PDA

Zobacz pełną wersję : Tots Bots, Tots Bots Flexi Tot, formowanka



Lotna
15-03-2009, 15:04
Kupiłam jedną na próbę i bardzo mi się podobają. Antek miał ją na sobie 3 h i i rewelka, na zewnątrz prawie sucha mimo że to formowanka. Wewnątrz mokra ale... dziecko nie miało odparzonej pupy :omg: A mój dzieć słynie z wrażliwe skóry :)

Chcę zakupić większa ilość, bo nam się podobają ;) Ktoś ich używa? Jak na dłuższą metę się sprawdzają? Mają jakieś minusy? To spory wydatek ( chcę kupić ok 10) więc wolę wiedzieć :)

Biedronka
15-03-2009, 15:31
Tymek ma w swoim stosiku kilka flexów .Jak juz pisałam w jakimś wątku jestem z nich bardzo zadowolona...a nawet bardzo bardzo .poza super chłonnością są super małe w porównaniu z innymi formowankami .
Obecność bambusa wpływa na jeszcze większy plus...poza tym rzepy dla wygody i ta miekkość :love:
Po kilku miesiącach u mnie sa nadal w bardzo dobrym stanie .
Ja generalnie Flexy bardzo polecam 8))

magjur
15-03-2009, 15:46
Dostanę flexi z pieluszkarni po niedzieli, już się nie mogę doczekać. Poczytałam opinie i rzeczywiście są podobno super, mamy które wielbiły bumgeniusy przesiadły się na flexi jak wypróbowały także to chyba mówi samo za siebie ;) jak wypróbujemy na wiktorkowej dupince to na pewno od razu napiszemy recenzję

atoja
15-03-2009, 19:56
podobno super, mamy które wielbiły bumgeniusy przesiadły się na flexi jak wypróbowały także to chyba mówi samo za siebie ;)

Hmmmm... dla mnie BG bardzo kiepskie są....

ala
15-03-2009, 21:12
podobno super, mamy które wielbiły bumgeniusy przesiadły się na flexi jak wypróbowały także to chyba mówi samo za siebie ;)

Hmmmm... dla mnie BG bardzo kiepskie są....

mnie też BG nie powaliły na kolana, nockę u nas wytrzymują pod warunkiem że nie pakuje oryginalnych wkładek
poza tym mam wątpliwości co do rozmiarówki - wątpie że starcza na więcej niż 13kg


co do flexi to bardzo, bardzo chodzi mi po głowie :mrgreen: chyba sie skuszę

Lotna
15-03-2009, 21:28
BG kicha. Antek waży 9 kg i już są na styk :?

v
15-03-2009, 21:56
mnie też BG nie powaliły na kolana (...)
poza tym mam wątpliwości co do rozmiarówki - wątpie że starcza na więcej niż 13kg



starczaja
tylko rzep lubi puscic, bo 14 kg dziecka ma zwykle ok. dwoch lat i sie zwawo rusza
ale na noc - idealne

magjur
15-03-2009, 22:56
też mi się zdaje, że one nie są tak uniwersalne jak reklamują
mój mały ma 6,4kg i na średnią napę zapinam ale odgniatają się ślady na udkach i pleckach co mnie wkurza na max
a co dopiero ze 12kg opiąć? hmmm wątpliwa sprawa
wracając do tematu zobaczymy jak flexi :lol:

banita82
16-03-2009, 09:38
Ja tez sie napalilam na flexi juz dawno dawno temu ale nie mialam odwagi zamowic a nie bylo komentarzy na jej temat a teraz to nie ma rozmiaru 2 w ofercie buuuu ciekawe kiedy bedzie.. :cry:

Biedronka
16-03-2009, 09:39
Ja tez sie napalilam na flexi juz dawno dawno temu ale nie mialam odwagi zamowic a nie bylo komentarzy na jej temat a teraz to nie ma rozmiaru 2 w ofercie buuuu ciekawe kiedy bedzie.. :cry:


idą :roll: :lol:

banita82
16-03-2009, 09:48
oooooooooo to suuuper a juz sie podlamalam troszke :D czekam z niecierpliwoscia...tylko czy rozm.2 nie bedzie za duzy na 7 kilowa dziewczynke hmmmm eh dylematy :lol:

Biedronka
16-03-2009, 09:50
oooooooooo to suuuper a juz sie podlamalam troszke :D czekam z niecierpliwoscia...tylko czy rozm.2 nie bedzie za duzy na 7 kilowa dziewczynke hmmmm eh dylematy :lol:


nie. spokojnie 2 kupuj. Flexy maja fajną regulację i nie są wielgachne .Dopasuja sie i do 7 kilo .
Szkoda kasy na roz.1 posłużą dłużej :wink:

banita82
16-03-2009, 10:23
no to faktycznie...dzieki za rade i za info;))teraz tylko czekać :)

magjur
16-03-2009, 11:01
hmm szkoda bo ja kupiłam 1 na 6,5kg bobaska, zaraz pewnie będę sprzedawać i kupować 2

dommi
16-03-2009, 12:24
hmm szkoda bo ja kupiłam 1 na 6,5kg bobaska, zaraz pewnie będę sprzedawać i kupować 2

To ja chętnie odkupię ;).

magjur
16-03-2009, 16:26
hmm szkoda bo ja kupiłam 1 na 6,5kg bobaska, zaraz pewnie będę sprzedawać i kupować 2

To ja chętnie odkupię ;).


dobrze, to jak się zdecyduję sprzedać to na pewno dam znać od razu na pw bez wystawiana na bazarku

Lotna
05-04-2009, 22:12
Suszył ktoś te cuda w suszarce bębnowej? Niby napisane na metce że suszyć rozwieszone ale co może im zaszkodzić? :hmm:

Biedronka
06-04-2009, 17:11
Suszył ktoś te cuda w suszarce bębnowej? Niby napisane na metce że suszyć rozwieszone ale co może im zaszkodzić? :hmm:

można spokojnie
ona nie ma pula w sobie :)

atelka
04-05-2009, 22:19
przyszły dziś do mnie, uprane, susza się...
pierwsze wrażenie :thumbs up:
mięciuchne, przewiewne, nie wyglądają na chłonne ale na ten temat to pewnie dopiero po kilku praniach będzie można coś powiedzieć

Lotna
04-05-2009, 22:35
:thumbs up: Fajowe są, tylko tych używamy. Tyle że ten rozmiar 2 wcale duży nie jest, a 3 nie ma :roll:

atoja
09-05-2009, 09:09
My też już mamy swoje Flexi :love:
Mięciutkie, nieprawdopodobnie wręcz mięciutkie :mrgreen: ładnie się na pupci układają, no i chłonne są. Babcia traktuje je jak AIO- zakłada bez otulacza i nic nie przecieka (no, ale ona zmienia pieluszkę często, jak tylko wyczuje że dzieć siknął, pewnie po 3 sikach to by przeciekło).

IwontaG
14-05-2009, 21:07
Pierwszy raz dzisiaj została założona na noc, zobaczymy rano jak się sprawdzi.
Ogólne wrażenie na plus, zobaczymy jak przejdzie test nocny.

mamru
19-05-2009, 20:48
a ja się właśnie załamałam :/ flexi używamy już od dawna, na początku super, a teraz nie wiem czy moja mała Córeczka zaczęła dużo sikać, czy co, ale dzisiaj po 2 godzinach wszystko było mokre :hide: i niech mnie nikt nie pyta czy dobrze pieluszkę założyłam :hide: no i co do schnięcia to chciałam powiedzieć, że mi bambusowe schną szybciej niż flexi.. a wiadomo ile schną bambuski. Ale nie pozbędę się ich bo i tak je lubię za tą miękość i puchatość. Chyba muszę odbyć z nimi poważną rozmowę :bduh: :lool:

atoja
29-05-2009, 22:31
Mam pytanie- nie prują się Wam przypadkiem flexi :hide:
Bo mi w jednej poszła nitka na pleckach tam gdzie jest gumka wszyta a w druga rozpruła si przy warstwie bambusowej ukazując mi wnętrze microfibrowe :wink:

A stało się to w jednej po pierwszym praniu a w drugiej po jakiś 4 praniach. Coś kiepściutko :roll:

Lotna
31-05-2009, 13:51
Prują właśnie :evil:

stokrotka.a
31-05-2009, 14:02
u mnie ok
nie prują się ale prane dopiero 3 razy.
c od chłonności to taka sama jak w innych formowankach.
ale ja formowanki nie muszę mieć super chłonnej bo i tak często zmieniam.

atoja
02-06-2009, 22:21
Właśnie wyciągnęłam pieluchy z pralki. Popruła się trzecia flexi. :evil:
Żadne inne pieluchy ani ubrania mi się nie prują. Tylko te flexi. Jak myślicie, czy to można jakoś reklamować. Tylko, że ja nawet paragonu w paczce nie miałam. :roll: No właśnie czemu niektóre sklepy internetowe dają paragony a inne nie :?:

madzik0711
02-06-2009, 23:53
Ja wiruje na 1300 obrotów i nic sie nie popruło :wink:
Myśle, że możesz spróbować reklamować w końcu jako dowód masz e-mail i przelew bankowy :idea:
ja bym reklamowała, w końcu nie dałaś za nią 10 zł 8))

A czemu nie dają paragonu :?: chyba jest tak, że jeżeli obrót jest do jakiejś sumy to nie mają obowiązku mieć kasy fiskalnej, ale fakture mogą i powinni wystawić :P

atoja
03-06-2009, 13:14
Moja pralka ma max. 800 obrotów :?
Nitki są nieprzerwane tylko puszczaja i odstają. No nie wiem jak to wytłumaczyć. Może mi sie jakaś felerna partia trafiła :evil:

mamru
03-06-2009, 13:57
atoja, a gdzie kupowałaś flexi i kiedy? U mnie się nie prują na razie, ale już boję :hide: ja myślę, że możesz spokojnie reklamować. Ba! uważam nawet, że powinni to zrobić wszyscy, którym się flexi prują bo może sie okazać, że to była jakaś felerna partia, albo testowali nowe nitki :hide: Reklamujcie dziewczyny!

atoja
03-06-2009, 14:10
W Pieluszkarni.
Niecały miesiąc temu. Paczuszkę dostałam 7 maja. Wiem, bo sprawdziłam pocztę a od razu po otrzymaniu paczki składałam reklamację, bo nie było jednego zamówionego produktu.

madzik0711
03-06-2009, 14:23
i nie dostałaś faktury, ja dostałam ? ja też tam kupowałam gdzieś z miesiąc temu, tylko rzadko ich używam, bo głównie schną :(

madzik0711
03-06-2009, 14:31
juz sie boje, ze zaczna sie pruc, a fakture wywaliłam

atoja
03-06-2009, 15:21
No nie było faktury,. Zwróciłam na to uwagę bo chciałam sprawdzić czy uwzględnili ten produkt którego brakowało. No nie było ani paragonu ani faktury. Kurde :?

robertynka
03-06-2009, 16:07
rzadko ich używam, bo głównie schną :(

kupiłam jedną na próbę i chyba się rozczarowałam. Rozbestwiona kieszonkami jestem i jak dla mnie za słabo chłonie, za szybko przemaka. absolutnie nie na noc. ale może winna jest czwarta tójka synka w fazie przechodzenia przez dziąsło - wonderoos też nie wytrzymuje nocy.
No i to tempo schnięcia :evil:

Karolaino
03-06-2009, 20:29
U nas też nawet cudne Wonderoosy ostatnio poległy - zęby idą :roll: . A flexi na maluszka są super - miękkie i dobrze chłoną, tylko że ja nigdy nie wypinam z nich wkładki i składam ją na trzy części, tak, aby leżała głównie pod siusiakiem :). Prucia nie zauważyłam ale zawsze z drżeniem odpinam rzepy - są tak mocne, że mam wrażenie,że nitki zaraz puszczą :( No i zdecydowanym minusem jest schnięcie - bynajmniej nie wygrywają z bambuskami (za wyjątkiem babeco ;) )

Aloha
15-12-2009, 09:34
To recenzja mojej Flexi Tot:

Używamy od paru miesięcy, nabyta drogą przypadku, używając na początku nie wiedziałam nawet, że to flexi tot, bo koleżanka od której dostałam wybebeszyła pieluchę z metek. Tak więc opinię wyrobiłam sobie mega obiektywną można rzec :D

Materiały: od środka welur bambusowy, miękki, bardo przyjemny. Strona zewnętrzna to jakiś syntetyk. Wewnątrz mikrofibra. Całość jest bardzo miękka, schnie jak na formowankę bardzo szybko, i łądnie dopasowywuje się na pupie (materiały są lekko elastyczne).

Krój: pieluszka wąska w kroczku, jak dla mnie mogłaby być szersza w pupie, ale taka też jest ok. Wydaje mi się, że pieluszka w starej wersji (taką posiadam) jest raczej dla szczuplaków, bo ma raczej krótkie skrzydełka. Na stronie tot botsa widziałam nową wersję z dłuższymi skrzydełkami :thumbs up:
Pieluszka jest dwurozmiarowa, my rozmiar 2 (8-16 kg) nosimy od 9 kg i jest ok.

Chłonność: no tu mnie pieluszka jakoś nie powaliła, ale też nie eksploatowałam jej po 3 godziny :mrgreen: Mój ponad roczniak ma juz spory jednorazowy sik, i nie ma bata żeby po jednym siknięciu pieluszka nie przemokła na zewnątrz, tak jak dziewyny czasem piszą że używają Flexi bez otulacza.

Odczucia własne: :thumbs up::thumbs up: za ten welurek bambusowy

Em
14-01-2010, 23:49
Skusiłam się i jestem bardzo zadowolona.
A jak piszecie, że można suszyć w suszarce to jeszcze bardziej:lol:

Em
15-01-2010, 23:23
A jednak nie można suszyć w suszarce.

ala
15-01-2010, 23:57
A jednak nie można suszyć w suszarce.

a co się stało? mnie flexi toty chodza po głowie od dawna i niebawem będę też korzystać z suszarki

Em
16-01-2010, 17:18
Nic się nie stało. Metka nie pozwala ;)

tonya
18-01-2010, 17:45
moja EasyFit z Mikrofibry One Size Pomarańczowe Gwiazdki ;) popruła się na całej długości - znaczy się wkładka się popruła :( teraz jest dziura w 3 miejscach, jedna taka, że rękę całą można wsadzić :( wyprałam ją chya ze 3-4 razy



http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/gh/xc/n83y/pqfVEahhHBTPPbMIGX.jpg



http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/gh/xc/n83y/mx7mzQafUzc4gQIRXX.jpg



nie wiem czy da się to zareklamować - wysłałam maila

najlepsze jest to, że mam inną z mikrofibry niebieską i z tą jest wszystko w porządku, nic się nie popruło a prane były razem :(

tonya
19-01-2010, 15:00
huuuurrrrrrraaaa :)

właśnie dostałam info, że reklamacja została przyjęta przez producenta i prześlą mi nową pieluszkę na wymianę



jestem pod wrażeniem szybkości działania sklepu i producenta :thumbs up:
dziękuję bardzo Olu :D

atoja
19-01-2010, 16:38
Gdzie kupowałaś tego totsa, że tak bez problemu Ci reklamacje przyjęto? Mi popruły się flexi ale machnęłam ręką i nie reklamowałam.

tonya
19-01-2010, 16:55
nie wiem dlaczego machnęłaś ręką :confused:

reklamacja to reklamacja jak ci się coś zepsuło (czytaj: popruło) to producent powinien ją przyjąć - jeśli dba o swoje dobre imię :mrgreen:
najwyraźniej TotsBots dba o swój image :ninja:


przecież pieluszki to taki sam produkt jak inny i też ma jakiś określony okres gwarancyjny - moja pielucha była ewidentnie źle zszyta, bo inna taka sama trzyma się świetnie :)

a nazwę sklepu mogę Ci wysłać na pw bo reklamy nie mogę robić ;)

Koire
21-01-2010, 13:14
My mamy na razie swoich 5 Flexi - po niemal roku Wonderosów ukochanych, kiedy to postanowiłam się przerzucić na formowanki - strzal w 10.

Uwelbiamy je - nawet ci - co nienawidzili w domu ubierać czegoś innego niż Wondery.

yetta
06-03-2010, 22:19
Właśnie kupiłam pieluszkę Flexi Tot z welurkiem bambusowym w środku. Niestety po przyjściu pieluszki okazało się, że ona nie ma w środku welurku a frotkę bambusową.
Na zdjęciach widać, że to welurek, a nie frotka, poza tym w opisie wyraźnie jest napisane o welurku. Jednak moja pieluszka na pewno nie ma go w środku.
A jak to jest u Was?

http://www.marketon.pl/mamazen/pictures/0000300/0156526.jpg

ph78
06-03-2010, 22:58
Yetto, to jest FlexiTot w nowym wydaniu:

Dubbed ActivFlex technology, the fabric of this unique nappy comprises a super soft stretchy white polyester outside, to give a snug yet very comfortable fit - no more stiff bulky waistbands, with a core of very absorbent polyester microfibre, yet lined inside with the soft 90% viscose short pile bamboo terry with 10% polyester for strength and durability and to aid drying (Tots Bots refer to their velour as viscose bamboo as the process for making bamboo fabric is similar to the process of making viscose from wood pulp). The new terry inner layer is more durable than the velour of the earlier version.

Za: http://www.twinkleontheweb.co.uk/acatalog/details-02FT.html

yetta
06-03-2010, 23:16
Szkoda tylko, że w sklepie mają opis że to welur, a okazuje się, że frota. :roll:

yetta
11-03-2010, 03:12
Czyli wszystkie dziewczyny z tego wątku macie flexi z frotą bambusową? Czy ma ktoś z welurem?

ph78
11-03-2010, 16:27
Ja mam starą wersję z welurem w rozm. 1.
Z dopinaną wkładka na napki.
I Pondo też ma taką :)

Aloha
11-03-2010, 17:11
Ja mam jak najbardziej z welurem, i chyba nawet pisałam o tym w recenzji :)

ph78
11-03-2010, 18:59
Aloha, jak ja Ci dam w końcu nasz welur pomacać... Hahahah, padniesz, gwarantuję!!!
Co prawda niestety go ostanio wystrypingowałam :D Ale zaraz zasztywnieje, to pewne...

Yetto, a nie pasuje Ci ta frotka?

ewinka
11-03-2010, 19:12
Czyli wszystkie dziewczyny z tego wątku macie flexi z frotą bambusową? Czy ma ktoś z welurem?
A pisałaś o tym do sklepu? Co Ci odpowiedzieli?

yetta
11-03-2010, 20:09
Zwrócić można tylko używaną pieluszkę. I ja to rozumiem. Tyle, że pieluszka przyszła nie ta z opisu sklepowego.

Frota jest ok. Tyle, że frotę znam, mnie zależało na welurku. :) Jak taki welurek wygląda po kilkunastu praniach?

ph78
12-03-2010, 00:29
Hahahaha, u mnie po kilku miesiącach wygląda welur jako i ta frotta...
No, ale moja woda jest naprawdę wyjatkowo twarda.

yetta
12-03-2010, 00:31
Czyli jak twardy i sztywny? :)

yetta
14-03-2010, 02:07
Ja już flexi nie mam.
Nie sprawdzałam chłonności.
Przymierzyłam tylko pieluszkę w rozmiarze 2 i na mojego 11 kilowca pupa była jak kuper mrówki. :lol:
I gumka w pasie taka cieniutka. Nie odbija wam się?
A pieluszka wygląda bardzo fajnie i ta misiowa mikrofibra na wkładce rewelacja. :D

Aloha
16-03-2010, 12:46
Aloha, jak ja Ci dam w końcu nasz welur pomacać... Hahahah, padniesz, gwarantuję!!!
Co prawda niestety go ostanio wystrypingowałam :D Ale zaraz zasztywnieje, to pewne...



Ph78
No możemy porównać z moim :D Chociaż z moim historia jest taka, że trzymał się czas jakiś ... i wydawało mi się, ze je ok, bo w porównaniu z tetrą albo niejedną frotą był bardziej miękki. Po czym pokazywałam koleżance pieluszki ta pomacała i mnie sprowadziła na ziemię. Nie ma dla nas nadziei ... :mrgreen:
Właśnie zamierzam wymoczyć wszystkie konopie i sprzedać, bo jednak nie na łódzką wodę.

biedronki-3
29-03-2010, 13:17
ja się bardzo zdziwiłam, bo kupiłam od 2 osób tę pieluszke i obie wyglądaja inaczej. Jedna w środku bialutka druga kremowa(jak na zdjęciach orginalnych) i nie to, że zszażała. Od czego to zależy.

Aloha
30-03-2010, 08:44
ja się bardzo zdziwiłam, bo kupiłam od 2 osób tę pieluszke i obie wyglądaja inaczej. Jedna w środku bialutka druga kremowa(jak na zdjęciach orginalnych) i nie to, że zszażała. Od czego to zależy.

Być może ta biała była intensywniej używana i przeszła więcej cykli prania. Ten kremowy kolor z czasem się wybiela pod wpływem proszków i zawartych w nich wybielaczach. Nie wiem czy wszystkie proszki w których zwyczajowo prane są pieluszki zawierają w takim samym stopniu składniki wybielające, ale te typowo dziecięce proszki do bieli zdecydowanie wybielają.

Sylaba
20-04-2010, 10:27
Jak dla mnie ta pieluszka to REWELACJA !!!. Mięciutka, fajnie lezy na pupie mojego 5 miesięczniaka, a dziś zdała na 6 test nocny. Cała noc bez zmiany pieluszki, zaryzykowalam bo mały nareszcie przestawił sie na 1 nocne ssanie i juz tyle nie siusia.
Od dziś to jest nasza formowanka nr 1, mam tylko jedną ale napewno dokupie jeszcze z dwie (jak sie trafi okazja na bazarku:D)

chmuralon
24-04-2010, 21:26
Również jestem zachwycona tą pieluszką. Zaryzykowałam i nie zmieniałam przez noc i wszystko ok, nic nie przeciekło i pupencja w porządku, bez podrażnienia. Planuję zakup następnych;)

ewelajna0
28-04-2010, 16:20
Ja też zakupiłam i JESTEM ZACHWYCONA. Milusi materiał, dopasowanie ok. Również stosujemy na noc i super chłonie, żadnych przecieków. I szybko schnie. Na pewno dokupimy, jak tylko kasa będzie:)

NiLLi
28-04-2010, 21:23
Mi z kolei ta pieluszka wcale nie przypasowała. Miałam rozmiar 2 i synek używał ich, jak miał 8-9kg. Chłonna, to prawda. Ale pupa wyglądała na ogromniastą, a pieluszka nie była wcale jakaś wielka i miałam wrażenie, że posłuży najwyżej do 10-11kg... Ewa z Pieluszkarni poleciła mi je na dzień, ale wydawało mi się, że tak ograniczają ruchy, że używałam ich tylko na noc. Jakieś takie wypchane, ubite były...Zachęcona kupiłam ich sporo i wszystkie sprzedałam i nie żałuję. Ale widzę, że moja opinia, jako jedna z nielicznych, ma taki mało pozytywny wydźwięk :P

reniason
01-05-2010, 09:21
Jak dla mnie formowanka flexi tot jest rewelacyjna
z orginalną wkładką bambusowa wytrzymuje 10 godzin i nic nie przecieka u pół rocznego dziecka
jest mieciutka, gumki nie odciskaja sie
faktycznie robi dużą pupę ale już się przyzwyczaiłam do tego u córeczki:)
nawet szybko schnie
jedynie czego mi brakuje to polarka na wierzch zeby było sucho przy pupie

peluche
23-05-2010, 15:43
i ja sobie znabyłam tą pieluszkę. na początek jak otworzyłam paczke to pomyslałam: hm, całkiem inna niż te formowanki które mam, ale chyba o to chodziło. miała byc też mała, cóż do najmneijszych ona nie nalezy ale generalnie nie robi takiego odwłoka jak np. wonderoos. mięciutka, z chłonnością to musimy poczekać kilka pran, ale nie wytrzymałam i po pierwszym praniu wylądowała na pupie na noc i wszystko było ok, nic nie przeciekło. może dlatego tez ze dzieć mało sika :) pieluszka była cała mokra, ale własnie nic nie przeciekło, wiec super. schnie średnio szybko, ale jak na formowankę to szybko :) no i fajnie sie jezor ze środka wywala :D

polecam :) taka inna ta pielusia :D

holly
13-07-2010, 00:27
polecam, sa świetne , i nie za wielkie.

peluche
12-09-2010, 23:03
kupiłam kiedyś (parę miesięcy temu) chyba w pieluszkarni, formowankę flexi tota z jęzorem, czyli nowszą wersję. bardzo ją lubiłśmy, więc postanowiłam dokupić jeszcze jedną. i tutaj zonk. doszła ta nowa (kilka dni temu) i jest zupełnie inna. skład ten sam, a ta nowa jest jakby cieńsza, wygląda jakby była robiona z innych materiałów, w środku ma mikrofibrę i wygląda jak wkładka normalnie, a ta pierwsza która mam jęzor ma grubszy i jakby takie kłaczki a nie wkładka. czy to normalne że sa jakoś inaczej zrobione?

ktoś ma te formowanki i się od siebie różnią?
jak z chłonnościa?

peluche
14-09-2010, 20:10
nikt mi nie pomoże? :(

mamru
14-09-2010, 23:19
Ewelinko nie pomogę bo nie mam nowego flexi tota, a możesz wrzucić fotki tej pieluszki? A jeśli masz wątpliwości to może napisz do sklepu w którym kupiłaś; prałaś ją, używałaś? Bo jeśli nie to możesz zwrócić.

s0nata
17-09-2010, 15:55
kupiłam pod koniec sierpnia takiego Flexi tota:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a3bf0e0c5bd6195.html

co do chłonności to nie pomogę, bo dopiero kompletuję wyprawkę, młoda ma się pojawić w październiku...
Kupiłam nową na allegro.

pasqda
29-09-2010, 20:35
Peluche, i jak ta nowa Flexi Tot? ta ciensza jest tak samo chłonna?

ph78
29-09-2010, 21:37
Też jestem ciekawa - mam starą wersję.

peluche
29-09-2010, 22:53
wiecie co, dopiero go kilka razy prałam, więc pewnie chłonności dopiero nabierze.... mam kilka fotek, ale jutro dopiero wrzucę, bo dziś nie chce mi się walczyć z fotosikiem... no generalnie wydaje mi się, że troche producent oszczędził na materiale, a szkoda.... no a poza tym kupiłam też bamboozla i też jest inny od tych sprzedających się na forum, no to juz w ogóle nie wiem, coraz to wychodzą inne wersje tych formowanek...?

s0nata: ta nowa co kupiłam jest taka sama co Ty masz, starsza jest trochę grubsza. jutro zrobie fotki, na których będzie widać różnice.

pasqda
29-09-2010, 23:01
dzięki! wielka szkoda, że nie ma w Poznaniu sklepu gdzie można pomacać takie pieluszki zanim się kupi,
dobrze chociaż, że jest forum i nieoceniona wymania doświadczeń ;)

sheana
30-09-2010, 10:18
Kurcze, też się przymierzałam do kolejnych flexi, bo zachwycna jestem. Moja dokładnie taka, jak Twoja pierwsza - taki misiek mięciutki, na jęzorze też.

ania
30-09-2010, 12:47
Ja też mam dwa flexi r. 2 i oba różne - pierwszy to chyba w ogóle najstarsza wersja, bo jęzora nie ma i nap do zmniejszania rozmiaru, a drugi ma jęzor ten puchaty i napki do regulacji. Tego drugiego kupowałam ostatnio od kamuszycy i pisała mi, że oni ciągle coś w tych flexi zmieniają i jak widać niekoniecznie na lepsze ;-) Ten starszy jest niezły - całą noc mi wytrzymał (ale przydużawy jest na mojego szczypiorka), a tego drugiego jeszcze szczerze mówiąc nie próbowałam...

peluche
05-10-2010, 17:39
ok, wklejam foty, mam nadzieje,ze widać róznice...

http://images35.fotosik.pl/185/6ee1b43a377408c9med.jpg

a tu wkładki
http://images50.fotosik.pl/349/2c3af5974fbfb835med.jpg

sheana
05-10-2010, 21:26
A jak Ci sie sprawdzają w używaniu? Jest jakaś różnica w chłonności?

ania
05-10-2010, 22:56
Ha, to moja jest jeszcze inna - jutro może uda mi się foty pstryknąć, bo flexi w praniu...

Pondo
05-10-2010, 23:06
I jak z tą chłonnością.
Miałam Starego flexitota, i tego "środkowego" którego uwielbiam, właśnie za puchaty język, ale przecież tu nie o puchatość chodzi a chłonność...

ania
05-10-2010, 23:08
Moje oba mają podobną chłonność - jak na razie wytrzymują całą noc, choć rano wykręcać można :-)
Ale moja mała w nocy już nie podjada.

peluche
06-10-2010, 16:54
z oceną chłonności jeszcze poczekam, bo nówka była oprana może z 3/4 razy, ale i tak wolę tę starszą wersję...

erithacus
31-12-2010, 23:37
Czytając te opinie mam wrażenie, że piszecie o dwóch róznych pieluchach. :)
Dla mnie z kolei Flexi wydaje się mała i zgrabna (rozmiar 2 na 9kg dzieciu), ale za to porażka z chłonnością. Byłam pewna, że ona jest nie do przesikania, a tu ledwo na dzień wystarcza, a gdzie tu mówić o nocy.

KaiDo
24-07-2011, 22:28
Zachęcona innymi bambusowymi formowankami tots bots nabyłam i flexi. Pierwsze wrażenie - jaka dziwna pielucha i jeszcze ten materiał na zewnątrz mnie nie zachęcił. A jednak sprawdza się super, używamy na noc z dodatkową wkładką bambusową, leży zgrabnie no i te rzepy nie do zdarcia. Nie zawiodłam się.

morla1
24-07-2011, 22:37
Mamy jedną i używamy jej chętnie..byłaby ideałem gdyby nie ten biały sztuczny materiał...ale jest fajną opcją na lato bez otulacza.

Brilho
25-07-2011, 11:30
Uwielbiam Flexi, zreszta jak wszystkie inne TB:D

mamaUlki
11-08-2011, 18:36
Też mam i ją lubimy ;-) fajnie chłonie, w miarę szybko schnie i fajnie sie dopasowuje do pupy :)

Sihaya
07-09-2011, 11:09
A wyjaśnijcie mi proszę jedną rzecz:

A. są dwie wersje flexitot- stara (2009/2010?) z welurem od pupy- czuć sucho i nowa (2010/2011?) z frotą bambusową- czuć mokro- czy tak?
B. stara wersja ma jakąś wkładkę dopinaną na napę a nowa nie ma?
C. czy rzepy są od nowości białe, czy takie koloru kawa z mlekiem?
D. opis na pieluszkarni jest zgodny ze stanem faktycznym?

Trzy zalety w budowie:
1.Użycie najprzyjemniejszego i najdelikatniejszego weluru bambusowego (??) najbliżej skóry, który natychmiastowo pochłania płyn.
2. Wewnętrzna warstwa z microfibry - pochłania dwa razy więcej niż bawełna.
3.Zewnętrzna warstwa utrzymuje wilgoć wewnątrz i oddycha.
(...)
W zestawie jest dopinana na płaskie napy wkładka na noc, odpinana na dzień (??)

z góry dziękuję :)

mamaUlki
07-09-2011, 11:32
Moja ma frotke bambusową od pupy czuć mokro, jeden jęzor wyciągany z kieszonki od wewnętrznej strony ma mikrofibrę i jest jeszcze dodatkowa cienka wkładka bambusowa do tej kieszonki wkłądana z tym jęzorem, rzepy białe. A opis z pieluszkarni to zgadza się 2 i 3.

Sihaya
07-09-2011, 11:56
hmm... a ja nie mam żadnych nap w środku, do których mogłabym coś dopiąć...
ale ok, jedną kwestię mam już wyjaśnioną :)

kawiareczka
08-09-2011, 08:31
baaardzo fajna formowanka. Jedna z moich ulubionych, ma dwie podstawowe zalety: chłonie na maksa;) i szybko schnie dzięki tej kieszonce z jęzorem. A dodatkowym plusem dodatnim;) są rzepy, nie lubię jak mam formowankę na napy i otulacz na napy, bo wtedy robi się zbyt 'napowo' na brzuszku.
Jej siostra TB Stretchie jest równie fajna, choć schnie ciut dłużej bo nie ma kieszeni, jest cała bambusowa a dodatkowy wkład jest na napy. I jest szersza w kroku.

chioma
01-11-2011, 01:45
Podpisuje sie kawiareczko, Flexi v2 i Stretchies sa nie do zdarcia jesli chodzi o chlonnosc8-) Moj syn baaaardzo duzo siusia i owe pieluchy wytrzymuja nawet 14h. Po nocy mam wrazenie, ze waza z 5kg, ale nigdy nie zdarzyl nam sie zaden przeciek.
Uzywamy ich tylko na noc, bo moim zdaniem robia ogromna pupe i moga ograniczac ruchy.

clatite
08-12-2012, 14:32
Dziewczyny, czy ja dobrze rozumiem, ze ona ma mokro od pupy? Pieluszka na noc? To dziecko cała noc w mokrym leży???

clatite
10-01-2013, 23:41
Podbijam temat - miałam ją nawet w ręku, faktycznie jest mikrofibra na tym jęzorze, ale czy ta mikrofibra daje uczucie suchości? Mój syn na wilgoć bardzo jest wrażliwy

kamilam
31-01-2014, 23:18
flexi ma bambus od pupy czyli mokro, mikrofibra jest pod bambusem

vika
31-01-2014, 23:38
a czy to nie jest zależne od tego jak się jęzor wywinie tzn na zewnątrz czy do środka???

guesy
01-02-2014, 21:36
Ja miałam rozm. 1 i tam jęzor był z obu stron bambusowy, dopinany. Swoją drogą to naprawdę fajna formowanka, wąska w kroku. My bardziej kieszonkowcy ale zastanawiał się, czy nie kupić sobie większego flexitota.

onka
01-02-2014, 21:44
Mam rozm. 2 i jęzor ma z jednej strony bambus, z drugiej coś co sucho daje. Jak chcemy mokro, chowamy jęzor do kieszonki. Jak chcemy sucho, kładziemy go na wierzch.
Swoją drogą bardzo fajna formowanka to jest :)

guesy
01-02-2014, 23:19
O no proszę, jakie sprytne, a ten jęzor jest tam wszyty czy dopinany? To jest takie coś jak totbotsowe aio czy konkretniejsza jest- więcej warstw ma w środku?

czyżyk
01-02-2014, 23:38
Mam rozm. 2 i jęzor ma z jednej strony bambus, z drugiej coś co sucho daje. Jak chcemy mokro, chowamy jęzor do kieszonki. Jak chcemy sucho, kładziemy go na wierzch.
Swoją drogą bardzo fajna formowanka to jest :)

Ale z tego co kojarzę (już nie mam mojej, sprzedałam), to tam z jednej strony jest bambus, a z drugiej mikrofibra. Dawanie mikrofibry bezpośrednio przy ciele dziecka to niezbyt dobry pomysł, no i nie daje to nijak dziecku uczucia suchości :hmm:

guesy
01-02-2014, 23:48
A to nie easy fit? Bo one mają właśnie taki dwustronny jęzor bambus-mikrofibra

czyżyk
02-02-2014, 00:32
A to nie easy fit? Bo one mają właśnie taki dwustronny jęzor bambus-mikrofibra

Ja miałam taki jęzor w flexitots

kamilam
02-02-2014, 09:17
ja też mam taki długi język w flexi z jednej bambus z drugiej mikrofibra, w easy fit jest taki sam

guesy
02-02-2014, 10:25
Dziewczyny, a napiszcie jeszcze czy ta 2 to taka konkretniejsza czy jest tylko ten jęzor i ew. można coś dopakować? Czy w ogóle jest jakaś różnica między easy a flexi oprócz tego jęzora i przeszyć?

Kreska
02-02-2014, 11:10
mam wrazenie ze mowicie o roznych rzeczach ;)
flexi tot to formowanka taks biala z zewnatrz, z jezorem bambus mikrofibra (bambus od pupy, nie daje sie mikrofibry przy skorze)
bamboozle to tez formowanka, cala bambusowa (moze w srodku co innego ale nie widac) z dopinanym wkladem tez obustronnie bambusowym.
easy fit to AIO, tez ma wywijany jezor.
do tych z jezorem da sie do tej kieszonki cos dolozyc.
wszystkie są fajne :)

vika
02-02-2014, 11:12
A DLACZEGO NIE DAJE SIE MIKROFIBRY OD PUPU???
ja mam jedną bambus mikrofibra biala i drugą bambus a z drugiej strony taki misiek:confused: nie wiem co to??
ta pierwsza to ta http://allegro.pl/tots-bots-pieluszka-bambusowa-flexi-roz-2-8-16kg-i3911535309.html a druga identyczna ale z misiem na jęzorze

Kreska
02-02-2014, 11:19
taka mikrofibra jaką mam na mysli bardzo podraznia i wysusza skore

ten misiek to mysle ze minky jest, to raczej moze byc od pupy, mieciutkie i daje poczucie suchoci :)

vika
02-02-2014, 11:28
Acha ..... ja wkładam do środka dodaje ten wkład bambusowy a na wierzch daję polarek sucha pupa ale bardziej by zabezpieczyć pieluszkę przed kupsztalem bo potem ciężko się spiera :ninja:

Perfuzja
31-08-2014, 15:36
Mam Tots Botsy Flexi Tot 1, chyba staruszki juz - maja wspinany na napy jezor, nie maja regulacji wielkosci napami. I sa absolutnie moimi ulubionymi pieluszkami. Na noc wpinam w nie jęzor z Bambusowej Miękkosci i mowy nie ma o zadnych przeciekach. Ba, nad ranem pieluszka jest na wpół sucha. A w dzien uzywam ich bez żadnego jęzora.

Kupilam rozmiar 2 w nowszej wersji, z chowanym kieszonkę jęzorem I są kijowe, do niczego się nie nadają. Na dzien są strasznie duże i szerokie (syn wazy kolo 9 kilo), na noc nie ma mowy o uzywaniu, bo są zbyt malo chlonne.

Do sedna: bardzo chetnie kupilabym dwójki takie jak moje jedynki, ale nawet nie wiem czego szukać. Czy wersje jakos się nazywają? Albo wiecie chociaż mniej wiecej kiedy te były produkowane?

Jeszcze zdjęcia moich ulubieńców, zeby nie było wątpliwości czego szukam.

http://i58.tinypic.com/153ppph.jpg


http://i59.tinypic.com/28lqfz8.jpg

http://i62.tinypic.com/262od3m.jpg

ph78
31-08-2014, 21:33
Perfuzja, ja mam tę dwójkę na bazarku.

Dreamcatcher2
11-09-2014, 11:29
ja mam jedynki z regulowana wielkoscia, bede wyprzedaeac :) tak, jest tam jezor w srodku :)