PDA

Zobacz pełną wersję : jak z noszeniem w lecie



brikola
26-01-2008, 19:39
pytanie zwłaszcza do mam, które mają kilka różnych chust. Ja mam girasola 4,6m ciekawa jestem jak się będzie sprawdzał w lecie-czy w gorące dni dzieciaki się Wam przegrzewają w chustach czy może nie ma zupełnie takiego problemu? Czy Girasol nie będzie za gruby na lato?
Jako, ze chustowanie jest niezmiernie bliskie memu sercu to oczywiście juz bym najchętniej zakupiła jakąś chustę kolejną ;) i zaczęłam się zastanawiać czy nie zakupić jakiejś na lato, ale krótkiej-bom niska i zastanawiam się czy może jakiś model jest odpowiedniejszy na lato? W Girasolku podróżowała by moja starsza córa a ja bym w krótsza motała Lwa. Wszystkie uwagi mile widziane :)

ifinoe
26-01-2008, 23:10
podobny wątek tutaj ;)http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?t=921

ja planuję babylonię na lato

serafinka
27-01-2008, 00:06
ja też ale to chyba nie lato ale uzależnienie popycha mnie do kupna następnych chust!!!!!!

ifinoe
27-01-2008, 01:34
ja też ale to chyba nie lato ale uzależnienie popycha mnie do kupna następnych chust!!!!!!

a to swoją drogą... ;)

kajkasz1
27-01-2008, 01:45
Ja w ubiegłym roku na lato przesiadłam się z chusty w MT-ja (tzn sKubek się przesiadł, nie ja :lol: ). Było wygodnie, szybko i przewiewnie. W chustach jakoś za ciepło.

anifloda
27-01-2008, 11:13
Ja nosiłam w Didymosie Nino, a wcześniej w Hoppie. Didymos sprawdzał się lepiej, bo cieńszy i jaśniejszy. Na ten rok mam Vatanaia - jeszcze cieńszy. Z wiązań polecam prosty plecaczek i kangurka - bokiem jest przewiew, na dziecku jedna warstwa materiału. Jak dziecko już siedzi i można mu wyjąć rączki, to w ogóle luz. Ja nosiłam całe lato. Czasami brałam parasol, żeby osłaniać nas od słońca.

brikola
28-01-2008, 11:42
a nosił ktoś w Girasolu latem?
No i co powiecie na pomysł by zakupić krótką chustę zamiast długiej-czy to dobry pomysł? Dodam, ze Leo urodzi się w kwietniu(niby pod koniec, ale ja będę Go dopingowała, zeby wczesniej to zrobił ;) )więc latem będzie miał tak 3 do 5 miesięcy

Agnen
28-01-2008, 12:05
Na piątkowych warsztatach ekomama stwierdziła że girasole są raczej z tych grzejących... no cóż, to my z

Mag
28-01-2008, 12:15
a ja przemyśliwuję sprawę z latem, swędzi mnie na krótką chustę, Marysia będzie już siedzieć więc wyjdziemy poza koalę na inne wiązania, ale coś chyba stanie na MT-przewiew przede wszystkim :D
na razie MT-krótka 1:0.

brikola
28-01-2008, 13:08
no ja sobie upatrzyłam Babylonię BB Slen
http://www.chusty.com.pl/zdjecia/bbgp26-1.jpg
mąż mnie chyba udusi ;)

brikola
28-01-2008, 13:09
Agnen tak właśnie mi się wydaje, ze Girasol jest grzejący raczej jeśli mówimy o lecie...choć nie dotykałam nigdy innej chusty.

hanti
28-01-2008, 13:12
ja dostałam Lychee babyloni pod choinkę i jak zamotałam to już jestem na lato gotowa :)

Ruda
28-01-2008, 13:39
no ja sobie upatrzyłam Babylonię BB Slen
http://www.chusty.com.pl/zdjecia/bbgp26-1.jpg
mąż mnie chyba udusi ;)
kolorek taki wiosenny!!! jejku, az mi sie chce budzacej sie do zycia przyrody!!!! :)

Jasnie Pani :)
28-01-2008, 13:41
no ja sobie upatrzyłam Babylonię BB Slen
http://www.chusty.com.pl/zdjecia/bbgp26-1.jpg
mąż mnie chyba udusi ;)
hehe, a ja ja juz mam, maz nawet przyjol to lajtowo, ale przynajmniej jak hanti jestem zwarta i gotowa na lato :wink:

Kanga
28-01-2008, 14:18
Agnen tak właśnie mi się wydaje, ze Girasol jest grzejący raczej jeśli mówimy o lecie...choć nie dotykałam nigdy innej chusty.

a moim zdaniem Girasol akurat jest dość cienki i dośc przewiewny właśnie przez luźny splot.

brikola
28-01-2008, 19:44
Aga, no właśnie, Ty masz Girasola, nie? Jak Twoje wrażenia z noszenia w nim w lecie?

No i napiszcie mi czy to rzeczywiście sens by krótka kupić. Przypominam że ja mała jestem a syn będzie miał do 3 miesiące jak sie zacznie lato

Anna Nogajska
29-01-2008, 13:23
ja nosiłam w girasolu latem i powiem, że należy on raczej do cieńszych chust. na tamtą chwilę miałam porównanie tylko do hoppediza toronto- był on o wiele grubszy.

krótka chusta dla 3 miesięcznego maluszka jest moim zdaniem raczej bez sensu. dużo zależy od tego, czy niemowlak będzie już samodzielnie trzymał główkę. ja pierwsze plecaczki wiązałam jak synek miał 5 miesięcy,ale to chyba kwestia odwagi mamy. na biodrze wolę zdecydowanie "bardziej skomplikowane" wiązania: podwójny X, z pętelką...
wiązanie proste na biodrze typu pouch (skrótk myślowy, mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi:)) stosuję tylko na kilkuminutowe sytuacje, pomimo, że alex już siedzi samodzielnie.

Kanga
29-01-2008, 13:46
Aga, no właśnie, Ty masz Girasola, nie? Jak Twoje wrażenia z noszenia w nim w lecie?

No i napiszcie mi czy to rzeczywiście sens by krótka kupić. Przypominam że ja mała jestem a syn będzie miał do 3 miesiące jak sie zacznie lato

no nie, na własnośc nie mam :D
miałam przez tydzień ( jakos w sierpniu czy na początku wrzesnia ) Girasola przechodniego a teraz mam od 3ch tygodni pożyczonego tęczowego (Chyba wypadało by go juz oddać, :oops: ) -jest to cienka i dość przyjemna chusta.

i jak mama

Ania z Tulikowa
30-01-2008, 18:01
Moim zdaniem Girasol na lato jest ok, jest dosyć cienki i baardzo milutki, no i polecam też Vatanai to baaardzo cienka chusta :lol:

visenna2
04-02-2008, 20:02
Jeśli chodzi o "cienkość" i przewiewność to super są Vatanai i chusty takie jak np BaliBabyBreeze lub Calin Bleu gauze (tylko one akurat nie sa skośnokrzyżowe). Miałam BBB i gdyby nie to, że moja córa była nadprzeciętnie ciężka i przy dłuższym noszeniu zwykły materiał stawał się niewygodny to bym sie z nią nie rozstała.
Myślę że Girasol nie będzie az tak bardzo grzał, jest dość cienki i przewiewny. Tylko najlpeiej żeby był w jakimś jasnym kolorze :)
W lecie naszałam w Nati Sunset i Fale dunaju (ciemne i dośc grube - to jeszcze ten poprzedni materiał) i spokojnie dało sie żyć, chociaz nie powiem, w pełnym słońcu było cieeepło :D