PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w doborze rozmiaru Nosidełka TULA



Mooli
09-03-2013, 18:30
Witam :D
Jestem po raz pierwszy na forum, chciałabym zakupić dla mojego maluszka Nosidlo Tula. Prosiłabym doświadczone forumowicz ki i posiadaczki Tuli o pomoc w dobraniu odpowiedniego rozmiaru.
Mój maluszek ma 7 miesięcy, waży też około 8kg, jest jak na swój wiek duży (tak mi sie wydaje z obserwacji). Kupuje mu ubranka na rozmiar 80cm, sam ma 74cm wzrostu, ale jest szczupły. Zastanawiam się, który model Tuli mu kupić czy Nosidełko Ergonomiczne czy Toddler? Czy Toddler będzie dla niego za duży w nóżkach? Wiem że Toddler jest dla dużo starszych dzieci, ale mam wahania przy zakupie. Jak sprawdzić czy zmierzyć, który model będzie odpowiedni?

Zależałoby mi by panel dla dziecka był wyższy niż niższy :( Proszę o radę chciałabym w najbliższym czasie zakupić TULE.

belfe
09-03-2013, 18:32
skąd jestes?
może ktos ma w twojej okolicy nosidło i mogłabys przymierzyc :)

Mooli
09-03-2013, 19:25
mieszkam w województwie śląskim niedaleko granicy czeskiej..
Może ktoś może coś jednak doradzić by bez przymierzania kopić?

machma
09-03-2013, 19:32
mieszkam w województwie śląskim niedaleko granicy czeskiej

Daleko od Wodzisławia Śląskiego? ;)

Mooli
09-03-2013, 19:37
nie, ale troche jest ;) :p

Mooli
10-03-2013, 11:28
hmm.. a może, któraś z was mogłaby mi napisać od jakiego miejsca i do jakiego miejsca, są mierzone 39cm wysokości w panelu Tuli? czy ten "kołnierzyk" u góry jest wliczany w ten wymiar czy nie? jeśli nie to ile tam jest centymetrów?

dorothy
11-03-2013, 21:57
O, podepnę się pod temat :cool:
Mam taki sam dylemat: dziecię 8miesięcy i 10kg/75cm więc całkiem podobnie jak u Mooli, rośnie i rośnie, a ja poważnie zastanawiam się nad Tulą...
Chwilowo eksploatujemy chusty, ale tatusiowi nie wychodzi, a nosić uwielbia - na przymiarki nie mam szans... :(

Potrzeba nam nosidła docelowego (i tak zaraz dobijemy do tych 11kg), ale czy toddler nie będzie za duży?
Jakiej wielkości/w jakim wieku dziecko mogę w nim nosić?
Czy za duże nosidło może być szkodliwe tak w ogóle?
:help:

margaretka
11-03-2013, 22:00
Dziewczyny, toddler wg mnie będzie zdecydowanie za duży. Był dobry na moją rosłą 3-latkę. Dla Hani mam standard, a ona też do małych dzieci nie należy, 9 miesięcy, a ciuszki nosi na 80-86, także zdecydowanie odradzam toddlera, bo wam się dzieci utopią.

edit: tu macie porównanie standard vs toddler (dziecko 9 kg i rozm. 80 mniej więcej)

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/250251_10151369276525489_99557470_n.jpg

dorothy
11-03-2013, 22:20
Dzięki Ci dobra kobieto za te zdjęcia!:kiss:

Mooli
12-03-2013, 08:47
dzieki za fotki bardzo pomoglas :)
moglabys jeszcze napisac jaka jest wysokosc panela dla dziecka w calosci (bez pasa u dolu)?

Kamila
12-03-2013, 11:06
Mialam Tule standard i teraz mam Toddler. Obydwu wam zalecam kupienie standardu - bow Toddler wam sie dziecko utopi. Poza tym panel jest bardzo szeroki w toddler, by pomiescic juz wieksza pupe i dlugie uda.
Marcel rozmiar 98/ 2 lata w tym tygodniu jeszcze spokojnie wchodzil w rozmiar standard do niedawna. Jest juz noszony w toddler, ale znika w nim co nie co. Nie wyobrazam sobie noszenia dziecka ponizej roku w tej wersji. Wersja standard starcza superancko do 20 miesiaca.

indianka
23-05-2013, 11:53
Ja bym dodała jeszcze, że młodsze dzieci mają proporcjonalnie krótsze nóżki niż starsze o tym samym wzroście.

A co powiecie o dodatkowym panelu dostępnym w tuli? takie trójkąty przy nóżkach. http://www.babytula.pl/products/free-to-grow-nos-dluzej
Moje maleństwo ma już 16 m-cy i parę centymetrów między kolanem a nosidłem wystaje.

Marciula
01-07-2013, 17:16
Dziękuję dobre kobiety za rady nt rozmiaru Tuli :mighty: teraz już wiem, co brać :mrgreen:
a oświećcie mnie proszę - po co jest ta jakby zapinka, jakieś pasek dodatkowy pod dupką a tym pasie biodrowym? :hmm:
A może ktoś z Wrocławia(tuleposiadający ;)) mógłby się ze mną spotkać abym zobaczyła czy Tula jest w ogóle dla mnie? :)

samuela
01-07-2013, 18:18
Ja mam standard :). Zaraz Ci pw napiszę.

żaba
03-07-2013, 21:54
to i ja sie podlacze do watku;) rowniez mam zamiar zakupic tule tylko troszke boje sie wydac tyle kasy jesli okaze sie, ze cos nam nie podpasuje;/...
moj dziec jeszcze mlody, ma 3,5 mies wiec mam jeszcze czas na podjecie decyzji, choc wg producenta mozna wsadzic w tule dziecia jesli tylko trzyma sztywno glowke czyli miedzy 4 a 6 mies, naszemu niewiele brakuje do odpowiedniej 'sztywnosci'...
chcialabym zobaczyc i przymierzyc nosidlo ale nie moge znalezc sklepu w regionie, ktory mialby to cudo...
a moze jest jakas 'tulonosicielka' z torunia lub okolic?

franada
02-08-2013, 22:55
Poszukuję zdjęć dobrze i źle dobranego rozmiaru nosidła. Pożyczyliśmy nosidło ergo i skąd mamw iedzieć czy dobrze dobrane? Intuicja mówi, że nie, ale chciałabym to na focie zobaczyc :) Był gdzies temat??

spinek
02-08-2013, 23:04
oooooooo!!! to wątek dla mnie
potrzebuję zegoś do noszenia, szybko załozyć, blisko ciała, wygodnie dla nosiciela + podtrzymanie ciałka i głowki przy śnie

młoda ma 17 msc, ubranka między 86 a 92, 14,5-15 kg wagi-> już toddler? czy się potopi i nie ma sensu?

Pat
02-08-2013, 23:13
Poszukuję zdjęć dobrze i źle dobranego rozmiaru nosidła. Pożyczyliśmy nosidło ergo i skąd mamw iedzieć czy dobrze dobrane? Intuicja mówi, że nie, ale chciałabym to na focie zobaczyc :) Był gdzies temat??

Masz w poście nr 8 ;)
A tak serio - najlepiej zrób fotkę i umieść na forum do oceny. Tak będzie łatwiej cokolwiek powiedzieć, bo nosidło może być niewłaściwe pod różnymi względami.

spinek, u Ciebie rozważyłabym Toddler - zwłaszcza, jeśli dziecko podsypia w nosidle (wyższy panel).

Kamila
02-08-2013, 23:20
oooooooo!!! to wątek dla mnie
potrzebuję zegoś do noszenia, szybko załozyć, blisko ciała, wygodnie dla nosiciela + podtrzymanie ciałka i głowki przy śnie

młoda ma 17 msc, ubranka między 86 a 92, 14,5-15 kg wagi-> już toddler? czy się potopi i nie ma sensu?

zdecydowanie toddler!

spinek
02-08-2013, 23:28
dzieki za odp. :mighty:
cieszy mnie pewnosc, nie cieszy mnie, że mniej toddlerów na rynku;)

franada
02-08-2013, 23:35
Mi się zdaje, że to nosidło przez nas mierzone jest na córkę za małe... Mąż nosił w nim swego czasu 1,5roczną dziewczynkę, a teraz nasza 6mc córa z niego wyłazi tj. panel na szerokość nie jest od zgięcia kolanowego do zgięca i panel na wysokość nie sięga do szyi...

Pat
03-08-2013, 00:29
Bez fotki trudno cokolwiek powiedzieć, ale zakładając, że 1,5-roczna dziewczynka była w tym nosidle noszona poprawnie, to dziwne, że 6-miesięczne dziecko się nie mieści. Pierwsze co przychodzi mi do głowy to to, że dziecko zostało do nosidła włożone zbyt płytko.

Magenta
03-08-2013, 06:45
Moja córka ma rok, a panel sięga jej do połowy ucha, a nie jest ani kruszynką, ani dużym klopsem. Spróbuj załapać za panel i go "pociągnąć" w górę, zanim dociągniesz pasy- mi też się zdarza, że mała za płytko wpada, wtedy poprawiam. Można też włożyć ręce do środka i podnieść pupkę i ułożyć na nowo.

franada
03-08-2013, 08:37
Tamta dziewczynka miała rok - mój błąd. Nic w tym dziwnego, teraz moja córka bierze ubranka od niej, które ona nosiła jeszcze na jesieni... Proste: moja córka duża, tamta dziewczynka malutka :) Moja córka ma gdzieś 8,5kg i jakbym teraz body miała kupować to penwie 74 na styk, raczej 80.
Spróbuję dziś to ustrojstwo na siebie włożyć z przodu i zrobić fotę. A ja dziecko włożyć sobie samej na plecy? Z tym za płytkim wpadaniem to trochę nie wiem o co chodzi...

spinek
03-08-2013, 08:49
Dziewzyny, czy rzeczywiście tula jest taka dobra (lepsza) w porównaniu do innych-> jej ceny (jak dla mnie) zabijają. wiem, każdemu co innego odpowiada,
ale jakie są opinie większości- czuć dużą róznice między mamami szyjącymi a tulą?

//wiem to nie ten watek i są watki z recenzjami, ale jest tego tyle, że tydz. musiałabym ogrniać a nadal miała mętlik//

Pat
03-08-2013, 10:08
[...] czuć dużą róznice między mamami szyjącymi a tulą?

Nie czuć, ale to w sumie zależy, co kto woli. Wiadomo, że każde nosidło ergo będzie się nieznacznie różniło krojem itp.
P.s. Ja generalnie preferuję nosidła szyte na wymiar.

franada, później postaram się napisać, o co chodzi.

Blafia
06-09-2013, 22:09
Ja właśnie siedzę i myślę nad toddlerem WC...

Moja Hania ma teraz 21mscy, wzrostu ok.92cm, waży 11,5kg (bez ubrania).
W tym tygodniu nasza sówkowa Tula Standard poszła na pożyczki do znajomych, bo wydaje mi się, że na Hanię już była za mała - panel kończył jej się w połowie uda, nawet po wszelkich poprawkach, podwijaniu miednicy, podciąganiu kolan i innych cudach.

Zastanawiam się tylko czy w toddlerze się nie utopi...

Magenta
06-09-2013, 23:49
Nie powinna się utopić. Moja przy 13 m-cach od biedy mogłaby w toddlerze sobie siedzieć, ale było jednak ciut za duże. Margaretka ma fajną fotkę na początku tego wątku.


edit. z wagą to bywa różnie, bo np moja waży ponad 10 kg, a w standardzie fajnie siedzi, ale później dzieci ważą podobnie, a nóżki coraz dłuższe ;-)
podsumowując-przed roczkiem kupiłabym standard, a przed 2 latkami to już toddlera

Blafia
07-09-2013, 07:21
Dzięki, tak właśnie myślałam, ale zawsze mam problem z podjęciem decyzji :P

Teraz tylko się zastanawiam, którą chustę przeznaczyć na ten cel ;)

Kamila
20-09-2013, 20:21
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/536998_659586344059820_624742019_n.jpg

Marciula
25-10-2013, 18:43
proszę o pomoc :) czy ktoś ma Tulę mógłby mi zmierzyć dokładnie ile na ile cm ma ten wszyty obrazek?(tu akurat kółka):
http://cdn.shopify.com/s/files/1/0039/4912/products/MG_5508_large.jpg?533
bez tego szarego obszycia, tylko to co jest w środku :)
Pięknie proszę o pomoc! :)

Marciula
28-10-2013, 14:43
hopsam i proszę o pomoc :)

Isolt
27-01-2014, 11:23
a ja się zastanawiam, po czym poznać, że Standard jest już za mały? póki co nasz jest ok, pytam przyszłościowo...

Pat
27-01-2014, 11:45
No... za krótki i za wąski panel...

(Wysłane z telefonu.)

Isolt
27-01-2014, 12:34
w sensie, że nogi za daleko wystają i górą też za dużo wygląda? czy są jakieś zasady, gdzie ma się kończyć panel? np. czy na tym zdjęciu kilka postów wyżej toddler jest jeszcze za duży albo standard za mały?

Magenta
27-01-2014, 12:59
w poście nr 30 tula standard jest ok, a toddler za duża na moje oko ;)(dwa zdjęcia od prawej)

Pat
27-01-2014, 13:48
To zależy, czy dziecko śpi w nosidle czy nie. Jeśli śpi, panel powinien sięgać do karku, bo podtrzymanie głowy samym kapturkiem nie daje wsparcia dla górnej części kręgosłupa. Jeśli ktoś próbował kimać w autokarze lub pociągu na siedząco, to wie, o co chodzi.

W poście nr 30 Standard jest za mały, a Toddler za duży ;) Ja wolę szyć nosidła na miarę.

(Wysłane z telefonu.)

Magenta
27-01-2014, 14:28
To zależy, czy dziecko śpi w nosidle czy nie. Jeśli śpi, panel powinien sięgać do karku, bo podtrzymanie głowy samym kapturkiem nie daje wsparcia dla górnej części kręgosłupa. Jeśli ktoś próbował kimać w autokarze lub pociągu na siedząco, to wie, o co chodzi.

W poście nr 30 Standard jest za mały, a Toddler za duży ;) Ja wolę szyć nosidła na miarę.

(Wysłane z telefonu.)

ja też lubię szyte na miarę ;)

moja juz z tuli standard wyrasta, szyjemy nowe nosidła z chusty z uwzględnieniem moich i dziecka wymiarów, już nie mogę się doczekac :)

olula
29-01-2014, 07:39
fajny wątek
zdjęcia dają jakieś wyobrażenie

fajnie byłoby gdyby jakaś ekspertka napisała więcej o zasadach kiedy nosidło jest dobrane prawidłowo, bo nawet jak ktoś mierzy w sklepie to musi wiedzieć czego sie trzymać. Dokąd ma co sięgać. Czyli np. zdjęcie z ocena, ze tak jest dobrze a tak źle. :-)
Sama zastanawiam się nad doborem TULI

samasia
29-01-2014, 09:14
Ja powiem na naszym przykładzie: Zosia ma 10 miesięcy i pewnie ciut ponad 10 kg (74/80), dość tłusta jest. Jesienią było idealnie, bez zastrzeżeń. Ale teraz, jak mamy obie na sobie grube zimowe swetry, to zaczyna nam się robić ciasno, kiedy ja jestem w kurtce, a ona w kombinezonie, to jest już bardzo ciasno. W nóżkach wszystko jest moim zdaniem okej. Niedługo wiosna, więc podejrzewam, że jeszcze się spokojnie w standardzie ponosimy do jesieni. A potem to już pewnie pomału noszenie będzie w ogóle szło w odstawkę...

Toddlera bym chętnie kupiła, ale nie stać mnie na nowego, a używanych na bazarku jak na lekarstwo.

Magenta
29-01-2014, 09:14
A wiec powyzej Pat (czyli ekspertka IMO bo zdobyla drugi stopien w szkole instruktorow noszenia) napisla o tym gdzie powinien siegac panel jezeli chodzi o wysokosc, natomiast na szerokosc najlepiej jest gdy siega od jednego dolka podkolankowego do drugiego :-)

Idę_tam_gdzie_idę
29-01-2014, 15:11
fajnie byłoby gdyby jakaś ekspertka napisała więcej o zasadach kiedy nosidło jest dobrane prawidłowo, bo nawet jak ktoś mierzy w sklepie to musi wiedzieć czego sie trzymać. Dokąd ma co sięgać. Czyli np. zdjęcie z ocena, ze tak jest dobrze a tak źle. :-)


Podzielam.
Zastanawiam się na jak długo faktycznie może starczać takie nosidło, żeby wciąż noszenie w nim bobanka nie było katorgą. A że to spory wydatek, to szkoda kupować na parę miesięcy. A chyba szyte na miarę przestaje pasować nim się człowiek obejrzy, czy nie?

Pat
29-01-2014, 23:42
To jest, zgodnie z moją wiedzą, dobrze dobrane nosidło:

http://images63.fotosik.pl/603/ea3a3e6f238cd686med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Jest to moje prywatne dziecko, z prywatnym mężem i prywatnym nosidłem, dlatego będę wdzięczna za nierozpowszechnianie ;)

Nosidło Doux-Doux - szyte na miarę.

*To wykadrowane przeze mnie na potrzeby tego wątku zdjęcie jest autorstwa andzi330 (Anna Urbańska, www.fotodzieciaki.com (http://www.fotodzieciaki.com)) i zamieszczam je tu za jej zgodą.

Pat
29-01-2014, 23:47
Podzielam.
Zastanawiam się na jak długo faktycznie może starczać takie nosidło, żeby wciąż noszenie w nim bobanka nie było katorgą. A że to spory wydatek, to szkoda kupować na parę miesięcy. A chyba szyte na miarę przestaje pasować nim się człowiek obejrzy, czy nie?

To zależy, od kiedy zaczynasz korzystać z nosidła. Dzieci rosną z różną dynamiką w różnym czasie. Im później zaczynasz, tym dłużej korzystasz. To jest jedna rzecz, a druga - zazwyczaj nosidła szyte przez nasze forumki są znacznie tańsze niż gotowce.

Idę_tam_gdzie_idę
30-01-2014, 19:08
Jest to moje prywatne dziecko, z prywatnym mężem i prywatnym nosidłem, dlatego będę wdzięczna za nierozpowszechnianie ;)

...a ja myślałam, że to z katalogu jakiegoś :duh:

Pat
30-01-2014, 19:13
Ania robi ładne zdjęcia :D

(Wysłane z telefonu.)

Idę_tam_gdzie_idę
30-01-2014, 19:22
Pat, a czy możesz powiedzieć ile takie Du Du Cię kosztowało? Byłam na stronie, wszystko wygląda fantastycznie ...ach..:love:

Isolt
30-01-2014, 19:31
kurcze, to znaczy, ze nasza Tula powoli staje sie za mala :omg: Ignaś nosi rozmiar 80, i te dołki podkolanowe są ledwo, ledwo.... boję się tylko, że Toddler będzie sporo za duży, chyba też nas czeka szycie na miarę

Pat
30-01-2014, 19:37
Pat, a czy możesz powiedzieć ile takie Du Du Cię kosztowało? Byłam na stronie, wszystko wygląda fantastycznie ...ach..:love:

Kosztowało sporo, mniej więcej tyle, co popularne gotowce, ale jest wyjątkowe i fantastycznie uszyte. Doux-Doux to klasa sama w sobie. Nosidło jest warte każdej złotówki.

Napisałam jednak wyżej, że większość szytych na miarę jest tańsza, bo tak jest. Warto się zainteresować, naprawdę polecam.

(Wysłane z telefonu.)

_agata89
30-01-2014, 23:23
Przepraszam jeśli wprowadzam w błąd, ale chyba nie ma juz mozliwosci uszycia dd ?
Nam w Tuli jest akurat wygodniej, ergo DD nam nie pasowało jakoś, hybryda za to była cudownie wygodna <3

Pat
30-01-2014, 23:24
W chwili obecnej DD jest na urlopie wychowawczym :)

(Wysłane z telefonu.)

guesy
17-02-2014, 12:14
Dziewczyny, a jaka Tula dla chłopaka z długimi nogami? Mój mały ma 9,5 kg, nosi 80/86 i ma 8 miesięcy. Nogi ma przy tym długaśne, to nie lepiej będzie mu w toddlerze? Jak kg przekładają się na cm? No bo jest różnica między np. długim chudzielcem a krótkim puilpecikiem choć mogą ważyć tyle samo.
I jeszcze mam pytanie- czy rozmiar rodziców ma jakieś znaczenie w wyborze nosideł? Bo my z mężem duzi jesteśmy raczej (180 i 190cm).

Marciula
17-02-2014, 14:21
guesy zmierz go, bo to, że nosi ubranka na taki i taki rozmiar to nie znaczy, że tyle ma cm ;) a co do dużego człowieka to Tula będzie ok

pompolinka
24-04-2014, 12:55
dziewczyny prośbę mam o poradę..
Młoda ma już roczek, nosi rozmiar 92, waży 11 kg.
W standardzie panel już nie dotyka jej karczku, a nawet jest sporo poniżej, gdyby zasnęła to główka by jej latała.
Kolanka również wystają poza panel dość znacznie.
właśnie czaję się na Tulę nowiuśką i mam dylemat: standard czy toddler??

kasia1990
24-04-2014, 12:58
dziewczyny prośbę mam o poradę..
Młoda ma już roczek, nosi rozmiar 92, waży 11 kg.
W standardzie panel już nie dotyka jej karczku, a nawet jest sporo poniżej, gdyby zasnęła to główka by jej latała.
Kolanka również wystają poza panel dość znacznie.
właśnie czaję się na Tulę nowiuśką i mam dylemat: standard czy toddler??

Pomiędzy standardem a toddlerem jest duża różnica. Może masz gdzie przymierzyć toddlera?

pompolinka
24-04-2014, 13:00
Pomiędzy standardem a toddlerem jest duża różnica. Może masz gdzie przymierzyć toddlera?

no właśnie ciężko z przymiarką, a czas mnie nagli bo włąśnie pozbyłam się standardu coby zdobyc finanse na nowe :applause:

KaMira
24-04-2014, 13:43
Skoro standardu sie pozbylas bo panel za niski i waski to pozostaje Ci tylko toddler ;)
Zmierz ile cm mloda ma od jednego dolu podkolanowego do drugiego i porownaj z szerokoscia panela w toddlerze.

kasia1990
24-04-2014, 13:53
No dokładnie, skoro standard nie to toddler, choć panel może byc za szeroki ale na grupie na fb ktoś dodał zdjęcie fajne jak zwężyć panel w toddlerze.... szukać?

pompolinka
24-04-2014, 14:05
No dokładnie, skoro standard nie to toddler, choć panel może byc za szeroki ale na grupie na fb ktoś dodał zdjęcie fajne jak zwężyć panel w toddlerze.... szukać?




poproszę :))

kasia1990
24-04-2014, 14:15
To ukradnę zdjęcie, mam nadzieję, że mnie An Na- autorka zdjęcia i pomysłodawczyni nie pogoni :P
Podałabym link, ale pewnie się nie wyświetli osobom nie posiadającym fb albo nie należącym do grupy.

http://images62.fotosik.pl/910/f80bb00b2ae4ef34m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f80bb00b2ae4ef34)
I tu instrukcja :)
Paskiem "sciagnac" Tule na samym dole, tak zeby szerokosc byla od kolanka do kolanka, zwiazac, pentelke schowac do wewnatrz, pasek zsunac na sam dol.

pompolinka
24-04-2014, 14:41
To ukradnę zdjęcie, mam nadzieję, że mnie An Na- autorka zdjęcia i pomysłodawczyni nie pogoni :P
Podałabym link, ale pewnie się nie wyświetli osobom nie posiadającym fb albo nie należącym do grupy.

http://images62.fotosik.pl/910/f80bb00b2ae4ef34m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f80bb00b2ae4ef34)
I tu instrukcja :)
Paskiem "sciagnac" Tule na samym dole, tak zeby szerokosc byla od kolanka do kolanka, zwiazac, pentelke schowac do wewnatrz, pasek zsunac na sam dol.

mam fb i jestem uczestnikiem grupy Tula

kustafa
24-04-2014, 16:52
Pompolinka, jesli Tula standard dla was za mała a toddler za duży to zawsze nożna zamówić nosidlo na wymiar. Cenowo nawet taniej wyjdzie

pompolinka
24-04-2014, 18:38
Pompolinka, jesli Tula standard dla was za mała a toddler za duży to zawsze nożna zamówić nosidlo na wymiar. Cenowo nawet taniej wyjdzie

Też niezłą myśl, jednak musimy coś mieć na już, a pozatym z tego na wymiar też szybko wyrośnie przy jej tempie więc chyba jednak toddler

Magenta
24-04-2014, 21:50
To moze kibi czeskie wlasne ruszyla sprzedaz na all ;-) sama nad nim myslalam.

franada
26-01-2016, 16:15
Do jakiego wzrostu jest Tula Toddler??? Ma ktoś foty 3-4 latków? W czym nosić duże dziecko w wakacje? Jestem b. sceptyczna wobec tych stelażowych, a niewyobrazam sobie stacjonarnych wakacji (chyba, że mi brzuch urośnie ;))).

Pat
26-01-2016, 19:05
W Tuli Toddler lub LennyLamb Toddler :-) Gdybyś chciała przymierzyć, to zapraszam na Białołękę.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

franada
26-01-2016, 19:08
W Tuli Toddler lub LennyLamb Toddler :-) Gdybyś chciała przymierzyć, to zapraszam na Białołękę.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Miło, dzięki, ale ja bez auta, a Białołęka daleko :( A Tój 3 latek jak w niej? Dokąd sięga panel (i jakie ubranka nosi M.)?

Pat
26-01-2016, 19:10
Nie mogę teraz zalinkować, ale w wakacje nosiłam Maksa w LennyLamb Toddler. Zdjęcia są na chustodzieciaki.pl - wpisz tam w lupkę "LennyLamb".

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

franada
26-01-2016, 19:14
Nie mogę teraz zalinkować, ale w wakacje nosiłam Maksa w LennyLamb Toddler. Zdjęcia są na chustodzieciaki.pl - wpisz tam w lupkę "LennyLamb".

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu TapatalkaAle LL i tula są porównywalne?

Pat
26-01-2016, 19:14
Tak :-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Pat
26-01-2016, 19:17
O, takie zdjęcie w tel. znalazłam. Z Tulą jest podobnie.

http://images.tapatalk-cdn.com/16/01/26/e898587cd5c8a657667f1e4071ab4b4e.jpg

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Pat
26-01-2016, 19:19
Nosidło ma jeszcze zapas. Jeśli chcę, mogę schować dziecku rączki. Jak się przyjrzysz zdjęciu, zobaczysz, że panel nie jest na dole całkowicie odwinięty.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

franada
26-01-2016, 20:02
Nie wygląda na duże... Z drugiej strony 3-4 latkowi tułów już chyba mniej rośnie niż nogi? Nie wiem nawet... Moja teraz nosi ubrania na 104 z reguły.
Wprawdzie nosiłam w sierpniu w tuli toddler, ale nie pamiętam dobrze ile było zapasu...

dianek
26-01-2016, 20:09
Franada - kupiliśmy Tule toddler gdy Bernard miał równe 3 lata - w ubraniach grubszy byla ok, ale w tshircie i normalnych spodniach - za duza. Na forum mam kilka fot z nim w nim, zaraz sprubuje powiedzieć ci gdzie.

dianek
26-01-2016, 20:11
Nie mogę znaleźć. Wkleję jak będę na kompie.

franada
26-01-2016, 20:13
Moja jest najwidoczniej duża, bo myśmy ją nosili w lato, czyli miała 2 lata 8mc i nie wydawało mi się, aby była jakkolwiek za duża.
http://pl.lennylamb.com/products/show/2006_noside%C5%82ko-ergonomiczne-z-tkaniny-sko%C5%9Bnokrzy%C5%BCowej-100-bawe%C5%82na--toddler-wrzosowe-noce---druga-generacja

Znalazłam taką fotkę jak powyżej, zproporcji widać, że duże dziecko.

Dianek: właśnie pamiętam, że Wy szukaliscie na wypady... I ja tak samo aktywność + małobieżne dziecko. Moja córka jednak z gatunku tych, co się w końcu nudzą/męczą. Musze miec ją jak nosić! A stelaż mnie nie przekonuje...

Pat
26-01-2016, 20:20
Maks też nosi 104. Moim zdaniem to nosidło nie jest małe,natomiast po odwinięciu panelu zyskuje jeszcze na szerokości.

Tula jest mniej wyprofilowana, więc może sprawiać wrażenie ciut większej.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

dianek
26-01-2016, 20:35
My z tuli Toddler jesteśmy bardzo zadowoleni. Ostatnio używana tylko jak młody jest bardzo zmęczony i nogi odmawiają posłuszeństwa a my chcemy iść dalej. Ogólnie to nie żałuję ani funta wydanego na to nosidlo ;)
Tak, Ben jest nie za duży, obecnie jakieś 97cm i 14kg. I nosidlo na nim ma jeszcze bardzo duży zapas jeśli chodzi o rozmiar.

dianek
26-01-2016, 21:06
https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t31.0-8/12080353_1024637744236111_2885000142396201278_o.jp g


https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/10731171_939910236042196_9094672523287972305_n.jpg ?oh=26a657262866d3e139fcf72e685bb2c3&oe=5742690B


widać fotki?


jak widzisz na ponad 3 latku jest zapas :)

pompolinka
26-01-2016, 21:19
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160126/4eb6c39035066f8cd3b50285d569c8af.jpg


nasz prawie 3latka w todlerze, rozmiar ciuszków 98 w porywach do 104

Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka

sta_sienka
16-02-2016, 18:05
O właśnie tego wątku szukalam- dla swojego 3 latka chce kupic toddlera na wiosenno/letnie dlugie wypady. Mamy tule standard ktora super sie sprawdzala, teraz rozważam tule i lenny lamb, cena ll niższa, a że skosnotkanych porownywalna do tuli stad tez się zastanawiam.

Pat dobrze rozumiem ze w obu nosilas? Porownalabys mi te nosidla, gl o komfort noszenia mi chodzi, różnice w pasach?
Moze ktos inny mial przyjemność oba porównywać? :)

Dzieki:)

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Pat
16-02-2016, 18:07
Sta_sienka, ja od razu spytam, bo nie widzę - z jakiego miasta jesteś? Najlepiej jest przymierzyć... Każdy może mieć inne wrażenia.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

sta_sienka
22-02-2016, 23:29
Z Kielc. Wrażenia -tak, ale subiektywną opinie i tak bym z chęcią poznała jeśli nosiłaś w LL i Tuli :)

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

ostroszyc
23-02-2016, 00:54
Jeśli chciałbyś przymierzyć to na fb jest grupa Nosimy w świętokrzyskim, sporo nosideł dziewczyny mają i spotykają się często w Kawce

madź.
24-02-2016, 22:13
Mam pytanie odnośnie dobierania wielkości, tak ogólnie, bo jestem zielona w temacie, a szykujemy się do zakupu pierwszego nosidła. Czy powinnam najpierw wymierzyć dziecko, czy automatycznie mogę założyć, że jak jest prawie ośmiomiesięczniakiem, to np. Tula będzie dobra? Bo ja właśnie tak trochę nie rozumiem tych paneli, wymiarów... :oops:
Dzięki :-)

Pat
07-06-2016, 09:20
O właśnie tego wątku szukalam- dla swojego 3 latka chce kupic toddlera na wiosenno/letnie dlugie wypady. Mamy tule standard ktora super sie sprawdzala, teraz rozważam tule i lenny lamb, cena ll niższa, a że skosnotkanych porownywalna do tuli stad tez się zastanawiam.

Pat dobrze rozumiem ze w obu nosilas? Porownalabys mi te nosidla, gl o komfort noszenia mi chodzi, różnice w pasach?
Moze ktos inny mial przyjemność oba porównywać? :)

Dzieki:)

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
Wreszcie napisałam swoje porównanie:
http://www.chustodzieciaki.pl/noszenie-dzieci/tula-toddler-czy-lennylamb-toddler/

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

kornflejka
07-06-2016, 10:45
Super! Bardzo mi się podoba takie szczegółowe wyjaśnienie wszystkich różnic!

Lauren
09-06-2016, 12:01
Pat bardzo Ci dziękujemy!
jestem właśnie na rozdrożu,ech... i trzeba zdecydować:) przyznam,że wizualnie LennyLamb wygrywa:)