PDA

Zobacz pełną wersję : co ile zmieniacie otulacz?



ane-eta
18-03-2013, 19:42
Jak czesto, tj. co ile zmian pieluchy, w praktyce zmieniacie otulacz?

Pewnie zależy to rodzaju pieluchy w środku? Czy też od rodzaju samego otulacza?

wruuuu
18-03-2013, 19:57
dokładnie :) zależy od rodzaju otulacza i pieluchy w środku ;)

ane-eta
18-03-2013, 20:03
dokładnie :) zależy od rodzaju otulacza i pieluchy w środku ;)

odpowiedź niewyczerpująca ;) proszę o rozwinięcie :)

pszczoła
18-03-2013, 20:13
zmieniałam, gdy zaczynał "pachnieć". Chyba że wcześniej się zabrudził, to logiczne :)

ignasiamama
18-03-2013, 20:35
Ja podobnie, czyli jak mam wątpliwości co do jego świeżości lub jak obkupkany, to wtedy do prania. Tak to zakładam na zmianę 2-3 otulacze dziennie. Ten chwilowo nieużywany wietrzę :ninja:.

wruuuu
18-03-2013, 21:12
odpowiedź niewyczerpująca ;) proszę o rozwinięcie :)

Flipy u mnie łapią zapaszek tak po dwóch trzech razach jak są w nocy bardzo zasikane albo po całym dniu.... (u nas kup w pieluchach nie ma więc tylko siku wchodzi w grę), otulacz małe Me podobnie (ten polarek na zakładkach łapie zapaszek jak jest zasikany bardzo), a wełniaczek Ecodidi nie łapie zapaszku przez parę tygodni i używamy na okrągło ;) chyba, że złapie trochę wilgoci to suszymy....

polly
19-03-2013, 17:46
gdy jest mokry lub brudny :) czasem schodzą 2-3 dziennie a czasem jeden na 2-3 dni

franada
19-03-2013, 17:58
gdy jest mokry lub brudny :) czasem schodzą 2-3 dziennie a czasem jeden na 2-3 dni

Jeden na 2-3 dni :szok:
Czy to przychodzi z czasem? ;) U nas potrafi zejść 5 otulaczy na dzień! Wczoraj zakupała 3 otulacze pod rząd :shock: Ale może to dlatego, że 1. to 2-miesięczniak, 2. nie używam formowanek.

kamilam
19-03-2013, 18:47
Ja co prawda pieluchowałam starsze dziecko ale otulacze zmieniałam praktycznie za każdym razem razem z formowanką, otulacz miał kontakt z moczem od wilgotnej formowanki i nie potrafiłam założyć małej ponownie takiego otulacza, rzadko się zdażyło że dwa razy pod rząd założyłam ten sam. Wyjątkiem jest wełna którą po każdym użyciu suszyłam i wietrzyłam.

polly
19-03-2013, 20:54
Jeden na 2-3 dni :szok:
Czy to przychodzi z czasem? ;) U nas potrafi zejść 5 otulaczy na dzień! Wczoraj zakupała 3 otulacze pod rząd :shock: Ale może to dlatego, że 1. to 2-miesięczniak, 2. nie używam formowanek.
hehe :) młody od 4 miesięcy sika do nocnika, jak złapie wszystkie siuski to pielucha sucha (po domu używamy otulacza z ręczniczkiem z Ikei), kupa co rano w nocnik w nocy formowanka z wełniakiem. no i wychodzi czasem że w dzień chodzi w tym samym zestawie kilka dni :P

Atorianna
19-03-2013, 21:01
u nas tak co 2-3 zmiany wkladu, chyba ze zabrudzi wczesniej (co przy rozszerzaniu diety ostatnio jest nagminne:duh:)

ane-eta
19-03-2013, 21:08
będzie OT, ale że to mój wątek, to sobie pozwolę ;)


u nas tak co 2-3 zmiany wkladu, chyba ze zabrudzi wczesniej (co przy rozszerzaniu diety ostatnio jest nagminne:duh:)

to co Ty mu dajesz jeść, że tak Ci pieluszki brudzi? u nas przy rozszerzaniu diety kupy znacznie rzadziej, sama nie wiem, czy trochę jej nie zapiera... ale niby jak już robi tę kupkę, to nie płacze... u starszej też przerabiałyśmy zaparcia przy rozszerzaniu diety.

owieczka33
24-03-2013, 21:01
u nas tak co 2-3 zmiany wkladu, chyba ze zabrudzi wczesniej (co przy rozszerzaniu diety ostatnio jest nagminne:duh:)
U nas podobnie. :)

cyberkot
24-04-2013, 22:02
Jak czesto, tj. co ile zmian pieluchy, w praktyce zmieniacie otulacz?

Pewnie zależy to rodzaju pieluchy w środku? Czy też od rodzaju samego otulacza?

Za każdym razem zmieniam, zużyty przepieram ręcznie w mydle i wieszam do wyschnięcia. Jeśli jednak pobrudzi się kupą, ląduje w pralce.
Nawet jeśli otulacz wydaje się suchy, ma kontakt z sikami i bakteriami, a mój syn ma wyjątkowo wrażliwą skórę.

melodi
25-09-2013, 12:27
Używamy formowanek + otulacza.
Zmieniam: wszystko jeżeli był klocek :P

Otulacze z polaru zmieniam razem z pieluszką, czasem wytrzymuje dwie pieluszki. Jednak to też materiał i trochę nasiąka.
Otulacze PUL zmieniam co dwie-trzy zmiany formowanki.
Wełniane gatki zmieniałam co dwie-trzy zmiany formowanki.

asioczka
25-09-2013, 13:38
uzywamy otulaczy z formowanka. po nocy calosc do wiadra, w dzien zakladam nie wiecej niz dwa razy ten sam otulacz. jednak ma kontakt z moczem i nie chce, zeby sie tam bakterie rozwijaly.

AneczkaG
25-09-2013, 14:36
Czasem w ciągu pół dnia potrafimy zużyć 4 otulacze - tyle mamy, a czasem, gdy często zmieniamy wkład/formowankę (znaczy od razu po siku) to i jeden na dwa dni wystarczy.

larwunia
25-09-2013, 15:20
Zależy jaki, zależy kiedy. Na początku to przy ciągłych kupkach, otulacz często obrywał, więc był zazwyczaj na raz. Teraz na EC, kupki do wiaderka, więc otulacz PULowy to max 2 razy, zazwyczaj wtedy już jest przesikany i leci do prania, czasem jak tylko lekko wilgotny po przeschnięciu jeszcze zakładam, ale to sporadycznie. Wełniaki idą na dłużej na pupę ( na noc, albo na dłuższą drzemkę ), więc używam raz i potem się wietrzą.

jagienka
01-10-2013, 14:56
Czyli trzeba się pogodzić z tymi ciągle obkupkanymi przyłączami i przeciekami? małą ma 7 tygodni a ja już trzecie podejście do wieko robię :-P .nakupowalam trochę różności na bazarku ale jakoś nic na mnie wrażenia nie robi...formowanki spoko ale i tak przecieki są...terre próbowałam w origami składać ale zdaje mi sie ze za duże na małą dupke i też bokiem ucieka :-( pokrzepcie mnie bo tracę zapal!!!

HoliPoli
01-10-2013, 20:51
dobrze będzie. Ja mam wrażenie, że jak dzieć większy to lepiej idzie wielo :) potem też mniejsza dupka się robi bo proporcje się zmieniają ciała do pieluchy. Mi się przy noworodku zdarzały przecieki (rzadko ale jednak), otulacze ciągle pobrudzone a teraz... miód malina. Zero przecieków, otulacz max jeden dziennie ubrudzony kupą. Nic tylko pieluchować :)

marynarka
01-10-2013, 21:26
U mnie kupka raz na 3 dni i jakoś zawsze w kieszonkę, więc otulacze piękne i czyste. Dopóki nie prześmiardują to nie piorę. Wiadomo, że wełniaki się wietrzą :) Ogólnie u mnie otulacze tylko od razu po praniu lądują w szufladzie, a tak to wiszą rozwieszone gdzieś tam po sypialni i łapią świeże powietrze :)

mamuśka
01-10-2013, 22:46
Używam Flip'ów. :rolleyes:

Zmieniam po kilku wymianach pieluszek (tetra bawełniana LUX Kikko lub bambusowa Kikko). Przy czym pieluszki wymieniam baaaardzo często - praktycznie po każdym siknięciu - więc otulacz rzadko ma kontakt z moczem.

Generalnie piorę po całym dniu - chyba, że wyjątkowo się zdarzy, że mocno przesikane pieluchy puszczą zapach w otulacz lub się zabrudzi qupą ale qupa jest co drugi dzień. :)

A czasem wypada, że wypiorę co 2 - 3 dni :lol: gdy np. używam otulacz+pielucha na zmianę z kieszonkami i/lub jednorazówkami... (wyjazdy/spacery) :lol:

*LOLA*
02-10-2013, 19:38
U nas to różnie bywa czasem naprzemiennie dwa cały dzień czasem i cztery.Wełniaki na ogół tylko dwa jeden do południa drugi po,pulowe w razie kupki lub przecieku idą z całą resztą do wiaderka,jeśli nie mamy przecieków(choć takie cuda tylko w wełnie nam się zdarzają;))to idzie jeden otulacz pul co 3-4 zmiany.
Synus ostatnio nocnikowany to czasem tylko dwie pieluchy w ogóle zużywam na drzemkę i na noc,po drzemce zdarza się,że jest sucha.
Kiedy był młodszy 7-8 miesięcy szły nam dwa na dzień,teraz jest starszy sika rzadziej za to bardziej obficie to tylko dobre patenty się sprawdzają.

rodzynka007
02-10-2013, 20:03
Otulacze uzywam glownie z firmowankami wiec czasami nawet 2 dni ich uzywam zanim poleca do prania :) bo brzydko pachnie

jagienka
03-10-2013, 09:30
A jak składasz tetre?też mam kikko bambusowe i lux 70x70 ale jak złoże w trójkąt z plisa to mi po wewnętrznej stronie udek kupa wypływa lub w otulacz się nie mieści..:confused: