PDA

Zobacz pełną wersję : co zakładać na spacery dla roczniaka?



ania_przyszłamama
26-04-2013, 11:37
Odkąd córka skończyła 10 miesięcy, wszystko, jak jeden mąż, zaczęło przeciekać. Nawet flip z formowanką bambusową po godzinie jest mokry. W domu mi to nie przeszkadza, bo i tak często przewijam małą, ale na spacery i na noc jestem zmuszona zakładać pampersa. Macie jakiś pomysł? Powiem szczerze, że do tej pory używałam głównie kieszonek. Może powinnam zainwestować w jakiegoś super wełniaka? Dajcie proszę jakieś konkretne nazwy firm albo stron internetowych, bo ostatnio już zupełnie nie jestem na bieżąco w temacie "pieluszkowym".

ewaibartek
26-04-2013, 12:06
ecodidi wełniak i formowanka tejże firmy, a do srodka wkład składany na 3 lub 4 Kokosi :)

espejo
26-04-2013, 12:14
Jakikolwiek dobry welniak (gacie, nie otulacz) i formowanki - rozne.

Losanna
26-04-2013, 12:16
ja podpisuję się pod tym, co napisała ewaibartek - formowanki ecodidi - rewelacja dla megasikaczy.
Dodam jeszcze, że ja stosuję też kieszonki bambusowe ecodidi, a do środka prefoldy bambusowe kokosi. To także zestaw nie do przesikania.

ania_przyszłamama
26-04-2013, 12:17
a czy każdy wełniak z formowanką wejdzie pod spodnie tak, zeby sie dziecko mogło ruszać? np. ten ecodidi wejdzie?

espejo
26-04-2013, 12:36
a czy każdy wełniak z formowanką wejdzie pod spodnie tak, zeby sie dziecko mogło ruszać? np. ten ecodidi wejdzie?

jak nie wejdzie to zmień spodnie

jul
26-04-2013, 12:55
jak nie wejdzie to zmień spodnie
:thumbs up:
Są też hand made'owe wełniane spodnio-otulacze, np podaj-dalej Magnolii. Mój nosił często w cieplejsze dni pieluchę a jak się ochłasdzało to na nogach getry.


mój w tym wieku nie siusiał aż tyle żeby przesiusiać sio (itti bitti, close parents), bo kieszonki owszem, notorycznie, tzn siusiał sporo, ale rzadko. Jak w następnym roku doszłam do zakładania mu formowanek z gatkami wełnianymi, to było ciepło i gatki robiły za szorty.

W nocy na nocną frormowankę (monkey snuggles, konopne lulu dodo) niezawodnie działały u nas wełniaki bbh, storcze i chyba popolini (nie pamiętam co mu zakładałam).

pijana_wiatrem
26-04-2013, 12:58
ja Cie pociesze. u nas bylo tak samo, odpuscilam, byl na pampach, bo babccia z ktora zostawal nie chciala sie meczyc. skonczyl 15 miesiecy i moge zakladac znowu formoowanke i flio

*LOLA*
26-04-2013, 13:18
No właśnie wiosna wielkimi krokami się w końcu doczłapała i zamierzam pożegnać się z jednorazówkami na wyjścia jednakże za chlodno jest jeszcze na przebieranie w plenerze więc zestaw solidny muszę sobie przygotować.
Synuś ma 18 miesięcy o nocniku nawet nie mam co marzyć nie kapuje ni w ząb i tak sobie myślę że skoro bambusowa formowanka z wełniakiem sprawdza mi się bo rano poza pieluchą wszystko suche to pewnie i na spacer taki zestaw powinien być optymalny tj dać radę jakieś dwie godziny.Nie wiem tylko jak to będzie się miało do pozycji siedzącej w nocy jednak dziecko śpi więc leży i takiego nacisku na tą wełnę nie ma,w dzien biega po domu w tetrze spiętej snapi i wełnianych gatkach ale wtedy rzadko siada na tyłku ktoś kto wozi pociechę w wózku może się wypowiedzieć.Czy to ma szansę się sprawdzić?

.FK.
26-04-2013, 13:26
ja też polecam otulacz wełniany ecodidi, jest cienki w porównaniu do gatek a nie przecieka:) No i my już mamy za sobą zmianę pieluchy na dworze, ale ja się*jakoś nie przejmuję, że na chwilę na chłodek pupę małą wystawię :hide:

*LOLA*
26-04-2013, 13:47
Oglądałam nawet zastanawiałam się czy nie kupić ale cena mnie odstraszyła,moze jakąś "używkę"znajdę w niższej cenie narazie mamy franiszek welniaka dziś zalanolinowany.
Nad morzem ten klimat jednak jest bardziej oziembły i zdradliwy więc nie chce narazie ryzykować wystawiania młodemu tyłka na wiatr.

owieczka33
26-04-2013, 19:30
My na spacery zakładamy:
Flip lub ImseVimse- otulacz
plus:
-wkład x2
-ręczniczek z IKEI
lub
-wkład
-tetra
-ręczniczek z IKEI (to na krótszy spacer) ;)

Na dłuższe spacery mam w zapasie kieszonkę z 2 ręczniczkami i wkładem, na wszelki wypadek, ale rzadko korzystamy.
Przecieki zdarzają się niezwykle rzadko.

ania_przyszłamama
28-04-2013, 11:07
Dzięki za wszystkie opinie, myślę, że na getry to chyba jednak jeszcze jest za chłodno. Dużo dziewczyn pisze dobre rzeczy o pieluchach ecodidi więc może się na nie skuszę. Mam nadzieję, że wełna ecodidi jest grubsza niż franiszki, bo franiszki mam tylko po domu, na spacer niestety za słabe.

lilith83
28-04-2013, 14:13
Jeśli ktoś używa formowanek to może fajnym rozwiązaniem są gatki z długimi nogawkami wełniane lub polarkowe :) Ja osobiście małej na spacery zakładałam kieszonki z tetrą bambusową w środku,ale ostatnio zaryzykowałam z ecodidi w środku z ręczniczkiem bambusowym kokosi :) Rewelacja nic nie przeciekło,a pupka zgrabniutka jak w pampku :) Już teraz wiem,że czego bym nie założyła to będzie dobrze ;)

indianka
06-05-2013, 11:15
Podepnę się pod temat.
U nas nie jest problemem obfitość.
W domu na formowankach i wełniakach, ale jak jest w wózku to od nacisku pasów wełniaki przemakają, więc całkiem odpadają. Jak było zimno to jednorazówki zakładałam :hide:
Teraz jak jest cieplej, to wiadomo, można w plenerze przewinąć (byle nie za często :P) i jak coś trochę zwilgotnieje to nie ma tragedii. Mam opory przed otulaczami PUL na spacery, no bo w upały się w tym może ugotować. Myślę, żeby naszyć panele PULowe na formowanki. Jak myslićie, zda to egzamin? Czy lepiej nie szaleć i we FLIPy pakować? Czy panel PUL, na to wełniak i potem spodenki? Chyba trochę za dużo tego?
Dodam, że długie spacery urządzamy - piaskownica, zakupy... ale raczej nie robi kupy poza domem. Musi być też w miarę wąsko, bo ma szpotawe kolana i zaraz ortopeda i tak pewnie karze go odpieluchować.

Aliszia
06-05-2013, 11:32
W domu na formowankach i wełniakach, ale jak jest w wózku to od nacisku pasów wełniaki przemakają, więc całkiem odpadają.


A to tak z innej beczki, nie ma za mocno pasów zaciśniętych, skoro się w pieluszkę wrzynają? Gdybym to ja miała tak w tym wózku siedzieć, to masakra...

W temacie- mi ze spokojem wystarcza kieszonka, ale z grubą tetrą (chyba bambusową) w środku złożoną na kilka warstw. Lub z dwoma wkładami z mikrofibry w środku.

indianka
08-05-2013, 11:47
No w foteliku musi być ciasno. A w wózku trochę zawsze zjeżdża jak się wierci, no i też coś musi trzymać, żeby nie wyleciał, więc za luźno nie może być. Tak myślę.
Przy wełniakach wystarczy docisnąć, żeby zaczął przesiąkać.
Mi kieszonki się nie sprawdziły, a jak zapakuję do ChB tyle, to nóg nie wyprostuje to moje dziecię.

kamilam
08-05-2013, 14:54
Ja bym założyła bambusową formowankę i Flipa albo inny otulacz pulowy, nie zrobi dużej pupy jak wełna ( lubię wełnę ale po domu) :) i w spodnie się zmieści :)

mamru
08-05-2013, 15:07
a ile wkładów do tej ChB wkładasz?
My na spacer, zazwyczaj kilkugodzinny, zakładamy kieszonkę + 2 wkładki z mikrofibry i tyle. Druga na wszelki wypadek w torebce.

Kukiz29
08-05-2013, 16:49
ja 2 nosiłem

.FK.
08-05-2013, 17:45
Wełniak ecodidi faktycznie drogi, ale otulaczy pulowych trzeba mieć więcej bo starczają na kilka wymian wkładów i później trzeba przeprać. Ja wełniaki mam dwa, jeden na dzień drugi na noc, wietrzę tylko, piorę raz w miesiącu, od początku użytkowania (3 miesiące) nie lanolinowałm, bo nie ma potrzeby. Po nocce pielucha jest mokra i dalej nic nie przecieka, więc mniemam, że duże ilości też przyjmie :rolleyes:

ania_przyszłamama
09-05-2013, 17:59
Ja bym założyła bambusową formowankę i Flipa albo inny otulacz pulowy, nie zrobi dużej pupy jak wełna ( lubię wełnę ale po domu) :) i w spodnie się zmieści :)

u mnie niestety flip +bambus to już za mało. Na razie to nie wiem co mam wymysleć żeby wielorazówki utrzymać dalej bo niania narzeka, że bardzo przeciekają:( ,więc kiedy córka jest z nią to ma pampersa, a kiedy ze mną to wielorazówki. Szkoda mi, że tak wyszło. Planuję kupić ten cudowny :) wełniaczek ecodidi i córkę będę trzymała już tylko w wełnie i formowankach. A te śliczne kieszonki i otulacze pulowe zostaną dla następnego dzidziusia...

annmay
09-05-2013, 20:58
U nas wełniany otulacz Ecodidi plus potrójny wkład bambusowy też Ecodidi super się spisują na spacerach, czy to w wózku, czy w chuście. Z tym, że wkład składam podwójnie z przodu, gdzie facet najwięcej sika.
Drugi zestaw nie do przesikania to kieszonka Małe me/Milovia z ich wkładem z mikrofibry. Jedyne kieszonki które nigdy nam nie przemokły, nawet podczas 3 godzinnych spacerów.
Trzeci - to SIO Close Parent, ale tylko do wózka, bo w chuście boję się, że rzepy podrażnią brzuszek. Też nigdy młody nie przesikał.

indianka
10-05-2013, 22:49
Wełna odpada na spacery.
Ostatnio właśnie FLIP wrócił do łask... zobaczymy czy nie będzie się zaparzać.

pyriela
24-05-2013, 01:33
Mam prawie roczniaka i już zgłupiałam w temacie pieluszkowym. Czy kieszonka i zwykła tetra to zły pomysł?? pomóżcie :duh:

lilith83
24-05-2013, 11:20
Mam prawie roczniaka i już zgłupiałam w temacie pieluszkowym. Czy kieszonka i zwykła tetra to zły pomysł?? pomóżcie :duh:
zależy jakiego sikacza masz :) Tetra zależy też jaka,ale taka najzwyklejsza sklepowa raczej na długo nie podoła,u nas przesikane wszystko było po godzinie,ale już bambusowa potrafi wytrzymać 3-4h.

pyriela
24-05-2013, 17:45
tetra najzwyklejsza. sika wlasnie nie za dużo często biega z siusiakiem na wierzchu i wtedy sikac lubi. a jakie kieszonki polecacie dla roczniaka??

kamilam
25-05-2013, 11:13
kieszonka każda jest myślę dobra, od tego co się w środek wsadzi zależy czy przecieknie.:) Ja ostatnio chociaż mała w trakcie odpieluchowania to na drzemkę i na dłuższy spacer wróciłyśmy do kieszonek polubiłam bardzo Kokosi bo się nie odciskają a w środek bambusowy ręcznik od Kokosi cienki a fajnie chłonny.

ewula
25-05-2013, 11:42
U nas sprawdzają się kieszonki Kokosi z małym i średnim wkładem bambusowym (nie jest pielucha gruba, a chłonie naprawdę duuużo). Inny zestaw - tu już super chłonny - formowanka bambusowa BBH (z tego co się orientuję do upolowania na bazarku, bo w sprzedaży normalniej chyba nie ma), a na to albo wełniak, albo otulacz PUL-owy (ja używam Mariko). BBH nam się nawet na bardzo upojnych nocach sprawdzały. Obecnie i na noce i na spacery są aż nazbyt chłonne i większy z doczepianych wkładów w ogóle nie jest w użyciu.

dita
27-05-2013, 08:49
U nas wełniany otulacz Ecodidi plus potrójny wkład bambusowy też Ecodidi super się spisują na spacerach, czy to w wózku, czy w chuście. Z tym, że wkład składam podwójnie z przodu, gdzie facet najwięcej sika.
Drugi zestaw nie do przesikania to kieszonka Małe me/Milovia z ich wkładem z mikrofibry. Jedyne kieszonki które nigdy nam nie przemokły, nawet podczas 3 godzinnych spacerów.
Trzeci - to SIO Close Parent, ale tylko do wózka, bo w chuście boję się, że rzepy podrażnią brzuszek. Też nigdy młody nie przesikał.

annmay, mam pytanie odnośnie Twojego drugiego zestawu. Dajesz do środka tylko jeden wkład i on daje radę? Jaki rozmiar?

ania_przyszłamama
27-05-2013, 13:41
widzę. że temat zszedł na kieszonki więc napiszę, które u mnie najszybciej odpadły: najsłabsze są dla mnie nappime, kokosi też słabe. Najdłużej wytrzymuje chinka happy flute. W środek każdej wkładam gruby wkład z bambusa.
Wracając do tematu wełniaków muszę uzupełnić, że ostatnio kupiłam 2:
-wełniak ecodidi, jak dla mnie superaśny, cienki ale trzyma.
_wełniak z allegro, od użytkowniczki jagnabis, za 15 zł, też jestem bardzo zadowolona.
Do kieszonek już raczej nie wróce...

*LOLA*
26-07-2013, 15:47
Odkopuję temat bo jak sądzę na czasie.Lato w pełni upał i ani myślę trzymać młodego w jednorazówce fundując mu bombę chemiczną na tyłek zwłaszcza w takiej temperaturze.
No to u nas ostatnio na te upały zestaw obowiązkowy to kieszonka Yetty z podwójnym bambusem a na zmianę Pupusiowa kieszonka z podwójną gumką z podwójnym wkładem mikrofibrowym.Pod domem otulacz wełniany(szorty)i formowanka konopna.:high:.:high:

jagienka
08-10-2014, 13:43
teraz mi przyszło szukać sposobu na przesikiwacza;-) U nas niestety sławne ecodidi wymiękają. Mam trzy otulacze i używałam a to tetry a to bambusa na 3 lub wpinałąm bambusowe wkłady close parent bo idealnie się wpasowują..i preciek za przeciekiem...jakiś czas dawał radę blueberry do którego wkładałam wkład bambusowy otulony w tetrę - i ten wymiękł. Kupiłam jakieś otulacze "smart love" i początkowo byłam zadowolona ale i te przeciekają :-( tak więc spacery i nocki wkładamy pampa :-( teraz zamówiłam jakieś wkłady konopno bambusowe pupus i zastanawiam się nad flipem lub milovia otulaczem. Co polecacie?

kornflejka
08-10-2014, 13:57
teraz mi przyszło szukać sposobu na przesikiwacza;-) U nas niestety sławne ecodidi wymiękają. Mam trzy otulacze i używałam a to tetry a to bambusa na 3 lub wpinałąm bambusowe wkłady close parent bo idealnie się wpasowują..i preciek za przeciekiem...jakiś czas dawał radę blueberry do którego wkładałam wkład bambusowy otulony w tetrę - i ten wymiękł. Kupiłam jakieś otulacze "smart love" i początkowo byłam zadowolona ale i te przeciekają :-( tak więc spacery i nocki wkładamy pampa :-( teraz zamówiłam jakieś wkłady konopno bambusowe pupus i zastanawiam się nad flipem lub milovia otulaczem. Co polecacie?

a welna? u nas welniaczki sa najmniej zawodne. moze tez byc, ze tetra juz nie wytrzymuje :)

Megi
09-10-2014, 21:42
jagienka u nas na spacery i na noc sprawdzają się jedynie pancerne otulacze mother-ease + formowanki z grubym wkładem bambusowym, wszystkie inne opcje przesikujemy.

NEMO
09-10-2014, 22:18
Jak wychodzę zawsze ubieram młodemu (19 m-cy) BG V4 (kieszonkę), ale mniejszy wkład zamieniam na wkład bambusowy (Lolipop), daje długo radę, a młody potrafi sporo nasikać. Flip też da radę z dobrym wkładem bambusowym, np. Puppi ma dobry wkład z weluru bambusowego, albo wonderoos.

strzelec171
10-10-2014, 19:15
U nas spacery to zależy na ile idziemy:
-1-1,5 h happy flute i minky i pul gładki dają radę mimo że Anton dużo sika
-2-3 h woneroos v2 do którego wkładam wkład nocny skł na 3 do starego CP.

Teraz w zw z tym że jest chłodniej zakładamy formowankę bawełnianą Agny z długim jęzorem skł na 3+otulacz cotton bottoms i długie ciepłe gacie wełniane od Magnolii- do 3 h wystarczy