PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebne pieluszki



Gusia_
09-04-2013, 22:49
Piszę, bo rady potrzebuję. Nigdy nie pieluchowałam wielo, chociaż miałam taki zamiar. Ale teraz chyba jestem do tego zmuszona. Lilka ma ostatnio problemy z odparzeniami, teraz wyszły jej jakieś czerwone krostki. Ale nie o tym chciałam.
Nie znam się zupełnie na pieluszkach, więc proszę o pomoc. Chciałam na początek kupić dwie pieluszki, chyba kieszonki. Chodzi mi o takie w które wkłada się coś do środka. Czy to może być zwykła tetra? Nie chcę wydawać dużo, bo nie wiem czy to się sprawdzi. A może lepiej coś innego? I jak to wygląda cenowo?
Pomóżcie mi proszę ;)

rodzynka007
09-04-2013, 22:59
na allegro znajdziesz sporo kieszonek chinek i do nich możesz włożyć wszystko co Ci pasuje, ja sama korzystam z kieszonek i wkładam tam tetrę, czasami flanele, oraz wkładki z mikrofibry a ostatnio tetrę bambusowa. Popatrz na bazarku pieluszkowym i kup na spróbowanie coś używanego.

Ja na start kupiłam sobie 4 kieszonki, a potem je powiększyłam do 8 :) do kazdej pieluszki byl wklad mikrofibra i kupilam sobie 20 pieluszek tetrowych o gramaturze powyżej 100.

spinek
09-04-2013, 23:03
rodzynka 007 madrze prawi;)

jeżeli chcesz tanio lub bardzo tanio -> chinki- allegro lub bazarek pieluszkowy


kieszonki- tak mozesz włozyc w nie co tylko zechcesz



doprecyzuj prosze ile ma dziec msc, ile waży- łatwiej bedzie coś polecic żeby jednak sie sprawdziły;)

w razie pytań pisz proszę do mnie na pw - chetnie poradze i doradzę:)

joasia
09-04-2013, 23:13
tyle, że kieszonki mają zwykle mikropolar lub welur od pupy na które maluchy też mogą być wrażliwe, według mnie spróbuj kieszonek a jak nie będzie poprawy to otulacza z czymś naturalnym od pupy np. tetrą

Gusia_
09-04-2013, 23:20
Ale co to te chinki? ;)
Chciałam dokupić kilka wkładów, na bazarku już coś patrzyłam. Znalazłam jakieś kieszonki na allegro, ale nie wiem czy to nie badziewia jakieś...
rodzynka mam 20 pieluszek tetrowych, ale skąd wiedzieć jakią mają gramaturę? ;)
spinek córka ma roczek, waży jakieś 11-12kg, do chudzinek nie należy.
joasia znalazłam właśnie pieluszki z mikropolarem, myślisz, że może uczulać czy coś? A czym się różni otulacz? :) tam od pupy jest właśnie wkład?

Alassea
09-04-2013, 23:20
Joasia dobrze zauważyła z tym mikropolarem. Tetra + otulacz to też tanie rozwiązanie :) u nas świetnie sie sprawdza.

*LOLA*
10-04-2013, 00:33
MOIM ZDANIEM TETRA I OTULACZ CAŁKIEM W PORZĄDKU,MY UŻYWAMY NATURALNYCH FORMOWANEK(BAMBUS,FLANELA,KONOPIA)PLUS WEŁNIAK NA TO Z TEGO SAMEGO POWODU. WEŁNA DODATKOWO JEST BARDZO PRZEWIEWNA I PUPA ODDYCHA TYLE,ŻE KOSZT WIĘKSZY ALE PATENT SPRAWDZONY U NAS.JEDNAK W DZIEŃ POD WEŁNIAKA WŁAŚNIE PAKUJĘ TETRĘ BO TANIEJ I SZYBCIEJ SCHNIE WEŁNIAKI SĄ NA ALLEGRO JUŻ PO 15ZŁ(HAND MADE)JEST NATURANIE I TANIO A FORMOWANKA NA NOC.MÓJ SYNEK NIE TOLERUJE W OGÓLE JEDNORAZÓWEK BO ODPARZENIA I KROSTY WIĘC DLA NAS TO JEDYNA ALTERNATYWA.

Ananke
10-04-2013, 00:50
Nie boj sie kieszonek i polarku. Naprawde wiekszosc dzieci je dobrze toleruje, a sa bardzo latwe w obsludze. Nie wiem pod jakimi nazwami sa chinskie kieszonki na allegro, ale jesli kosztuje ok. 20zl, to one :-) Zobacz jeszcze ten watek:
http://forum.chusty.info/forum/showthread.php/86071-W%C4%85tek-dla-u%C5%BCytkownik%C3%B3w-quot-tanich-chinek-quot-czyli-kieszonek-z-ebaya?highlight=chinki

Albo na forum z recenzjami pieluszek wpisz "chinki" w szukaja to ci wyskoczy wiecej watkow.

:-)

mi.
10-04-2013, 00:56
MOIM ZDANIEM TETRA I OTULACZ CAŁKIEM W PORZĄDKU,MY UŻYWAMY NATURALNYCH FORMOWANEK(BAMBUS,FLANELA,KONOPIA)PLUS WEŁNIAK NA TO Z TEGO SAMEGO POWODU. WEŁNA DODATKOWO JEST BARDZO PRZEWIEWNA I PUPA ODDYCHA TYLE,ŻE KOSZT WIĘKSZY ALE PATENT SPRAWDZONY U NAS.JEDNAK W DZIEŃ POD WEŁNIAKA WŁAŚNIE PAKUJĘ TETRĘ BO TANIEJ I SZYBCIEJ SCHNIE WEŁNIAKI SĄ NA ALLEGRO JUŻ PO 15ZŁ(HAND MADE)JEST NATURANIE I TANIO A FORMOWANKA NA NOC.MÓJ SYNEK NIE TOLERUJE W OGÓLE JEDNORAZÓWEK BO ODPARZENIA I KROSTY WIĘC DLA NAS TO JEDYNA ALTERNATYWA.
nie krzycz, proszę :)

fensterka
10-04-2013, 00:58
na początek też radziałabym tetre i otulacz, tym bardziej, że tetrę juz masz, my tak radzilismy sobie przez 5 miesięcy, 2 otulacze i tetra i 2 sztuki wkłady sucha pielucha,
na noc i wyjścia zakładałem jedno lub kieszonki- (miałam 4 sztuki) jezeli akurat były czyste,

chinek jednak bym nie polecała, kupilismy jedna na próbe i pupa w niej jest uparowana, polarek polarkowi nierówny,
a do kieszonek możesz włożyc wszystko, nawet starą bluzkę pociąć...
ja ostatnio preferuje otulacz wełniany + tetra+ sucha pielucha, kieszonki i formowanki na wyjścia i na noc,
a tak do rzeczy:2 kieszonki to zdecydowanie za mało, nie zauważysz różnicy na pupie, poza tym pupa może jeszcze gorzej zareagować na wielo, mam synka wychowanego na jedno i kiedy chciałam zmienic na wielo, bo drugie dziecko tak pieluchuję były takie odparzenia że ło matko...teraz wielopieluchuje go tylko w nocy, ale i tak mu czasem jakoś tak pupa się odparza

chyba ci namieszałam :|

Gundi
10-04-2013, 02:16
Ale co to te chinki? ;)
Made in China ;)


Znalazłam jakieś kieszonki na allegro, ale nie wiem czy to nie badziewia jakieś...
Ja mam same najtańsze kieszonki z Allegro i jestem bardzo zadowolona. Dla mnie cena ma duże znaczenie. A długo się nie mogłam przełamać, żeby kupić używane.


A czym się różni otulacz? :) tam od pupy jest właśnie wkład?

Po lewej kieszonka, po prawej pulowy otulacz

http://images33.fotosik.pl/627/432a9bd717730488med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Są też otulacze wełniane i polarowe, a o rodzajach pieluch możesz poczytać w 3 poście tego wątku: http://chusty.info/forum/showthread.php/6847-PIELUSZKI-WIELORAZOWE-PORADNIK

Ja właśnie na początku kupiłam dwie kieszonki (ale na zdrową pupę, więc spokojnie mogłam używać pampersów i testować wielo). A kieszonki dlatego, że najbardziej przypominają jednorazówki, więc najłatwiej było. No i nie mogłam zrozumieć po co komu te pieluchy bez pula ;)
Trochę czasu minęło zanim temat ogarnęłam (ale jeszcze nie do końca) a odpowiedzi znalazłam na tym forum :thanks:

A jeśli by się okazało, że Twoje dziecko ma uczulenie na mikropolar to nie mogłabyś wkładu czy tetry położyć w pieluszce zamiast do kieszonki wkładać? :hmm: Tak się zastanawiam, bo nie wiem czy te trochę materiału, które dotyka skóry dziecka ma znaczenie... A późno już jest więc wybaczcie jeśli głupoty wypisuję :rolleye: ...

*LOLA*
10-04-2013, 09:20
Nie krzyczę pisałam wszędzie dużymi literami bo lepiej mi w ten sposób.Nie śadziłam,że ktoś to w ten sposób odbierze:).
A jak chodzi o chinki nie mam dobrego zdania połowa z tych co mam przecieka mi tylko minkie jakoś trzymają dlatego na wełnę zupełnie przeszliśmy bo dobrze zalanolinowana trzyma na mur beton i nie muszę syna przebierać co zmiane pieluchy całego zwłaszcza,że tego nie lubi:cryy:.

joasia
10-04-2013, 09:30
Ale co to te chinki? ;)
Chciałam dokupić kilka wkładów, na bazarku już coś patrzyłam. Znalazłam jakieś kieszonki na allegro, ale nie wiem czy to nie badziewia jakieś...
rodzynka mam 20 pieluszek tetrowych, ale skąd wiedzieć jakią mają gramaturę? ;)
spinek córka ma roczek, waży jakieś 11-12kg, do chudzinek nie należy.
joasia znalazłam właśnie pieluszki z mikropolarem, myślisz, że może uczulać czy coś? A czym się różni otulacz? :) tam od pupy jest właśnie wkład?
nie musi uczulac tyle, że Twój maluch jest wrażliwy (sadze po opise) i sztuczności mogą, ale nie muszą to wzmagać. Po prostu chodzi mi byś się nie zniechęciła do wielo przez kieszonki i te tańsze - choć często się super sprawdzają.I dodam, że dla niektórych maluchów jedynym ratunkiem jest naturalne przy pupie (tetra, prefold, wkłady bambusowe, muśliny itp.)
edit: wełna też jest super, ale również może uczulać (nie przekonasz się jak sama nie sprawdzisz)

kamilam
10-04-2013, 11:49
Możesz też używać tetry i na przykład otulacz polarowy przewiewnie i mniej zachodu jak przy wełnie :) a i najtaniej chyba.