PDA

Zobacz pełną wersję : SPOSÓB PRANIA i PROSZEK - PODSUMOWANIE



werka
21-03-2013, 13:37
Dziewczyny, wiem, że było już 1mln wątków na temat proszków prania itp. ale zauważyłam też że były one pisane kilka lat temu. Myślę, że nabrałyście już doświadczenia od tego czasu i macie już na 1000% sprawdzone proszki, dodatki antybakteryjne i dokładne receptury na pranie. Proszę podzielcie się nimi :) Myślę, że zebranie tego wszystkiego ułatwi trochę początkującym zabranie się za pranie zwłaszcza od tych już doświadczony :) Za wszelkie sprawdzone receptury gorąco dziękuję i czekam z niecierpliwością :) ;-)
P.S> Jeśli sądzicie, że wątek niepotzrebny skasujecie ;)

werka
21-03-2013, 15:06
nie wierzę, że żadna z Was nie ma sprawdzonej receptury. :( ?

melodi
21-03-2013, 17:21
Wątek był i od tygodnia go czytam i jeszcze nie doszłam do końca :P
Ale bardziej interesuje mnie coś czego nie domyśliłam się jak na razie i nie wiem:
Mam kieszonki, kiedy synek zrobi tylko siku to mam je:
1) przepłukać i rozwiesić żeby wyschły (zakładam,że piorę wszystkie wieczorem)
2) przepłukać i wrzucić do zamykanego wiadra,
3) przepłukać, rozwiesić żeby wyschły, wrzucić potem do wiadra.
?

Czytałam o tych zamykanych wiadrach do wrzucania wielo, ale np jak robię pranie raz za 2 dni, to mi to nie zaśmierdnie/nie spleśnieje?

melodi
21-03-2013, 17:29
http://chusty.info/forum/showthread.php/21225-pranie-pieluch > tu masz wszystko :)

werka
21-03-2013, 17:37
tak tylko to są opinie sprzed 4 lat jak dziewczyny zaczynały z wielo, a bynajmniej tak z tego wynika, a myślę, że mają już dużo więcej doświadczenia, gotowych sposobów typu robie tak i tak, daję tyle i tyle, dziekuje.

Kasia.234
21-03-2013, 17:43
tak tylko to są opinie sprzed 4 lat jak dziewczyny zaczynały z wielo, a bynajmniej tak z tego wynika, a myślę, że mają już dużo więcej doświadczenia, gotowych sposobów typu robie tak i tak, daję tyle i tyle, dziekuje.

na ostatniej stronie linkowanego wątku masz aktualne wpisy :roll:

werka
21-03-2013, 17:47
jak dla mnie pisze tam tylko o sodzie, kwasku i lanolinie i czego nie robić albo co zrobić... nie ma receptur na pranie w proszku itd. - aktualnych! ale tj moje zdanie. Moderacja jeśli chce niech wywali ten wątek. Chodzi mniej więcej o aktualne receptury tak jak pisała Yetta (=> http://chusty.info/forum/showthread.php/21225-pranie-pieluch/page7,) która jeszcze była w fazach testowania czy ocet szkodzi czy nie, czy kwasek szkodzi, ile go dać itp. ja przeczytałam wszystko i szczerze jestem zdezorientowana co i jak...

wruuuu
21-03-2013, 19:09
Wątek był i od tygodnia go czytam i jeszcze nie doszłam do końca :P
Ale bardziej interesuje mnie coś czego nie domyśliłam się jak na razie i nie wiem:
Mam kieszonki, kiedy synek zrobi tylko siku to mam je:
1) przepłukać i rozwiesić żeby wyschły (zakładam,że piorę wszystkie wieczorem)
2) przepłukać i wrzucić do zamykanego wiadra,
3) przepłukać, rozwiesić żeby wyschły, wrzucić potem do wiadra.
?

Czytałam o tych zamykanych wiadrach do wrzucania wielo, ale np jak robię pranie raz za 2 dni, to mi to nie zaśmierdnie/nie spleśnieje?

Ja oddzielam wkład od reszty (bo mam dwa wiadra), nic nie płukam tylko wrzucam i szczelnie zamykam wiadereczko a piorę teraz raz na 5-6 dni :P

melodi
21-03-2013, 19:22
wruuuu bardzo dziękuję :wink:

sag8
21-03-2013, 19:23
Ja oddzielam wkład od reszty (bo mam dwa wiadra), nic nie płukam tylko wrzucam i szczelnie zamykam wiadereczko a piorę teraz raz na 5-6 dni :P

5-6 dni i pieluchy z wiadra do pralki przekładasz w masce przeciwgazowej?:lool::lool::lool:

ja trzeciego dnia zapachu znieść już nie mogłam....

Mag
21-03-2013, 19:27
zamykam, bo sama przed chwilą w tym wątku znalazłam opisy prania w proszku i to z niedawną datą. Do tego o wiaderkach i traktowaniu brudnych pieluch.