PDA

Zobacz pełną wersję : otulacze dla noworodka a niezagojony pępek



ionka
21-01-2013, 18:16
Proszę o radę, mały jeszcze w brzuchu ale jak się mają otulacze rozmiaowe dla noworodków a pępek. Zastanawiam się czy nie drażnią go jeśli są za wysokie z przodu?

Kasia.234
21-01-2013, 18:18
jeśli dotykają kikuta to pewnie drażnią
można wywinąć otulacz, albo jeśli się da to spiąć na mniejszy rozmiar, żeby był niżej

Mayka1981
21-01-2013, 20:14
Zależy chyba jak ten pępek będzie wyglądał - ja na początku używałam jednorazówek chyba przez tydzień nim się nie ogarnęłam z grubsza w ogóle z dzieckckiem a co dopiero pranie dokłądać, a po tygodniu już było z pępkiem ok...

Masz otulacze noworodkowe? Ja miałam chyba bambino mio i z tego co pamiętam pępka niespecjalnie sięgały - zresztą miałam wepchniętą tetrę więc jakoś górna gumka i tak nie przylegała do ciała - i jakoś nie kojarzę, że to był w ogóle problem...

ionka
21-01-2013, 20:18
Zależy chyba jak ten pępek będzie wyglądał - ja na początku używałam jednorazówek chyba przez tydzień nim się nie ogarnęłam z grubsza w ogóle z dzieckckiem a co dopiero pranie dokłądać, a po tygodniu już było z pępkiem ok...

Masz otulacze noworodkowe? Ja miałam chyba bambino mio i z tego co pamiętam pępka niespecjalnie sięgały - zresztą miałam wepchniętą tetrę więc jakoś górna gumka i tak nie przylegała do ciała - i jakoś nie kojarzę, że to był w ogóle problem...


zamierzam nabyć noworodkowe, możesz jakieś polecić z doświadczenia, bo przyznam iż im więcej czytam, tym bardziej nie wiem które wybrać? Po pierwszym dziecku mam 4 flipy, ale chyba będą za duże na początek?

magnolia
21-01-2013, 20:29
Zależy chyba jak ten pępek będzie wyglądał - ja na początku używałam jednorazówek chyba przez tydzień nim się nie ogarnęłam z grubsza w ogóle z dzieckckiem a co dopiero pranie dokłądać, a po tygodniu już było z pępkiem ok...

Masz otulacze noworodkowe? Ja miałam chyba bambino mio i z tego co pamiętam pępka niespecjalnie sięgały - zresztą miałam wepchniętą tetrę więc jakoś górna gumka i tak nie przylegała do ciała - i jakoś nie kojarzę, że to był w ogóle problem...

a u nas był, szczególnie że małemu się pępek długo goił niestety, i ta tetra mimo bardzo częstego przebierania nasiąkała od razu tak u góry właśnie (wiadomo chłopak) no i pępek był w tych siuśkach... dlatego też w nocy dawaliśmy mu przez pierwsze 2 tygodnie jakoś jednorazówki a w dzień bez otulacza tylko owiniety w kocyk polarowy, tak żeby ten pępek nie dotykała ani pieluchy ani otulacza... ale sa chyba imse vimse otulacze z wycięciem na pępek zdaje się...

Atorianna
22-01-2013, 14:48
ja parę pierwszych tygodniach jechałam na pampkach (w 1 masz odwijaną zakłądkę na pępuszek), bo zanim się ogarnęłam z Małym, to trochę minęło. Strasznie chciałam używać wielo, ale jakoś....się bałam, że sobię nie poradzę :omg: oczywiście jak zaczęłam je zakładać, to stwierdziłam, że nie ma nic prostszego. na mała pupkę polecam małe me i bambino mio new born. z flipa też na początku ładnie korzystaliśmy. w nas nie było problemu z otulaczem. co najwyżej wkłądki małe wkładaliśmy, bo te większe to bokami wychodziły ;)

owieczka33
28-01-2013, 09:53
Używałam ImseVimse, takich zwykłych rozmiarowanych i albo zawijałam brzeg, albo zapinałam jakby w literę V. Na szczęście to kilka dni, a potem kikut odpada i pozamiatane. :D

Alassea
28-01-2013, 10:01
Używałam ImseVimse, takich zwykłych rozmiarowanych i albo zawijałam brzeg, albo zapinałam jakby w literę V. Na szczęście to kilka dni, a potem kikut odpada i pozamiatane. :D
Hehe, nie zawsze kilka dni :) przez pierwsze 3 czy 4 tygodnie mieliśmy pampki i je też trzeba było podwijać u góry (Młody drobny był, może dlatego), a potem otulacze Bambino mio, gdzie zawijałam te pół cm górnego brzegu i dawało radę. Kikutek odpadł po jakimś miesiącu, a reszta z pępka (taki wklęsły mu się zrobił i trochę tam siedziało) - chyba po jakichś 6 tygodniach:hmm:

Gaja78
12-12-2013, 22:15
Blueberry mini coverall jest dla noworodka poniżej pępuszka. Starcza do 7-8 kg, bo ten otulacz ma jeszcze dwu rzadek napek w dół, co rosną z maluszkiem.