PDA

Zobacz pełną wersję : bez-szczelnośc



adea
12-03-2013, 10:36
Mam nadzieję ze w dobrym dziale umiesciłam temat... a jesli nie to mam nadzieję że mi wybaczycie ;)
Otóż zaczelismy uzywac wielo jakos 3 tygodnie temu, może 4, sama nie wiem. Wszystko ładnie pięknie ale nęka nas problem - przelewają.
Normalnie przecieki jak w aferach rządowych :evil:
Ja młoda jeszcze jestem i życia nie znam więc pytam - czy to normalne przy wielorazówkach? Czy jak zwykle popełniłam ten sam błąd bo kupiłam jakieś tanie i zapewne chińskie na allegro ("na próbę") i te firmowe nie mają takiego defektu? Czy ja coś robię źle? Help! Przebieranie w najlepszym wypadku co godzinę mokrych ubranek sprawia że zaczynam wątpic...

Wiewiórka
12-03-2013, 10:45
jak to kieszonki to pytanie nr 1-co wkładasz do środka, bo to bardzo ważne. No i w jakim wieku jest dziecko. Którędy cieknie?

adea
12-03-2013, 10:49
tak, kieszonki, wkładam wkłady mikrofibrowe które były razem z pieluszkami albo tetre. Młody ma 4 miesiące. Lepsze pytanie - którędy nie cieknie ;) ale najbardziej przy nóżkach - a nie chce mu zapinac ciaśniej bo wtedy juz mu uciskają gumki.

jul
12-03-2013, 11:03
nie wiem, czy to ten przypadek, ale wielorazówki generalnie trza zmieniać częściej, żeby nie ciekły
mi przy czteromiesięczniaku taka sklepowa tetra nie starczała - są dzieci ktore siusiają więcej, może Twój do nich należy, mikrofibra dołączona do chinek też raczej do chłonnych/grubych nie należy - czy to wina dopasowania/pieluszki czy grubości/chłonności wkładu zorientujesz się po wilgotności wkładu (wylewa się z niego/da się wiciskać niemal, czy wilgotny a pielucha nie utrzymała)
aha, pieluszki nabierają trochę chłonności w ramach prania (jak ręczniki trochę).

adea
12-03-2013, 11:08
czasami po 15 minutach juz jest przelane a wkład suchy w połowie... moja pierwsza mysl tez własnie taka była że za rzadko przebieram, ale to chyba nie to...
czy to mozliwe ze szajskie pieluszki po prostu?
Jul - jakie wkłady zatem polecasz?

jul
12-03-2013, 11:28
konkretnie markami nie polecę, ale raczej bambusowe albo konople, jakieś składane - tak żeby z choć 6 warstw materiału było (choć wiadomo - materiał materiałowi nierówny); dziewczyny szyjące robię fajne rzeczy - poszperaj w ich wątkach, zawsze możesz ich dopytać.

Guest
12-03-2013, 11:32
one size czy rozmiarowe?

Dewiś
12-03-2013, 11:50
to może jednak za luźno zapinasz ?

ja miałam tak przy 2 miesięczniaku , szło bokiem , potem w środek dawałam 2 tetrówki + wkad mikrofibrowo-bambusowy i było ok

jeszcze kwestaia chłopiec czy dziewczynka bo wtedy trzeba wkłady ciut inzcej układać w załeżności od płci

no i trzeba częściej zmieniać

ja zaczynałam od kieszonek chinek z alegro i zauważylam że najpierw jednak tzreba zapracować na ich chłonność bo na początku są przecieki jednak

no i jeszcze , rozumiem że nie używasz płynów zmiękczających ? typu Lenor Silan itd itp

sheana
12-03-2013, 11:55
Podejrzewam, że mogą być za duże, chinki dość szerokie, jak Twój czteromiesięczniak drobny, to ciężko zapiąć żeby nie ciekło. Lepsze mogą być jakieś wąskie w kroku. Możliwe też że wina słabo chłonnych wkładów. Lepiej chłoną bambus, konopie.
Niby nowe kieszonki, co mają - polar od pupy? Mogą być tłuste, warto wrzucić na noc do miski z wodą i płynem do zmywania (ale bez żadnych zmiękczaczy, Ludwik najlepiej) i uprać.
Jak od pupy bambus to jeszcze też mogły nie nabrać chłonności.

Czyli diagnoza:
- zły rozmiar
- zatłuszczona
- nie jest jeszcze chłonna
- jeszcze jak chłopak - układasz mu siusiaka w dół? Bo może po prostu sika bokiem?

adea
12-03-2013, 12:40
Baryłka - one size.
Jul - O, poszukam, może to jest jakieś wyjście ;)
Dewiś - nie uzywam zadnych plynow, piore w 95 stopniach i prasuje.
Moze to fajtycznie przez to ze nie wypracowały chłonnosci... mam tez jedna bum genius i przecieki jakby mniejsze (ale sa)
przebieram co 2 godziny maksymalnie...
nie wiedzialam ze inaczej sie uklada chlopcom a inaczej dziewczynkom! na cyzm polega roznica?
wkladalam tez dwie tetrowki ale nie pomagalo nic a na dodatek dziecko mialo taki wielki tylek ze sie w spiochy nie miescilo :D
sheana - od pupy mikropolar. A jakie mozesz polecic węższe? bo faktycznie jakis duzy to on nie jest... a wiesz ze nie wpadlam na to z siusiakiem? niby zwracalam na to uwage ale no wlasnie, niby...
dzieki za rady dziewczyny, poprobuje wszystkiego i na pewno cos pomoze:)

joasia
12-03-2013, 12:54
tylko dodam, że prasowanie ponoć zmniejsza chłonność

adea
12-03-2013, 13:00
ale tetry tez? polarowych nie prasuje

wlasnie czytam watek o praniu i juz nie wiem sama co robic:rolleye::rolleye::rolleye::rolleye::rolleye: :rolleye::dunno:

kieszonki plucze bez niczego, potem piore w 60 razem z ubrankami i susze
wklady piore na 95 i dodatkowo prasuje tetre
to im szkodzi czy w porzadku robie?

joasia
12-03-2013, 13:05
z tego co wiem tetry też
bo pulowych to raczej nie prasujesz;)

adea
12-03-2013, 13:25
haha nie nie ;)
Skoro tety tez to w takim razie chowam ten stos który miałam przygotowany pod żelazko, uff :mrgreen:

Ale poza prasowaniem tetrowych to reszte robie w porządku? czy tez im jakoś szkodzę?

Guest
12-03-2013, 13:35
możesz robić cuda na kiju z tymi pieluszkami ale one size da za duże i nie ma bata by były dobre przy 4 mies dziecku
my one size dopiero po 10 zaczęliśmy używać
ten rozmiar jest przereklamowany ;)

MonikaK
12-03-2013, 13:37
możesz robić cuda na kiju z tymi pieluszkami ale one size da za duże i nie ma bata by były dobre przy 4 mies dziecku
my one size dopiero po 10 zaczęliśmy używać
ten rozmiar jest przereklamowany ;)

każda firma ma swój one-size. jeden drugiemu nigdy nie jest równy ;)

Mag
12-03-2013, 14:57
http://chusty.info/forum/showthread.php/81897-Przecieki-tylko-szczerze?highlight=przeciekaj%C4%85

to jeden z wielu tematów w dziale pieluchy mówiacy o przeciekaniu, gdzie dziewczyny tłumaczą mozliwe przyczyny. Wystarczy w wyszukiwarce wpisac przeciekanie, przeciekaja itp.
Reszta o różnicach, pielęgnacjach, polecanych pieluchach (recenzje), wkładach jest też do znalezienia bez problemu, chocby w dziale o maluchach. Proponuję pochodzić najpierw po działach, jest mnóstwo przydatnych informacji.

przy okazji proszę producentow pieluch o wystrzeganie się jednak wypowiadania na temat, nawet tak ogólnikowo, firm produkujących pieluchy.

sheana
12-03-2013, 14:57
No własnie mniesze onesize ma własnie monika, sylviontko. Chinki raczej z dużych.
Polecam też bardzo bambooty - nie kieszonka ale SIO, Itti Bitti - SIO lub AIO (wąskie - ale ja za nimi nie przepadałam, bo ten wkład jakoś mi się szybko sztywny robił).

No i jeszcze jedna kwestia onesize i kiesoznki. Kieszonki jak dla mnie też są przereklamowane ;) Wydawały mi się najfajniejsze, ale koniec końców jednak formowanka i otulacz. Albo tetra i otulacz :)

No chłopcy są tacy sikalscy czasem ;) Ja też niby zwracam uwagę, a zdarza się, że łapię Młodego na ręce, a tu jakiś sik bokiem ;)

A tetra - też nie prasujesz, bo mniej chłonie, bo te włókna wgniatasz. Jak robi Ci się tetra sztywna, to możesz przeprasować sam wierzch już złożonej, żeby przy pupie milej było (albo kłaść na nią wkład typu sucha pielucha polarkowy)

--
Magda, pisałam w trakcie Twojej odpowiedzi. Mam nadzieję, że jako nieproducent moge firmy polecać?
--

jul
12-03-2013, 16:49
możesz robić cuda na kiju z tymi pieluszkami ale one size da za duże i nie ma bata by były dobre przy 4 mies dziecku

polemizowalabym - zaczęliśmy wielo jak synek miał 4 m-ce od OS (CP, kieszonki yetty, flip), chyba nawet nic oprócz flipów nie spinałam na mniejszy rozmiar - dziecko dziecku nierówne ;) Aczkolwiek moje doświadczenie to używanie one size'ów jako eLek, nie mam doświadczenie w dopasowywaniu ich na mniejsze (drobniejsze) dzieci - tym bardziej więc nie twierdzę, że w tym wypadku nie to jest przyczyną - nie widząc dziecka etc żadna z nas nie jest w stanie jednoznacznie ustalić przyczyny, może tylko podpowiadać z jakich powodow pieluszki potrafią przeciekać.

Mag
12-03-2013, 19:12
--
Magda, pisałam w trakcie Twojej odpowiedzi. Mam nadzieję, że jako nieproducent moge firmy polecać?
--
Jak najbardziej, lepiej uczyć sie na cudzej kieszeni powiedziała moja własna kieszeń;)

adea
13-03-2013, 00:06
magda1980 - dziekuję za link, jam jeszcze nieobyta z forum, nastepnym razem pomysle najpierw i poszukam w wyszukiwarce ;)
aczkolwiek dzis muszę się pochwalic suchym ubrankiem cały dzien - zapielam troche ciasniej i cos chyba było jednak na rzeczy z tym siusiakiem ;)
natomiast poeksperymentujetez z firmami bo podejrzewam ze nie tylko ja jestem bez winy a do chinczyków moze wrócimy za kilka miesięcy.
AIO do mnie jakos nie przemawia ale moze zerknąc warto jednak.

Wiewiórka
13-03-2013, 08:57
to fajnie
bo jak siusiak jest ułożony na bok to ska na bok a nie do pieluchy a jak na wprost do pieluchy to do pieluchy. Dlatego miałaś suche wkłady i przemoczone ubranko. Daj znac jak dalej wam idzie i pamiętaj że wszystkiemu można zaradzic
A co do AIO- uwielbiam AIO-wolę od kieszonek