PDA

Zobacz pełną wersję : Jak samemu zrobic proszek do prania pieluch?



inka
13-03-2013, 18:07
Jezeli jest gdzies podobny temat to prosze o linka bo nie znalazlam a nie mam czsu przekopywac wszystkich watkowo proszkach :)

Przechodzac do sendna sprawy. Czy jezeli pomieszam:
srodek wybielajacy na bazie tlenu,ktory zwiera anionowe środki powierzchniowo czynne, z soda oczyszczona, to czy moge tym prac pieluchy? Czy mam zeskrobac troszke mydla ?

Dodam, ze nie moge kupic w sklepie bo mieszkam w dziczy ;) i w pobliskich supermarketach jest tylko wizir i omo,oraz jeden ekologiczny proszek doprania, ktory kosztuje majatek...

kamilam
13-03-2013, 18:35
A myślałaś kulach do prania, sama piorę w nich pieluszki i nie narzekam :) Mydło może zatłuścić pieluszki. Kule na bardzo długo starczają i można je nabyć przez internet.

inka
13-03-2013, 19:15
myslalam o kulach ale ja mam pralke typu frania tymczasowo :hide) mam nadzieje): to raczej bym sie bala tam ta kule wkladac ;). Wogole jak bede gdzies w cywilizacji to zakupie sobie proszek do pieluch.A potrzebuje czegos na teraz.

Edit:dodam, ze moje pieluchy to tetra i prefoldy.Nie mam zadnych polarkowych.

bania
17-03-2013, 21:15
Moim zdaniem tetre itp. moznaby i w samym mydle prac. Tylko temp wysoka dac.

bansza
18-03-2013, 10:39
w wątku o składach proszków chyba była propozycja, żeby prać w mieszance sody, płatków mydlanych i olejków... to do naturalnych materiałów może dać radę, o ile nie za wiele tych płatków wsypiemy ;)

fila
18-03-2013, 13:15
Dużo na jutubie jest filmików: http://www.youtube.com/watch?v=h693GKTbsD8

inka
18-03-2013, 14:06
jak narazie piore w tym co napisalam i moje terty sa bielusienkie, ale badz co badz w 95 C

yanettee
18-03-2013, 14:10
a z neta zamówić nie możesz ? przy większej ilosci by sie opłacało za przesyłke zapłacić

inka
18-03-2013, 16:19
moge zamowic, ale nie wiem jak dlugo bedzie szlo , bo jakos nie mam zaufania do tutejszej poczty, po za tym za okolo miesiac bede w cywilizacji to sobie zrobie zakupy :mrgreen: chyba,ze cos jeszcze wyszperam w tutejszych sklepach.

martekle
21-03-2013, 00:35
ja bym w mydle nie prała bo zapycha pieluchy
jeśli chodzi o sodę oczyszczoną i kwasek cytrynowy to tylko wklady, tetra, nic co ma PUL