PDA

Zobacz pełną wersję : MT Patti od Pamy



yerba
10-03-2009, 21:35
Miałam przyjemność testować MT uszyty przez Pamę.
MT miał "ciężkie" zadanie - czyli ponosić mojego synka gabarytów raczej większych. 8))

To bardzo fajny MT, starannie wykończony, ładnie i z pomysłem uszyty. Świetny dobór kolorów.
Ma wypełniony pas biodrowy z tyłu i pasy naramienne - dzięki temu wygodnie się nosi i dobrze dociąga.
MT jest jednostronny - panel ze sztruksu a spód z cieniutkiej bawełny - będzie fajny na lato.

Chyba wolałabym wyższy zagłówek - ale wtedy popsułaby się ładna linia tego MT.

Mnie szczególnie urzekło rozwiązanie z wykończeniem pasa biodrowego elementami sztruksu - dodaje uroku wiązaniu :-)

Wiem, że tu nie o kolorach dyskutujemy, ale tu nawet nie o kolory ale ich połączenie - wraz z MT zawitała wiosna.

http://images45.fotosik.pl/81/c61bf4e62061c094med.jpg

Zdjęcia w akcji wrzucę do forum zdjęciowego.

Dziękuję za możliwość testów.

rangiroa
10-03-2009, 21:50
ale ladnie to skomponowalas kolorystycznie Basiu

pama
10-03-2009, 22:03
:kiss:jeszcze raz wielkie dzięki za fajną recenzje

Jedyna
24-03-2009, 17:04
MT powalił mnie na kolana swoimi kolorami. Ja uwielbiam takie barwy. Wzięłam ze sobą na spotkanie KK i tam wzbudził zainteresowanie. Niestety na nas nieco za szeroki panel. Choć jak wybraliśmy się na spacer to absolutnie nie przeszkadzało to Kostkowi, zasnął momentalnie.
Aaa, w sklepie oglądano nas z zainteresowaniem. Bez wątpienia kolory MT miały na to wpływ. MT wygodny, miękki, delikatny. Zagłowek trzymał głowkę po zaśnięciu w miarę stabilnie.
Dziękuję za testy :D

pama
24-03-2009, 22:10
bardzo dziękuję za opinie :kiss: z tym zagłówkiem,muszę trochę popracować :roll:

Agnen
23-04-2009, 12:45
Dziękuję za możliwość testowania. Nosiłam w nim 11kg mojej córki i było wygodnie.
MT jest bardzo starannie uszyte, ładnie dobrane kolory (chociaż niekoniecznie moje, ale i tak ładne ;) ). Zagłówek dla nas był ok (może dlatego że młoda praktycznie już nie śpi jak się ją nosi). Pasy grube i wygodne :). Jedyne co mi nie podeszło to ta cienka bawełna przy pasach. Z jednej strony fajnie - wychodzi taki mały zgrabny supełek, ale jednam miałam wrażenie że ona może już większych obciążeń nie wytrzymać (to tylko wrażenie, bo nic się nie działo złego). To chyba po prostu kwestia gustu.

Agnen
23-04-2009, 12:45
Dziękuję za możliwość testowania. Nosiłam w nim 11kg mojej córki i było wygodnie.
MT jest bardzo starannie uszyte, ładnie dobrane kolory (chociaż niekoniecznie moje, ale i tak ładne ;) ). Zagłówek dla nas był ok (może dlatego że młoda praktycznie już nie śpi jak się ją nosi). Pasy grube i wygodne :). Jedyne co mi nie podeszło to ta cienka bawełna przy pasach. Z jednej strony fajnie - wychodzi taki mały zgrabny supełek, ale jednam miałam wrażenie że ona może już większych obciążeń nie wytrzymać (to tylko wrażenie, bo nic się nie działo złego). To chyba po prostu kwestia gustu.

pama
24-04-2009, 20:59
Dzięki za opinię :kiss:

v
27-04-2009, 00:21
rzeczywiscie mieciutki, delikatny, bardzo mily MT
wykonany idealnie starannie, pomyslowo wykonczony, zwl. pas biodrowy, o czym juz pisala barrbarra

dzieki wspomnianym cienkim pasom sklada sie niewielkich rozmiarow
na mojego niemowlaka (7 kg) panel byl za szeroki, wiec ryzykujac wiele wsadzilam do srodka prawie trzylatke, 16 kg zywej wagi
i tutaj sie rzeczywiscie okazalo, ze cienkie pasy nie byly wygodne, wrzynaly sie, a potem trudno bylo rozplatac supelek
wiec albo szeroki panel i mocne grube pasy, albo cienkie pasy i waski panel dla lzejszych dzieci
na szczescie szyjac na zamowienie mozna ustalic wielkosc nosidla


dziekuje za mozliwosc testowania, jutro posylam MT dalej :)

pulcheria
27-04-2009, 23:00
Miałam do testowania węższą wersję, ale mimo to, na moją drobinkę panel był za szeroki :hide: W związku z tym ponosiłyśmy się jedynie przez chwilkę. Z tej chwilki wnioskuję, że MT jest wygodny, choć jak dla mnie pas biodrowy mógłby być szerzej wypełniony (jest tylko na szerokość panela). Podobało mi się to, że łatwo się go składa i zajmuje niewiele miejsca, choć oczywiście ceną za to jest mniejsza ilość wypełnień. Zdjęć niestety brak.
Dziękuję za możliwość testowania. Zajrzałam na blog i widzę, że nowe Mt są jeszcze węższe i myślę, że te będą już całkiem super :D Ten z piłkarzem jest świetny!

Kirah
14-05-2009, 14:41
a właściwie dwie recenzje, bo nosiłam ja i mąż.
Recenzję męża można streścić cytatem: "a nie możesz go zostawić?" :)
Zdjęcia męża załączone. Ja nosiłam z przodu i zdjęć nie miał mi kto robić.
Jeśli chodzi o stronę wizualną, to nie mój kolor i styl, bardziej podszedł mężowi, za to bardzo fajny materiał pasów, taki jakby cienki sztruks bez włosków, „ogolony”, trudno opisać. Starannie uszyty, aplikacje (aplikacje na MT zawsze mnie zadziwiają – że też się chciało to wycinać... chyba nożyczkami do paznokci?)
Czyli tak, mąż zachwycony, już zapowiedział że poniesie tak Marcelinę w góry :) Tu muszę zaznaczyć, że to był pierwszy MT jaki mąż widział na oczy :)
Natomiast dla mnie był drugi i tu właśnie pies jest pogrzebany pod wysokim progiem - bo pierwszy MT jaki miałam okazję mierzyć był z Tulikowa. Siłą rzeczy nasuwają się porównania.
Po tamtym z Tulikowa spodziewałam się wielkiej paki, a tu mała kopertka - jak dla mnie to pasy tego MT w ogóle nie miały wypełnienia. Kompletnie. W związku z czym niestety w moje kościste ramiona zaczęły się wpijać po ok 20min. noszenia. Mężowi nic się nie wpijało, albo nie przeszkadzało mu to. Samo zakładanie też było problematyczne, bo pasy się zwijały i musiałam pilnować żeby szły gładko. Materiał pasów na początku strasznie mi się podobał, potem uznałam że jednak bardziej mięsisty (np. sztruks zwykły?) łatwiej byłoby obsługiwać, wiązać węzły i w ogóle. Jak już się nałoży, bardzo wygodny dopóki nie zacznie się wpijać.
Panel dla nas minimalnie za szeroki i zdecydowanie za krótki, nie ma żadnego zagłówka, kapturka, nic co by łeb chociaż trochę mogło podtrzymać. To są oczywiście sprawy techniczne.
Moje rozczarowanie spowodowane jest głównie tym, że śledzę stronę Patrycji i byłam pewna że do testów pójdzie któryś z tych nowych MT :) Ależ byłam napalona :) Sądząc ze zdjęć, te nowe są znacznie lepiej wypełnione, mają porządne zagłówki. Widzę że ostatnio szyją się tylko takie, więc nie jestem pewna, czy był sens puszczać do testowania „gorszy” model. Chociaż na pewno znajdą się tacy, którym taki słabo wypełniony podejdzie bardziej. Wielką przewagą słabo wypełnionego nad mocniej wypełnionym jest kompaktowość tego pierwszego – zajmuje naprawdę b.mało miejsca, można by go nosić ze sobą w torebce. Z grubo wypełnionym to na pewno nie przejdzie - przynajmniej nie dla mnie, ja zawsze dążę do zmniejszenia objętości noszonych ze sobą klamotów...
Teraz zaczynam myśleć, że właściwie to pasowałoby mieć dwa różne MT... :) czego sobie i Wam życzę :)
dziękuję za możliwość testowania!

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fa9 ... 14e6d.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fa9057b5a5614e6d.html)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0ab ... 55593.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0ab45b194fd55593.html)

pama
14-05-2009, 16:36
Bardzo dziękuję, za tak wyczerpująca opinie.Rzeczywiście moje mt przechodzą metamorfozy, niestety tutaj na forum puściłam jedne z pierwszych i powiem szczerze to był nie najlepszy pomysł :roll: Zastanawiam się czy nie puscic do testów ulepszonego mt :roll:

Na dzień dzisiejszy pasy wypełnione są górne i dolne, zagłówek bardziej wypełniony i większy, zdecydowanie większa uwagę przykładam do wyboru materiału z jakiego będą uszyte następne ( mam nadzieję) MT.
Co do paczki - niestety nie miałam na to wpływu ( wysłałam w pudełku) a dalej to już od testujących zależy.
powiem jeszcze jedno, że dla mnie to zaszczyt porównywać moje mt z Tulikowem :)

jeszcze raz dziękuje za opinię

Kirah
23-05-2009, 19:03
nie ma za co :)
w ramach wdzięczności możesz mnie umieścić jako pierwszą na liście, jakbyś puszczała do testów ulepszonego :)
pozdrawiamy!

pama
23-05-2009, 21:02
ok nie ma sprawy :wink: już mam w planach puszczenie do testów ulepszonego mt :lol:

formichiere
28-05-2009, 18:25
Trochę spóźniona recenzja MT Patti:
Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę bo testowałam węższą wersję.
Dobry na lato bo cienki materiał, nosiło mi się bardzo fajnie 11 miesięczniaka, wielkość panela dla niego bardzo fajny. Design nie powalał ale jako testowy może być. Generalnie wart polecenia.

joah81
01-09-2009, 01:48
Miałam okazję testować MT od Pamy,a moje uwagi są następujące: Plusy:bardzo miękki materiał, jeszcze takiego nie widziałam jak ten, z którego są pasy. No i bardzo mało miejsca zajmuje. Szczególnie mi się podobało (poza ogólnym starannym wykończeniem) umieszczenie na końcówkach pasów aplikacji i wzorków. Pięknie to wygląda, a i szerokość pasów jak dla mnie w sam raz. Pierwszy raz udało mi się samej wrzucić dziecię na plecy w tym MT!
Doskwierał brak wypełnionych pasów, miałam wrażenie że Lena się odchyla mocno do tyłu, pewnie dlatego że to nie nasz rozmiar. Niestety panel był dla nas za krótki i za wąski.

Gertruda
07-09-2009, 15:11
Trochę z opóźnieniem ale moja recenzja:

Miałam przyjemność testować MT z papugą. Jest to MT węższy, ale panel był na nas mimo wszystko za szeroki i trochę, za długi, ale to już kwestia dopasowania rozmiarowego. Nosiło się bardzo wygodnie, ale pasy były wykonane z nieodpowiedniego materiału wg mnie...po niezbyt długiej chwili noszenia skrzyżowanie pod pupą marszczyło się i wrzynało w nóżki. Fajny pomysł z zagłówkiem na pentelki.

Generalnie MT wart polecenia.

tamyk
08-12-2009, 23:53
testowałam mt z papuga, niestety choroba mnie w tym czasie powaliła więc za dużo nie ponosiłam. bardzo ładnie uszyty, ciekawa budowa. Dla na trochę niedoasowany rozmiarem, ale Idzie i tak było dosyć wygodnie. Trochę zbyt wysoki zagłówek jak na nasz gust, ale my w ogóle nie lubimy zagłówków. Genaralnie bardzo fajny

franciszka
02-01-2010, 23:26
Dziękuję za możliwość testowania
Miałyśmy przyjemność z córcią ponosić się w MT z papugą... Niby węższa wersja, ale moje roczne dziecko nie jest pokaźnie i ciut za szeroki był dla nas :P Choć nie powiem, otulał całkiem nie najgorzej i wiązało mi się go bardzo dobrze i szybko... Nosiłyśmy się po domu, bo na okres świąteczny dopadło nas choróbsko.... Ale odkurzanie i wypieki świąteczne dało się spokojnie zrobić, nawet jak niania poszła do domu - bo Młoda hyc na plecki i ... do roboty :ninja:
Mt bardzo starannie uszyty i wykończony, wypełniony tyle ile trzeba - choć nie wiem, jak przy cięższych dzieciach - dla nas było oki, kolorki nie do końca moje, ale.... testowy, to testowy :D bardzo mi się spodobały pętelki :P - dzieć miał za co ciągać... i paluszki wkładać... dzięki czemu moje włosy zostały oszczędzone hihihihi A teraz dowód namacalny - sorki za jakość, ale w domu, wieczorem - bo tak dostałam aparat - i samowyzwalaczem :D

http://img80.imageshack.us/img80/134/mtpama1.jpg (http://img80.imageshack.us/i/mtpama1.jpg/) http://img80.imageshack.us/img80/mtpama1.jpg/1/w458.png (http://g.imageshack.us/img80/mtpama1.jpg/1/)

http://img5.imageshack.us/img5/5880/mtpama.jpg (http://img5.imageshack.us/i/mtpama.jpg/) http://img5.imageshack.us/img5/mtpama.jpg/1/w497.png (http://g.imageshack.us/img5/mtpama.jpg/1/)

Edit: Miałam go prać, ale noc spędził na zimnym ganku, bo zapach papierosów nie jest moim ulubionym zapachem :P

pama
04-01-2010, 22:58
dzięki za recenzje i za fotki,popatrzyłam na tego mt z sentymentem tak dawno już go nie wiedziałam;-)

anmuszka
29-01-2010, 18:33
No wiec my testowalysmy MT z papugą. Bardzo starannie odszyty. Nosiło sie wygodnie. Wolę jak pas biodrowy jest mocniej wypełniony ale przy zamowieniu to kwestia dogadania. Zdjec w akcji brak. Zagłówek ok. Nam nie przeszkadzał.

Pasiata
23-02-2010, 00:04
Testowałam dawno, ale jakoś dopiero teraz przypomniałam sobie o recenzji :hide:
To był trzeci MT, który miałam w swoich rękach. W stosunku do mojego ulubionego miał zdecydowany minus w postaci braku kapturka, ale za to plus w postaci kompaktowości (ładnie się składał i mieścił w torbie).
Nosiłam sporo i nie narzekam - moje prawie 10kg traciło na wadze.
Dziękuję za możliwość testowania!

Też gościliśmy papugę ;)

madzia.witkowska
25-03-2010, 11:25
oj my też jakiś czas temu testowałyśmy MT z papugą, ale jakoś zapomniałam o recenzji :-(
generalnie duży panel, szerowie pasy, niby ok, ale jak dla mnie to troche ciężki.... w porównaniu do mojego, bo chyba jestem już do niego przyzwyczajona....
nie mniej jednak dziękuję za możliwość testowania ;-)

pama
25-03-2010, 13:28
dzięki wszystkim za opinie!!

Monik75
25-03-2010, 23:45
Pierwszy raz miałam okazję testować MT i bardzo mi się podobało, doceniam łatwość i szybkość wiązania w porównaniu z chustą. Na mojego prawie półtoraroczniaka panel był troszkę za mały, no ale to kwestia dopasowania rozmiaru. Mojemu synkowi bardzo się spodobała aplikacja, głaskał papugę i głaskał:mrgreen: Generalnie bardzo pozytywne wrażenia, ładne wykończenie, miękkie pasy, bardzo fajny MT:D

Asikka
20-04-2010, 22:11
Skończyliśmy testować MT z papugą (myślałam, że to tukan :hide:) i byłam z niego bardzo zadowolona. Miękko otulał dziecko, dobrze się dociągał i zagłówek był odpowiednio wypełniony. Dobrze przenosił ciężar noszonego dziecka i pasy (wcale nie grubo wypełnione) nie wrzynały mi się w ramiona. Kolory już troszkę przyblakły ale po tylu testujących to nie ma się co dziwić. Materiał miły w dotyku, miękki. MT ładnie odszyty, lekki i najważniejsze, że nie zajmuje dużo miejsca po złożeniu.
Gdyby nie to, że zawsze plączę się (w chuście zresztą też) przy wiązaniu pasów :hide: to myślę, że na dłużej zaprzyjaźnilibyśmy się z takim MT z papugą (tukanem:p).

dagna
21-04-2010, 11:47
Jesteśmy w posiadaniu piłkarskiego MT. Mąż jest zachwycony (największy kibic ManU). Nosi mu się wygodnie, Ala też zadowolona. To, co dla nas ważne (a właściwie dla męża) to fakt, że pasy ramienne są długie i mój 191 centymetrowy mąż może się spokojnie zamotać i jeszcze mu zostaje.

usia
29-04-2010, 21:44
Miałam okazję testowania MT z Papugo-Tukanem i całkiem fajne jest. Ja chyba przyzwyczajona do swojego usztywnianego MT troszkę brakowało mi tego w MT Pama. A tak poza tym to faktycznie zajmuje mało miejsca i starannie wykonany, fajny kształt panela. Mało nosiłam bo pasy troszkę krótkie jak na moją dużą osobę (mowa o wiązaniu z przodu) A tak to fajne jest i godne polecenia, wydaje mi się że fajny na ciepłe dni bo materiał taki miły i przewiewny.

zanna
11-05-2010, 22:13
testowałam MT z tukanem
zachwyciło mnie to MT wizualnie :) uważam, że jest śliczne :)
nosi się też całkiem fajnie - test pt. czy Dzoeć uśnie? zdał celująco ;) nosiło się wygodnie tylko mój Synuś troszkę jednak chyba za mały był - rączki mu trudno było wystawić a chciał koniecznie :)
dziękuję za możliwość testowania

panthera
26-05-2010, 21:19
papugo-tukan dziś od nas odleciał a ja na gorąco spiszę wrażenia (a fotki wstawię później :)
Bardzo podobały mi sie kolory (obie strony i na obie nosiłam)
Pasy w porównaniu z kilkoma Mt które nosiłam - szerokie i dobrze wypełnione, aczkolwiek trochę sztywnawe (może po wypraniu?prała go któraś?)
Stanu nie oceniam- bo trochę drogi przeszedł - ale w zasadzie tylko na pasach widać ze używane.
Pasy dla mnie za długie ( ja mała jestem) ale dzięki temu mógł ponosić mój posturny małż.

Największym atutem tego MT jest cudowna nośność i wygoda.
Wygrało pod tym względem nawet z MT Lenny Lamb - nawet zrobiłam taki test: w jedną stronę na zajęcia pojechałam w LL (1,5 godz. a wracając podjechałam do małża i zamieniłam na Tukana - odczułam ULGĘ w ramionach!!! i to pomimo skośnokrzyżowego splotu w LL)
Zdecydowanie najwygodniejszy MT jaki miałam na sobie.
pętelki dla mnie mogłyby być niżej (mi na szyi wychodziły), albo zamiast pętelek wolałabym napki.
Brak kapturka w ogóle nie przeszkadzał - bardzo fajny wypełniony zagłówek - sprawdzał sie w czasie spania doskonale.
jak na tak grube pasy - węzły nie za wielkie i całe szczęście - bo przy jeździe autobusem i tak je czułam na plecach (ale nie wpijały się).
zabrakło mi oznaczenia które to są od pasa biodrowego (sugeruję jakieś naszywki na końcach?)
Panel ciut za szeroki i odrobinę za wysoki dla Maćka - ale mimo to było mu wygodnie.
no i jeszcze jedno porównanie z LL - nosząc w mt od pamy zdecydowanie rzadziej musiałam poprawiać pasy na pupie (może z raz czy dwa)- starannie założone i wygładzone, nie zsuwały się i nie skręcały, bardzo fajnie podtrzymywały dodatkowo i nie puszczały - raz zawiązanego MT nie zdarzyło mi się dociągać a nosiłam naprawdę dużo i wszędzie ( po domu i lesie pobliskim - na plecach i tu ja bym doszyla sobie gdybym była właścicielką jakiś pas na pierś łączący oba ramiona) i z przodu idąc do rodziców (30 min) na różne zajęcia i drobne zakupy (jednego dnia ekstremalnie - kilka godzin z małymi przerwami na karmienie i zmianę pieluchy - a na plecach dość ciężki plecak - wieczorem delikatnie bolały mnie ramiona i biodra - ale rano założyłam mt i bez żadnych dolegliwości).
MT daje 5+/6
trochę mniej kompaktowe niż te które miałam przyjemność nosić - ale coś za coś.
Polecam na dłuższe wyprawy.
aha mój syn z rączkami nie miał problemu mimo że panel wysoki i górą wyjąc nie mogłam - spokojnie trzymał je po bokach, a na czas snu jedną podkładał sobie pod policzek.
jemu najbardziej do gustu przypadły troczki - jak tylko je dorwał memłał z upodobaniem i aż mruczał z zadowolenia :)

pama
29-05-2010, 14:39
super jest mi bardzo miło, że mt tak dobrze się sprawdza:)

fourmar
12-06-2010, 21:38
testowałam MT z papugą-tukanem
dla mojej dziewczyny odrobinę za szeroki panel ale nie przeszkadzalo nam to zbytnio, bo ona nei za duża..
wykonanie perfekcyjne chociaż puścił bardzo delikatnie szew na papudze i w przyszłosci jak się tego nie naprawi to się może trochę pruć (w takim stanie do mnie dojechał)
dla mnie w wymiarach, wypełnieniach itp itd idealnie, na mojego chłopa troszkę za krótkie pasy ramienne, ale też dał radę
ogólna moja skromna ocena bardzo dobra
dzięki za umożliwienie testowania

andzia330
04-07-2010, 22:55
testowałam MT z tukano-papuga. Nosiłam 10 kg na plecach ;-)
W tym samym czasie miałam tez 3 innej MT do testów (wysyp jakis ;-)) wiec miałam porównanie!

Ten był starannie wykończony, w porównaniu z innymi ktore miałam nie był zbyt kompaktowy co dla mnie jest pewnym minusem (MT traktuja jako cos podręcznego do torebki, na wieksze wyprawy uzywam chusty), Julka uwielbiała tukano-papuge!
Jak dobrze go zawiazałam to nie musiałam porawiac -duzy plus! Ale mam wrazenie, ze panel był troche za szeroki i nie wiem czy to było z tym związane czy z tym jak wszyte były pasy do wiązania na ramionach ale trochę mi zjeżdżały z ramion właśnie (jestem dosyc drobna wiec moze to generalnie nie dobranie rozmiarowe). Wypełnienie pasów jak najbardziej OK. Trochę barkowało mi kapturka jak Julka zasneła ale w zasadzie główka za bardzo jej nie opadała.

Bardzo dziękuję za możliwość testowania!!!

Pani Wilkowa
11-08-2010, 09:53
Ja tez mialam MT z... ptakiem:p Potwierdzam, ze bardzo dobrze wykonane.

MT umożliwilo mi wyjazd z dzieciem nad morze i wizytę w muzeum gdzie wszyscy zachwycali się mietkiem:) Mój synek nie bardzo jest motany w chusty więc było to dla niego nowe przeżycie, ale przy pierwszym zamotaniu na plecach po dosłownie 5 minutach spał:) Panel jest dość duży jak na mojego synka (6 m-cy, około 8kg), ale skracałam panel zawijając od dołu i synek wtedy siedział tak, że miał wolne rączki i był bardzo zadowolony. To, że panel jest dość szeroki nie przeszkadzało nam. Nic się nie wrzynało w nóżki i generalnie chyba kupię coś w tym stylu to będzie "na zaś". Jedynie pasy naramienne rozchodzą się trochę za szeroko jak dla mnie i miałam wrażenie, ze mogą spaść. Pewnie chodzi o moją figurę. Krzyżowałam je więc przy motaniu i było ok. Po jakimś czasie ramiona mnie trochę bolały, ale zrzucam to na karb nieumiejętnego motania bo to pierwsze MT jakie miałam na sobie.

Jeszcze raz dziękuję za możliwość testowania.