
21-04-2009, 22:35
napisane jest ze jest bez fosforanów itp i że można prać bieliznę niemowlęcą cena tak jak lovela - na allegro jedno opakowanie ok 17 zł
tyle, że opakowanie loveli za 17 zl. ma 1,8 kg, a bambino mio tylko 1 kg. i do tego przesyłka 11 lub 13 zl. :(
drożyzna :(
a może gdzieś w stacjonarnym sklepie mozna kupic?

yetta
22-04-2009, 01:13
A jak z wydajnością bambinomio ciekawe, duzo sie go sypie??? takie proszki eko sa zwykle bardzo wydajne.
A taka lovella 1,8 na ile wystarcza?
Bo ja loveli sypałam jak miałam dosyć sporo
a tego dodatku Bio-D nappy fresh sypię 1 łyżeczkę.
A uniwersalnego BIO-D 4 łyżeczki. :mrgreen:

dommi
22-04-2009, 10:58
Yetta, a pierzesz w tym tylko pieluszki czy także ubranka? Bo brzmią zachęcająco te ilości ;).

dommi
22-04-2009, 10:58
Yetta, a pierzesz w tym tylko pieluszki czy także ubranka? Bo brzmią zachęcająco te ilości ;).

yetta
22-04-2009, 12:25
Yetta, a pierzesz w tym tylko pieluszki czy także ubranka? Bo brzmią zachęcająco te ilości ;).

Piore pieluszki i ubranka.
Najpierw wrzucam pieluszki z odrobiną proszku bezpośrednio do bebna i nastawiam na płukanie i wirowanie. Potem dosypuje proszku i dodatku do pieluszek i jazda na 60 stopni. :jump:
Wydałam jakos 100 zł z przesyłka za 2 kg uniwersalnego bazowego i 1 kg dodatku nappy fresh i na ok 4 miesiace powinnam miec z głowy zakupy proszkowe.
Nasze ubrania piore w orzechach lub zelu zrobionym z mydla marsylskiego. :wink:

yetta
22-04-2009, 12:25
Yetta, a pierzesz w tym tylko pieluszki czy także ubranka? Bo brzmią zachęcająco te ilości ;).

Piore pieluszki i ubranka.
Najpierw wrzucam pieluszki z odrobiną proszku bezpośrednio do bebna i nastawiam na płukanie i wirowanie. Potem dosypuje proszku i dodatku do pieluszek i jazda na 60 stopni. :jump:
Wydałam jakos 100 zł z przesyłka za 2 kg uniwersalnego bazowego i 1 kg dodatku nappy fresh i na ok 4 miesiace powinnam miec z głowy zakupy proszkowe.
Nasze ubrania piore w orzechach lub zelu zrobionym z mydla marsylskiego. :wink:

Biedronka
22-04-2009, 13:41
Yetta, a pierzesz w tym tylko pieluszki czy także ubranka? Bo brzmią zachęcająco te ilości ;).

Piore pieluszki i ubranka.
Najpierw wrzucam pieluszki z odrobiną proszku bezpośrednio do bebna i nastawiam na płukanie i wirowanie. Potem dosypuje proszku i dodatku do pieluszek i jazda na 60 stopni. :jump:
Wydałam jakos 100 zł z przesyłka za 2 kg uniwersalnego bazowego i 1 kg dodatku nappy fresh i na ok 4 miesiace powinnam miec z głowy zakupy proszkowe.
Nasze ubrania piore w orzechach lub zelu zrobionym z mydla marsylskiego. :wink:


ciesze sie yetto że wszytko Tobie sie sprawdza z tego co dumałysmy ;)

Biedronka
22-04-2009, 13:41
Yetta, a pierzesz w tym tylko pieluszki czy także ubranka? Bo brzmią zachęcająco te ilości ;).

Piore pieluszki i ubranka.
Najpierw wrzucam pieluszki z odrobiną proszku bezpośrednio do bebna i nastawiam na płukanie i wirowanie. Potem dosypuje proszku i dodatku do pieluszek i jazda na 60 stopni. :jump:
Wydałam jakos 100 zł z przesyłka za 2 kg uniwersalnego bazowego i 1 kg dodatku nappy fresh i na ok 4 miesiace powinnam miec z głowy zakupy proszkowe.
Nasze ubrania piore w orzechach lub zelu zrobionym z mydla marsylskiego. :wink:


ciesze sie yetto że wszytko Tobie sie sprawdza z tego co dumałysmy ;)

yetta
22-04-2009, 14:25
Na razie jestem bardzo zadowolona, pranie mam czysciutkie i pachnace. Nie twierdze ze wczesniej bylo inne. :mrgreen: Ale ja juz dluzszy czas polowalam na proszki eko i nie moglam upolowac. No ale udalo sie. :wink:

yetta
22-04-2009, 14:25
Na razie jestem bardzo zadowolona, pranie mam czysciutkie i pachnace. Nie twierdze ze wczesniej bylo inne. :mrgreen: Ale ja juz dluzszy czas polowalam na proszki eko i nie moglam upolowac. No ale udalo sie. :wink:

robertynka
22-04-2009, 21:44
Ja testowałam też płyn do odkamieniania pieluszek - też super tyle ze najlepiej namoczyć pieluchy na noc bo godzinka to za mało.

A co to za płyn? Nazwa? Producent? sklep?

robertynka
22-04-2009, 21:44
Ja testowałam też płyn do odkamieniania pieluszek - też super tyle ze najlepiej namoczyć pieluchy na noc bo godzinka to za mało.

A co to za płyn? Nazwa? Producent? sklep?

serafinka
24-04-2009, 13:20
ten płyn kupiłam w Żółtym cesarzu firmy Lotties