PDA

Zobacz pełną wersję : manduca



michula
27-02-2009, 14:22
Właśnie przyszła do mnie zamówiona manduca i mam mały problem...Moja córcia ma 4mies i 7kg, nie mieści się już do wkładki dla noworodków i musi bardzo szeroko trzymac nóżki - prawie szpagat. Czy mogę ją tak nosic? Czy to jakoś nie zaszkodzi jej bioderkom?

27-02-2009, 14:25
lepiej poczekaj, aż podrośnie do właściwego rozstawu nóżek w manduce .

michula
27-02-2009, 14:27
Dzięki tak zrobię, mam nadzieję że nie będę musiała zekac za długo :(

27-02-2009, 14:27
Dzięki tak zrobię, mam nadzieję że nie będę musiała zekac za długo :(
ani się obejrzysz!

Mag
27-02-2009, 14:29
Michula,lepiej jednak wg. mnie odstawić manducę póki córka nie podrośnie do wymiarów panela bez wkładki.
poza tym tak naprawdę to lekkie przegięcie producentów twierdzić,że nosidła taśmowo produkowane pod względem wymiarów są od urodzenia dziecka.
wydaje mi się,że jednak powinnas tu zastosować system jak w MT-dziecko siedzi,wtedy nosidla używamy,jest to na pewno bezpieczniejsze rozwiązanie.
jeśli koniecznie chcesz nosić w nosidle to może pomyśl o chustomeitaju lub miękkim MT uszytym pod wymiar córeczki wg. zasad szycia dla dzieci nie siedzących samodzielnie.

Bogusia
27-02-2009, 15:38
Pdpisuję się pod tym że nosidła takie powinny być traktowane jak MT - jak dziecko siedzi to można wtedy nosić

wanderluster
27-02-2009, 16:12
Z moich doświadczeń też wynika, że nie ma co nosić w Manuce, zanim dzieciak nie siedzi. Też kupowałam, kiedy mały miał 4 miechy, a zaczynam nosić dopiero teraz, kiedy ma ich ponad 8.

michula
27-02-2009, 23:05
Dzięki za odpowiedzi, faktycznie poczekam jeszcze trochę, akurat będzie ciepło i na wycieczki jak znalazł :D