PDA

Zobacz pełną wersję : Niuanse w mietkach



Pomarańcza
21-05-2013, 21:39
Chcę kupić pierwsze mei tai i tu zaczynają się schody. Naoglądałam się na blogach szyjących mam rozmaitych nosideł i już sama głupieję...
Pytań mam coraz więcej:

- czy lepszy będzie panel prosty, czy wcięty po bokach?

- panel z zakładkami na pupę, czy bez?

- u góry zwykły kapturek, kapturek płaski marszczony po bokach, czy tylko wysoka "stójka"?

- czy materiał na pasy ma znaczenie (bawełna, len, sztruks)? Podoba mi się najbardziej sztruks - ale to się nie uciąga? Nie wyciera?

- pasy naramienne wszyte pod kątem, czy prosto?

- jak czyścicie swoje mt? Można je prać?



Dziecko ma obecnie 7 miesięcy, 8kg wagi. Pomóżcie, bo zwariuję i nic nie kupię...

agatkan
21-05-2013, 21:42
wszystko zależy od upodobań noszących..;)
Najlepiej poumawiaj się z dzewczynami na pomacanie różności i wtedy zobaczysz co Ci pasuje:)

Pomarańcza
22-05-2013, 09:13
Przymierzałąm już dwa i niewiele mi się rozjasniło - jednen mietek był zupełnie nowy (od Pani Olo), drugi używany (od Pathi) i wydawało mi się, że ten drugi był mniej pancerny, pasy były mieksze, chyba mniej wypełnione. Możliwe jednak, że to przez zużycie - jakoś się ubiły, czy coś. Jeden miał kapturek taki płaski, marszczony po bokach z troczkami.
Po dziś dzień nie wiem, po co ten kapturek tam był, do czego to służy?

A co do wygody - nie da się tego jakoś specjalnie ocenić po 10 minutach, stąd moja prośba o opinie mam, które noszą w mei tai dłużej.

PchlePsotki
22-05-2013, 09:19
Kapturek jest dla śpiocha,żeby głowa nie latała albo jak żar z nieba sie leje.
ja miałam tylko Marta-lowe z pasami z sztruksu i było boskie, czterolatke nawet w nim tachałam.
Ja miałam z stójką wywijaną,boki podcięte, pasy wszyste na ukos,mocno wypełnione gabka tapicerska. Jak na mnie pasy mogłyby byc węższe o jakieś 2 cm ale ja pigmej na obcasach i jestem wąska w ramionach,a tak pozatym to nosił bosko.

agatkan
22-05-2013, 09:20
Przymierzałąm już dwa i niewiele mi się rozjasniło - jednen mietek był zupełnie nowy (od Pani Olo), drugi używany (od Pathi) i wydawało mi się, że ten drugi był mniej pancerny, pasy były mieksze, chyba mniej wypełnione. Możliwe jednak, że to przez zużycie - jakoś się ubiły, czy coś. Jeden miał kapturek taki płaski, marszczony po bokach z troczkami.
Po dziś dzień nie wiem, po co ten kapturek tam był, do czego to służy?

A co do wygody - nie da się tego jakoś specjalnie ocenić po 10 minutach, stąd moja prośba o opinie mam, które noszą w mei tai dłużej.
też z kapturka nigny nie korzystałam;) także fajnie jest jak jest opcja odpinania i pozostawienia w domu:)
A brałaś pod uwagę chustoMT?

Kasia.234
22-05-2013, 09:25
jak dla mnie tylko sztruks, panel wcięty (masz wtedy w praktyce nosidło dwurozmiarowe - jak podwiniesz panel - na mniejsze dziecko, jak odwiniesz - większe)
mam nosidło Pathi i ono od nowości jest miękkie :D
pasy naramienne wg mnie pod kątem
a kapturek mam, ale nigdy nie użyłam, ale my nosimy głównie z przodu i zwykle mam czapkę, jak dziecko śpi to głowa mu nie lata (z przodu, na plecach może być inaczej)

z uwag: jeśli nosić będzie osoba wysoka to polecam zamówić nieco dłuższe pasy, przedłużone o 10-15 cm

marta-la
22-05-2013, 10:03
Spróbuję pomóc ;)

- czy lepszy będzie panel prosty, czy wcięty po bokach?
odp.- w zasadzie nie ma to większego znaczenia o ile mt masz już na duże dziecko, jeśli ma rosnąć wraz z dzieckiem lepiej podcięty bo daje Ci to możliwość przy maluszku zawiązania z podwiniętym pasem dolnym, wtedy panel skraca się o szerokość pasa a nóżki maluszka wychodzą w tym węższym miejscu.

- panel z zakładkami na pupę, czy bez?
odp. nie nosiłam z zakładkami ale od klientek wiem że to bardzo wygodna opcja tyle że mt musi być wtedy dobrze dopasowane rozmiarowo i może starczyć na krócej

- u góry zwykły kapturek, kapturek płaski marszczony po bokach, czy tylko wysoka "stójka"?
odp.- kwestia upodobań. Zwykły kapturek ma funkcję tak naprawdę takiego zwykłego kapturka od ubrania czyli chroni przed pogodą ;) ale średnio przytrzyma główkę podczas spania.
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/271193_250453718301317_7285675_n.jpg
Płaski kapturek oprócz tego że chroni może też przytrzymać główkę, to coś w rodzaju przedłużenia zagłówka.
Fota poglądowa ;) (nie wiem czy mogę swoje jeśli nie to proszę moda o wywalenie)
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/254796_265762293437126_926398_n.jpg
ale UWAGA są dzieci które...nie tolerują kapturków. Ja miałam taki egzemplarz. Darła się w niebogłosy za każdym razem kiedy próbowałam jej założyć kapturek.
Ale dobrze mieć jednak coś co podtrzyma główkę podczas spania.
Spanie bez podtrzymania wygląda tak ;)
http://pogodzinach7.blox.pl/resource/3b.jpg
A z podwiązywanym zagłówkiem tak:
http://pogodzinach7.blox.pl/resource/spacer_nad_Swider_014.JPG

- czy materiał na pasy ma znaczenie (bawełna, len, sztruks)? Podoba mi się najbardziej sztruks - ale to się nie uciąga? Nie wyciera?
odp.-Kwestia upodobań. Nic mi się nigdy nie wytarło ;) a miałam kilka mt

- pasy naramienne wszyte pod kątem, czy prosto?
odp.- ja osobiście wolę pod kątem wtedy z założenia panel układa się tak że zostaje mała przestrzeń dla dziecka, z wszystkimi prosto miałam wrażenie że ktoś z całej siły przykleił dziecko do mnie ale to moje subiektywne zdanie ;)

- jak czyścicie swoje mt? Można je prać?

odp.- zależy z czego jest zrobiony. Zazwyczaj mt to połączenie wielu tkanin z których część w toważystwie innych może się różnie zachowywać podczas prania (np.farbować) Dla własnego bezpieczeństwa większość szyjących powie aby czyścić chemicznie ja na własną odpowiedzialność swoje prałam na delikatnym w pralce ;)

PchlePsotki
22-05-2013, 10:18
http://pogodzinach7.blox.pl/resource/spacer_nad_Swider_014.JPG




ja je prałam w programie na wełne i nic się z nim nie stało, później jeszcze ktos z forum uzywał.

marta-la
22-05-2013, 10:28
Ja nawet prałam czarne z białymi aplikacjami i nic się nie stało ale dla własnego bezpieczeństwa wolę mieć spokojną głowę i odradzam ;) Myślę że np przy takich domkach gdzie są skrawki w różnych kolorach w tym czerwonym mogłoby coś puścić.

Ire
22-05-2013, 11:15
Mam Mt Pathi wcześniej miałam jakieś inne... Porównując zdecydowanie wolę wcięty panel i skośne pasy. Ładniej się układa panel na dziecku a pasy na moich ramionach. Pasy mam sztruksowe i po około 8 miesiącach intensywnego używania nic się nie wytarło.

farfallina_07
22-05-2013, 12:50
Mam Mt Pathi wcześniej miałam jakieś inne... Porównując zdecydowanie wolę wcięty panel i skośne pasy. Ładniej się układa panel na dziecku a pasy na moich ramionach. Pasy mam sztruksowe i po około 8 miesiącach intensywnego używania nic się nie wytarło.

Mi sie sztruksowe pasy powycieraly,ale pewnie to temu moje nosidlo nie jest juz pierwszej mlodosci.Mam z kolei tez bawelniane,bez wypelnionego pasa biodrowego i nosi super,powiedzialabym ze nosi mi sie w nim lepiej te moje 10kg niz w sztruksowym:D

marta-la
22-05-2013, 13:28
Mi sie sztruksowe pasy powycieraly,ale pewnie to temu moje nosidlo nie jest juz pierwszej mlodosci.Mam z kolei tez bawelniane,bez wypelnionego pasa biodrowego i nosi super,powiedzialabym ze nosi mi sie w nim lepiej te moje 10kg niz w sztruksowym:D

Trzeba też zaznaczyć że nie ma jednego rodzaju bawełny i jednego rodzaju sztruksu które potrafią być bardzo różne. No i to bardzo indywidualna sprawa. ja tak jak Ty miałam jak młoda była mała,miała ponad rok ale takie 2-3 letnie dziecię już o wiele wygodniej nosiło mi się w sztruksie i sama nie pojmuję w czym rzecz ;)

Olusiowa
22-05-2013, 14:26
Chciałabym zamówić u Ciebie nosidło. Jak to zrobić? Czy jest taka możliwość? Jakie są terminy?

marta-la
22-05-2013, 14:45
Chciałabym zamówić u Ciebie nosidło. Jak to zrobić? Czy jest taka możliwość? Jakie są terminy?

Niestety nie mogę odpowiadać na komercyjne pytania poza odpowiednim wątkiem. Zapraszam na pw. Jest też odpowiedni wątek w dziale Reklama ;)

Pomarańcza
22-05-2013, 15:03
Dzięki dziewczyny, dzięki wam już trochę więcej wiem :)

villemko
08-07-2013, 11:06
Nie chcę zakładać nowego wątku a moje pytanie można podpiać pod niuanse ;). Zakupiłam niedawno MT na bazarku i robię podchody do wiązania szukam filmiku który by dobrze to dozwierciedlał i jak narazie po obejrzeniu tego
http://www.youtube.com/watch?v=SZIOnSEKqyc

nasuwa mi się pytanie - czy dziecko nie ma za nisko nóżek? Mam wpojone że kolanka mają być na wysokości pępka w tzw żabkę.
Ale jak wkładam swojego klocka w MT to właśnie wygląda podobnie jak na filmiku i boje się uginać mu nóżki