PDA

Zobacz pełną wersję : wybor nosidla ergonomicznego



skybear
20-03-2009, 15:30
zastanawiam sie nad kupnem i tak:
podoba mi sie nubigo i action baby carrier.
czy mozecie je krotko opisac?
lepszy nubigo,dlaczego?
ABC ?
pomozcie w wyborze :)

sylwik
20-03-2009, 16:13
Wg mnie te "firmowe" nosidla sa za waskie dla dzieci troche starszych.
Mi podpasowalo dopiero nosidlo 7panel (na wymiar).
Nubigo tez mozesz miec na wymiar wiec ja polecam nubigo (chociaz go nie widzialam).
Wystarczy popatrzec na mt-je dla dzieci starszych. Maja panele szerokosci okolo 40 cm. Nosidla erg sporo mniej. Dla mnie to byla duza roznica.
pozdrawiam
s.

mart
20-03-2009, 19:40
abc jest wg mnie ok - jedno z wygodniejszych jakie przymierzałam (jestem szczupła więc większość się na mnie nie dociąga)
podstawowy minus to nieprzemyślana konstrukcja zagłówka - jak dzieć jest na plecach to za chiny nie ma jak zapanować nad jego główką jak zasypia. do przeróbki możliwe ale trzeba chcieć.

wg mnie kupowanie nosidła bez przymiarki jest ryzykowne.

sowa_m
22-03-2009, 21:08
mi sie wydaje, ze wszystkie nosidla gotowe są dla mniejszych dzieciaków - tzn. takich rok - półtorej- może dwa. moja miśka jest nieduża waży jakieś 9 kg ma prawie rok i manduca jest na nią ok. nie wyobrażam sobie, ze będzie równie ok, keidy będzie ważyla 15 kg. no nei sądzę po prostu,a już w 20 kg podanych przez producenta nie wierze. więc ja bym polecała nubigo

Linda
22-03-2009, 21:25
Dla duzego dziecka polecalabym Kanga XT.

aniakom
23-03-2009, 13:16
A coś innego poza Kangą? Bo chciałabym na lato jakieś nowe, ale nie wiem jakie? Zośka będzie miała 2 lata...
A Manduca się nada? Ale wolałabym coś o mniej sportowym wyglądzie chyba...

Mag
23-03-2009, 13:25
ja właśnie zapodałam manduce po kilku nosidłach i dla ciężarka wg. mnie jest najlepsza.
tzn. ma jeden minus-jesli masz w pasie około 70cm i lubisz miec porządnie pas biodrowy dociągniety to niestety nie dasz rady-ale mało które nosidło oryginalne jest w porządku dla szczuplaków w pasie.
ergo na ten przykład dociągnięte do konca swych mozliwości wręcz mi wisiało.
nosidlą typu APLX są wg. mnie dla lżejszych dzieci, nie chodzi tu o wielkość panela, ale o materiał i szycie-popatrz na zdjęcia-to cienka,czasem podwójna bawełna i tyle.
fajne to,bo przewiewne i nosidło jest zgrabne i małe,ale na tym się kończą tego plusy.
acha, ja też nie lubię sportowego wyglądu i to mnie od manducy odrzucało, ale po prawdzie w realu nie taki diabeł straszny :)

petisu
23-03-2009, 13:29
Z tego co tam jeszcze pamiętam, to pas biodrowy nosidła powinien być na biodrach, a nie w pasie, bo jest to poprostu niewygodne da noszącego.

lemonka
23-03-2009, 13:31
Magda te 70 cm w pasie czy w biodrach? Pas biodrowy powinien być idealnie na biodrach czy nieco wyżej? Pytam bo tez ciężko sie zastanawiam nad nosidłem. Mialam Manduce, ale wtedy jeszcze syn był za mały i ją sprzedalam nieuzywaną. O ja durna czemu sobie wtedy porządnie nie poprzymierzałam :duh: Mąż nosi młodego w Ergo. Czy jakos przymierzenie Ergo pomoże mi w wyborze nosidla? Chyba nie :|

Linda
23-03-2009, 13:46
Ja sie zastanawiam nad nowa kanga x lub xt... Wzory sa piekne, Kirsten zrobila tez rozne ulepszenia...
A moja kolezanka z UK w kandze XT nosi swojego 3 latka, gdy jada na wakacje, weekendowe wyprawy, etc.

Oto strona:

http://hyenacart.com/blookangaroo/index.php?c=20

Mag
23-03-2009, 13:52
ja nie nosiłam na biodrach,nie moge mieć na nie maksymalnego obciążenia,do tego Marysia nigdy nie lubiła być nisko na plecach co przy noszeniu na biodrach wychodziło.mi w biodrach jest kosmicznie niewygodnie właśnie,do tego zaczynaja mnie szybko boleć.
chustę wiążę w pasie i nosidło muszę mieć jak najbliżej pasa.
a propos tej sprawy-MT też muszę mieć w pasie,tzn. miałam pas biodrowy tak częściowo wypełniony w jednym miętku,że musiałam wiązać niżej pasa (bo inaczej wychodziło wiązanie na wypełnieniach jeszcze) i tylko z tego powodu sprzedałam Tulikowego.
jedno wiem na pewno,bez mierzenia nie ma co kupować,bo to naprawdę kwestia bardzo indywidualna.

Linda
23-03-2009, 13:57
Zgadzam sie z Magda... wybor nosidla jest sprawa bardzo indywidualna...

picikola
23-03-2009, 13:58
Fajne te Kangi, tylko XT wizualnie mi się nie podoba, ale ogólnie widać, że dopracowane i materiały najczęściej fajne.

aniakom
23-03-2009, 14:03
Lindo, te nowe Kangi piękne, ale drooogie :(
W APLX ciągle jeszcze noszę, ale robi się za wąski dla Zosi. Bardzo go lubię, nie jest mi ciężko, ale wiem, że latem nie będzie miała dobrego podparcia ud. MT mam 40 cm szerokie, ale czasem wolę nosidło.
A w pasie mam wiecej niż 70 cm :hide: :wink:
Spróbuję pożyczyć manducę i zobaczę, czy mi sie nada...

Linda
23-03-2009, 14:08
Moj mlody jeszcze miesci sie do calyxa i APLX... ale calyx wydaje mi sie szerszy, wiec jak wyrosnie z APLX, to ponosimy w calyxie.... Jezeli jakis rzeczy sprzedam ze swojego stosiku, to moze jakas nowa kange kupie... zobacze... bardzo lubie MT..juz sama nie wiem :lool:

Linda
23-03-2009, 19:22
Naprawde duze dzieci w Kanga xt:

http://www.thebabywearer.com/forum/show ... +xt&page=3 (http://www.thebabywearer.com/forum/showthread.php?t=238575&highlight=kanga+xt&page=3)