PDA

Zobacz pełną wersję : dla niemowlaka lepsze OS czy mniejsze OS?



maldita
09-05-2013, 21:04
Witam,
być może ten temat już się pojawił, ale nawet jeśli to nie udało mi się na niego natrafić.
Wychodzimy właśnie z szeroko rozumianego okresu noworodkowego i robię już zakupy na kolejny etap.
Skupiam się się przede wszystkim na formowankach, bo będziemy chyba w wełnie latem się nosić, ale zaczęłam się zastanawiać czy kupować formowanki (i kieszonki również) one size czy mniejszy one size?
Dziecię moje ma 2,5 miesiąca i waży ok 6 kg, jest raczej szczupłej budowy, ale nie chudziak.
Do tej pory używany bambusowych formowanek Tots Bots rozm. 1 i wydają mi się strasznie niezgrabne, pupa w nich wielka, nie mieści się w otulacz S.
Nie chciałabym mieś tego samego efektu przy OS.
Jakie są Wasze doświadczenia?

cyberkot
10-05-2013, 08:35
Moim zdaniem od 5 kg wzwyż można spokojnie używać OS - ale wtedy już i formowanki, i otulacz OS. A pupa wielka, to fakt :) Mnie też to przerażało na początku.

Ananke
10-05-2013, 10:20
No niestety, pupa jest w miare mala tylko chyba w kieszonkach albo SIO.

maldita
14-05-2013, 11:18
Dzięki za odpowiedzi. Rzeczywiście zamówiłam z kilku miejsc formowanki OS. Jak pozmniejszałam rozmiary to na pupę pasuje i nawet nie przecieka, ale ta wielkość "odwłoka"...
Na razie stosuję je na noc - do tej pory używaliśmy jednorazówek.
Dla porównania czekam na jedną formowankę od Agny mniejsze OS - może będzie lepiej leżeć.
Wyszłam z założenia, że te, które nam nie podpasują zawsze mogę sprzedać.
Powoli wciągamy się w wielo... :)

lilith83
14-05-2013, 15:00
jeśli wielkość odwłoka z formowankach przeraża to może w wełniaczka wsadzić tetrę lub ręczniczki bambusowe 30X50 i na to wkładka sucha pupa :)

maldita
15-05-2013, 11:39
Chyba będę tak robić w dzień, bo
kieszonki nam się nie sprawdzają - prawie wszystkie moczą nam ubranka przez przeciekający przy nóżkach polar :/
A wełniaczek właśnie też przyszedł tylko muszę go jeszcze przeprać i sprawdzamy :)

Pat
27-05-2013, 22:07
I jak wełniaczek? :D

A odpowiadając na pytanie z pierwszego posta - przyznam, że ja jestem entuzjastką pieluch rozmiarowych... Przynajmniej na początkowym etapie. Pielucha ma być zgrabna i nie może krępować ruchów dziecka.

maldita
02-06-2013, 18:21
I jak wełniaczek? :D

A odpowiadając na pytanie z pierwszego posta - przyznam, że ja jestem entuzjastką pieluch rozmiarowych... Przynajmniej na początkowym etapie. Pielucha ma być zgrabna i nie może krępować ruchów dziecka.

Wełniaczek świetna sprawa :). Na razie mam jeden, ale przymierzam się do zakupu drugiego, bo ten od Sylwii nie zakrywa mi dobrze wszystkich formowanek (np. bambusowego puchu), więc zastanawiam się nad gatkami.
Po dłuższym używaniu formowanek stwierdzam, że jedno OS drugiemu nierówne. Mniejsze OS od Agny okazuje się być większe niż OS Sylwii. Faktycznie opcja rozmiarowa ma swoje plusy :)

Pat
02-06-2013, 21:29
Wełniaczek świetna sprawa :). Na razie mam jeden, ale przymierzam się do zakupu drugiego, bo ten od Sylwii nie zakrywa mi dobrze wszystkich formowanek (np. bambusowego puchu), więc zastanawiam się nad gatkami.
Po dłuższym używaniu formowanek stwierdzam, że jedno OS drugiemu nierówne. Mniejsze OS od Agny okazuje się być większe niż OS Sylwii. Faktycznie opcja rozmiarowa ma swoje plusy :)

No popatrz, a ja mam jedną flanelkową formowankę OS Agny i to jest moja najmniejsza :)

maldita
02-06-2013, 22:43
No popatrz, a ja mam jedną flanelkową formowankę OS Agny i to jest moja najmniejsza :)

Miałam akurat na myśli formowanki bambusowe. Ale flanelkową też zamówiłam i - chyba - przez ten wkład składany na trzy też wydaje się ogromna :)