PDA

Zobacz pełną wersję : problem z manducą



magicwbrzuchu
20-03-2009, 17:37
słuchajcie mam wreszcie pożyczoną ale mam:)
i tu jest problem bo...jakby coś nie dociągnięte było-niby pasy wszystko ok, ściśnięte na maxa-a mam wrażenie,że jakby pasy te ramienne za długie :oops:
Jestem chuda, ale wysoka więc tym bardziej mnie to dziwi,że jakoś tak wisząco się w niej czuję, a może jestem porostu przywiązana do tkanej gdzie ściśnięta byłam konkretnie i było wszystko ok?
Wymyślam czy tak ma być?
Inaczej może opisze.Mam wrażenie że ciężar ciała Hubeta opiera się tylko na tym pasie biodrowym.Probowałam nosić z przodu i z tyłu, ale boli mnie kark i ramiona!

pinaska
20-03-2009, 19:05
dla mnie w manduce właśnie to jest najlepsze, że cały ciężar idzie na pas biodrowy, jak w dobrym plecaku turystycznym.
tych pasów naramiennych w ogóle nie czuję, chyba że źle dociągnę (źle =za słabo, za mocno)

może to kwestia przyzwyczajenia, a może lubicie po prostu bardziej miękkie nosidła ?

kamilcia.xt
20-03-2009, 20:58
na pewno tak ma być że ciężar dziecka opiera się głównie na pasie biodrowym, mnie to w manduce bardzo odpowiada, ale to kwestia gustu

tonieja
23-03-2009, 01:19
Nie wiem jak bardzo chuda jesteś ale ja przy rozmiarze 38 też miałam wrażenie ze pasy naramienne są za długie. Dopóki pewna dobra kobieta nie oświeciła mnie że jest jeszcze jedna możliwość regulacji przy samym panelu, tuż przy kapturku.
Pewnie to zauważyłaś i tylko ja byłam taką "blondynką" :hide:

Eyja
23-03-2009, 08:40
Nie wiem jak bardzo chuda jesteś ale ja przy rozmiarze 38 też miałam wrażenie ze pasy naramienne są za długie. Dopóki pewna dobra kobieta nie oświeciła mnie że jest jeszcze jedna możliwość regulacji przy samym panelu, tuż przy kapturku.
Pewnie to zauważyłaś i tylko ja byłam taką "blondynką" :hide:

dokładnie, mnie w sobotę dziewczyny z ta regulacją pasów przy samym panelu oświeciły :-)
ale ja niemała, więc mi nie było to potrzebne ;-)

Kanga
25-03-2009, 08:56
na spotkaniu Klubu kiedyś była baaardzo szczupła dziewczyna, której nie udało się wyregulowac manducy tak aby dobrze się trzymała - pas zjeżdżał jej przez biodra.. więc dla super szczupłych i drobnych mam to nosidło może być za duże. no ale to przypadki jednostkowe..
generalnie faktycznie dziecko powinno się opierać na pasie biodrowym ale również i na ramionach - w równy sposób..

visenna2
27-03-2009, 09:57
A może masz za ciasno pas biodrowy? Ja kiedyś zapinałam go bardzo ciasno i wtedy miałam za duży luz na ramionach, poluzowałam pas biodrowy, Młoda opadła nieco niżej, pasy naramienne sa lepiej napięte i jest ok.