PDA

Zobacz pełną wersję : Wyższość silka nad resztą świata;)



myszowata
11-03-2009, 13:12
Polega na czym? Opowiedzcie silkofilki, bo się staram do niego przekonać i ciągle jestem, cytując za wiadomą laureatką :wink: "w rozkroku" :hide:

Co w nim jest takiego niezwykłego, co uzasadnia lekko niezwykłą cenę:
- niespotykana śliskość lub miękkość
- niespotykany połysk jedwabnej nitki
- boska nośność
- sikowy kolor :hide:
- snobstwo posiadania?

Przy czym wiem, że to jest trochę jak o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą, gdy jeden woli choinkę a drugi jajka...
Ale właśnie o te jajka i choinki mi chodzi :wink:

Linda
11-03-2009, 13:22
Ja lubie silka (mowie o silk indio) za:
- maly wezelek
-latwo sie dociaga
- mily w dotyku

Juz mniej lubie za:
- zasikany kolorek
- wg mnie gorsza nosnosc niz len przy noszeniu ciezkiego dziecka

Reasumujac... silk nie jest dla mnie 'the best', ale bardzo lubie te chuste, na pewno dla noworodka to bedzie wybor nr.1....

milorzab
11-03-2009, 20:10
Polubiłam od pierwszego wejrzenia. Bardzo dużo w niej noszę. Właściwie jest jak bandaż. Tak opasuje. Zapominam, że je na sobie mam. A drogie? Po tym, jak się pojawiły kaszmiry, kolorowe jedwabie - zwykłe jedwabne indio gorszego sortu to nic nadzwyczajnego.

Ania
11-03-2009, 20:27
albo sie silka lubi albo nie!

nic poza tym, nic szczególnego, nic nadzwyczajnego 8))

czukczynska
11-03-2009, 20:30
Lubię jego delikatność ,uwielbiam go sobie myziać :D

myszowata
12-03-2009, 12:08
A drogie? Po tym, jak się pojawiły kaszmiry, kolorowe jedwabie - zwykłe jedwabne indio gorszego sortu to nic nadzwyczajnego.

To prawda, kiedyś myślałam, że 200 pln za 4,5m metra szmaty to jakaś przesada :lol: To tak, jak dla psiarzy 120pln za olejek do włosów, 200 za szczotkę, itp... ceny wyjątkowo atrakcyjne :hide:


albo sie silka lubi albo nie!

nic poza tym, nic szczególnego, nic nadzwyczajnego 8))

tiaaa... I teraz już wszystko jasne :hide:

Ania
13-03-2009, 00:56
albo sie silka lubi albo nie!

nic poza tym, nic szczególnego, nic nadzwyczajnego 8))

tiaaa... I teraz już wszystko jasne :hide:


no nie? :lool: mowilam ze sprawa jest wyjatkowo klarowna :lool: :lool: :lool:

herbal2
05-04-2009, 11:34
Ja lubie silka (mowie o silk indio) za:
- wg mnie gorsza nosnosc niz len przy noszeniu ciezkiego dziecka

Reasumujac... silk nie jest dla mnie 'the best', ale bardzo lubie te chuste, na pewno dla noworodka to bedzie wybor nr.1....

Hmm, a do ilu kg - mniej więcej - silk ponosi dziecię? Mnie się podoba apricot rubin, ale kusi mnie również Nati bambusowe i się tak biję z myślami, którą wybrać na początek.

yerba
05-04-2009, 12:04
Spokojnie do 12 kg poniesie.
Będzie wymagał dociągnięcia i większej staranności niż len czy lana, ale daje radę :-)

A silka lubię za lekkość i przewiewność, której brak wyżej wymienionym.

Tak naprawdę tylko niuanse i to bardzo indywidualne. :wink:

petisu
05-04-2009, 19:00
Ja z radością nosiłam Luśkę 13 kg i dla mnie nie ma lepiej wiążącej się chusty (dla mnie!).

hanti
05-04-2009, 19:13
Wiśnię 14kg noszę w silku. Łanie się mieni, w słońcu jeszcze ładniej, jest delikatny. Nawet kolor mi już nie przeszkadza

stasiu-lova
05-04-2009, 19:14
mi przy13 kg było już ciężko, duzo lepiej nosił len, wełna, lana.
silk jest bardzo milutki i..na tym kończą się jego zalety jak dla mnie :lol:

herbal2
05-04-2009, 20:19
Właśnie się dowiedziałam, że mąż który jest w Niemczech fundnął mi silka apricot / rubin :) Mam nadzieję, że doczeka szczęśliwie, aż dzidzia wyjdzie z brzuszka, a ja nauczę się motać.

joawoj
05-04-2009, 21:13
Właśnie się dowiedziałam, że mąż który jest w Niemczech fundnął mi silka apricot / rubin :) Mam nadzieję, że doczeka szczęśliwie, aż dzidzia wyjdzie z brzuszka, a ja nauczę się motać.
Pozazdrościć męża :applause:

herbal2
05-04-2009, 21:24
Pozazdrościć męża :applause:

Hi hi, miewa takie przebłyski :) Obiecuje też, że również da się zamotać, zobaczymy jak to nam pójdzie w praktyce :D bo się trochę tego motania obawiam, szczególnie trudnych początków :oops:

A tak naprawdę to bardzo tęsknię za moją połówką, bo całą ciążę jestem bez niego, na szczęście będzie przy porodzie.