PDA

Zobacz pełną wersję : Jak odtłuścić pieluchy?



melodi
26-04-2013, 12:24
No więc mamy przecieki bokami, koło nóżek szczególnie. (Kieszonki posiadamy).
Wiele z Was poradziło mi je 'odtłuścić' czyli namoczyć z płynie do naczyń.

1) Ile mniej więcej płynu do ilu litrów wody?

2) Tylko kieszonki mam odtłuszczać,czy wkłady z mikrofibry też?

3) Ile mniej więcej moczyć?

4) Potem wrzucić do pralki na pranie? Czy tylko płukanie?

farfallina_07
26-04-2013, 12:43
Ja wlalam ok 20 ml koncentratu plynu do naczyn bezposrednio do pralki.Odtluszczalam wszystko zarowno wklady jak kieszonki i otulacze.Wlaczylam program na 60 stp,jak tylko woda sie nagrzala wylaczylam i sie tak moczylo przez noc.Rano wlaczylam najkrotszy program,dalam sody oczyszczonej.Jak skonczylo prac,wlaczylam znow program na 60stp bez niczego i potem 3 plukania.

pijana_wiatrem
26-04-2013, 12:54
ja robie tak:


do wanny wrzucic pieluchy, zalaz ciepla woda, dodac plynu tyle, zeby sie dobrze pienilo. przemieszac, pougniatac, zostawic na noc. rano do pralki bez proszku, plynu, ew. troche nappy fresh

wszystko, kieszonki, wklady...

melodi
26-04-2013, 14:28
Ja wlalam ok 20 ml koncentratu plynu do naczyn bezposrednio do pralki.Odtluszczalam wszystko zarowno wklady jak kieszonki i otulacze.Wlaczylam program na 60 stp,jak tylko woda sie nagrzala wylaczylam i sie tak moczylo przez noc.Rano wlaczylam najkrotszy program,dalam sody oczyszczonej.Jak skonczylo prac,wlaczylam znow program na 60stp bez niczego i potem 3 plukania.

Nie wiem jaką masz pralkę, ale z tego co wiem i co dziewczyny pisały - pralka + płyn do naczyń nie kończy się dobrze :)

farfallina_07
26-04-2013, 15:17
Nie wiem jaką masz pralkę, ale z tego co wiem i co dziewczyny pisały - pralka + płyn do naczyń nie kończy się dobrze :)

Mojej pralce to raczej nic juz nie zaszkodzi:twisted:A dziewczynom chodzilo pewnie o to ze zrobiloby sie tyle piany ze "wyszlaby z pralki":mrgreen: co u mnie sie nie zdarzylo.W zmywarce kiedys tak.

Magnuna
02-05-2013, 20:59
Je tez odtłuszczałam w pralce z płynem do naczyń. Jedna do dwóch łyżek płynu nie zaszkodzą pralce, aż tak sie nie spieni... Potem zaczęłam stosować Rockin'Green Funk Rock do każdego prania i już nie miałam problemów więcej...
Przecieki bokiem mogą też świadczyć o tym, że pieluszka nie była dobrze założona... Trzeba pamiętać aby gumki były głeboko w pachwinkach a nie na udkach.
My już odpieluchowane :-)

mariq
12-05-2013, 17:12
a ja mam przy okazji pytanie o te otluszczanie pieluch. jak sie one wlasciwie otluszczaja? staram sie nie uzywac zadnych kremow ani oliwek, no ale czasem trzeba, po kapieli tez co kilka dni oliwkujemy malego i wtedy zakladam mu pampka, zeby nie zatluscic wielo-pieluchy. jak Wy po oliwkowaniu / kremowaniu pieluchujecie Wasze pociechy?

bibka
14-05-2013, 15:05
Ja po kremowaniu zakładam wełniaka

melodi
14-05-2013, 19:49
Odkąd mamy wielo to nie potrzebujemy żadnego kremu, bo młody nie ma odparzeń, więc nie widzimy sensu wcierać w jego skórę jakiś kolejnych składników. Nie używamy także oliwki,ale jak znajoma używała, to normalnie ubierała dziecko w wielo i oliwkowała ciałko wokół pieluszki :)

fibi
29-06-2013, 20:15
z góry przepraszam za głupie pytania, ale jestem bardzo początkująca ;) :hide:
czy papierki jednorazowe ochronią pieluszkę przed zatłuszczeniem?
a co np z pudrem do pupy albo mąką ziemniaczaną?
też zaszkodzą pieluszce?

Mlena
24-02-2014, 14:38
z góry przepraszam za głupie pytania, ale jestem bardzo początkująca ;) :hide:
czy papierki jednorazowe ochronią pieluszkę przed zatłuszczeniem?
a co np z pudrem do pupy albo mąką ziemniaczaną?
też zaszkodzą pieluszce?
nie wiem jak puder do pupy i mąka ale papierki u nas sprawdzały się też jako ochrona przed zatłuszczeniem:)

melodi
24-02-2014, 15:34
U nas papierki nic nie dawały. Ale nie musisz w wielo regularnie smarować przed oparzeniami, na prawdę ;) A od czasu do czasu jak młodego zaczerwieni, to nic się nie dzieje jak posmaruję pupę i normalnie pieluszkę ubiorę.