PDA

Zobacz pełną wersję : jakie wiązanie na szerokie ustawienie nóżek ?



belfe
29-03-2013, 12:08
No własnie .. jakie?
Po pierwszej wizycie u ortopedy , dostałam instrukcje zeby Lenke szeroko powijać - to słowa lekarki, chodzi o to zeby szeroko rozstawiać nozki, a ze wspomniałam ze noszę w chuście lekarka powiedziała żeby szeroko jej rozstawiać lewa nóżkę bo lewe bioderko tego wymaga i teraz pytanie... , jakie wiązanie będzie najlepsze , kangurek ma dość wąsko nóżki, 2X ? kieszonki nie lubie - nie umie :/

belfe
29-03-2013, 13:09
nikt mi nie pomoże?

Olapio
29-03-2013, 13:10
biodro jest idealne

paskowka
29-03-2013, 13:11
Może na biodrze?
A w ogóle nie wiem co to znaczy szeroko "powijać". I czym sie różni od szerokiego pieluchowania

belfe
29-03-2013, 13:15
Może na biodrze?
A w ogóle nie wiem co to znaczy szeroko "powijać". I czym sie różni od szerokiego pieluchowania

niczym:p
poprawiłam temat;)

a jakieś linki moge prosić?
nie wiem czy bede umiała tak motac:/
moze w kółkowej?

paskowka
29-03-2013, 13:16
niczym:p


Aha :)

No to podtrzymuję, że na biodrze tylko uważaj aby nogi były symetrycznie.

belfe
29-03-2013, 13:19
Aha :)

No to podtrzymuję, że na biodrze tylko uważaj aby nogi były symetrycznie.


prosze linki

a 2X sie nie nada?
lubie to wiazanie

mrówka
29-03-2013, 13:21
My w podobnej sytuacji usłyszeliśmy, że najlepsze biodro - w kółkowej z odwróconą krawędzią albo kangurek na biodrze.

eesti
29-03-2013, 13:26
a 2X sie nie nada?
lubie to wiazanie

W 2X jest szeroki rozstaw nóżek, więc wg mnie jak najbardziej się nadaje.

belfe
29-03-2013, 13:36
ciężko mi sie dogadać z kółkowa , ale zamotałam , jak bede miała jak to założę stosowny watek jak i co poprawić bo mistrzem w tym nie jestem :/

paskowka
29-03-2013, 13:38
W 2X jest szeroki rozstaw nóżek, więc wg mnie jak najbardziej się nadaje.

Ale 2-miesięczniaka w 2X naprawdę trzeba baaardzo dokładnie zawiązać, gdzieś tu jest watek o 2x.

A tu masz kangura na biodrze: http://www.youtube.com/watch?v=jyRLhbY0Gak
Na filmie nasza IzaKB:)

belfe
29-03-2013, 13:41
Ale 2-miesięczniaka w 2X naprawdę trzeba baaardzo dokładnie zawiązać, gdzieś tu jest watek o 2x.

A tu masz kangura na biodrze: http://www.youtube.com/watch?v=jyRLhbY0Gak
Na filmie nasza IzaKB:)

ja umiem dobrze zawiązać 2X ;)

dzieki za link

pszczoła
29-03-2013, 13:55
jestem za biodrem. 2x dla tak małego dziecka to za wczesnie, poza tym dziecko nie składa się tylko z szeroko rozstawionych nóżek czy miednicy, i dbając o biodra warto nie zapominać o reszcie, np. kręgosłupie

belfe
29-03-2013, 22:56
jestem za biodrem. 2x dla tak małego dziecka to za wczesnie, poza tym dziecko nie składa się tylko z szeroko rozstawionych nóżek czy miednicy, i dbając o biodra warto nie zapominać o reszcie, np. kręgosłupie


a co jest nie tak z kręgosłupem w 2X ?
przeciez jak jest dobrze zamotane to jest ok- przynajmniej tak mi sie wydaje

soh
30-03-2013, 00:39
Mysle, ze problem lezy w tym, ze 2x wyglada latwo, ale latwe nie jest. Jesli dobrze zamotasz, a mowisz, ze umiesz, to nie ma sie co martwic. :)

Myslalam i myslalam, i na przod i bok nic nie znam ponad to co wspomniane juz. Na plecy to plecak z koszulka daje najszerzej nogi, ale Lenka chyba jeszcze za malutka na to. Chyba, zeby nie rozprowadzac koszulki po calym przodzie (biuscie i brzuchu mamy), a zebrac i poprowadzic nad biustem. Da sie tak wyzej nosic i mniej nozki dziecka sie rozkladaja. Ja tak lubie nosic mojego klocka, ale to juz ponad 9kg.

livada
30-03-2013, 11:09
No dobrze, ale co lekarz rozumie przez szerokie rozstawienie nóżek? Bo tak naprawdę w każdym wiązaniu w szmacie nóżki są szerzej niż przy tym nieszczęsnym szerokim pieluchowaniu, i w każdym są z punktu widzenia większości lekarzy szeroko, na żabkę... Więc może jakiekolwiek prawidłowe wiązanie w szmacie będzie ok?

belfe
30-03-2013, 19:34
No dobrze, ale co lekarz rozumie przez szerokie rozstawienie nóżek? Bo tak naprawdę w każdym wiązaniu w szmacie nóżki są szerzej niż przy tym nieszczęsnym szerokim pieluchowaniu, i w każdym są z punktu widzenia większości lekarzy szeroko, na żabkę... Więc może jakiekolwiek prawidłowe wiązanie w szmacie będzie ok?


wiesz co.. szczerze dokładnie ci nie powiem, ale wiem i widze tylko tyle ze jak mała leży na pleckach to jedna nózkę mozna swobodnie zgięta jej ulozyc na bok a druga jest sztywniejsza, nawet to sciego jest wyczuwalne, wiec moze faktycznie obojetnie jakie wiazanie bedzie dobre;)

Kocia_mama
30-03-2013, 21:04
A tu IzaBK wiaze kółkową http://www.youtube.com/watch?v=XD0Mkp2Zh2M&list=UUq7K3tzvFz-B2vBENKy0NYQ&index=7

Ona mi to raz na zywo pokazala, nawet nie powtarzałam na bieżąco - po paru dniach zamotałam i było git. Może magia Izy zadziała tez przez YT :)

Kaś
31-03-2013, 20:34
Hej niedawno jedna ze znajomych forumek dostała przykazanie podobne od ortopedy bo bioderka były kiepsko wykształcone - po 6 tyg noszenia w kieszonce i kangurze + pieluchy wielo - bioderka idealne. Chusta sama w sobie dobrze zamotana stwarza idealne warunki dla rozwoju stawów biodrowych :-)

martekle
01-04-2013, 22:12
głosuję za kangurkiem na biodrze, skoro umiesz kangurka a nie lubisz kieszonki :)