PDA

Zobacz pełną wersję : falstart :)



monikamarcina
02-02-2013, 09:08
wczoraj po raz pierwszy zalozylam synowi wielopieluszke. Zaczelam od chinki z allegro.
Jak ze syn duzo sika, dalam do kieszonki wklad z mikro i dodatkowo bambusowo-weglowy. i dupa :D

dziecko o 5 rano przesikana z boku po prawej stronie, o 6,30 jak wstalam to juz po obu stronach. Ale spal twardo dalej...

no ale nie poddajemy sie. :)

Wiewiórka
02-02-2013, 09:41
Jak syn dużo sika to kieszonka z 2 wkładami nie wystarczy, zainwestuj na noc w formowanki bambusowe lub konopne i otulacz, a kieszonke zostaw na dzień. Powodzenia:thumbs up:

farfallina_07
02-02-2013, 09:44
To pewnie tez kwestia tego ze to nowe pieluszki,wklady jeszcze nie nabraly odpowiedniej chlonnosci:)

monikamarcina
02-02-2013, 09:56
Jak syn dużo sika to kieszonka z 2 wkładami nie wystarczy, zainwestuj na noc w formowanki bambusowe lub konopne i otulacz, a kieszonke zostaw na dzień. Powodzenia:thumbs up:
w dzien nie nosimy pieluszek, tylko na noc chciałam.

To pewnie tez kwestia tego ze to nowe pieluszki,wklady jeszcze nie nabraly odpowiedniej chlonnosci:)
dzieki za pocieszenie :)

dzisiaj sprobuje inna - wieksza pieluszke :)

monikamarcina
04-02-2013, 14:05
hej... po weekendzie jestem zla... nie wiem co robie zle.. albo PAwel tyle sika i nie daja rady dwa wklady albo nie wiem o co chodzi.
pielucha fuzzi bunz xl z wkladem z mikro i bambusem nie dala rady. Pielucha bumwear z takimi samymi wkladami to samo. Z tym ze ta ostatnio wytrzymala najdluzej, bo o 7 rano nie byl przesikany, a o 9 juz był. Z tym ze dzisiaj Paweł spal ponad 11 godzin.... nie wiem... mam kryzys...

farfallina_07
04-02-2013, 14:08
hej... po weekendzie jestem zla... nie wiem co robie zle.. albo PAwel tyle sika i nie daja rady dwa wklady albo nie wiem o co chodzi.
pielucha fuzzi bunz xl z wkladem z mikro i bambusem nie dala rady. Pielucha bumwear z takimi samymi wkladami to samo. Z tym ze ta ostatnio wytrzymala najdluzej, bo o 7 rano nie byl przesikany, a o 9 juz był. Z tym ze dzisiaj Paweł spal ponad 11 godzin.... nie wiem... mam kryzys...

powinnas z formowankami sprobowac jesli to na noc.Kieszonki to raczej dzienne pieluchy a 11 godzin to baaardzo duzo.

monikamarcina
04-02-2013, 14:45
powinnas z formowankami sprobowac jesli to na noc.Kieszonki to raczej dzienne pieluchy a 11 godzin to baaardzo duzo.
moze i masz racje, sprobuje z formowankami.
tylko czy na takie spore dziecko beda ok?

schiselle
04-02-2013, 16:38
spróbuj formowanek bambusowych ecodidi albo kokosi z wełną jako otulacz, powinny dać radę :) nie zniechęcaj się :)

panthera
04-02-2013, 17:02
hm.. ja wątpię żeby jakakolwiek pielucha wytrzymała 11 godzin. kurcze nawet pampers by już ledwo trzymał.
nie da się tak że wysadzasz przed spaniem a po tych 8 godzinach zmieniasz pieluchę (wymieniasz wkład)?
bo trzymanie w jednorazówce nawet eko- 11 godzin to też nie byłby dobre. zwłaszcza dla chłopca.

jul
04-02-2013, 17:02
dziewczyny dobrze prawią :)

mój synek mając 4-5 m-cy koło 1-2 w nocy przesiusiwał jednorazówki - przesiusianie kieszonki z 2 nowymi niezbyt chłonnymi wkładami nad ranem to i tak niezły wynik ;) (jak pisały dziewczyny kieszonki lepiej się sprawdzają na krótsze noszenie - imho to jeden z bardziej awaryjnych sposobów wielo-pieluszkowania, aczkolwiek nie testowałam wielu kieszonek)

solidne bambusowe i konopne formowanki (akurat mieliśmy bambusowe monkey snuggles, graham bear i konopne lulu dodo z małym wkładem ekstra, ale solidnych nocnych formowanek jest znacznie więcej - oprócz wymienionych przez schiselle dziewczyny chwalą sobie np bambusowy puch pupeko) z dobrze zalanolinowanym otulaczem wełnianym starczyły mu do końca pieluchowania i były w stanie wchłonąć solidny poranny sik po suchej nocy.

jadorota
04-02-2013, 18:10
mój syn ma 20 miesięcy i na noc z powodzeniem wystarczy mu kieszonka wonderoos z wkladem bambusowym. No ale na Twoim miejscu zmienilabym mu wklad po kilku godzinach. Albo wysadzić by go trzeba. I nie zrażaj się. Znajdziecie sposób metodą prób i błędów.

kamilam
04-02-2013, 18:32
Moja mała też jest już duża, od tygodnia wielopieluchujemy w nocy i faktycznie formowanka i otulacz pul albo wełniane gatki dają radę, kieszonki tylko w dzień i to z chłonnymi muślinami ecopi.

monikamarcina
04-02-2013, 18:49
dzieki dziewczyny za rady.
maly leci przed samym spaniem siku, na noc wypija zageszczone mleko na 230-240 wody i w nocy taka sama butelke, nie ma co sie dziwic ze sika. Jednorazowka tez czasami nie wytrzymywala.

nie wiem czy jest sens teraz go przestawiac...
moze on juz ma za duzy pecherz na wielo? :D
w koncu za miesiac konczy 3 lata.

panthera
04-02-2013, 19:00
nie wiem czy jest sens teraz go przestawiac...
moze on juz ma za duzy pecherz na wielo? :D
w koncu za miesiac konczy 3 lata.

eee. raczej nie. Maciek też ma zakładaną jeszcze na noc wielo. tyle że on już nie je w nocy butli (no chyba że jest chory- to pije) z tym że Maciek wstaje rano na siku (koło 7.00)
czasem w nocy tez woła - (wtedy wysadzam na nocnik tuż koło łóżeczka przy ledwo świecącej lampce- żeby nie wybudzać)
późną wiosną planuję odstawić pieluchy całkiem. już teraz 5-6 na 7 nocy jest suchych.
a wielo stosuję świadomie- ze względu na koszty. nie założę sykowi używanej wcześniej jednorazówki a wielo czasem starcza 1 na tydzień. (ja używam tetrę plus mikrofibra z otulaczem.)

jul
04-02-2013, 19:05
no to rzeczywiście jest mocno nabąblowany mlekiem na to spanie... Mój jak skończył jeść piersiowe mleko, to zjada normalną kolację, potem siusiu, w nocy ma bidon z wodą, ale jak pół wypije to dużo. Przy tym trybie bambusowe formowanki spokojnie starczyły - teraz od kilku miesięcy młody siusia przed snem, czasem ma siusio-pobudkę, a tak spokojnie wytrzymuje do rana.

monikamarcina
05-02-2013, 14:48
dzisiaj zalozylam fuzzibunz xl na noc, z wkladem mikro i bambusowym, o 3 rano zmienilam pieluche, przesikane przy nozkach. Założylam chinke z samym mikro i przy pobudce siknal i przesikal.

poki co szukam formowanki bambusowej uzywanek i otulacza, nie chce wydac fortuny na probe.