PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiękczenie rapalu - w ogóle możliwe...?



Jago
23-01-2013, 20:07
Dzisiaj pomagałam przyjaciółce zrobić pierwszego podwójnego X, czy raczej zorientowac się w temacie) w rapalu właśnie. Dostała je niedawno (używane) i zdziwiłam się, jak bardzo sztywna jest ta chusta w porównaniu z Nati, którą miałam dla Leona ja. Innych chust nie znam bo miałam tylko jedną chustę wiązaną i jedną kółkową (też Bebelulu, ale była duzo miększa niż to rapalu).
W każdym razie to Rapalu było prane ze zmiękczaczem i jakoś nie widze efektu... Coś z tymi rapalkami robicie, kochane znawczynie tematu, czy po prostu przyzwyczaić się trzeba i tyle...? Czy w ogóle wszystkie Rapalki tak mają?

grazyna
23-01-2013, 22:39
Ja miałam Rapalu czerwoną, jako pierwszą chustę i ona faktycznie była sztywna, ale tego dowiedziałam się dopiero potem, jak miałam okazję nosić w Vatanai albo Nati. Zmiękła po wielokrotnym praniu, intensywnym noszeniu i robieniu warkoczy, no, ale Vatek, to to nie był ;).

olmis
24-01-2013, 00:15
Miałam kilka, wszystkie deskowate, ale raz na konsultacji trafiłam na wynoszoną, mięciutką, cudowną. Vernea też w jakiś sposób swoje łamała - intensywne wirowanie w pustej pralce?:) zapytaj jej, ale chyba tak;) W każdym razie dużo pracy w zmiękczanie rapalek trzeba włożyć.

Meta
24-01-2013, 09:51
Sesja w suszarce powinna pomóc

Mag
24-01-2013, 12:15
własnie, niech poszuka u kogoś znajomego suszarki jesli sama nie ma, zmiękczy na bank na stałe.

amefa
01-05-2013, 16:06
Ja duzo nie nosze, ale po kilku praniach czuje, ze Rapalka jest bardziej miekka. Dla miesiecznego dziecka chyba nie byla najlepsza, ciezko sie nam wspolpracowalo. Teraz, gdy syn jest ciezszy, lepiej sie z Rapalka pracuje. Niestety to moja pierwsza i jedyna chusta, wiec porownania nie mam... :hide:

mgosia
01-05-2013, 17:56
To juz wiem czemu moja rapalka taka miekka. suszylam ja w suszarce..

saskia
09-05-2013, 21:44
Suszarka czyni cuda:)
Poza tym mojej rapalu kółkowej pomogło przeciąganie przez kółka trzy razy dziennie przed dwa miesiące, mam więc fizyczny dowód, że i rapalu można złamać.

owieczka33
09-05-2013, 22:06
Przyznaje, że ja zmiekłam, a Rapalka pozostała twarda. :hide:

precikuranowy
25-08-2013, 22:49
A ja kupiłam rapalkę - i szok! Mięciusieńka! Ale zdaje się, że to z nowej serii (jak nosiłam starszą w 2009 to rzeczywiście decha). Ale za to mi pofarbowała. Cóż, dziedzic będzie występował po domu w turkusowych rajstopkach;-)

mist
21-01-2014, 21:06
Ja wlasnie probuje zmiekczyc rapalke. Wysuszylam ja juz w suszarce, zawiazalam z 30 warkoczy, pisze to jedna reka, bo druga wlasnie bujam dziecko w hamaku z chusty... jest niby troche lepiej, bo juz nie jest sztywna jak blacha, ale do miekkosci to dalej jej sporo brakuje... co jeszcze moge zrobic?

letka
21-01-2014, 22:01
własnie, niech poszuka u kogoś znajomego suszarki jesli sama nie ma, zmiękczy na bank na stałe.


Suszarka czyni cuda:)
Poza tym mojej rapalu kółkowej pomogło przeciąganie przez kółka trzy razy dziennie przed dwa miesiące, mam więc fizyczny dowód, że i rapalu można złamać.
Niestety też mam ten problem :( Suszarka po kilku sesjach nie przyniosła spodziewanego efektu.


Przyznaje, że ja zmiekłam, a Rapalka pozostała twarda. :hide: Ja właśnie też już mam dość :(


Ja wlasnie probuje zmiekczyc rapalke. Wysuszylam ja juz w suszarce, zawiazalam z 30 warkoczy, pisze to jedna reka, bo druga wlasnie bujam dziecko w hamaku z chusty... jest niby troche lepiej, bo juz nie jest sztywna jak blacha, ale do miekkosci to dalej jej sporo brakuje... co jeszcze moge zrobic?Moje nie hamakowe :( A do lata daleko bym ja mogła się walnąć. Stawałam, naciągałam, spałam, warkoczowałam i na tym siadałam i d... Chyba też sprzedam ale z dopiskiem że robiłam co mogłam :duh:

mist
21-01-2014, 22:05
A czy do suszarki wrzucacie sucha chuste, czy za kazdym razem po praniu? Bo nie wiem jak jeszcze probowac ;)

letka
21-01-2014, 22:08
A czy do suszarki wrzucacie sucha chuste, czy za kazdym razem po praniu? Bo nie wiem jak jeszcze probowac ;)
Ja wrzucałam wypraną ;) w sensie mokrą