PDA

Zobacz pełną wersję : "po-noworodkowo" - co dla mniejszego niemowlaka?



Ronja
24-12-2012, 14:29
Mój Witek jeszcze malutki, ale już zaczynam myśleć o większych pieluszkach, bo rośnie chłopak szybko i niebawem noworodkowy stosik przestanie wystarczać. Mam więc pytanie, co polecacie? Czy jakieś "mniejsze onesize" dadzą radę? (i jakie firmy mają "mniejsze OS"?) Czy raczej rozmiar M? Z przyczyn finansowych wolałabym OS, ale jeśli będę musiała czekać, aż do nich dorośnie, to mogę coś rozmiarowego kupić.
Wiem, że to w dużej mierze kwestia indywidualna, ale chętnie bym poczytała o Waszych doświadczeniach, żeby nie utopić kasy w czymś całkiem bez sensu.

DewiÅ›
24-12-2012, 14:34
my jak mały miał 6/8 tygodni zaczeliśmy na chinki przechodzić , przewineła się masa różnych pieluszek ale te jako jedyne są z nami od 2 miasiąca małego do dziś , doszyłam troszkę większych małemu i jest ok ...polecam one przecież one size

morfffina
24-12-2012, 14:39
ja mam Charlie Banana OS
i one szybciej pasowały na Monie przy nóżkach niż otulacz BambinoMio z którego przez pierwszy miesiąc wszystko się wylewało. Pupa w nich nie jest za duża, bardzo szybko schną i mają dwa wkłady. Duży starcza na od 22 do 7 rano. Ale moja córcia pięknie spi i nie sika dużo w nocy. Bardzo latwo się je zapina i system regulacji wielkości za pomocą takich gumek jak w staniku jest rewelacyjny. Minus? Cena :hide:

ifinoe
24-12-2012, 23:22
odkąd Poldek waży 5,5 kg używamy z powodzeniem kieszonek Małe me oraz NappiMe - zwłaszcza te drugie nadają się dla maluszków, mimo że OSy. Z otulaczy wełniak Ecodidi oraz pulowy Grovia. Myślę że cały zestaw posłuży jeszcze długo. Flip jest jeszcze za duży. Z rozmiarowych mam M itti bitti, pasują ale już raczej wyłącznie pieluszki OS będę kupować.

tytanowa@
25-12-2012, 00:07
Ze wszystkich pieluch lubię teraz najbardziej na świecie chinki z polarem one sizy + mikrofibra + ścierka bambusowa z biedry i prefoldy pupeko bambusowe + wkładka sucha pupa i flip na to (moze być za duży, ale to indywidualna sprawa) Też polecam ecodidi bo są zgrabne. Babyetta ma też mega zgrabne otulacze- one sizy są na prawdę od maluchów po starszakó ( z tym to może bedzie gorzej ;)). Te dwa wcześniej wymienione zestawy okazały się na prawdę trafione a już prefoldy bambusowe to jest na prawdę odkrycie roku :P
Jestem w ogóle za zestawem 'coś' i otulacz, do tej pory zawsze to 'coś' było zgrabniejsze od kieszonek czy innych takich, zawsze szybciej schło niż formowanki i zawsze było szybsze w obsłudze :D czyli od momentu kiedy młoda zaczęła wielo-pieluchy (2m) tetra rządzi, do tego dodaję coś ekstra na wyjscia i na noc. Prefoldy pupeko to jest moc, do tego ichniejsze formowany i kieszony chinki. Z chinkami to zawsze jest problem, bo można różnie trafić, dla nas to akurat najlepsze kieszonki, a mam na prawdę różne. Cóż poradzić :) Trza próbować :D

ania mania
25-12-2012, 09:08
A o którym rozmiarze ecodidi mówicie? O one size? Tytanowa, dobrze rozumiem, ze mowiac o ichnich formowankach to chodzi Ci o bambusowy puch?


I super wÄ…tek :lol:

Dharma
25-12-2012, 09:51
Zwątpiłam pieluchując noworodka wielo. Nie wiem czy nie lepiej poczekać do 4 miesiąca (tak z córą wielo zaczynałam), kiedy częstotliwość wypróżniania jest mniejsza.

A jak koniecznie chcesz malucha wielorazówkami potraktować a nie chcesz mocniej inwestować to może coś one size. Chociaż ja akurat nie lubię , bo to jednak wielka pielucha na takiego malucha. Albo ew. małe otulacze i więcej wkładów (np. Sio itti bitti a w środek wkładki IB albo pocięta tetrówka).

Ronja
25-12-2012, 13:27
Dharma, ale my używamy wielo (w dzień, na noc jedno) odkąd tylko młodemu odpadł kikut pępowiny :)

Itti Bitti M mam dwie, na wyprzedaży w Pieluszkarni nabyłam, czekają w szufladzie.

Fajnie, że polecacie też polskie pieluszki, bo bardzo mi się podobają ich wzory :P

avelaa
26-12-2012, 18:12
Moja mała ma 7 miesięcy i nie jest wcale jakimś specjalnym szczuplakiem a powiem wam, że wcale one size nie są na nas dobre :( Większość (bo nie wszystkie) przeciekają bo to tu to tam odstaje. Znacznie lepiej sprawdzają się rozmiarowe pieluchy. Nawet Flipy, które do niedawna były dobre jak mała schudła trochę zaczęły przeciekać :( Na pewno wiem, że drugi raz na zapas pieluch bym nie kupowała :) Każdy maluch jest inny i co innego mu pasuje.

tytanowa@
27-12-2012, 11:24
A o którym rozmiarze ecodidi mówicie? O one size? Tytoniowa, dobrze rozumiem, ze mowiac o ichnich formowankach to chodzi Ci o bambusowy puch?


I super wÄ…tek :lol:
Ja mówię o ecodidi one size. Formowanki- bambusowy puch :)
Tak na prawdę avella ma racje- kazde dziecko inne i kazdemu co innego podpasuje :) Avella a moze Ci sie gumki we flipach rozciagnely po prostu? Ja tak mam zwłaszcza w jednym :) Nie przecieka, ale wkurza mnie bardzo :)

karminek
30-12-2012, 23:03
Pierwsza moja myśl po przeczytaniu tematu:bambooty m - są co prawda rozmiarowe ale genialnie pasują i na 4 i na 8 miesięczniaka i nie jestem odosobniona w spostrzezeniach :)

A uzywalismy przeroznych kombinacji :)

dominiq
04-01-2013, 20:26
Bardzo fajny wÄ…tek. Taki dla mnie na czasie :)
My używamy Itti bitti. EMki na córę zaczęły pasować od 5 kg czyli jakoś jak miała 2 miesiące.
Dzisiaj udało mi się kupić w pieluszkarni w promocji 3 pieluchy IB rozmiar L :jump:

awersja
12-01-2013, 22:30
Ja mam kieszonki MaleMe i jestem bardzo zadowolona.
Antosia ma 3 i pół miesiąca, 6 kg z małym haczykiem i super leżą. Pupka jest w nich super zgrabna :mrgreen:

Mała Mi
12-01-2013, 22:47
Ja jestem wierna pieluchom i otulaczom małeMe już od noworodka :) próbowałam też nappime, ale okazało się, że nam nie pasują-być może to wina welurku, bo mikropolaru nie próbowałam. Mój synek za każdym założeniem nappime miał mokre ciuszki. Jestem także zadowolona z kieszonki babyetty- jest zgrabniutka i nie uciska grubych nóżek :)

Selene
18-01-2013, 00:14
Z kieszonek - NappiMe i MałeMe. A z otulaczy wełniaki Ecodidi. U nas chinki pasowały gdzieś dopiero od 3-4 miesiąca, wcześniej zdarzały się ciągłe przecieki przy nóżkach.

Jago
18-01-2013, 14:42
U nas też najlepiej się sprawdzały NappiMe, od niedawna mam MałeMe i wyglądają, jakby właśnie na mniejsze maluszki były lepsze niż na mojego półtoraroczniaka. A z otulaczy PULowych to Flipy nam najlepiej leżą od samego początku, fajnie się do wszystkiego dopasowują.

Mat
23-01-2013, 19:54
My używamy obecnie najchętniej (Józio waży 6,5 kg)
-małe me kieszonki z polarem os
-charlie banana kieszonki os
-imse vimse AiO 5-8 kg
-blueberry v4 kieszonki os
-formowanki fluffyfly os ( !! ukochane !!) z otulaczem male me lub wełnianym imse vimse 5-8 kg
-uwielbiamy otulacz wełniany od Magnoli rozm. s
-grovia (super siÄ™ dopasowujÄ… do malucha) OS
- Issy Bear na noc, piękne, niezawodne,ale robią mega pupę, dlatego póki co tylko na noc

ufff sporo tego ;-))) to się chyba nazywa uzależnienie...

liwus
15-02-2013, 21:58
My używamy chinek czyli zakupionych na lulajbaby. Zaczęłyśmy używać jak Rozalka miała niecały miesiąc i u nas sprawdzają się ok. Czasem nam bokiem coś wypłynie no ale konsystencja wypróżnień jest jeszcze wodnista więc może się zdarzyć aczkolwiek zdarza się to rzadko.

Ronja
12-03-2013, 13:30
Jakoś przetrwaliśmy okres przejściowy i teraz już wszystkie OS pasują ;) (Witek ma 3,5 miesiąca i około 7kg). W okresie przejściowym sprawdziły się:
- kieszonki Charlie Banana
- otulacze Imse Vimse noworodkowe, ale one spore sÄ…
- kieszonki "mniejsze OS" od Sylviontko
- Flipy i otulacz MałeMe.

Ogólnie nie było tak źle, bo stopniowo wyrastał z noworodkowych i jednocześnie okazywało się, że już dobre są na niego te większe pieluszki, nie było tak, że nagle nie ma co założyć.

aga.gwa
01-06-2013, 18:53
Mój synek urodził sie spory - 4 kg i bardzo szybko wyrósł z niektórych noworodkowych ( bumgenius aio, grovia aio). Teraz ma 3 tyg i zakupilam otulacze flipy z wkładami mam sucho oraz kieszonki babyland ( w rozmiarze all size). Wydają sie być dobre 😀. Flip po złożeniu jest wymiarów otulacza xs-s kokosi, a ze pul jest miękki to bardzo ładnie sie układa i wystarczy do końca pieluszkowania

kaasia
09-03-2014, 21:21
może to niekoniecznie ten temat, ale może jednak ;)

Powiedzcie mi proszę jak wkładać wkład do kieszonki dopiero-co-nie-noworodka? nastawialiśmy się głównie na nie, do tej pory z racji (nie)wielkości syna były jednak małe otulacze i ręczniki z ikei. Teraz w końcu chciałabym przechodzić na kieszonki - ale mam taki chyba banalny (?) problem...
Wkład wkładać przed czy po zapięciu napów zmniejszających? No i co robić jak naciągam górę - gumki znaczy się, żeby zapiąć przód... wkład wtedy chwytam też czy tylko samo "opakowanie"? I czy wtedy wkład się nie przesuwa za bardzo i nie układa źle?
Wiem, może głupie te moje pytania, ale jakoś póki co wydaje mi się, że z otulaczami idzie mi łatwiej, choć to kieszonki miały być lekkie, łatwe i przyjemne ;)

Nathalia
09-03-2014, 21:47
Moim zdaniem najlepiej najpierw spiąć napy rozmiarowe, a później włożyć wkład i dobrze go ułożyć. Ja to zawsze robię po praniu, więc przy przewijaniu nie stresuję się, że coś źle wkładam, czy na szybko, bo dziecię na przewijaku.