PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można kupić dodatek antybakteryjny w sklepie stacjonarnym?



kulka
07-11-2012, 19:54
Czy dodatki do prania typu MioFresh czy Nappy fresh są dostępne w jakiś sklepach stacjonarnych? Szkoda mi płacić za wysyłkę ze sklepu internetowego i tak się zastanawiam.

biedronki-3
07-11-2012, 19:56
zależy skąd jesteś?
w warszawie napewno w pieluszkarni

AS
07-11-2012, 20:19
W Gdańsku Lawendax w Mamazen chyba ma.

spinek
07-11-2012, 20:34
w łodzi chyba decoralik ma

edit: tak, ma;)

spinek
07-11-2012, 20:36
dubel, przepraszam

Judyta
07-11-2012, 20:41
w Siedlcach w Krainie Pieluszek :)

PchlePsotki
07-11-2012, 20:47
A gdzie jest kraina pieluszek, w siedlacach, bo może bede w weekend,o ile m mnie zabierze ;).

slomka81
07-11-2012, 20:50
A w Krakowie jest jakis sklep stacjonarny z pieluszkami i dodatkami do nich?

Wiewiórka
07-11-2012, 20:52
miofresh można kupić w Krakowie u Babyetty

kulka
08-11-2012, 11:05
Jestem z Katowic, a z tego co wiem nie ma tu żadnego sklepu stacjonarnego z pieluszkami. Myślałam może że w którejś z drogerii sieciowych by były dodatki. A babyetta ma sklep, czy raczej trzeba się z nią umawiać na odbiór?

tamyk
08-11-2012, 11:23
U nas z tego co wiem to nie ma. W sieciówkach na pewno nie. W Krakowie kiedyś kupowałam na Sławkowskiej w takim dzicięcym sklepie.

cynthia
08-11-2012, 21:55
w Poznaniu też da się ominąć przesył :))

kulka poszukaj sklepu netowego może jakiś znajdziesz z siedzibą w Katowicach i sobie odbierzesz sama - ja tak u nas zrobiłam bo też takiego stricte stacjonarnego nie mam.

urticea
08-11-2012, 22:17
U nas z tego co wiem to nie ma. W sieciówkach na pewno nie. W Krakowie kiedyś kupowałam na Sławkowskiej w takim dzicięcym sklepie.
ostatnio był tam po...37zł nappyfresh.. :omg: nie radzę więc ;)

może dogadaj się z kimś i zamów na spółkę? :)

avelaa
09-11-2012, 00:26
Jestem z Katowic, a z tego co wiem nie ma tu żadnego sklepu stacjonarnego z pieluszkami. Myślałam może że w którejś z drogerii sieciowych by były dodatki. A babyetta ma sklep, czy raczej trzeba się z nią umawiać na odbiór?

W Katowicach rzeczywiście chyba nie ma ale jest w Sosnowcu Bioieco. Napyy fresh - 17.99 zł za 500 gram.

tamyk
09-11-2012, 11:18
O nie wiedziałam bo nie kupowałam. Poszłam książeczki pooglądać i przy okazji zauważyłam. Szkoda, chyba na czynsz w centrum usiłują zarobić.


ostatnio był tam po...37zł nappyfresh.. :omg: nie radzę więc ;)

może dogadaj się z kimś i zamów na spółkę? :)

avelaa
09-11-2012, 16:53
A jednak jest w Katowicach :) - Przypadkiem znalazłam - http://www.babyclub.pl/product-pol-7779-Bio-D-Nappy-Fresh.html

kulka
09-11-2012, 21:32
Avelaa! Wielkie dzięki. Znalazłam też ten bioieko w necie i wychodzi, że on jest w Katowicach ale jednak NappyFresh jest w nim droższy.

avelaa
10-11-2012, 00:48
Avelaa! Wielkie dzięki. Znalazłam też ten bioieko w necie i wychodzi, że on jest w Katowicach ale jednak NappyFresh jest w nim droższy.

Szok! Jeszcze do niedawna był w Sosnowcu na głównej a teraz patrzę i rzeczywiście Katowice. Pewnie się przenieśli bo lepsza lokalizacja.

PchlePsotki
04-01-2013, 17:26
W Białymstoku od niedawna też można! w sklepie Eco Kraina na ul. Białówny 6. Opakowanie 500 g kosztuje 18 zł :)
Dziękuje.

kudlaczek
21-02-2013, 15:25
A w Lublinie? Jest w ogóle jakieś miejsce gdzie można kupić środki do prania eko, pieluszki wielo albo jakieś inne akcesoria??


A może któraś chciałaby się zrzucić na zakupy przez internet - zawsze to przesyłka taniej by wyszła :)

kroofy
12-06-2013, 22:44
Ja ostatnio kupowałam antybakteryjny i bentley organic w internetowym Smyku, przy małym zamówieniu można w Emiku odebrać, ja miałam duże zamówienie i płaciłam coś koło 2 zł za kuriera :P

ediczek84
21-01-2015, 02:03
widzę że starszy wątek, ale może się komuś przyda -w Kato Centrum Lider Okoniowa 1 da się obejśc wysyłkę tylko trzeba się umówić na odbiór.nappy fresh 18zł, natomiast jak by ktoś wiedział czy gdzieś bliżej mnie coś jest , to byłabym wdzięczna:)

ismeril84
26-01-2015, 16:08
W Krakowie jest w Smyku w Bonarce. Kosztuje cos koło 38 zł. Na allegro można kupić za 28 ale jednak przesyłka 10 zł, więc wychodzi na to samo.

klucha
27-01-2015, 14:05
nie rozumiem, dlaczego pieluszek wielorazowych nie ma w sklepach stacjonarnych. Dużo miejsca nie zajmuje w sklepie a łatwiej jest kupić, kiedy widzisz coś "na żywo". Pełno w sklepach jest zabawek i innych pierdółek, które dziecku najczęściej nie są potrzebne, przecież to chodzi również o zdrowie dzieci! Sorki, ale wkurza mnie to zacofanie...

ismeril84
27-01-2015, 14:16
nie rozumiem, dlaczego pieluszek wielorazowych nie ma w sklepach stacjonarnych. Dużo miejsca nie zajmuje w sklepie a łatwiej jest kupić, kiedy widzisz coś "na żywo". Pełno w sklepach jest zabawek i innych pierdółek, które dziecku najczęściej nie są potrzebne, przecież to chodzi również o zdrowie dzieci! Sorki, ale wkurza mnie to zacofanie...

:D Stawiam na silne lobby pampersowe. Zwróć uwagę, jak mocno dyskredytuje się pieluchy wielorazowe.

klucha
27-01-2015, 14:41
ok, wielo nigdy nie będą tak popularne jak jednorazówki, nie mamy tak dużego producenta na ten moment, żeby puszczał reklamy TV jak P&G. Ale właściciele sklepów sami decydują o swoim asortymecie. Nie mówie tutaj o dużych sieciówkach, bo u nich może faktycznie co innego decuduje, ale małe prywatne sklepy, gdzie właścicielami często są młodzi, świadomi i będący raczej "na czasie" ludzie.

Nata
27-01-2015, 14:55
nie rozumiem, dlaczego pieluszek wielorazowych nie ma w sklepach stacjonarnych. Dużo miejsca nie zajmuje w sklepie a łatwiej jest kupić, kiedy widzisz coś "na żywo". Pełno w sklepach jest zabawek i innych pierdółek, które dziecku najczęściej nie są potrzebne, przecież to chodzi również o zdrowie dzieci! Sorki, ale wkurza mnie to zacofanie...

w POzniu jest skelp stacjonarny z pieluchami.


:D Stawiam na silne lobby pampersowe. Zwróć uwagę, jak mocno dyskredytuje się pieluchy wielorazowe.


o mamo, ja nie pracuje dla pampersa, słowo.wszystko co pisże, to własne przemyślenia:)

an77
27-01-2015, 15:54
W Gdyni na Legionów też jest od niedawna sklep z pieluchami wielo i środkami do prania

plejady
27-01-2015, 15:58
no i w Toruniu już jest :)

mamafranka
27-01-2015, 15:58
Nappy fresh jest w smyku internetowym, mozna zamowic z bezplatnym odbiorem w wybranym empiku

ismeril84
27-01-2015, 16:38
[/QUOTE]
o mamo, ja nie pracuje dla pampersa, słowo.wszystko co pisże, to własne przemyślenia:)[/QUOTE]

Nikogo personalnie nie posądzam. Nie mówię też, że jak ktoś używa pampków i mówi, że mu z tym dobrze, to od razu jest opłacony. Mówię tylko, że gdziekolwiek porównują jedno i wielorazówki (TV śniadaniowe, artykuły na portalach np: parenting.pl), to ZAWSZE stawiają wielo w złym świetle, że trzeba prać, odkażać i w ogóle średniowiecze.

buka01
27-01-2015, 18:11
To prawda, choć i zdarzyło się że jakaś tv śniadaniowa zaprosiła pomysłodawczynię naszej krakowskiej Babyetty więc z tym jeszcze nie jest tak źle. Nie rozumiem tylko dlaczego vat na wielorazówki nie wynosi tak jak wcześniej 8% tylko 23%, tutaj doszukiwałabym się jakiejś grubszej afery. Zamiast wspierać ekologiczne mamy to rząd wspiera lobby pampersowe jak to ujęłyście. A o tym NappyFreshu w SMyku miałam właśnie pisać :) jest nawet w promocji po 19,90 zł teraz, no i nie płaci się za dostawę przy odbiorze w Empiku więc całkiem przyzwoicie.

klucha
28-01-2015, 11:44
to wiele tłumaczy, chociaż każdy powinien mieć swój rozum a w przypadku mam zdać się na intuicję. Ja przy pierwszym dziecku używałam jednorazówek przez ok.miesiąc, ale budziło to we mnie wewnętrzny sprzeciw, chociaż nie jestem absolutnie żadną ekolożką! po prostu wyrzucanie ton pampersów plus perfumowane wypełnione dziwnym granulatem pieluszki jakoś mi nie leżały i tak poszukałam innego rozwiązania. Podobnie rzecz się miała z mlekiem w proszku. Moje dzieci karmiłam do ok 1,5 rż a później przeszłam na mleko krowie, co spotkało się z okropną krytyką naszego pediatry. Ale intuicyjnie czułam, że nie powinnam podawać dziecku mleka modyfikowanego. Uważam, że problemem jest natłok sprzecznych informacji, jakie docierają do mam i przez to zatraciły własny instynkt.

ismeril84
28-01-2015, 12:46
Oj KLUCHA, wiem coś o tym. Moja mama mówi co innego, babcie co innego, lekarze jeszcze inaczej. Zwariować można.

ediczek84
03-02-2015, 01:01
o mamo, ja nie pracuje dla pampersa, słowo.wszystko co pisże, to własne przemyślenia:)[/QUOTE]

Nikogo personalnie nie posądzam. Nie mówię też, że jak ktoś używa pampków i mówi, że mu z tym dobrze, to od razu jest opłacony. Mówię tylko, że gdziekolwiek porównują jedno i wielorazówki (TV śniadaniowe, artykuły na portalach np: parenting.pl), to ZAWSZE stawiają wielo w złym świetle, że trzeba prać, odkażać i w ogóle średniowiecze.[/QUOTE]

ismeril84 jestem jedyną os w kręgu znajomych używającą wielo, jak słyszę że ktoś mówi <bo dziecko to dziś drogi interes bo pampersy drogie...> mówię że nie używam pampków tylko wielorazowych, to znów słyszę teksty <chce ci się?>, <to nie dla mnie...> i najlepsze <woda też kosztuje...> olewam sprawę bo nie chce mi się gadać i przekonywać. mnie też nikt nie przekonywał, sama doszłam do pewnych wniosków i dziś jestem gdzie jestem... wiele osób nawet nie wie ze są wielo... jak już usłyszą to pierwsze skojarzenie -tetra... to ja sie pytam kto tu jest ze średniowiecza ? bo na pewno nie my...

ediczek84
03-02-2015, 01:27
tak... a do pudełek dla dzisiusia w szpitalu wkładają pampersa plus kilka mokrych chusteczek, książeczki zdrowia dziecka z logo innych pampków... położna przyszła do domu i wręczyła znowu pampersa plus mnóstwo ulotek...tym czasem obiło mi się o uszy że w UK dostaje się zestaw startowy by zacecić do wielo (prawda ?nie prawda? nie wiem)tam być może jest to kwestii rządu, u nas? :/ zacofanie...liczy się tu i teraz na rządowym stołku, o przyszłość będą się inni martwić którzy przyjdą.
u nas jest niewiedza... rodziłam pod koniec 2012 i w niebieskim pudełku prócz pampersa, próbek i sterty ulotek była ulotka bobolidera. moje zetknięcie się z tworem(albo potworem)o nazwie pieluszka wielorazowa.nie zdecydowałam się... ale rozważałam. zdecydowałam się w momencie kiedy to samo dziecko nie chciało dać sobie "wsadzić tyłka w upał w plastik..." dało mi do myślenia, czemu innym nie da? ileż razy słyszę że dziecku "super bez pampersa, z gołym tyłkiem"drugi syn luty 2014 w niebieskim pudełku znowu pampers, chusteczki z pamprersa, ulotki ,próbki ale ulotki z pieluszkami wielo już nie było. pytam dlaczego?

ismeril84
03-02-2015, 13:31
edliczek84, bo jak mówię, silne lobby pampersowe ;-).
Co do UK, to gdzieś czytałam (nie wiem, czy nie na forum), że rząd DOPŁACA do wielorazówek. Jeśli się zdecydujesz na wielopieluchowanie to dopłacają ci do wyprawki. Są nawet firmy, które zajmują się ich praniem i dezynfekcją.

Eyja
03-02-2015, 13:46
eee, bo my biednym krajem jestesmy. skad rzad ma wziac kase na pieluchy wielorazowe na start?
a pudelka w szpitalu sa sponsorowane przez producentow. producenci pampkow chca, to promuja sie w szpitalach. producenci wielo mogliby tak samo, ale ich pewnie nie stac.
teorii spiskowej raczej nie ma co dopisywac. po prostu prawa rynku.

wiecie, ja akurat zwolennikiem wielo nie jestem. jakos nie wierze, ze PUL oddycha, ani ze w 40 stopniach mozna pozbyc sie bakterii. ale latem, intuicyjnie zakladam tetre, ktora moge wyprac w 90 st., i przewiewna jest. do tego zadnego lobby ani kasy nie potrzeba. szczegolnie, ze jak pieluchowalam starszego, to wielo dopiero raczkowaly. i wiedza o nich nawet tutaj jeszcze slaba.

NEMO
03-02-2015, 14:03
eee, bo my biednym krajem jestesmy. skad rzad ma wziac kase na pieluchy wielorazowe na start? <br>
a pudelka w szpitalu sa sponsorowane przez producentow. producenci pampkow chca, to promuja sie w szpitalach. producenci wielo mogliby tak samo, ale ich pewnie nie stac.<br>
teorii spiskowej raczej nie ma co dopisywac. po prostu prawa rynku.<br>
<br>
wiecie, ja akurat zwolennikiem wielo nie jestem. jakos nie wierze, ze PUL oddycha, ani ze w 40 stopniach mozna pozbyc sie bakterii. ale latem, intuicyjnie zakladam tetre, ktora moge wyprac w 90 st., i przewiewna jest. do tego zadnego lobby ani kasy nie potrzeba. szczegolnie, ze jak pieluchowalam starszego, to wielo dopiero raczkowaly. i wiedza o nich nawet tutaj jeszcze slaba.<br>
ja też nie wierzę, że bakterii można pozbyć się w 40 stopniach, ale większość dobrej jakości pieluszek można prać w 60 stopniach + Nappy Fresh, IMO już ok. Od czasu do czasu zrobić Stripping, pieluszki są i jaśniejsze i odkażone. A tetrę prałyście zawsze w 90 stopniach i prasowałyście? Tak się pierze noworodkom i wiadomo że takim maluszkom różne rzeczy mogą zaszkodzić, uczulić...ale wątpię czy pampersy napakowane żelem i chemią są zdrowsze i "lepiej odkażone" od wielo. Dla mnie bezpieczniej będzie zakładać dziecku wielorazówkę niż chemię na pupę. Używam na noce jedno ale eco, bo etycznie są dla mnie właściwsze niż pampersy itp.<br>PUL jest różny, od dwóch lat pieluchuję chłopca i zauważam różnicę na wyglądzie jąderek, zależy jaką pieluszkę ubiorę, ale ważne też jest jaki gruby jest wkład i z czego jest zrobiony. Jeżeli wkład nie oddycha, to cała pielucha tak na logikę nie będzie przewiewna.

klucha
03-02-2015, 14:55
najwięksi producenci jednorazówek przekazują na oddział noworodkowy pieluszki, więc szpitale oszczędzają na kosztach, pewnie w zamian za to mają reklamować ich produkty i przekazywać mamom przygotowane paczuszki... Nasz rząd póki co, to podniósł vat a co dopiero mówić o dopłacaniu do wielorazówek!


Dziecko mojej znajomej miało straszne odparzenia, wszyscy mówili, że pewnie za rzadko przewija, wtedy podsunęłam jej pomysł z wielo i od tego czasu zero problemów ze skórą. Pieluszki pierze zawsze w 40 st plus dodatek antybakteryjny. Nie trudno wyciągnąć wnioski co lepsze dla dziecka.
Czy ktoś zna przypadek, w którym pieluszki wielo doprowadziły do zakażenia?

Mat
03-02-2015, 15:17
A w temacie - ja kupuję NF w LofLof na ul. Topiel.

ismeril84
03-02-2015, 15:45
Z tym lobby to się śmieję. Bardzie chodzi mi o to, że jednorazówki są wszędzie: w szpitalach, na półkach w sklepach, aptekach no i w telewizji. O wielo mało kto wie, bo jednorazówki tak weszły w niemowlęcą wyprawkę, że niwiele mam zastanawia się nad innym rozwiązaniem. Dla większości pielucha = jednorazówka.

Eyja, wielo to nie tylko PUL. Są jeszcze otulacze wełniane lub polarowe. Co komu pasuje. A co do PUlu to zwróć uwagę, że nie jest to materiał nieprzemakalny. Jeśli wkład jest bardzo mokry to i PUL przemoknie. To jest dla mnie dowód, że pul oddycha. A juz na pewno bardziej, niz plastikowe jednorazówki.

Agatek
03-02-2015, 15:46
NF widziałam w sklepiku w szpitalu na Madalińskiego.:)

ismeril84
03-02-2015, 16:36
Agatek rozwiń skrót NF.

ismeril84
03-02-2015, 16:37
Ech, zamulona dzis jestem :duh:, juz wiem o co chodzi.

Mat
03-02-2015, 18:37
NF widziałam w sklepiku w szpitalu na Madalińskiego.:)
To ten sam sklepik, co na Topiel :)

AnnaM
24-07-2015, 21:47
A ja wrzucę bo może komuś się przyda, że kupić mi się udało Nappy Fresh w Gliwicach w sklepie ze zdrową żywnością na ulicy Bytomskiej blisko Rynku. Pozdrawiam :)

Strawmerry
05-08-2015, 09:21
Nie chcę wprowadzić zamętu, ale chyba widziałam jakiś czas temu dodatek antybakteryjny w sklepie dziecięcym w Oświęcimiu. Ten sklepik jest przy minirondzie niedaleko Placu słonecznego :)

Kudlata
05-08-2015, 09:34
bambino mio w baby fancie w lublinie jest

olalen
06-08-2015, 19:45
bambino mio w baby fancie w lublinie jest

Kudlata, w tym na lotniczej?

Kudlata
06-08-2015, 21:07
Kudlata, w tym na lotniczej?
Tak :)

olalen
06-08-2015, 22:55
Dziękuję! :D

azp
18-05-2016, 16:44
W Lublinie można też Nappi Fresh kupić w sklepie ze zdrową żywnością WERBENA, w Galerii Olimp. Mają też pieluszki Tots Bots :)

kojotta
23-02-2017, 15:42
A czy można NF czymś zastąpić. kiedyś czytałam, że jakimś wybielaczem tlenowym czy coś takiego..

Kabanos
23-02-2017, 15:54
A czy można NF czymś zastąpić. kiedyś czytałam, że jakimś wybielaczem tlenowym czy coś takiego..

Ja do prania pieluch używam (oprócz niewielkiej ilości proszku) sody oczyszczonej i kilka kropel olejku lawendowego lub drzewka. Raz w miesiącu, czasem rzadziej stripping. Nigdy nic mi nie śmierdziało.

Kiedyś w jakimś wątku o praniu pieluch, ktoś pisał że NF w składzie ma w zasadzie jedynie sodę w różnych odsłonach.

czekalska
22-05-2017, 10:03
mówię że nie używam pampków tylko wielorazowych, to znów słyszę teksty <chce ci się?>, <to nie dla mnie...>

No ale akurat to są całkiem sensowne argumenty :). Nie każdy ma czas, nie każdemu się chce - ludzie kierują się różnymi motywacjami. Nie ma co się gniewać ani denerwować, no chyba że sami usiłują Cię "nawrócić" na plastiki jednorazowe. Jak dla mnie wielorazowe pieluchy są lepszym wyjściem, ale nie mam pretensji o to że ktoś argumentuje za pampersami.