PDA

Zobacz pełną wersję : proszek Rockin Green



hubertowa
23-01-2013, 18:34
Zamierzam sprowadzić z USA proszek do prania Rockin Green, bo wydaje mi się, że żaden dostępny na polskim rynku nie spełnia wszystkich wymogów jakie powinien spełniać proszek do pieluch (brak wybielaczy, brak enzymów, brak perfum itd.). Czy ktoś z Was ma może doświadczenie z tym proszkiem? Producent pisze, że wystarczy 1 łyżka na pranie, a ja obecnie używam 1 łyżki Nappy Fresh PLUS 1/3 dozy proszku Dzidziuś. Wydaje mi się, że 1 czegokolwiek na pranie to trochę mało i jestem sceptycznie nastawiona, więc jak ktoś może potwierdzić, to byłabym wdzięczna :) Postaram się jeszcze poszperać i jak co to napiszę co się dowiedziałam.

Aha - a jakby ktoś miał ochotę na ten proszek, to piszcie, bo może by się dało sprowadzić tego więcej za rozsądną cenę! :)

Mag
23-01-2013, 19:01
jesli to jest koncentrat proszku tak jak almawinu to łyżka faktycznie może starczać, ale proszku nie znam.

hubertowa
23-01-2013, 19:11
tak, to koncentrat. a tu jego skład: sodium carbonate , sodium percarbonate, natural chelating agents, sodium sulfate, biodegradable surfactants.

inka
23-01-2013, 20:10
Ja uzywam :mrgreen: i sie wypowiem.
Po pierwsze nie mam porownania z zadnymi innymi pieluchowymi proszkami.Sypie 2-3 lyzeczki od herbaty ( czubate) i pieluchy sa doprane,takie jakby skrzypiace.Kupek niemowlecych nigdy nie zapieralam, po za splukiwaniem, plam brak :). Mam zapach mottley clean , czy cos takigo weedlug mnie nie pachnie jakos.Wydaje mi sie ze na nasze polskie warunki gdzie wiekszosc ma twarda wode bylby super.

Widzialam go w pieluszkarni, jednak oni maja dosc przesadzona cene.

Edit:
Na poczatku uzytkowania jak dalam za duzo proszku to maly mial lekko czerwona pupke, ale to minimalnie.
Uzywamy tetry i pieluch bez polarku, takze moja opnia o efektach prania tychze dotyczy.
Piore na 60 stopni,czasem 95, nigdy nie pralam na nizszej temperaturze, ale wydaje mi sie ze rocking green i na 40 da rade.

hubertowa
24-01-2013, 12:26
Dzięki, inka! Ja wszystko jak na razie piorę w 40 st. i jest ok, więc tak zamierzam kontynuować - zobaczymy jak to będzie z RG.

Mag
24-01-2013, 13:20
a almawin Ci nie pasuje?
Bo RG jak widze po składzie to soda ash i siarczan sodu więc i tak żeby soda zadziałała, to musisz prać w 60 stopniach.
Tak po prawdzie to tak jakbyś prała w samej sodzie, to tłumaczy ten efekt skrzypienia. I dlatego jak się go dobrze nie dopłucze to może podrazniać.
Siarczan sodu zakładam wiesz co to.
Nie wiem ile kosztuje, ale jesli więcej niż ta sama ilość sody to jest przepłacanie;).

egla30
24-01-2013, 13:42
Właśnie miałam pisać, że jest w Pieluszkarni (ale zostałam wyprzedzona) i nawet ostatnio był w dziale wyprzedaże więc cena nie była zabójcza tylko umiarkowana :-)

inka
24-01-2013, 17:05
Tez czytalam na jakims amerykanskim forum ze RG to wlasnie soda. A o co chodzi z tym siarczanem :hmm: ? Jak dla mnie cena jest taka sama co innych proszkow ekologicznych czyli ok 30 zl, wiec obleci.Ale na opakowaniu rzeczywiscie pisze zeby prac w wiekszej ilosci wody z dodatkowym plukaniem.

Mag
24-01-2013, 17:43
ale to jest chyba lekka podpucha, soda opakowana w pudełko pod nazwa proszku eko. Kilogram sody mniej kosztuje a ma takie samo działanie, o to mi chodzi.
Spójrz na skład almawinu, najlepiej mi prał z tych wszystkich proszków, a wierz mi mam doświadczenie okupione niestety ciężką kasą:).
Kilogram to własnie jakies 3 dychy zdaje się.

farfallina_07
24-01-2013, 18:01
Magda 1980 Ty sie znasz :D powiedz mi czy sodium percarbonate to to samo co soda oczyszczona i jesli nie to jakie to ma nazwe polska moze wiesz?

inka
24-01-2013, 18:44
ale to jest chyba lekka podpucha, soda opakowana w pudełko pod nazwa proszku eko. Kilogram sody mniej kosztuje a ma takie samo działanie, o to mi chodzi.
Spójrz na skład almawinu, najlepiej mi prał z tych wszystkich proszków, a wierz mi mam doświadczenie okupione niestety ciężką kasą:).
Kilogram to własnie jakies 3 dychy zdaje się.

U nas nie ma almawinu :(. Ale akoro 3 dychy to wychodzi tyle samo, no i nappy fresha nie daje.

Ale zaraz zaraz to znaczy ze jak sobie kupie jakikolwiek proszek( powiedzmy ekologiczny) i zmieszam pol na pol z sada oczyszczona to bede miala Rocking green:mrgreen: i nie trzeba dawac nappy fresha ?

hubertowa
26-01-2013, 11:42
almawinu nie znam, ale muszę sobie zaraz o nim poczytać. Czy jego też używa się tylko 1 łyżkę na pranie i nic więcej. A w 40 st. dezynfekuje?

Czyli uważacie, że kupowanie tego proszku jest równoznaczne z kupowaniem sody? Przecież nie mamy podanego udziału procentowego poszczególnych składników, więc nie wiemy dokładnie ile czego jest. Przecież jak masz w składzie ciasta mąkę, to nie zawsze jest to biszkopt, nie ;)

Mag
26-01-2013, 12:38
czy sodium percarbonate to to samo co soda oczyszczona i jesli nie to jakie to ma nazwe polska moze wiesz?
nadwęglan sodu (sodium percarbonate) to jest czynnik utleniający,ale jednoczesnie odmiana sodium carbonate (węglan sodu), a sodium carbonate to soda ash (zwykła odmiana sody oczyszczonej). Oba mają identyczne działanie (jak soda oczyszczona).


U nas nie ma almawinu :(. Ale akoro 3 dychy to wychodzi tyle samo, no i nappy fresha nie daje.

Ale zaraz zaraz to znaczy ze jak sobie kupie jakikolwiek proszek( powiedzmy ekologiczny) i zmieszam pol na pol z sada oczyszczona to bede miala Rocking green:mrgreen: i nie trzeba dawac nappy fresha ?
nappy fresh to odkażacz chemiczny ponoć, osobiście to w nie nie wierzę, cały czas debatuje co niby w nim odkaża, bo jakoś ten skład do mnie nie przemawia,mam wrażenie producenckiego kantu na rodzicach chcących podążać za eko stylem (dajmy im sodę, parę literek do tego,ale zareklamujmy inaczej i będzie po sprawie), ufam biologii z podstawówki i działowi o bakteriach mezofilnych, szczególnie fragmentowi o działaniu temperatury na przeżywalność tych bakterii.
Soda nie jest odkażaczem, soda najlepiej działa, wybiela (bo to jest jej podstawowe zastosowanie, a nie czyszczenie), w temperaturze 60 stopni i wyżej.
Ale w składzie almawinu jest aktywator wybielania w 40 stopniach (to samo co w nappy freshu).To jest taki wynalazek, który sprawia, że soda czy wybielacze tlenowe działać zaczynaja tez w 40 stopniach.


almawinu nie znam, ale muszę sobie zaraz o nim poczytać. Czy jego też używa się tylko 1 łyżkę na pranie i nic więcej. A w 40 st. dezynfekuje?

Czyli uważacie, że kupowanie tego proszku jest równoznaczne z kupowaniem sody? Przecież nie mamy podanego udziału procentowego poszczególnych składników, więc nie wiemy dokładnie ile czego jest. Przecież jak masz w składzie ciasta mąkę, to nie zawsze jest to biszkopt, nie ;)
almawin jest koncentratem, uzywa sie łyżkę na pranie. Wg mnie nic nie dezynfekuje w 40 stopniach, chyba że przemysłowe chemikalia.
Ja tak uważam:), udział procentowy nie ma znaczenia, jeśli skład jest ubogi i nie zawiera nic nowego i istotnego dla odkażania i prania;).
Wiemy po prostu co jest w tym proszku:).

Nigdy, ale to nigdy nie prałam pieluch w 40 stopniach, tylko w 60, bo w tej temperaturze gina dorosłe bakterie mezofilne, w temperaturze 100stopni giną ich przetrwalniki (niektórzy biolodzy twierdza, że w 90 i wyżej), dlatego raz na miesiąc prałam na 90 stopniach lub wygotowywałam w garze (prócz PULa), żeby osiągnąć wyższą temperaturę i jednoczesnie wybielić i odkamienic pieluchy, co na ich stan świetnie robiło. To wszystko przezytacie w odpowiednich wątkach o strippingowaniu czy praniu pieluch, jak działa soda, a jak kwasek czy ocet na pieluchy i dlaczego to jest potrzebne:).

Lakonia
26-01-2013, 17:31
RG używam od dłuższego czasu. Lepiej mi dopiera pieluszki niż Bambinex, albo Poution, czy też zwykły ekologiczny proszek z dodatkiem Nappy Fresh. Wcześniej mi strasznie śmierdziały pieluchy (pomimo streepingu)
Z RG nie ma smrodku mocznika.
Piorę w 40 stopniach, obroty na 1000, ale jak Was tu czytam, to widzę, że muszę przemyśleć sprawę.
Jedyne co, to ostatnio jakoś dużo go idzie, by pranie było doprane.
Używam też od czasu do czasu ich Amonia Bouncer - ten produkt uważam, że jest bez zastrzeżeń.

hubertowa
26-01-2013, 18:36
nappy fresh to odkażacz chemiczny ponoć, osobiście to w nie nie wierzę, cały czas debatuje co niby w nim odkaża, bo jakoś ten skład do mnie nie przemawia,mam wrażenie producenckiego kantu na rodzicach chcących podążać za eko stylem

Też się nad tym zastanawiałam, ale doszłam do wniosku, że w cywilizowanym kraju nie pozwoliliby na reklamowanie się jako środek odkażający jeśli by nim nie był. W końcu Unia by ich wytropiła i nałożyła kary :)


Ale w składzie almawinu jest aktywator wybielania w 40 stopniach (to samo co w nappy freshu).To jest taki wynalazek, który sprawia, że soda czy wybielacze tlenowe działać zaczynaja tez w 40 stopniach.

To chodzi o ten TAED? Faktycznie nie ma go w Rockin Green, więc może jednak potrzeba wyższej temperatury.



Wg mnie nic nie dezynfekuje w 40 stopniach, chyba że przemysłowe chemikalia.
Ja tak uważam:)

Nigdy, ale to nigdy nie prałam pieluch w 40 stopniach, tylko w 60, bo w tej temperaturze gina dorosłe bakterie mezofilne, w temperaturze 100stopni giną ich przetrwalniki (niektórzy biolodzy twierdza, że w 90 i wyżej),

Kurczę, a ja od miesiąca piorę w 40 st. z Nappy Fresh. Wszystko wychodzi piękne i świeże. Zaczynam się martwić czy nie przesadziłam z oszczędzaniem na prądzie...:(

hubertowa
26-01-2013, 18:38
Lakonia, a której formuły używasz? Może powinnaś zmienić na tą dla twardszej wody, skoro tak dużo go potrzebujesz?

Mag
26-01-2013, 18:44
Kurczę, a ja od miesiąca piorę w 40 st. z Nappy Fresh. Wszystko wychodzi piękne i świeże. Zaczynam się martwić czy nie przesadziłam z oszczędzaniem na prądzie...:(
ja się najbardziej zastanawiam, gdzie jest sklad chemiczny tego aktywatora, bo normalnie nigdzie nie mogę go odnaleźć, cóż to takiego, czy przypadkiem nie jakaś chemia niezła.

hubertowa, miesiąc to naprawdę krótko dla pieluch, nie wiem czy masz nowe czy używane. jesli nowe, to możesz jakieś wnioski wysnuwac dopiero po jakichś trzech miesiącach, pieluchy zapychaja się, zakamieniają, zacznie się niedługo u Was śmierdzący mocz od zębów, wtedy dopiero mozesz sprawdzać jak dany proszek się sprawdza, co wiecej resztki proszku także zostają w pieluchach. Poczekaj trochę na efekty. 3-4 miesiące i będziesz wiedziec:)

inka
26-01-2013, 18:57
Ciekawe ciekawe to wszytko. Dalam troszke octu do plukania i juz mi pieluchy nie skrzypia :). Ja tez osobiscie piore w 60 lub 95.
Lakonia, 5-6 lyzeczek to duzo wychodzi :confused:, no chyba ze macie jakas twarda wode..

Mag
26-01-2013, 19:06
Ciekawe ciekawe to wszytko. Dalam troszke octu do plukania i juz mi pieluchy nie skrzypia :). Ja tez osobiscie piore w 60 lub 95.
Lakonia, 5-6 lyzeczek to duzo wychodzi :confused:, no chyba ze macie jakas twarda wode..
są płyny do płukania na bazie kwasku cytrynowego (działa jak ocet), ale to też przepłacanie, bo to woda i kwasek po prostu:), niewielka ilość rozpuszczonego kwasku dodana do płukania wypłukuje resztki proszku z ubrań.

bianka2009
26-01-2013, 20:45
ten aktywator w NP to TAED - Tetraacetyloetylenodiamina czyli coś co wybiela,
tu dłużej http://www.heraproject.com/files/2-F-04-HERA%20TAED%20full%20web%20wd.pdf


fajnie że o tym piszecie, ciekawa jestem do jakich wniosków dojdzie ten wątek :)
Ja piorę w 60stop i wspieram się kwaskiem oraz sodą już od dłuższego czasu

bianka2009
26-01-2013, 20:46
dubel przepraszam :)

karminek
29-01-2013, 23:27
Nigdy, ale to nigdy nie prałam pieluch w 40 stopniach, tylko w 60, bo w tej temperaturze gina dorosłe bakterie mezofilne, w temperaturze 100stopni giną ich przetrwalniki (niektórzy biolodzy twierdza, że w 90 i wyżej), dlatego raz na miesiąc prałam na 90 stopniach lub wygotowywałam w garze (prócz PULa), żeby osiągnąć wyższą temperaturę i jednoczesnie wybielić i odkamienic pieluchy, co na ich stan świetnie robiło.

powiem tylko, że początkowo, jak zaczynałam przygodę z pieluchowaniem wielo, naczytałam sie wątków i rozmaitych wypowiedzi. potem sama poszukiwałam, co dla nas będzie najlepsze i obecnie stwierdzam, że wybór większości proszków- nieproszków nie robi az takiej różnicy jak wysoka temperatura + soda i kwasek (na zmianę) i najbardziej do mnie przemawia sposób Magda1980 - dzięki btw ;)

czasem się skuszę na nowosci jak RG, ale wiele to nie zmienia, no chyba, że w portfelu...

Lakonia
04-02-2013, 02:02
mam zarówno ten zwykły jak i hard - najwidoczniej nie twardość wody jest przyczyną :(

ruby42
24-04-2013, 10:17
[...]

Magnuna
28-04-2013, 11:52
Ja uzywam RG i Ecoballs®. Jedno i drugie sprawdza sie swietnie. Ecoballs zabija bakterie w niskich temperaturach (zmienia Ph wody). Z tym octem do pralki to bym uwazala, bo gumy parcieja i bedzie pralka do wymiany za chwile (albo przynajmniej uszczelki) :duh:
A funkRock z RG zeczywiscie dziala cuda!!! I to nie tylko na pieluchy - ostatnio odswiezylam stara zaplesniala lekko narzute i jest jak nowa - w sam raz na dzialeczke u rodzicow ;-)

ruby42
08-05-2013, 20:00
[...]