PDA

Zobacz pełną wersję : wielo a zaczerwieniona skóra



letka
18-01-2013, 19:04
Pieluchowalam Lene sporadycznie, ale ostatnio wrocilam po kryzysie. Nie wiem czy L. ma tak wrazliwa skore czy cos robie nie tak. Po zdjeciu pieluchy (nie zawsze, nie kazdej) ma tak zaczerwieniona skore (nie tylko na dupce), ze coraz czesciej siegam po pampki. Piore w malej ilosci proszku, z plynem antybakteryjnym, dodatkowym plukaniem... Co moze byc przyczyna? Zastanawiam sie czy nie zaczac uzywac kremu na odparzenia jako warstwy ochronnej.

Selene
18-01-2013, 19:30
Po zdjeciu pieluchy (nie zawsze, nie kazdej)
może trzeba by się przyjrzeć, po jakich pieluchach tak jest. U nas np. mikropolar daje czasem takie efekty, zakładam więc tylko awaryjnie i szybko zmieniam.

joasia
18-01-2013, 19:37
tak ja Selene napisała może być wrażliwa na któryś materiał

ania mania
18-01-2013, 19:39
Na samo zaczerwienienie nie stosowałabym kremu, wg mnie już lepiej mąkę ziemniaczaną. Często zmieniasz pieluszkę? Może za dlugo ma wilgotno przy pupce.

inka
18-01-2013, 20:21
ja uzywam tetry, muslinow czyli sama bawelna i czasem tez dupka jest troszke czerwona. Wtedy albo troszke sudokremu daje,( zazwyczaj co kilka przewiniec) albo zamiast wody do mycia pupki daje krochmal.Polarki tylko sporadycznie zakladamy.

Gertruda
18-01-2013, 20:26
A może jakiś składnik w tym proszku antybakteryjnym?? Moje dzieci średnio go tolerowały...

jul
18-01-2013, 21:34
nie napisałaś jakch pieluch używacie i czy widzisz jakiekolwiek zależności, czy np pupa raz zaczerwieniona a raz nie przy tej samej pieluszce - trochę to więc strzelanie z naszej strony. Do tego, co napisały już dziewczyny napiszę, że u synka przy dłuższym (nocnym) byciu w jednej pieluszce widać było różnicę w stanie pupy jak miał pul i jak wełnę - no i na noce miał tylko wełniane otulacze. Może jak mała będize mieć przewiewniej (wełna, polar), to pomoże jakoś?

Atorianna
22-01-2013, 14:55
choć wiem, że nie jest zalecane, ale ja w takich sytuacjach, bo też nam się zdarzają, używam kremu na pupcię - np tego rossmanowego lub maści pośladkowej (na receptę u lekarza - 4 składniki)

choć sama już nie wiem co jest przyczyną, bo jeszcze na noc zakładam pampki, więc to też może na to wpływać

jadorota
23-01-2013, 23:30
Ja też myślę, że to kwestia materiału. U nas brzydkie uczulenie też wychodziło, gdy słabo wypłukiwał się proszek z tetry.
Polar lubi uczulać...

Mała Mi
24-01-2013, 10:03
A jak objawia się u waszych dzieci uczulenie na polar??
Mój mały też ma często zaczerwieniona pupę (bardziej wewnątrz), a od dwóch dni ma małe krosteczki. Używam na zmianę wielo i jednorazówek i za cholerkę nie mogę sprawdzić po czym to ma, bo:
- mamy za mało wielorazówek, żeby tylko ich używac przez kilka dni,
- nie chcę, żeby dziecko było tylko w jednorazówkach tak długi czas.
Ale może to uczulenie na polar jest jakieś charakterystyczne??

Mała Mi
24-01-2013, 10:13
Acha!
No i czy dziecko, które rzeczywiście źle reaguje na polar, będzie źle reagowało także na mikrofibrę i coolmax?

Bialawanilia
24-01-2013, 12:19
Gdy używałam chusteczek nawilżanych lanoliną i pampków pupa była bielutka i piękna! (jeszcze wtedy nie wiedziałam o istnieniu wielo)
W jednym momencie przeszłam na mokre szmatki do pupy i wielo (z polarem przy pupie i pulem) i pupa czerwona, nawet z jedną ranką! A tyle się naczytałam o wielo, że pupa będzie zdrowsza ;)
Nie zniechęciłam się i stwierdziłam, że zrezygnuję z polara. Wkładam tetrę i na to pul i jest lepiej, ale właśnie zamówiłam wełniane gacie i zbieram formowanki, bo chyba tak będzie najzdrowiej.

jadorota
24-01-2013, 14:00
Gdy używałam chusteczek nawilżanych lanoliną i pampków pupa była bielutka i piękna! (jeszcze wtedy nie wiedziałam o istnieniu wielo)
W jednym momencie przeszłam na mokre szmatki do pupy i wielo (z polarem przy pupie i pulem) i pupa czerwona, nawet z jedną ranką! A tyle się naczytałam o wielo, że pupa będzie zdrowsza ;)
Nie zniechęciłam się i stwierdziłam, że zrezygnuję z polara. Wkładam tetrę i na to pul i jest lepiej, ale właśnie zamówiłam wełniane gacie i zbieram formowanki, bo chyba tak będzie najzdrowiej.

Z mojego doświadczenia to jednak najlepiej tetra, bo to chyba najlepiej się pierze. Można gotować i schnie szybko. Ale warto próbować wszystkiego. Ja akurat do lanolinowania się nie nadaję ;)

wesoła_mrówka
24-01-2013, 15:07
Nigdy małej polar nie uczulał, a dziś proszę bardzo - pupa czerwona w kropeczki... Po polarku właśnie. Dziwne :) Przeczytałam wątek i dlatego? ;)

Mała Mi
24-01-2013, 17:24
Nigdy małej polar nie uczulał, a dziś proszę bardzo - pupa czerwona w kropeczki... Po polarku właśnie. Dziwne :) Przeczytałam wątek i dlatego? ;)

A czerwona bardziej wewnatrz czy na pośladkach?

wesoła_mrówka
25-01-2013, 00:09
A czerwona bardziej wewnatrz czy na pośladkach?

Właściwie to bardziej niż pupa zaczerwieniony wzgórek łonowy. Najpierw były kropeczki, później kropeczki zniknęły i zrobiła się czerwona. Ale do tego wszystkiego rozwolnienie, więc chyba ząb znowu...

margaretka
25-01-2013, 23:28
A jak objawia się u waszych dzieci uczulenie na polar??
Mój mały też ma często zaczerwieniona pupę (bardziej wewnątrz), a od dwóch dni ma małe krosteczki. Używam na zmianę wielo i jednorazówek i za cholerkę nie mogę sprawdzić po czym to ma, bo:
- mamy za mało wielorazówek, żeby tylko ich używac przez kilka dni,
- nie chcę, żeby dziecko było tylko w jednorazówkach tak długi czas.
Ale może to uczulenie na polar jest jakieś charakterystyczne??
O to samo pytam. Hania od jakiś 5 dni ma na pochwie czerwone krostki. Używamy tylko kieszonek z polarem odkąd skończyła miesiąc. Czy to możliwe, że alergia na polar może się ujawnić po takim czasie? Proszku nie zmieniałam, dodaję jedynie łyżeczkę więcej nappy fresha, bo jak dawałam mniej, to mi pieluchy śmierdziały.

farfallina_07
25-01-2013, 23:40
U nas pupka zaczerwieniona jest po nocy.Nie ma krostek tylko lekko czerwona pipka.Dlatego rano klade mala na pol godziny bez pieluchy i wszystko wraca do normy.

letka
26-01-2013, 08:53
u Lenki szpara posladkowa.jest wiecznie zaczerwieniona. Kilka dni temo pokazaly sie na posladku krostki ciemnoczerwone (fioletowe?) i utrzymuja sie nadal. Sprobuje ja przepedzic po pokoju na golasa, choc troche sie boje, bo uwielbia siadac na zimnych ksfelkach.i panelach...

Mała Mi
26-01-2013, 10:28
I bądź tu człowieku mądry! Moja mama stwierdziła, że gdyby to było uczulenie na polar to byłoby widoczne bardziej na pośladkach niz w szparze pośladkowej. Może i racja.
Ja od dwóch dni praktycznie przy każdej zmianie pieluszki obmywam synka z przodu i z tyłu samą wodą przy użyciu bambusowej myjki i potem stosuję skrobię kukurydzianą. Stan dupci bardzo się poprawił :)

andzia330
28-01-2013, 15:18
a jak czesto zmieniacie pieluch? Przy wielo tzreba to robic jednak duzo czesciej...

Falka
28-01-2013, 15:19
Gdy używałam chusteczek nawilżanych lanoliną i pampków pupa była bielutka i piękna! (jeszcze wtedy nie wiedziałam o istnieniu wielo)
W jednym momencie przeszłam na mokre szmatki do pupy i wielo (z polarem przy pupie i pulem) i pupa czerwona, nawet z jedną ranką! A tyle się naczytałam o wielo, że pupa będzie zdrowsza ;)
Nie zniechęciłam się i stwierdziłam, że zrezygnuję z polara. Wkładam tetrę i na to pul i jest lepiej, ale właśnie zamówiłam wełniane gacie i zbieram formowanki, bo chyba tak będzie najzdrowiej.

U nas była podobnie - po szmatkach szpara pośladkowa czerwona jak diabli po całym dniu. Na noc krem i pampek i rano było OK. Zaczęłam najpierw dodawać ojejku do kąpieli do wody i było lepiej. Potem wróciłam do chusteczek nawilżanych i problem zniknął całkowicie.

IwonaKM
28-01-2013, 15:41
Acha!
No i czy dziecko, które rzeczywiście źle reaguje na polar, będzie źle reagowało także na mikrofibrę i coolmax?

nie wiem jak będzie reagowało na mikrofibrę przy pupie ale moja córeczka, która też w pewnym momencie zaczęła źle reagować na polar i welur syntetyczny, na coolmex reagowała bardzo dobrze, najlepiej na bambus w tots bots
zauważyłam też, że polar polarowi nierówny, przy jednym pupa bywała czerwona przy innym idealna

wesoła_mrówka
29-01-2013, 12:58
Założyłam małej pieluszkę z Coolmaxem i przeszło jej. Nie wiem, czy zbieg okoliczności, czy Coolmax pomógł.

margaretka
29-01-2013, 23:51
U nas krostki powoli zanikają. Zaczęłam smarować cienką warstwą linomagu i sprawdza mi się to już przy drugim dziecku, tzn. nie dajemy rady zupełnie bez kremu/maści przy wielo.

monikamarcina
30-01-2013, 13:01
sluchajcie a ja mam pytanie odnosnie zaczerwienienia ale przy jednorazowkach.

moj syn ma w tej chwili od kilku miesiecy zakladana jednorazowke tylko na noc, gdyz w dzien jest odpieluchowany.. jednak ja ciagle widze w okolicy odbytu zaczerwienienia i odparzenia. Myslicie ze to od uzywania jednorazowek czy od czegos innego?

farfallina_07
02-02-2013, 09:56
sluchajcie a ja mam pytanie odnosnie zaczerwienienia ale przy jednorazowkach.

moj syn ma w tej chwili od kilku miesiecy zakladana jednorazowke tylko na noc, gdyz w dzien jest odpieluchowany.. jednak ja ciagle widze w okolicy odbytu zaczerwienienia i odparzenia. Myslicie ze to od uzywania jednorazowek czy od czegos innego?

no raczej tak;)

A mojej teraz wyskoczyla wysypka chyba od zebow bo ida.

nynka87
03-07-2013, 14:57
u nas raz na jakiś czas jest właśnie problem z zaczerwienieniem przy wielo, czerwona jest pupa i wzgórek łonowy, wczoraj młoda zrobiła kupę, minęło może 3 minuty zanim przyszłyśmy na górę i zdjęłam pieluchę i na pośladkach już takie jakby bąble :roll: dodam że u nas czy polar czy bawełna czy bambus od pupy to nic nie zmienia, na zewnątrz pul czy wełna tak samo... jakiś czas temu miała okropną pupę po bambusowej formowance i wełnianych gaciach :duh: J. ma biegunkę, podejrzewam że to kał pewnie tak podrażnia skórę, po nocy w pampku pupa zdecydowanie ładniejsza niż w dzień w wielo :roll:

Bialawanilia
03-07-2013, 15:56
Nynka87, jedyne rozwiązanie jakie widzę to zacząć wysadzić maleństwo na nocniku lub nakładce. Teraz lato, więc mój synek lata w samej formowance i staram się łapać siku, a jak sie nie uda to od razu przebieram w następną. Kupka już tylko na nocnik lub nakładkę, bo synek lubi różnorodność ;)
Dopiero jak zaczęłam wysadzić skóra się nie podrażnia, wcześniej potrafiło być na prawdę różnie. Spróbujcie :)

nynka87
03-07-2013, 18:20
Biała Wanilio dobry pomysł :) z posadzeniem małej na nocniku to może być problem, wątpię żeby usiedziała choć przez chwilę w miejscu :mrgreen: dziś od rana chodzi w takich cienkich formowankach bez gumek przy nóżkach więc pupa się wietrzy i co chwila dotykam czy nie mokro i od razu po siku zmieniam, ale skóra dalej wygląda nie najlepiej :roll: ach te kupy :mad:

joasia
03-07-2013, 18:27
a to nie kupy zębowe?

ata00
03-07-2013, 20:01
Witam, trafilam na to forum bo moja corcia ma uczulenie na jednorazowki. pomyslalam sobie ze alternatywa moze byc pieluszka wielorazowa...i jak czytam teraz ten wateczek to az sie boje czy moja Elenka znowu nie bedzie miala problemow z pupka :(
u nas uczulenie jest na pampersy, dady, rosmanowe, dalej nie szukam chcialam zamowic kieszonki z mikropolarkiem i teraz juz saa nie wiem co robic :)

joasia
03-07-2013, 20:22
ata00 jak nie spróbujesz wielo to nie będziesz wiedziała, po pierwsze nie zawsze uczula a właściwie tylko sporadycznie, jest wiele opcji sucho-naturalnie, pul-wełna-polar. I przeważnie to ratunek dla małej pupy

ata00
03-07-2013, 20:30
:) no to mnie pocieszylas ze jest to sporadyczne. bo ja juz na prawde nie moge patrzec na ta mala dupinke taka czerwona, ostatnio skonczylo sie na masci sterydowej niestety :(

Bialawanilia
03-07-2013, 20:45
Ata, próbuj. Najlepiej zaopatrz sie w piekuszki z naszego bazarku. Używane, ale jak nie trafisz to mniej stracisz.

ata00
04-07-2013, 08:32
Ata, próbuj. Najlepiej zaopatrz sie w piekuszki z naszego bazarku. Używane, ale jak nie trafisz to mniej stracisz. chyba jednak kupie kilka nowych, bo w sobote jade jzz na urlop i jak wroce to chcialabym zeby juz pieluszki byly. Mieszkam w Niemczech, a pieluszki zamowie do rodzicow do Polski odbiore od razu po urlopie, bo wakacje oczywiscie w Polsce :)
Ale jak nam podpasuja pieluszki, to kto wie czy nie ustawie sie w kolejce w bazarku :)

nynka87
04-07-2013, 16:20
a to nie kupy zębowe?
sama już nie wiem, mamy już 8 sztuk, młoda nie da zajrzeć do paszczy tylko gryzie :roll: