PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy na plecy z niemowlakiem? I w czym?



arta
03-11-2012, 12:15
Moje drugie dziecię, które ma dopiero 2 miesiące sporo już waży i noszenie go z przodu dość sporo obciąża mój kręgosłup. I tak się zastanawiam kiedy mogę go przerzucić na plecy (pierwsze dziecię wrzuciłam w mt kiedy miała grubo ponad 6 miesięcy). i jeśli na plecy to czy tylko w chuście? mam mt i hybrydę, bodajże tuli, a plecaka jakoś nigdy nie udało mi się nauczyć. Teraz dochodzą jeszcze moje opory wewnętrzne: Daniel jest jeszcze malutki wiekowo i z przodu mam go pod kontrolą oraz wiem, że dobrze go wiążę, bo mam to opanowane. Przeczytałam kilka wątków na ten temat, ale nadal nic nie wiem :hide:

martekle
09-11-2012, 13:41
Możesz już próbować wrzucać go na plecy, wiązanie na teraz to tylko plecak prosty
mt, hybrydy i inne nosidła odradzam, musi być większy nie tylko taki siedzący, bo czasem w wieku 5-6 mc dzieci siedzą
a tu chodzi o zbyt szerokie rozstawienie nóżek.

Rozumiem, że plecak prosty wydaje sie trudny i nie wychodzi za 1 razem, sama sie natrenowałam w domu zanim się udalo
jest kilka waznych elementow zeby to dobrze zrobić, zeby chusta byla dobrze dociągnięta i dziecko było w chuście a nie wisiało na połach

Ja tez sie bałam ze mam mała z tyłu, ale tego się nauczysz, czuć czego potrzebuje, czy zasypia czy mu nie wygodnie czy chce jesc

arta
09-11-2012, 13:43
dzieki martekle :) ten nieszczesny plecak. to bedzie moje drugie podejscie, przy pierwszym zrezygnowalam

mi.
09-11-2012, 13:50
trzymam kciuki za Twój plecak :thumbs up:
walczyłam od niepełnych 3 mcy Małego. wygrałam po wielu, wielu próbach i jest bosssko!

arta
09-11-2012, 13:53
a jak wam sie wiaze plecak w kurtkach? (przepraszam za brak znakow diakrytycznych, ale mam malego na 1 rece)

mi.
09-11-2012, 14:00
pod kurtkę do noszenia :)

malucha (czyt. niemowlaka, do rozmiaru 86) to ja nie widzę inaczej, prawdę powiedziwszy...

arta
09-11-2012, 16:50
pod kurtkę do noszenia :)

malucha (czyt. niemowlaka, do rozmiaru 86) to ja nie widzę inaczej, prawdę powiedziwszy...

taaaa, a ja przed urodzeniem mojego giganta zainwestowałam w osłonkę :( Z myślą o noszeniu z przodu w zimie :(

mi.
09-11-2012, 16:54
to sprzedaj i kup gruby polar - np. Gabi :)

arta
09-11-2012, 17:10
to sprzedaj i kup gruby polar - np. Gabi :)
I mówisz, że polarek Gabi starczy (ten gruby, bo widziałam, że są też cieńsze)? U mnie w sumie generalnie jest ciut cieplej niż w Polsce, mimo, że nie mieszkam na południu Włoch. Bardziej mi chodzi o pobyty w Polsce, chociaż będę teraz na przełomie listopada i grudnia, to młodego jeszcze z przodu wcisnę pod kurtkę, a potem chyba już marzec, to wtedy jest trochę cieplej. Muszę pokombinować. A najpierw nauczyć się wiązać plecak, bo teraz dzielę skórę na przysłowiowym niedźwiedziu :)