PDA

Zobacz pełną wersję : Mokre chusteczki do pupy



melodi
21-03-2013, 11:54
Czy mogę używać dalej mokrych gotowych chusteczek do przecierania pupy <np z pampers itd> czy to szkodzi pieluszkom wielorazowym?

<nie mogłam znaleźć tematu,przepraszam jeżeli powtarzam temat>

metis1
21-03-2013, 12:01
To szkodzi przede wszystkim zdrowiu Twojego dziecka :)

Odkąd zaczęto powszechnie używać pieluch jednorazowych i -przede wszystkim- nasączanych niewiadomoczym chusteczek, znacznie wzrosła ilość różnych infekcji układu moczowego maluchów - tak przynajmniej mówili mi lekarze w szpitalu, gdzie kilkakrotnie byłam z córeczką z powodu ZUMu (ale akurat spowodowanego wadą - refluxem)...

Najlepszą, najprostszą i najtańszą metodą jest mycie pupy pod kranem - samą wodą albo delikatnym mydełkiem (babydream, marsylskie itp).
Na wielkie wyjścia chusteczki, ale jakieś delikatne, z możliwie prostym składem.

urticea
21-03-2013, 12:14
Ja używam chusteczek pampers sensitive i nie uważam tego za zło...
Nie ma tu znaczenia czy pieluchy są wielorazowe czy zwykle:) my jesteśmy na wielo.

Wiewiórka
21-03-2013, 12:48
czytałąm skład chusteczek pampers i pampers sebnsitive i zrobiło mi sie slabo od tej lektury
Jeszcze niedawno kupowałam na wszelki wypadek babydream extrasensitive i natural, ale już nie ma. Teraz chusteczki dzidziuś (jasnoniebieskie i różowe) są w marę ok pod względem składu i jakości

Aliszia
21-03-2013, 13:19
Od urodzenia dziecka używam płatków kosmetycznych 10x10 cm i wody czystej. Na wyjścia z domu (których jest mnóstwo) wlewam wodę do małej plastikowej buteleczki.

joasia
21-03-2013, 13:22
możesz też zamówić myjki wielorazowe np. u mam szyjących super sprawa, albo sama poszyć jak potrafisz

metis1
21-03-2013, 13:41
U nas świetnie sprawdzały się pieluchy tetrowe przecięte na pół (na ćwiartki). Mięciutkie, łatwe w praniu, tanie...:thumbs up:

egla30
21-03-2013, 13:45
U nas ze względu na megawrażliwy zadek Kasi w rachubę wchodzi tylko woda. Mamy myjki Cheeky wipes i od ponad 1,5 roku tylko tego używamy w domu (+ u moich rodziców zestaw myjek welurowych od Kokosi czyli sylviontka) a na wyjazdy + jakieś szpitale czy tam podobne mamy beaming baby (jedna paczka na rok mniej więcej nam schodzi :-) )

rialdha
21-03-2013, 14:00
przy starszej niestety jakoś nie przykładałam do tego wagi i używaliśmy różnych chusteczek nawilżanych, zazwyczaj bambino bo odpowiadały mi zapachem i stopniem nawilżenia. za to teraz czekając na drugą córkę zdążyłam się doedukować i w planie mamy przemywanie wodą w domu i chusteczki nawilżane na wyjścia :)
co do tego które mokre chusteczki wybrać polecam fajne porównanie składów chusteczek jednorazowych, na które wpadłam jakiś czas temu:
http://podwojona-sroka.blogspot.com/2013/01/analiza-chusteczki-nawilzane.html

kacha-rudzielec
21-03-2013, 14:10
czytałąm skład chusteczek pampers i pampers sebnsitive i zrobiło mi sie slabo od tej lektury
Jeszcze niedawno kupowałam na wszelki wypadek babydream extrasensitive i natural, ale już nie ma. Teraz chusteczki dzidziuś (jasnoniebieskie i różowe) są w marę ok pod względem składu i jakości

Poparz dokładnie w rossmanie bo ja ostatnio czteropak babydream natural ku swojej wielkiej radości dostałam extrasensitive niestety nie ma

melodi
21-03-2013, 14:36
Aliszia świetny pomysł z tą buteleczką wody :jump:

Co do chusteczek z Pampersów > tyłek mojego dziecka po tym jest jakiś taki śliski i lepki... Zupełnie nie jestem do nich przekonana. Do innych też nie bardzo, u nas najczęściej to miseczka z wodą i pocięta tetra :)
Ale zastanawiałam się właśnie co na wyjścia.
Pomysł Aliszia wydaje się bardzo fajny,przetestuję w praktyce w najbliższym czasie.

Co do chusteczek z Babydream, to zawsze jakoś myślałam,że są gorsze od tych z Pampersów, i jak głupia kierowałam się bardziej znaną nazwą firmy zamiast składem i opinią mam :duh:

Nyplowa
21-03-2013, 14:37
przy starszej niestety jakoś nie przykładałam do tego wagi i używaliśmy różnych chusteczek nawilżanych, zazwyczaj bambino bo odpowiadały mi zapachem i stopniem nawilżenia. za to teraz czekając na drugą córkę zdążyłam się doedukować i w planie mamy przemywanie wodą w domu i chusteczki nawilżane na wyjścia :)
co do tego które mokre chusteczki wybrać polecam fajne porównanie składów chusteczek jednorazowych, na które wpadłam jakiś czas temu:
http://podwojona-sroka.blogspot.com/2013/01/analiza-chusteczki-nawilzane.html

ja też przy Mai i teraz w domu woda, na wyjścia chusteczki
moim zdaniem po chusteczkach jest brzydki zapach :hmm:
i patrzę na to porównanie i moje chusteczki nivea i jest inny skład, na stronie są parabeny, a na moich nie ma i nawet info ze paraben free a widzę, że test w miarę świeży :hmm:

Filippa
21-03-2013, 14:45
co do tego które mokre chusteczki wybrać polecam fajne porównanie składów chusteczek jednorazowych, na które wpadłam jakiś czas temu:
http://podwojona-sroka.blogspot.com/2013/01/analiza-chusteczki-nawilzane.html

Doskonałe! Dzięki :-) Nie ma wszystkich, ale te których używamy i lubimy są i są polecane, więc uff :-) (huggies) Ale do netto to się przejdę :-)

adea
21-03-2013, 16:11
ja wsadzam delikwenta tyłkiem pod kran i robota sama sie robi :rolleyes:
Ewentualnie uzywam jakichstam chusteczek, ale tylko przy kupie i to nie przy kazdej, a ze kupa u nas średnio raz na tydzien to czuje sie rozgrzeszona.
Dużo częsciej wycieram nimi kurze z szafek :znaika:

lila4
21-03-2013, 16:19
świetne porównanie,zwłaszcza,ze używamy chusteczek z Netto - cena super (3,99) i dość mokre i 80sztuk w paczce

werka
21-03-2013, 16:33
Lila4 rzeczywiście te chusteczki mają taki skład i są takie fajne ;) ?

rialdha
21-03-2013, 17:18
Lila4 rzeczywiście te chusteczki mają taki skład i są takie fajne ;) ?

skład się zgadza, my właśnie po lekturze tego porównania przerzuciliśmy się na te różowe chusteczki tibelly z netto :) są tanie, odpowiednio mokre i łatwo można je przerwać na pół. co prawda nie przepadam za ich zapachem, ale da się przeżyć :)

nixie
21-03-2013, 18:44
przy starszej niestety jakoś nie przykładałam do tego wagi i używaliśmy różnych chusteczek nawilżanych, zazwyczaj bambino bo odpowiadały mi zapachem i stopniem nawilżenia. za to teraz czekając na drugą córkę zdążyłam się doedukować i w planie mamy przemywanie wodą w domu i chusteczki nawilżane na wyjścia :)
co do tego które mokre chusteczki wybrać polecam fajne porównanie składów chusteczek jednorazowych, na które wpadłam jakiś czas temu:
http://podwojona-sroka.blogspot.com/2013/01/analiza-chusteczki-nawilzane.html

oooo nasze..tzn te z netto są całkiem ok :) Tibelly baby
Ja sie staram myc pod kranem ale jak mi sie nie chce albo jak jesteśmy poza domem to używam te z netto.
Kiedyś babydream, ale są według mnie za suche. Jak Milusia była malutka to tez takich większych płatków kosmetycznych i wody używałam.

Aliszia
21-03-2013, 19:03
Aliszia świetny pomysł z tą buteleczką wody :jump:

Co do chusteczek z Pampersów > tyłek mojego dziecka po tym jest jakiś taki śliski i lepki... Zupełnie nie jestem do nich przekonana. Do innych też nie bardzo, u nas najczęściej to miseczka z wodą i pocięta tetra :)
Ale zastanawiałam się właśnie co na wyjścia.
Pomysł Aliszia wydaje się bardzo fajny,przetestuję w praktyce w najbliższym czasie.


A proszę Cię bardzo :) U nas się sprawdza. W domu mam uszyte myjki z flaneli (ehhh, ileż ja w ciąży miałam czasu wolnego!). Ja sama nienawidzę jednorazowych chusteczek, gdy czasem musiałam z nich korzystać, żeby wyczyścić ręce lub twarz, to miałam wrażenie, że cała się po tym lepię. No i koronny argument: Jezeli chusteczki zachowują wilgoć w opakowaniu nawet przez kilka miesięcy, a przy tym nie pleśnieją, to jakim syfem one muszą być nasączone?

Nie to, że jestem mega wrogiem, zdarzało mi się ich awaryjnie użyć, teraz te, co mam, służą mi do ścierania kurzu... ale po prostu ich nie lubię.

sag8
21-03-2013, 19:31
chusteczki na wyjścia:
myjki nasączone wodą włożone w mały woreczek na pieluszki.... a drugi woreczek na brudaski.... u mnie sprawdzało się super...

inka
21-03-2013, 21:34
chusteczki nawilzane brrrr niecierpie. Kupilam sensitive z bootsa w promocji, przed uzyciem wypralam :hide: i do pudelka z woda i mydelkiem.Przy wkladaniu drugiego opakowania do worka z praniem zaczely mnie szczypac rece....wiec z tym sensitive to chyba nie do konca prawda. Jedno opakowanie zostawilam nie prane na awarie.Czyli jak juz zupelnie nie bedzie jak pupki umyc. Jednak dostep do wody zawsze jest czy to kran czy butelka i nawet jesli zdarzy mi sie uzyc chusteczki to i tak na koniec przecieram pupke wacikiem z woda.Nie cierpie tego uczucia lepkosci po uzyciu chusteczek.
Raz widzialam mame,ktora wycierala noworodkowi buzie jakims J&J :duh: Chce werzyc ze z niewiedzy.

Wiewiórka
21-03-2013, 22:18
Poparz dokładnie w rossmanie bo ja ostatnio czteropak babydream natural ku swojej wielkiej radości dostałam extrasensitive niestety nie mau mnieniema ani extrasensitive ani natural od jakiegoś czasu, a niebieskich babydream nie chciałam bo zawierają propolyne glicol a poza tym są do bani. W przypływie rozpaczy i potrzeby kupiłam mniejsze zło czyli Dzidziusia Skin Balance. Idę do netto niedługo, kupi te chusteczki i przetestuje

justi
05-07-2013, 14:13
u mnie we wszystkich rossmannach sa extrasensitve. nawet promo ostatnio na 4pack była.
moze chwilowo ich nie było u Was?

ewchen76
12-07-2013, 10:02
też widziałam mamę , która wycierała chusteczką buzię. Na jakimś forum z pieluchami wielo pisali, że wyprane chusteczki jednorazowe, to tak , jak papierki jednorazowe do pupy,. też je piorę, a potem mokre używam do pupy lub wycierania buzi ( po wycieraniu buzi płuczę i znowu używam, tak kilka razy) Mojej córce nie służyły nawilżane chusteczki, tak samo jak i wszelkie pampy.

Organicgirl
04-08-2013, 15:52
Można jeszcze na wyjścia przełożyć mokre własnoręcznie robione chusteczki np. do takiego pojemnika, a z gotowych chusteczek te z netto są fajne nie uczulają, nie pachną jakoś intensywnie i skład super (jak na chusteczki gotowe)

sag8
07-08-2013, 07:18
będąc w ciąży naszyłam sobie myjek z tetry, flaneli, bawełny frote - po prostu super sprawa... wygoda i jaka oszczędność... umyję dupkę i razem z pieluchą rzucam do prania, i następna...
a na wyjścia zmoczone w małe pudełeczko plastikowe wkładam...

Yellowstone
07-08-2013, 14:25
Póki co używam zwykłych wacików, które moczę w wodzie. Bardzo mi odpowiada, choć one do kosza wędrują... próbuję się do wielorazowych myjek przekonać, próbuję i nie mogę :dunno:

annia
07-08-2013, 15:51
Moze sprobuj uzywac myjek wielorazowych tylko po siku, a do kupy zwykle waciki. Taki kompromis... :)

aptonia
09-08-2013, 17:11
A ja ostatnio zakupiłam nowe chusteczki w Biedronce. Jakaś nowość 100% Cotton.... Rzeczywiście trochę inne niż te zwykłe... ale używam ich tylko na wyjścia, bo w domu to dupsko pod kran i już czyściutko mamy :)

pompolinka
10-08-2013, 11:10
ja polecam zwykłe z Reala z marki Tip...
byłam w szoku jak luknęłam na skład, bardzo miły dla pupensa

skład:
Real, TiP Baby wet wipes

skład:
Aqua,
Chamomila Recutita Extract - działanie przeciwzapalne,
Panthenol - prowitamina B5, substancja nawilżająca,
Olus Oil - olej pochodzenia roślinnego, emolient,
Glycerin - substancja nawilżająca,
Allantoin - działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia,
Lauryl Glucoside - emulgator,
Polyglyceryl-4, Caprate - emulgator
Polyglyceryl-2-Dipolyhydroxystearate - emulgator
Glyceryl Oleate - emolient
Dicaprylyl Carbonate - emolient
Sodium Benzoate - konserwant (dopuszczalne stężenie 0,5%),
Propylene Glycol - konserwant,
Potassium Sorbate, - konserwant (dopuszczalne stężenie 0,5%)
Tetrasodium Glutamate Diacetate - składnik chelatujący
Parfum
Citric Acid - regulator pH

maldita
10-08-2013, 22:25
Dostałam ostatnio od kuzynki, która czuła się zobowiązana do prezentu a nie wie nic o naszych metodach pieluchowania i mycia pupy trzy opakowania mokrych chusteczek niewiemjakich. Podziękowałam, bo nie wypadało mi inaczej i pomyślałam sobie, że kiedyś zużyję - np. przydadzą się w podróży do wycierania rąk i do wycierania kupy zanim włożę młodego pod kran. Tylko, że on kupki to raz na tydzień albo rzadziej robi, więc nieprędko się pozbędę.
Obserwując jednak znajome mamy stwierdzam, że świadomość nt. zawartości chusteczek jest niewielka. Jedna nawet stosowała chusteczki zamiast kąpieli...

bohemka
10-08-2013, 22:41
My sobie sami nawilżamy chusteczki wielorazowe :) Olejek, woda, chusteczki i buteleczka ze spryskiwaczem (wersja na wyjścia) lub miseczka (wersja domowa).

http://www.google.cz/search?rls=com.microsoft:cs&rlz=1I7ADRA_cs&q=eone+perli%C4%8Dka&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.50500085,d.Yms,pv.xjs.s.en_US.ciY8R2R6XC8.O&biw=1280&bih=685&um=1&ie=UTF-8&hl=cs&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=S6QGUtHEN8jXswaHjIFI#facrc=_&imgrc=0nnstEepypmy_M%3A%3BnExuA6O7RxgX7M%3Bhttp%25 3A%252F%252Fwww.eone.cz%252Fproduct-images%252F20071130144307-70007.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.eone.cz%252Fpro duct_detail.php%253Fproduct_id%253D70007%3B480%3B6 40

kamilam
20-09-2013, 21:41
W szpitalu w którym rodziłam nie kąpali dzieci bo stare rury mają ale położne kazały myć dzieciaczki chusteczkami, więć generalnie jak nie ma się jakiejś wiedzy i w szpitalu polecają chusteczki to się używa. Sama używałam różnych chusteczek u dziecia nie patrząc na skład bo nie miałam wiedzy, teraz mam myjki welurowe, bambusowe i są super :)

Mama_Asia
26-09-2013, 09:08
U nas nawet panie w zlobku zostaly poproszone o przemywanie malej platkami i woda. Wiadomo, ze przy grubszej sprawie chusteczka i woda. Przy czym po miesiacu prosily o doniesienie chusteczek nawilzanych (co oznacza, ze uzywaja dosyc czesto....:/).
Zakupilam wiec nowe chusteczki:
Jackson Reece Natural
skład: woda, Betaine (substancja nawilżająca - pochodzenia roślinnego), Aloes organiczny*, Caprylyl/capryl glucoside (roślinny detergent usuwający tłuszcz), Sodium levulinate (konserwant pochodzenia roślinnego), Gliceryna, Zapach (wolny od alergenów), Potassium sorbate (konserwant naturalnie występujący w roślinach)

Bardzo fajne. Pani z Eko shopu polecala nawet bardziej niz Beaming baby.

http://www.jacksonreece.com/

manoo
08-10-2013, 20:32
Swego czasu interesowałam się bardzo chemią zawartą w kosmetykach, co poskutkowało porzuceniem wszelkich kremów, balsamów i odżywek ;)

Polecam artykuł, który kiedyś wpadł mi w ręce (co prawda na innej stronie), o wdzięcznym tytule "Czy umyłbyś buzię swojego dziecka benzyną? "

http://www.pocztazdrowia.pl/cala-prawda-o-chusteczkach-nawilzanych/

Artykuł bardzo drastycznie i stronniczo podchodzi do sprawy, ale warto poczytać, poszukać trochę informacji samemu i zadecydować, czy jednorazowe chusteczki to takie wybawienie. Tym bardziej, że można sobie na przykład sprawić gotowy zestaw do "wielorazowego chusteczkownia", jak wspomniany Cheeky Wipes.

Idę_tam_gdzie_idę
25-10-2013, 16:31
Zastanawia mnie właśnie kwestia żłobka- nie sądzę, że ktokolwiek "bawiłby się" w takich miejscach w miseczki z wodą. Wiadomo- szybciej i prościej z chusteczkami- wyciągasz, wycierasz, zanieczyszczasz Glob ...i już. I mimo, że na co dzień ograniczam radykalnie stosowanie chusteczek nawilżanych to pewnie prędzej czy później ich złooooo dopadnie i mnie (po skończonym macierzyńskim, o zgrozo!) :( Pamiętam jak jeszcze nie będąc mamą zachodziłam w głowę jak można myć tym badziewiem ręce paroletniemu dziecku, kiedy w pobliżu są krany z wodą... Obym wytrwała w tym zdziwieniu jak już córa będzie miała te parę lat :)

Madziula
25-10-2013, 21:34
Niestety u mnie powrót do rpacy po macierzyńskim i wychowawczym zaskutkował zakupem paczki jednorazówek:( i chusteczek nawilżanych :(
Dziadek za zmiane z babcią podjęli sie opieki nad maleńką, ale cóż... babcia śmiga już w kwestii wielo, dziadek ciągle przecieki ma i stwierdził,ze na wyjazdy to on jednak chce jednorazówy i chusteczki nawilżane ( często z małą do lasu śmigają na grzyby, a to na spacerki łuższe nad rzekę, do parku etc.
Cóż poradzić...
dziewczyny, a takie OT widziałyście te nowe chusteczki w Biedronce?? za bardzo sie nie znam na tym, pomógłby ktoś rozszyfrować skład?? wyczytałam tylko,ze bez parabenót, bez perfum i ogólnie wydaja sie dość ok. Coś muszę dziadkowi kupić niestety :(

Wiewiórka
26-10-2013, 08:57
Niestety u mnie powrót do rpacy po macierzyńskim i wychowawczym zaskutkował zakupem paczki jednorazówek:( i chusteczek nawilżanych :(
Dziadek za zmiane z babcią podjęli sie opieki nad maleńką, ale cóż... babcia śmiga już w kwestii wielo, dziadek ciągle przecieki ma i stwierdził,ze na wyjazdy to on jednak chce jednorazówy i chusteczki nawilżane ( często z małą do lasu śmigają na grzyby, a to na spacerki łuższe nad rzekę, do parku etc.
Cóż poradzić...
dziewczyny, a takie OT widziałyście te nowe chusteczki w Biedronce?? za bardzo sie nie znam na tym, pomógłby ktoś rozszyfrować skład?? wyczytałam tylko,ze bez parabenót, bez perfum i ogólnie wydaja sie dość ok. Coś muszę dziadkowi kupić niestety :(
no wiec tak: stare chusteczki z Biedronki są naszpikowane chemią do granic możliwości, zawieraja parabeny i nie tylko. Te które ostatnio pojawiły sie w dwupakach Dada cotton mają skład ok i możesz śmiało kupować, zrób nawet zapasy. Fajne są tez chusteczki tibelly z Netto, mają skład ok, no i z Rossmanna chusteczki babydream wróciły, te extrasensitive skład mają w miarę ok, niebieskie niestety nie, ale wolę wyżej wymienione. Z jednorazówek podpowiem że raczej nei dostaniesz już tych babydream oko, ale są inne babydream-równiez wybielane bezchlorowo (inne o tym nie piszą, więc zakładamy że bielą chlorem wiec zawieraja dioksyny). Te fun&fit w starych opakowaniach można do końca roku kupić z karta rossne za bardzo atrakcyjną cenę

Mama_Asia
26-10-2013, 09:20
Bella Happy nie sa z tego co pisze bielone chlorem (pisze chlorine free?).
Chusteczek w zlobku uzywamy tych:
http://dziecko.bioieko.pl/pielegnacja/chusteczki-nawilzajace/jackson-reece-eko-chusteczki-nawilzajace-nowosc-bezzapachowe.html

skład: woda, Betaine (substancja nawilżająca - pochodzenia roślinnego), Aloes organiczny*, Caprylyl/capryl glucoside (roślinny detergent usuwający tłuszcz), Sodium levulinate (konserwant pochodzenia roślinnego), Gliceryna, Zapach (wolny od alergenów), Potassium sorbate (konserwant naturalnie występujący w roślinach)

Weronique
18-06-2015, 12:06
Dostałam ostatnio od kuzynki, która czuła się zobowiązana do prezentu a nie wie nic o naszych metodach pieluchowania i mycia pupy trzy opakowania mokrych chusteczek niewiemjakich. Podziękowałam, bo nie wypadało mi inaczej i pomyślałam sobie, że kiedyś zużyję - np. przydadzą się w podróży do wycierania rąk i do wycierania kupy zanim włożę młodego pod kran. Tylko, że on kupki to raz na tydzień albo rzadziej robi, więc nieprędko się pozbędę.
Obserwując jednak znajome mamy stwierdzam, że świadomość nt. zawartości chusteczek jest niewielka. Jedna nawet stosowała chusteczki zamiast kąpieli...

No, chusteczki zamiast kąpieli to już przesada ;)) ja staram się nie nadużywać. Chyba najczęściej wracam do Kindii, próbowałam innych ale te mi najbardziej odpowiadają. A Wy jakich używacie??

Magdalena33
18-06-2015, 15:44
Bamboo z drogerii ekologicznej były ok chyba i jakieś w Tesco znalazłam w miarę nie groźne (byliśmy w podróży. I musieliśmy cos kupić)

Jagna
19-06-2015, 00:01
Ja w pudełeczku po nawilżanym papierze toaletowym trzymam namoczone wodą, albo moją mieszanką mydła/oleju/krochmalu te kwadratowe waciki z Rossmana, albo przywożone od siostry z Danii cienkie gąbeczki pocięte na wymiar pudełka |(nie wiem czy w Polsce też są)
dużo lepiej te obie rzeczy się sprawdzają niż chusteczki

Magdalena33
19-06-2015, 07:42
Ja mam mała miskę z woda do której dolewam na bierzaco wodę z kranu i kilka myjek. Nawet nie mam ich dużo bo i tak piore często. Pod ręką zawsze jest olejek lawendowy albo termos z ciepła woda.

Nie wyobrazam sobie używania tylko chusteczek. Używamy tylko w podróży ale nie lubimy sie za bardzo..

Woda to woda. Koniec kropka.

gosiamy
22-06-2015, 00:37
U nas tez chusteczki w ostateczności, czyli na wyjścia mało zaplanowane. Na co dzień, to ciepła woda + waciki :) Myjki nam się nie sprawdziły rozmiarowo, ale zastosowanie inne znalazły :wink: Bardzo tania i najlepsza dla nas metoda :) A chusteczki, których używamy (od urodzenia poszła dopiero jedna paczka, w tym większość w pierwszym tygodniu życia, kiedy byliśmy w szpitalu) to Huggies Natural Care - świetny skład i aloes pachnie oszałamiająco :D

Sandra
22-06-2015, 14:58
Wiecie do czego są super wielorazowe chusteczki? Do mycia butów! Niczym tak szybko nie zmyję z nich syfu jak własnie nimi :D. Mamy jedną paczkę w samochodzie i jedną w szafce na buty :).

Dewiś
22-06-2015, 15:39
Wiecie do czego są super wielorazowe chusteczki? Do mycia butów! Niczym tak szybko nie zmyję z nich syfu jak własnie nimi :D. Mamy jedną paczkę w samochodzie i jedną w szafce na buty :).
Potwierdzam , my tez do butow i do mebli

Jóna
22-06-2015, 16:48
Wiecie do czego są super wielorazowe chusteczki? Do mycia butów! Niczym tak szybko nie zmyję z nich syfu jak własnie nimi :D. Mamy jedną paczkę w samochodzie i jedną w szafce na buty :).

Czy nie chodziło przypadkiem o jednorazowe :ninja:

Jagna, zdradź co to za mieszanka konkretnie??

Barbareks
23-06-2015, 21:45
Czy nie chodziło przypadkiem o jednorazowe :ninja:

Jagna, zdradź co to za mieszanka konkretnie??

u mnie są one wielo, bo piorę i używam z wodą, dają radę nawet z 5 prań i jakie delikatne są i super szybko schnące.. tylko od kremu to się nie bawię i wyrzucam... no i pierwsze użycie zazwyczaj zaczynało się od wypłukania ich :)

Jóna
23-06-2015, 21:51
No widzisz, na to bym nie wpadła, człowiek się całe życie uczy;-) a głupi umiera

kustafa
23-06-2015, 21:53
u mnie są one wielo, bo piorę i używam z wodą, dają radę nawet z 5 prań i jakie delikatne są i super szybko schnące.. tylko od kremu to się nie bawię i wyrzucam... no i pierwsze użycie zazwyczaj zaczynało się od wypłukania ich :)

robiłam tak samo. a po wypraniu niektóre nadawały się jako papierki do pieluch wielo (te wyłapujące kupki) ;)

anczess
23-06-2015, 21:55
A ja je wyrzucam po zużyciu :duh:

gerda
24-06-2015, 14:36
przepraszam, że się wcinam. Nie musicie prać mokrych chusteczek - dostępne są już wersje "nienamaczane" :) Zaś huggies natural care ma zmieniony od jakiegoś czasu skład - po wodzie konserwant na drugim miejscu i to taki odradzany dla niemowląt i kobiet karmiących http://www.srokao.pl/2011/05/brzydkie-skadniki-wg-sroki.html

Laguna
26-06-2015, 20:15
Jestem jeszcze przed porodem i oceńcie czy dobrze kombinuje:rolleyes:
Przeczytałam gdzieś, że do prania dobre są nivea. Kupiłam, wyprałam i ułożyłam w pudełeczku. Mam zamiar je moczyć w wodzie i myć pupkę.
Ale ostatnio pomyślałam, że może przy kupce najpierw z grubsza wytrzeć pupę ręcznikiem papierowym (pociętym na mniejsze kwadraciki) lub papierem toaletowym i do kosza.
Chcę uniknąć dodatkowego spierania kupy z tych chusteczek. Ale czy taki ręcznik jest wystarczająco delikatny?

Leoni
26-06-2015, 21:35
ręcznik albo papier wydawały mi się zbyt szorstkie dla takiej małej pupy, ja kupiłam gaziki z włókniny w aptece takie 10x10 cm i się super sprawdzały

kustafa
26-06-2015, 21:37
duże kwadratowe waciki, do kupienia w rossmannie lub tesco

mrscreme
29-06-2015, 13:12
Czy te prane chusteczki nadawałyby się zamiast papierków na kupy dla noworodka/ wczesnego niemowlaka?