PDA

Zobacz pełną wersję : Opinia o nosidle



Gusia_
13-02-2013, 12:41
Znalazłam takie o nosidełko: http://allegro.pl/nosidelko-ergonomiczne-hybryda-mei-tai-kaptur-i3017178406.html. Czy ktoś coś na jego temat może powiedzieć? Coś o nim wiecie? :)

deviltya
13-02-2013, 12:44
wygląda ok, i opis też w porządku:)

farfallina_07
13-02-2013, 13:11
rzeczywiscie fajne:)takie pozytywnie kolorowe.

Gusia_
13-02-2013, 13:14
Ach dziękuję dziękuję :) w takim razie chyba się na nie zdecyduję :)

matysia
13-02-2013, 13:14
Mnie sie nie podoba troche ten pas biodrowy , moze dla małego dziecka dobry ale tak przy 10+ może być za subtelny.

sakahet
13-02-2013, 13:55
Ach dziękuję dziękuję :) w takim razie chyba się na nie zdecyduję :)
to jak się zdecydujesz je kupić, to bardzo proszę o opinię w odpowiednim wątku
bo do tej pory nikt się nie przyznał do testowania mt lub hybrydy od tej sprzedającej

Gusia_
13-02-2013, 15:52
to jak się zdecydujesz je kupić, to bardzo proszę o opinię w odpowiednim wątku
bo do tej pory nikt się nie przyznał do testowania mt lub hybrydy od tej sprzedającej

Oczywiście, postaram się zamieścić opinię, tylko nie mam żadnego porównania ;)
Tylko jak nazwać to nosidło? To jakaś firma czy co?

deviltya
13-02-2013, 16:45
to poprostu ktoś robi Mt hanmade. i faktycznie dowiedz się jak duży jest pas biodrowy...

Gusia_
13-02-2013, 17:02
Co macie na myśli? Dowiedzieć się jaki jest szeroki? A jaki powienien być?

sakahet
13-02-2013, 17:12
H
Oczywiście, postaram się zamieścić opinię, tylko nie mam żadnego porównania ;)
Tylko jak nazwać to nosidło? To jakaś firma czy co?

Wpisz w szukaja żywia czyli nazwę użytkownika na allegro; powinnas znaleźć mój stary wątek

sheana
13-02-2013, 17:59
Fajnie wygląda :)

Pas biodrowy - szerokość nie, wypełnienie - im jest mocniej wypełniony, tym większy komfort dla noszącego. Przy mniejszym lub lżejszym dziecku luz, przy cięższym może się wrzynać

Mayka1981
13-02-2013, 18:19
H

Wpisz w szukaja żywia czyli nazwę użytkownika na allegro; powinnas znaleźć mój stary wątek

Ten ło http://forum.chusty.info/forum/showthread.php/52932-zywia2010?highlight=zywia2010 :)

Też jestem zdziwiona że tyle lat i nikt...

TYlko właśnie sobie myślę, czy ono na CIebie za szerokie nie będzie? Tzn na dziecko :)

Gusia_
13-02-2013, 20:50
TYlko właśnie sobie myślę, czy ono na CIebie za szerokie nie będzie? Tzn na dziecko :)

Jak mierzyłam Lilkę to wyszły 34cm. Nosidełko ma ok. 39cm. Pomyślałam, że może się da coś zawinąć czy coś... Ale nie znam się na tym ;/. Będzie za szerokie czy damy radę?

Dostałam odpowiedź odnośnie szerokości pasa biodrowego:
Szerokość pasa biodrowego to ok. 10cm, tak jak i pasów naramiennych. Taśma nośna ma szerokość 5cm, tak samo klamra.

Mayka1981
13-02-2013, 22:08
Jak mierzyłam Lilkę to wyszły 34cm. Nosidełko ma ok. 39cm. Pomyślałam, że może się da coś zawinąć czy coś... Ale nie znam się na tym ;/. Będzie za szerokie czy damy radę?

Dostałam odpowiedź odnośnie szerokości pasa biodrowego:
Szerokość pasa biodrowego to ok. 10cm, tak jak i pasów naramiennych. Taśma nośna ma szerokość 5cm, tak samo klamra.

Będzie za szerokie :/

Można spróbować zawinąć pas biodrowy w taki sposób, że "plecy" nosidła zrobią się "wnętrzem" i odwrotnie - patrząc na wykrój i szerokość pasa wygląda, że wtedy by się nad pasem zaczęło zwężać - ale jak to będzie działała w tym konkretnym przypadku - ciężko stwierdzić na podstawie zdjęć...

Edit - najwyżej sprawdź jeszcze ze sprzedającą czy będzie możliwość zwrotu - i na jakich zasadach... Bo nosidło to jednak zawsze najlepiej jest przymierzyć - jeżeli jest taka możliwość.

sheana
13-02-2013, 23:21
Można spróbować zawinąć pas biodrowy w taki sposób, że "plecy" nosidła zrobią się "wnętrzem" i odwrotnie - patrząc na wykrój i szerokość pasa wygląda, że wtedy by się nad pasem zaczęło zwężać - ale jak to będzie działała w tym konkretnym przypadku - ciężko stwierdzić na podstawie zdjęć...

A da się jakoś zawinąć przy hybrydzie w ogóle? Bo przy mietkach spokojnie i ja nawet tak stosowałam, ale z klamrą?

Gusia, widzę że w sumie ta szyjąca ma wzory różne, więc pewnie na zamówienie też szyje, zawsze możesz poprosić o uszycie wymiarowego. Ją, albo którąś z mam tutaj szyjących

Mayka1981
13-02-2013, 23:28
A da się jakoś zawinąć przy hybrydzie w ogóle? Bo przy mietkach spokojnie i ja nawet tak stosowałam, ale z klamrą?

Da się - tylko wtedy strona lewa staje się prawą ;) no i faktycznie da się hybrydę - bo pasy naramienne obojętnie którą stroną nałożysz na ramiona.

W nosidłach już się nie da zazwyczaj bo mają ponaszywane na górne części pasów paski, klamry do kapturków, albo mają kieszenie czy zamki na panelach i jest lipa - bo wszystko się wbija ;) Do tego jak są szelki wyprofilowane to już całkiem katastrofa.

Właśnie sobie moje ABC założyłam z zawinięciem - da się :) tylko te klamry na pasach naramiennych...

No i trzeba pamiętać że to jednak całkiem zmienia proporcje nosidła - w MT ponieważ pas biodrowy jest zwyczajowo mniej wypełniony i bardziej "miękki" to zawinięcie jest mniejsze niż w przeciętnym nosidle - ale tutaj pas biodrowy jest niewielkich rozmiarów, jak w moim ABC, więc dramatu nie ma ;) Ale jednakowoż byłabym zwolenniczką nosidła na wymiar niż zawijania czegokolwiek, bo przy zawinięciu trochę inaczej się będą rozkładać siły na panelu (kwestia jak równo będzie dolny pas dociskał zawiniętą część panela etc etc) - no i całość może już nie być taka "zgrabna"... No ale dać się da.

Gusia_
14-02-2013, 01:10
Ehh... teraz już się całkiem zakręciłam...
Tylko czy ktoś uszyje mi nosidełko za mniej niż 200zł?
Kurczę, z chustami było łatwiej :D
A i jeszcze jedno pytanie mam: skoro wyszły 34cm to szukać albo prosić o taką szerokość czy więcej? Na ile wystarczy szerokie na 34cm? :)