PDA

Zobacz pełną wersję : Po trzykroć przeklnę ten dzień...



nautika
26-12-2012, 19:42
...w którym mi to forum ktoś podsunął ( a już dobrze wie ten, kto to zrobił ) :p
...się napaliłam totalnie, nie chcę już prać pieluch!
...od jutra zaczynam choć odrobinę próbować EC!
Zaczynam przygotowania. Poczytałam wszystko tu i na bezpieluch.pl. Zrobiłam pasek sumcośtam ze starego wełnianego golfu. Szykuje miski na nocniki. A ze starych wełnianych kaftaników uszykuję sobie formowanki. Getrów na nóżki mam mase z brzydkich spiochów :) Jej i tylko jeszcze nowa chusta by się przydała, bo ostatnią kupiłam prawie 3tygodnie temu!!!
Ciekawe jak szybko minie mój entuzjazm?

Dorotaa
26-12-2012, 22:02
Wow! Super! Ciekawa jestem efektów, może też spróbuję :ninja:

Mag
26-12-2012, 22:44
dziewczyny, próbujcie, to naprawde fajna sprawa, na luzie, mieszając systemy, dzieci dają takie sygnały czasem, że aż szkoda nie skorzystać;)

nautika
26-12-2012, 22:47
Właśnie ja wiem zawsze kiedy moja córa ma zamiar zrobić kupkę - ma wtedy taką minę jakby niedowierzania :) i siku chyba też wiem, więc będę próbować!

Dorota próbuj - na kolejnym spotkaniu KK obgadamy sprawę :)

Elayla
27-12-2012, 00:16
ja próbuje od kilku dni z bliźniakami. mówię Wam - Hardcore! :lool:

ale ile radości z każdych siuśków w nocniku albo toalecie! Od pierwszego dnia udaje nam się łapać większość siuśków po karmieniu, a i jedna kupka się raz przypadkowo złapała :D

Alassea
27-12-2012, 00:33
Nautika super! i chętnie do dyskusji się dołączę, bo my choć pieluchowi jesteśmy, to kupy zazwyczaj robimy do nocnika :mrgreen:
A jak będziesz chciała to mam Pożegnanie z pieluchami Kingi Cherek, mogę ci pożyczyć i na KK przywieźć

nautika
27-12-2012, 10:48
Właśnie fragmentu tej książki czytałam na jej stronie. Zobaczymy jak mi pójdzie to Ci potem napiszę - zresztą jak już znasz treść to może coś ciekawego podsuniesz :)

pulpecja
28-12-2012, 16:12
Ja od 3. miesiąca wysadzam (na początku podstawiałam miskę pod pupę jak dzieć leżał, żeby za bardzo nie sadzać). Bywało różnie. Ale od ok miesiąca (czyli 9. miesiąca życia) większość sików idzie do wc, kupy też przez miesiąc nie musiała spierać z pieluch :P Moja Alcia bardzo wyraźne znaki daje jak chce kupę. A siku to ja już wiem kiedy chce. Albo raczej na zawołanie robi. Po spaniu, po wyjęciu z chusty/fotelika.
Na święta w rodzinie po prostu wszyscy chcieli na własne oczy widzieć, a że za każdziutkim razem jak wysadzałam, Ala sikała, to tylko takie miny widziałam :szok::omg::szok::omg::szok:

Ale byłam dumna z mojej córci :P

A tak poważnie, dużo lepiej i dla dziecka i dla wycierającego pupę, jak kupa ląduje nie w pieluszce ;)

A, i ja nie mam nic specjalnego z ubranek. Pieluszka wielo i rajstopy + body.

inka
28-12-2012, 19:55
Ja tez probuje, malutki jeszcze moj synek bo niecale 2 miesiace.Po przebudzeniu klade go na przewijak,zdejmuje pieluszkei cekam z miseczka, siki zazwyczaj zlapie( jak nie ja to podloga :hide:). Podkladam mu tez reczniczek papierowy to i kupka sie trafi. W sumie to wiem kiedy zalatwia potrzeby fizjologiczne ale nie zawsze zlape.Wogole moja tesciowa mowila ze ona od okolo 7 miesiaca tez wysadzala swoje dzieci bo tak jej bylo po prostu wygodniej :)

wruuuu
28-12-2012, 21:16
U nas też kupa już półtorej miesiąca ląduje na chusteczkę na przewijaku :D (tylko raz się zdarzyło do pieluchy, ale to jak tatuś pilnował to się nie liczy ;) ), ale siku niestety w pieluchy... Nie widzę tych "sygnałów", które dawałyby znać, że będzie siku ...

nautika
28-12-2012, 21:20
Moja Madzia to chyba jednak koprofag - uwielbia z tą kupą w pieluszce przespać z godzinę, albo i dwie. Ale dalej próbujemy!

tytanowa@
28-12-2012, 22:04
U nas też kupa już półtorej miesiąca ląduje na chusteczkę na przewijaku :D (tylko raz się zdarzyło do pieluchy, ale to jak tatuś pilnował to się nie liczy ;) ), ale siku niestety w pieluchy... Nie widzę tych "sygnałów", które dawałyby znać, że będzie siku ...

wruuuu może dobrze po prostu wysadzać w 'kluczowych' momentach :) Teraz już wiem mniej więcej kiedy będzie siku, z resztą często moje dziecko się przed tym faktem na mnie tak hmmm 'zapatrza' :P, choć do tej pory zdarza się częściej lub rzadziej w pieluchę. Na początku było mi strasznie ciężko poznać. Z kupą co innego całkiem :)

wruuuu
28-12-2012, 22:09
No właśnie chyba spróbuję zacząć wysadzać po spaniu (jak zdążę zanim zrobi siku w pieluchę) :)

wruuuu
29-12-2012, 23:12
:bliss::bliss::bliss:
Jestem w szoku, mój syn dziś 5 razy zrobił siku do nocnika :mighty: na 7 prób chyba ....
Oby tak dalej :thumbs up:

Alassea
29-12-2012, 23:35
Super, gratki! :D

nautika
01-01-2013, 10:40
A moja Madzia ma biegunkę po antybiotyku i robi kupska nie doopanowania :(

wruuuu
01-01-2013, 11:38
A moja Madzia ma biegunkę po antybiotyku i robi kupska nie doopanowania :(

Bidulka :( trzymam kciuki, żeby jak najszybciej przeszło!

nautika
28-01-2013, 12:16
Kule nic nie wychodzi :( Już wiem kiedy córa sika - lecz dzieje się to za szybko, zesztą kupka tak samo.
Dodatkowo u nas w mieszkaniu zimo, więc z gołą pupą latać nie może :( Musi mieć min. dwie pary spodenek.

No i problem przeogromny który pojawił się z tydzień temu - córa wstała i nie ma zamiaru przyjmować żadnej innej pozycji oprócz stojącej! posadzić na nocnik nie mam szans :(

wruuuu
28-01-2013, 12:42
Mój synek też zaczął trochę cudować na nocniku, odpycha się, prostuje i dupka idzie do góry:P ale to pikuś w porównaniu z tym co w wanience wyczynia :| wczoraj kąpaliśmy go w 3 osoby :duh: z pleców na brzuch z brzucha by siadał, zaraz łapie się krawędzi i chciałby wyskoczyć :| te wariactwa chyba muszą minąć po prostu...

nautika
28-01-2013, 22:17
Ja to chyba zacznę znowu próbować na wiosnę, kiedy w domu będzie cieplej. Jeszcze jedyna moja nadzieje w książce o wychowania bezpieluchowym, którą Alassea ma mi przywieżć na KK.

Elayla
29-01-2013, 17:32
Ja to chyba zacznę znowu próbować na wiosnę, kiedy w domu będzie cieplej. Jeszcze jedyna moja nadzieje w książce o wychowania bezpieluchowym, którą Alassea ma mi przywieżć na KK.

a jaka to książka? Kingi cherek czy jakaś inna?

*LOLA*
30-01-2013, 02:33
Jak wy macie fajnie!!Mój Jasiek:baby: zaraz zacznie 16 miesiąc i mimo moich wcześniejszych prób(kiedy pewnie juz siedział)boi się nocnika i na kibelku z nakładką tez nie usiedzi masakra jakaś kupy robi niekoniecznie w stałej postaci i wolałabym je w nocniku no cóż każde dziecko w swoim tempie,ale nie ukrywam,że fajnie byłoby już chociaż jeden mały sukces mieć na swoim koncie...:roll:

nautika
30-01-2013, 16:08
a jaka to książka? Kingi cherek czy jakaś inna?

Tak chyba tej babko co mam portal bezpieluch.pl

angr
06-02-2013, 23:18
Ja u wszystkich swoich dzieci łapałam kupki, potem siku i w sumie odpieluchowanie sprawnie u nas przebiegło choc w pełni jak dziewczyny konczyly 2 lata.Najmlodszy ma pol roku, teraz jak zaczal jesc cos innego niz moje mleko, to i z kupa jest latwiej i skubany juz wyraznie woła "eee". Tak sobie mysle, ze ja to wygodna jestem, bo nie wyobrazam sobie kup w pieluszce, po prostu mam odruch wymiotny, wiec tak na prawde to ja tym niepelnym EC (bo przy sikaniu troche odpuszczam) sobie głównie pmagam :)

nautika
10-02-2013, 17:20
Mamy pierwszego bobka w nocniku!!!
Hurrra!
A ile radości miała córa!

wruuuu
10-02-2013, 21:40
Mamy pierwszego bobka w nocniku!!!
Hurrra!
A ile radości miała córa!

:high: i czekamy na więcej ;)

buba
13-02-2013, 00:58
Mój Hubi wysadzany od 3 mca, bez pieluchy w dzień jak skończył rok, ale choć teraz prawie 2 letni, nie woła na siku, trzeba go pilnować.. grubsze ładunki od zawsze lądują w wc, ale na to siku nie mam już pomysłu... ewidentnie nie chce mu się dawać znać, bo generalnie komunikuje się dobrze w innych sprawach ;)