PDA

Zobacz pełną wersję : Akcesoria - lista niezbędników



cyberkot
24-04-2013, 22:03
Chcę spisać listę niezbędnych akcesoriów do pieluchowania wielorazowego (przygotowuję wpis na blogu). Myślę, że każda z Was ma swoje doświadczenia - ja wymieniłabym:
- wiaderko na pieluchy,
- siatkę do wiaderka (taką, w której wkłada się od razu pieluchy do pralki),
- odkażacz do prania pieluch lub proszek do pieluch,
- pudełko na suche pieluchy, żeby były poukładane,
- woreczek z PUL-a na pieluchę - gdy trzeba zmienić poza domem,
- olejek herbaciany (kilka kropel do kubełka),
- bibułki na kupę.
Tego używam i... właściwie nie wiem, czy czegoś nie przegapiłam. Liczę na Waszą pomoc :)

Dla ciekawych, co już pisałam o wielorazówkach:
http://baranowscy.eu/wordpress/?cat=23

Iwka
24-04-2013, 22:05
Im mniej rzeczy niezbędnych, tym lepiej. Dla mnie - tylko wiadro. Bez reszty się obywam albo mogłabym.

agatkan
24-04-2013, 22:07
Im mniej rzeczy niezbędnych, tym lepiej. Dla mnie - tylko wiadro. Bez reszty się obywam albo mogłabym.
:iagree:

Alassea
24-04-2013, 22:22
Zgadzam sie z przedmówczyniami ;)
ale jeśli ktoś używa tetry lub prefoldów mogą sie przydać klamerki snappi. I pojemnik na wielorazowe chusteczki do pupy.

cyberkot
24-04-2013, 22:31
Im mniej rzeczy niezbędnych, tym lepiej. Dla mnie - tylko wiadro. Bez reszty się obywam albo mogłabym.

A w czym pierzesz? Ja teraz w orzechach piorących, one nie odkażają, a pieluch lepiej nie prać w 90 stopniach...

agatkan
24-04-2013, 22:36
zależy jakie pieluchy...
Formowanki, tetra jak najbardziej można
Ja piorę różnie - generalnie w kulach, czasem dorzucam NF, olejki eteryczne też używam
Susze w suszarce
Wełna wiadomo - odmienne traktowanie;) i tu do niezbędnika dodałabym lanolinę;)

Asikka
24-04-2013, 22:40
My mamy jeszcze wielorazowe chusteczki do pupy w pudełku, miseczkę na wodę w której moczę te "szmatki" (czasami wodę trzymam w małym termosie) i miseczkę na brudy (typu patyczek do uszu, tylko zesikany papierek itp.)

Ale czy to jest niezbędne:hmm: To tylko taki dodatek wielo;)

cyberkot
24-04-2013, 22:41
Nie używam jeszcze wełny - podpowiesz mi, jak się ją traktuje? Pierzesz ręcznie?

Kasia.234
24-04-2013, 22:42
pralka, woda, wiadro i pieluchy, no i dziecko, ale to raczej pod akcesoria nie podchodzi, nie?

agatkan
24-04-2013, 22:44
Nie używam jeszcze wełny - podpowiesz mi, jak się ją traktuje? Pierzesz ręcznie?
chyba powinnaś zajrzeć do działu wielo, tam mnóstwo podpowiedzi;)

cyberkot
24-04-2013, 22:47
chyba powinnaś zajrzeć do działu wielo, tam mnóstwo podpowiedzi;)
OK, zainteresuję się w swoim czasie :)

tytanowa@
24-04-2013, 23:53
A w czym pierzesz? Ja teraz w orzechach piorących, one nie odkażają, a pieluch lepiej nie prać w 90 stopniach...

A orzechy to chyba nie najlepiej na pieluchy działają :) Nie zatłuszczają aby?

Alassea
24-04-2013, 23:59
Pomijajàc fakt że podobno jednak wcale nie piorą ;) to raczej zatłudzczają, więc nie są najlepszym rozwiązaniem dla pieluch.
A, i pieluchy można prać w 90, nawet wypada od czasu do czasu.
W dziale pieluchowym moc wiedzy :)

cyberkot
25-04-2013, 00:12
A orzechy to chyba nie najlepiej na pieluchy działają :) Nie zatłuszczają aby?

Długo się broniłam przed orzechami (używam ich od lat do normalnego prania), ale postanowiłam spróbować, bo opinie słyszałam skrajne. Jak na razie, nie widzę pogorszenia wchłaniania.

Gundi
25-04-2013, 01:01
Im mniej rzeczy niezbędnych, tym lepiej. Dla mnie - tylko wiadro. Bez reszty się obywam albo mogłabym.

Dokładnie. U mnie też wiadro.
Bibułki używam, ale nie powiedziałabym, żeby były niezbędne. Czyste pieluchy można trzymać też w szafie, albo szufladzie, niekoniecznie w specjalnym pudełku. Woreczka z PULa nie mam.
Ale mam od niedawna kilka chusteczek wielorazowych (póki co bez pudełka) i są super:)

Co do orzechów to właśnie wiele razy czytałam na forum, że do pieluch się nie nadają.

sweetrose
25-04-2013, 06:42
wiaderko, olejek herbaciany

siatka lub siateczki do prania pieluch i wkładów czy tetry bambusowej - dla mnie konieczność bo moja pralka potrafi niszczyć pieluszki, w szczególności bambusy ;/

proszek początkowo dla dzieci lub specjalny - teraz już normalny, więc raczej to pewnik, że do pieluch trzeba i na liście opisywać nie trzeba,
chyba, że na pierwszym miejscu pojawią się pieluszki wielo, to za nim i proszek ;p

woreczek pul mam - ale nie używam, chyba, że do ciuszków na zmianę ;p wiec nie taki niezbędny...

suche/czyste pieluszki trzymam na półce lub w szafce ewentualnie w 1 z pudełek/koszy na zabawki ;p
których ostatnio mam za wiele, więc postanowiłam zaadaptować do innych niż zabawkowe celów ;p

myjki wielorazowe trzymam w pudełku... gdy używam to biorę jakieś miseczki z wodą ;)

ale ogólnie wyznaję teorię Iwki, im mniej rzeczy niezbędnych tym lepiej... bez wielu rzeczy można się obyć ;)
a i polecam dział http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php/79-Pieluchy-wychowanie-bezpieluszkowe
w wielu wątkach znajdziesz cenne informacje i pewnie odp na swoje pytania ;) wystarczy tylko zajrzeć i poczytać ;)

cyberkot
25-04-2013, 08:14
siatka lub siateczki do prania pieluch i wkładów czy tetry bambusowej - dla mnie konieczność bo moja pralka potrafi niszczyć pieluszki, w szczególności bambusy ;/


Coś takiego mi się ostatnio wydarzyło - wkład sucha pupa wyleciał z siatki podczas prania i wkręcił się między bęben a kołnierz pralki. Podarł się i jest na szmaty.

sweetrose
25-04-2013, 08:19
Coś takiego mi się ostatnio wydarzyło - wkład sucha pupa wyleciał z siatki podczas prania i wkręcił się między bęben a kołnierz pralki. Podarł się i jest na szmaty.

no u mnie nic się nie wkręca, ale flanelkowe formowanki, praktycznie nówki mi podarło, rwało mi mega pancerną bawełnę wojskową no i bambusy mi łysieją ;/ jak?? nie mam zielonego pojęcia... ale wielki żal :( a kasy brak na nową pralkę ;/ no i czemu tylko niektóre pieluchy?? wcześniej nie miałam woreczków/wiatek do prania to może to, ale teraz?? teraz czasami się zdarzy, że wkłady bambusowe mi łysieją ;/ albo o zgrozo moja ukochana tetra bambusowa ;/ która nadaje się tylko na ścierki ;/ ale już stanowczo mniej ;) także warto mieć choć 1szt na te mega delikatne rzeczy ;)

jul
25-04-2013, 09:02
jak Iwka - na prawdę niezbędne jest wiaderko z pokrywką.

siatki do prania używam - ale takiej którą i tak mam do prania rzeczy delikatnych, a nie że wszystkie pieluchy w niej siedzą - do prania pieluch na rzep bez ślepego rzepa. Proszek dla dzieci/delikatny, no ale to do każdego dziecięcego prania a nie specjalnie do pieluch.

odkażacz - czasem używam odkażacza, czasem sody, jak zawsze się pierze na 90 stopni, ale puli lepiej jednak tak nie traktować. Pranie w 90 stopniach IMHO b. dobrze robi pieluchom, pule rzadziej takim traktuję, ale jednak (unikam aio i rzadko używam kieszonek - tych ulowych, które które dotykają bezpośrednio pupy), wełnę czasem (zwłaszcza pierwszy raz) lanolinuję na gorąco - więcej na ten temat w specjalnym wątku.

pudełko - no generalnie rzeczy w domu mają swoje miejsca - szafki, półki, więc i czyste pieluchy... Specjalnie nic nie kupowałam, wykorzystałam szafkę, która wisi w łazience (tam przewijam)

woreczek na suche pieluchy - mam, ale dlatego, że dostałam razem z którymiś pieluchami - używałam ale nie jest to niezbędne.

olejku nie używam - czy w ogóle należy to głosy są podzielone.

bibułki w życiu nie użyłam (choć wkładki sucha pielucha już tak)

+ przy wełnie lanolina

używam, choć to nie rzeczy stricte do pieluch, ale wygodne - suszarki bębnowej do suszenia (choć niektórym wielopieluchującym ideologicznie ten sprzęt na pewno nie odpowiada), słuchawka prysznicowa z mocnym strumieniem do spłukiwania kupy (inaczej używałam starej szczoteczki do paznokci)

Nie lubię takich list, gdzie jako niezbędnik jet pięćdziesiąt pozycji - IMHO większość to ułatwiacze a nie niezbędniki, a długaśne listy tylko zniechęcają do poważnego zastanowienia się nad wielo.

cyberkot
25-04-2013, 09:15
Nie lubię takich list, gdzie jako niezbędnik jet pięćdziesiąt pozycji - IMHO większość to ułatwiacze a nie niezbędniki, a długaśne listy tylko zniechęcają do poważnego zastanowienia się nad wielo.

Zgadzam się - wystarczy kilka rzeczy, ale widzisz, ja myślałam, że mam ich mniej niż przeciętny użytkownik wielo. A tu się okazuje, że większość z Was ma ich jeszcze mniej! Dla mnie to cenna informacja :)

gosica502
25-04-2013, 13:32
ja mam:
-wiadro
-odkazacz
-olejek
-pulowy woreczek
-lanoline :)

melodi
25-04-2013, 18:25
- Nappy Fresh <antybakteryjny>
- Dzidziuś <jako do prania>
- Olejek herbaciany
- Wiadro.

:)

kamilam
25-04-2013, 21:10
Wiadro
mio fresh bądź nappy fresh
olejek lawendowy
dzidziuś
lanolina
szere mydło (do lanoliny)

*LOLA*
25-04-2013, 21:43
ja dziś w końcu dorobiłam się uczciwego wiaderka na pieluchy(do tej pory miałam po farbie 10l i to mój zestaw:
-wiadro
-proszek gaga(do pieluch i bielizny dziecięcej)
-zapinka snappi
-pieluchy-to rzecz oczywista
-lanolina
-szare mydło
-worek pul
-olejek zpachowy(na dno wiadra)
-myjki(raptem kilka szt bambusowych)trzymam je sobie w plastikowym pudełeczku po husteczkach nawilżanych
-pianka do czyszczenia skóry,żeby mycie pupy nie wiązało się z zachlapaniem ubranka i łazienki w ogóle

cyberkot
26-04-2013, 18:39
Dziękuję wszystkim za uwagi i podpowiedzi. Kiedy napiszę tekst, od razu Wam pokażę :)

margolcia
27-04-2013, 00:14
U nas : pieluszki :D, wiadro, woreczek pul, mokre chusteczki, nappy fresh, pojemnik na czyste pieluszki. wszystko :roll:

lilith83
27-04-2013, 16:17
U nas też skromnie,bo siatkę gdzieś miałam,ale nie używam,woreczek pul nie był mi nigdy potrzebny,teraz dopiero myślę na zakupem malutkiego na trenerki, olejków nie używam,pudełka na suche pieluchy nie posiadam,bo mam półkę i szufladę w łóżeczku,myjki wielorazowe z pociętego ręczniczka bez pudełka,a moczę wodą z buteleczki z pompką(coś takiego jak mydło w płynie). Jednak w ogóle nie wyobrażam sobie wielopieluchowania bez pralki,wiaderka,NP i słoneczka ;)

margolcia
27-04-2013, 17:46
(...)Jednak w ogóle nie wyobrażam sobie wielopieluchowania bez pralki,wiaderka,NP i słoneczka ;)

Tak, tak, pralka się przydaje :D

lilith83
27-04-2013, 22:20
Tak, tak, pralka się przydaje :D
oooj tak tak bez pralki jak bez ręki ;)

andzia330
27-04-2013, 23:29
- pieluchy
- szczelne wiadro
- proszek
- nappy fresh
- ew. olejek na dno wiadra


czyste pieluchy trzymam w szufladzie i na przewijaku, zadnych specjalnych owreczków nie uzywam, papierkow tez nie bo sama nie chcialabym miec czegos takiego w majtkach ;) pieluchy piore bez woreczka i nic im sie nie dzieje...





A w czym pierzesz? Ja teraz w orzechach piorących, one nie odkażają, a pieluch lepiej nie prać w 90 stopniach...

orzechy zatluszczaja... ja piore wszystkie pieluchy (oprocze wełny) raz na miesiac w 90C i nic im sie nie dzieje ;)

IwonaKM
28-04-2013, 00:20
Chcę spisać listę niezbędnych akcesoriów do pieluchowania wielorazowego (przygotowuję wpis na blogu). Myślę, że każda z Was ma swoje doświadczenia - ja wymieniłabym:
- wiaderko na pieluchy,
- siatkę do wiaderka (taką, w której wkłada się od razu pieluchy do pralki),
- odkażacz do prania pieluch lub proszek do pieluch,
- pudełko na suche pieluchy, żeby były poukładane,
- woreczek z PUL-a na pieluchę - gdy trzeba zmienić poza domem,
- olejek herbaciany (kilka kropel do kubełka),
- bibułki na kupę.


wiaderko, odkażacz są potrzebne, bez pozostałych akcesoriów można się obyć
choć i odkażacz w przypadku pieluch, które można prac w wysokich temperaturach, nie jest niezbędny

a może napiszesz o niezbędnych akcesoriach w wersji full wypas i minimalistycznej

cyberkot
28-04-2013, 00:52
a może napiszesz o niezbędnych akcesoriach w wersji full wypas i minimalistycznej

chyba nie mam wyjścia :)

cyberkot
14-05-2013, 21:40
Dziękuję wszystkim za pomoc. Rezultat moich dociekań:
http://baranowscy.eu/wordpress/?p=852
:)