PDA

Zobacz pełną wersję : nosidło idelane - NIE ISTNIEJE! (chyba)



20-02-2009, 16:27
jest takie w kosmosie?
nie ma :(

nosidło idealne powinno mieć (pomijam szczegóły dotyczące pasów etc):
1. wystarczająco długi panel (a nie jak w egro);
2. kaptur chowany tak, by nie właził dziecku w plecy (a nie jak w manduce);
3. w ogóle powinno mieć kaptur (a nie jak abc, amc i w kilku innych);
4. pas napiersiowy łączący pasy naramienne nie powinien mieć koszmarnych szlufek ściągających w harmonijkę rzeczone pasy naramienne, co sprawia, że a. jest niewygodnie, b. jest brzydko (tak jest w aplx, dlatego moje aplx poszły precz);
5. powinno zakładać się łatwo i szybko (a nie jak calyx, który ma całą filozofię moszczenia dziecięca wewnątrz);
6. powinno być ładne (większość jest ładna, ale nieakceptowalna, bo patrz powyżej; wygodna manduca jest brzydka i już, a calyx, który na zdjęciach mnie zachwycał, w rzeczywistości głęboko rozczarowywał).

muszę wybrać nosidło.
i nie mam z czego wybierać. :evil: :evil: :evil:

Basik11
20-02-2009, 16:49
ZNALAZŁAM :D jest takie - NubiGo -długość panela jak w Alpax, sama projektujesz więc będzie śliczne, kapturek ma chowany do własnej torebki ale jest. Nie wiem za bardzo o co chodzi z tą harmonijką w Alpax bo mi się takowa nie robi :D ...i wkłada i dociąga się łatwo :wink:

jasminee
20-02-2009, 16:50
Hmmm też pomyślałam o NubiGo :)

Nymphadora
20-02-2009, 16:57
pasjo - zaprojektuj, opatentuj i zacznij sprzedawac :)

20-02-2009, 16:59
NubiGo nie testowalam.
Oli 7panelCollection tez nie.
ps. choc z Ola zaczelam prowadzic juz rozmowy... :)
z nosideł rynkowych zadne mnie nie zachwyciło i nie przekonało.

20-02-2009, 17:00
pasjo - zaprojektuj, opatentuj i zacznij sprzedawac :)
znam sie na czym innym, nie na projektowaniu nosideł.

"gdyby wszyscy mieli to samo
nikt nikomu nie byłby potrzebny" jak napisał pewien Ksiądz Poeta.

Linda
20-02-2009, 17:32
Odnosnie p.6...nie zgodze sie tutaj z Pasja.... Jak dla mnie Calyx ma bardzo piekna kolorystyke, super wykonanie, ile razy mam dziecko w moim lemongrass to ciesze sie, ze to nosidlo kupilam :D Jak dla mnie wygodne, piekne, miekkie, a co do zakladania, to juz mi bardzo szybko i sprawnie idzie... mysle, ze to kwestia wprawy :wink:

20-02-2009, 17:33
ak dla mnie Calyx ma bardzo piekna kolorystyke
jak dla mnie ta kolorystyka była piękna tylko na zdjęciach... :? :? :?

Dagmara
20-02-2009, 18:08
Wygodne nosidło to sprawa bardzo indywidualna jest. Dla mnie APLX wygodny jest i Ergo, w Calyxie nosiłam 5 minut i to w za dużym :roll: więc się nie wypowiem, w wielu nosidłach nie nosiłam jeszcze, ale APLX i Ergo spełniają moje oczekiwania. Nie wiem o co chodzi z chestbeltem w APLX bo ja nie mam z nim problemów.
Nie zgodzę się jednak z podobieństwem APLX i NubiGo - są to absolutnie różne nosidła!!!!

20-02-2009, 18:17
Nie wiem o co chodzi z chestbeltem w APLX bo ja nie mam z nim problemów.
:)
ja nie mam problemów z alkoholem, ale rozumiem czym jest alkoholizm.
:ninja:

Nie zgodzę się jednak z podobieństwem APLX i NubiGo - są to absolutnie różne nosidła!!!!
a kto szukał podobieństwa między APLX a NubiGo?

Basik11
20-02-2009, 18:21
:D chodziło mi o to tylko, że długośc panela podobna w NubiGo i Alpax na plus bo dobre dla większych dzieci. I to prawda tak poza tym te nosidła są zupełnie różne. :D

Dagmara
20-02-2009, 18:30
:)
ja nie mam problemów z alkoholem, ale rozumiem czym jest alkoholizm.
:ninja:

:mrgreen:
Oj chodziło mnie o to, że z moim chestbeltem nic się nie dzieje takiego, może różne są, tak jak różne są np zaczepy do troczków - w jednym tasiemki, w innym klamerki???

Dagmara
20-02-2009, 18:33
:D chodziło mi o to tylko, że długośc panela podobna w NubiGo i Alpax na plus bo dobre dla większych dzieci. I to prawda tak poza tym te nosidła są zupełnie różne. :D

W NubiGo dłuższy. Poza tym ja nosząc w APLX bez problemu mojego 1,5 roczniaka dowiedziałam się niedawno, że to nosidło dla dzieci średnich - czyli dla mniejszych niż noszony przeze mnie syn :wink:

Ola
20-02-2009, 18:34
"gdyby wszyscy mieli to samo
nikt nikomu nie byłby potrzebny" jak napisał pewien Ksiądz Poeta.
:thumbs up:

z tym harmonijkowaniem się pasów to kwestia ich wypełnienia, ja postawiłam na eko-logiczną piankę lateksową , która nie jest sztywniacka jak bebechy manduckich szelek, coś za coś
ale kombinuję Pasjo jak Twoim marzeniom sprostać :roll: , za tydzień mam nadzieję uda Ci się przymierzyć i potestować nowe rozwiązanie, tylko niech mi moja pannica da mi trochę luzu

Ilonsa
20-02-2009, 19:05
:D chodziło mi o to tylko, że długośc panela podobna w NubiGo i Alpax na plus bo dobre dla większych dzieci. I to prawda tak poza tym te nosidła są zupełnie różne. :D

W NubiGo dłuższy. Poza tym ja nosząc w APLX bez problemu mojego 1,5 roczniaka dowiedziałam się niedawno, że to nosidło dla dzieci średnich - czyli dla mniejszych niż noszony przeze mnie syn :wink:

Dagmara ale Twój 1,5 roczniak jest z wagi piórkowej :wink:

aniakom
20-02-2009, 19:11
Ja w APLX noszę z powodzeniem 20-miesięczną Zo. I nic takiego nie dzieje mi się z pasami przy zapięciu na piersiach.
Ja stawiam na maksymalne ściągnięcie szelek, chest-belt służy mi tylko do tego, by mi się szelki z ramion nie zsuwały. Może w tym problem? :roll:

20-02-2009, 19:19
Ja w APLX noszę z powodzeniem 20-miesięczną Zo. I nic takiego nie dzieje mi się z pasami przy zapięciu na piersiach.
Ja stawiam na maksymalne ściągnięcie szelek, chest-belt służy mi tylko do tego, by mi się szelki z ramion nie zsuwały. Może w tym problem? :roll:
może.
ale z APLXsem zakolegowywać się już nie będę.

aniakom
20-02-2009, 19:43
Ależ ja nie namawiam :?
Ja swojego lubię i mi pasuje. I tyle.

Dagmara
20-02-2009, 19:55
:D chodziło mi o to tylko, że długośc panela podobna w NubiGo i Alpax na plus bo dobre dla większych dzieci. I to prawda tak poza tym te nosidła są zupełnie różne. :D

W NubiGo dłuższy. Poza tym ja nosząc w APLX bez problemu mojego 1,5 roczniaka dowiedziałam się niedawno, że to nosidło dla dzieci średnich - czyli dla mniejszych niż noszony przeze mnie syn :wink:

Dagmara ale Twój 1,5 roczniak jest z wagi piórkowej :wink:

Czy ja wiem ponad 11 kg, 25 centyl, więc bez przesady.

Ilonsa
20-02-2009, 20:01
:D chodziło mi o to tylko, że długośc panela podobna w NubiGo i Alpax na plus bo dobre dla większych dzieci. I to prawda tak poza tym te nosidła są zupełnie różne. :D

W NubiGo dłuższy. Poza tym ja nosząc w APLX bez problemu mojego 1,5 roczniaka dowiedziałam się niedawno, że to nosidło dla dzieci średnich - czyli dla mniejszych niż noszony przeze mnie syn :wink:

Dagmara ale Twój 1,5 roczniak jest z wagi piórkowej :wink:

Czy ja wiem ponad 11 kg, 25 centyl, więc bez przesady.

Ja mówię z perspektywy mojej Hani- 8 miesięcy 10,5 kg przekroczyła 97 centyl :fire: :lol:

Dagmara
20-02-2009, 20:04
:D chodziło mi o to tylko, że długośc panela podobna w NubiGo i Alpax na plus bo dobre dla większych dzieci. I to prawda tak poza tym te nosidła są zupełnie różne. :D

W NubiGo dłuższy. Poza tym ja nosząc w APLX bez problemu mojego 1,5 roczniaka dowiedziałam się niedawno, że to nosidło dla dzieci średnich - czyli dla mniejszych niż noszony przeze mnie syn :wink:

Dagmara ale Twój 1,5 roczniak jest z wagi piórkowej :wink:

Czy ja wiem ponad 11 kg, 25 centyl, więc bez przesady.

Ja mówię z perspektywy mojej Hani- 8 miesięcy 10,5 kg przekroczyła 97 centyl :fire: :lol:

Zacznie biegać to spadnie z 97 :)

Eyja
20-02-2009, 20:08
a niekoniecznie :-) mój Michał biega jakby miał motorek, wiecie gdzie.
i waży ponad 13 kg, a nie jest jeszcze półtoraroczniakiem :lol:

aneta.s
20-02-2009, 21:02
Odnosnie p.6...nie zgodze sie tutaj z Pasja.... Jak dla mnie Calyx ma bardzo piekna kolorystyke, super wykonanie, ile razy mam dziecko w moim lemongrass to ciesze sie, ze to nosidlo kupilam :D Jak dla mnie wygodne, piekne, miekkie, a co do zakladania, to juz mi bardzo szybko i sprawnie idzie... mysle, ze to kwestia wprawy :wink:


zgadzam się z Lindą jak dla mnie calyx jest piękny i wygodny!!! Mój ulubiony 8)) ...ale APLX też niczego sobie :wink:

grimma
20-02-2009, 21:23
ja nosilam tylko w Beco i nie mialam zarzutow.
ladne wygodne :P

marza
20-02-2009, 21:31
4. pas napiersiowy łączący pasy naramienne nie powinien mieć koszmarnych szlufek ściągających w harmonijkę rzeczone pasy naramienne, co sprawia, że a. jest niewygodnie, b. jest brzydko (tak jest w aplx, dlatego moje aplx poszły precz);

Mi robi się to samo w APLXie :roll:

april
20-02-2009, 21:35
Hmmm, ja miałam tylko ergo, któe urodą mnie nie powaliło, ale było dość wygodne. Mówię dość, bo kiedy zaczęłam nosić w kandze od Animamyalexa to dopiero jest mi wygodnie, Mani wygodnie, więc jesteśmy zadowolone.
Acha, i śliczne jest. :D

yerba
20-02-2009, 21:45
Nie ma niczego idealnego. a nosidła nie są jakimś wyjątkiem we wszechświecie.

Takie ergo np - traperskie IMO zbytnio
albo Calyx - kto wymyślił tę przegródkę na dziecko??
albo Manduca - tobołek i to urody wątpliwej

do tego w kwiatuszki i inne wzorki średnio urodziwe...

Najbardziej lubię ACM, ale mam wrażenie, że jednak moje dziecko wagi superhipersumo :wink: już jest na ACM za ciężkie.

No i te biusty pościskane - średnio jednak to wygląda.

Wolę chusty. Ale też nie znam idealnej.

20-02-2009, 21:46
Hmmm, ja miałam tylko ergo, któe urodą mnie nie powaliło, ale było dość wygodne. Mówię dość, bo kiedy zaczęłam nosić w kandze od Animamyalexa to dopiero jest mi wygodnie, Mani wygodnie, więc jesteśmy zadowolone.
Acha, i śliczne jest. :D
no widzisz.
no i z kangą bym chciała się zakoleżankować:)

lindgren
20-02-2009, 21:56
pasjo - zaprojektuj, opatentuj i zacznij sprzedawac :)
znam sie na czym innym, nie na projektowaniu nosideł.

"gdyby wszyscy mieli to samo
nikt nikomu nie byłby potrzebny" jak napisał pewien Ksiądz Poeta.

...

20-02-2009, 22:24
pasjo - zaprojektuj, opatentuj i zacznij sprzedawac :)
znam sie na czym innym, nie na projektowaniu nosideł.

"gdyby wszyscy mieli to samo
nikt nikomu nie byłby potrzebny" jak napisał pewien Ksiądz Poeta.

<gdyby tylko istniał emotikon pt."przemądrzała purystka", to by tu pasował>

powinno być "gdyby każdy miał to samo"

no czepiam się, czepiam, ale to w dobrej wierze 8))
a czepiaj się 8))
nie miałam czasu na sprawdzanie źródeł.
zresztą nie chodziło o dosłowną cytatę, a o sensę.

Elunia
25-02-2009, 00:15
Mi się wydaje, że z tym harmonijkowaniem się pasów w APLXie, to też chyba kwestia szerokości ramion noszącego.
Tzn. w przypadku bardzo wąskich ramion harmonijkuje się.
Zgadzałaby się ta teoria z Waszymi doświadczeniami?

25-02-2009, 00:17
Mi się wydaje, że z tym harmonijkowaniem się pasów w APLXie, to też chyba kwestia szerokości ramion noszącego.
Tzn. w przypadku bardzo wąskich ramion harmonijkuje się.
Zgadzałaby się ta teoria z Waszymi doświadczeniami?
ano zgadzałaby się. :roll:

polah
25-02-2009, 01:03
Mi się wydaje, że z tym harmonijkowaniem się pasów w APLXie, to też chyba kwestia szerokości ramion noszącego.
Tzn. w przypadku bardzo wąskich ramion harmonijkuje się.
Zgadzałaby się ta teoria z Waszymi doświadczeniami?
zgadzałaby się :evil:

Elunia
25-02-2009, 09:56
No widzicie, chudzielce :lol:
Nie mają te nosidła nam się na czym trzymać, to trzeba je pasami ściskać na maksa, żeby się nie zsuwały.
Na takie ramiona musiałoby być po prostu nosidło z wąską tą częścią na rodzica.

Elunia
25-02-2009, 12:42
Słuchajcie, przed chwilą wymyśliłam, co zrobić z tymi pasami! :D :jump:
Skrzyżowałam z tyłu pasy naramienne (przy opcji dziecka z przodu) i jest super, nawet wygodniej niż normalnie. Ten pasek łączący w ogóle w takiej sytuacji nie jest potrzebny, można go odpiąć. Tylko klamerki trzeba przepleść w drugą stronę, bo trochę wchodzą w ciało.

Nie wiem jeszcze jak się sprawdzi krzyżowanie pasów na piersi - tzn. czy będzie wygodne. Ale dziecko mi właśnie zasnęło w opcji nr 1, więc na razie nie mogę sprawdzić.

Czyli mam teraz nosidło chyba-idealne. APLX ze skrzyżowanymi pasami.

25-02-2009, 12:46
Nie wiem jeszcze jak się sprawdzi krzyżowanie pasów na piersi - tzn. czy będzie wygodne. Ale dziecko mi właśnie zasnęło w opcji nr 1, więc na razie nie mogę sprawdzić.

no i ta opcja mnie interesuje...

Elunia
25-02-2009, 12:58
Jak sprawdzę, to dam znać.

Dagmara
25-02-2009, 13:06
Mi się wydaje, że z tym harmonijkowaniem się pasów w APLXie, to też chyba kwestia szerokości ramion noszącego.
Tzn. w przypadku bardzo wąskich ramion harmonijkuje się.
Zgadzałaby się ta teoria z Waszymi doświadczeniami?


To ja będę wyjątkiem potwierdzającym regułę - nie harmonijkuje mnie się nic :roll:

Elunia
15-03-2009, 21:36
Wiem, strasznie długo sprawdzałam tę opcję z pasami na krzyż z przodu, ale nareszcie sprawdziłam.
Wynik negatywny. To znaczy zgniatają się piersi.
Ale jak zakładam dziecko na plecy, to w sumie ten pasek sciągający nie jest konieczny.
Czyli korzystam z takich opcji:
dziecko na plecach bez ściągania (wtedy mi się nic nie zsuwa)
dziecko z przodu - pasy na krzyż na plecach i też bez ściągania

Tak więc paski ściągające wylądowały gdzieś na dnie torby.

jul
15-11-2009, 17:32
Tak więc paski ściągające wylądowały gdzieś na dnie torby.
a ja przyczepiłam ten pasek do rączki wózka - świetnie się sprawdza przy bujaniu-usypianiu :-)

hanti
15-11-2009, 18:16
a my się cały czas z calyxem lubimy, żadne nosiło nie było z nami tak długo jak to :D

Dagmara
15-11-2009, 18:50
Mój mąż twierdzi (ja się nie ustosunkuję bo nie nosze obecnie, ale wierzę mu na słowo), że nosidłem idealnym jest Tulikowa hybryda :)

dzinx
15-11-2009, 23:14
my się aktualnie kochamy (od sierpnia) w czarno-turkusowym 7panel.
czasem zdradzamy je z czarna manduca.
:)

wrapsodia
15-11-2009, 23:21
Mój mąż twierdzi (ja się nie ustosunkuję bo nie nosze obecnie, ale wierzę mu na słowo), że nosidłem idealnym jest Tulikowa hybryda :)

Dla Tulikowego ergo sprzedałabym chyba manduce... :)

yena
18-11-2009, 16:52
a my się cały czas z calyxem lubimy, żadne nosiło nie było z nami tak długo jak to :D

i u nas zagościł na dobre. ostatnio T wysiedziała w nim 2 godziny, a to całkiem sporo jak na ruchliwą 2-latkę ;-) nie wyobrażam sobie bez calyxa tegorocznych wakacji.
ale na mnie new standard jest za duży, więc tylko mąż w nim nosi.:frown
a przydałoby mi się jakieś nosidło, dobrze otulające dziecko, w obliczu nadchodzącej zimy. tylko bardzo trudno znaleźć coś, co by wygodą dorównywało calyxowi właśnie...

jamamajka
15-12-2009, 08:47
A mnie już Manduca denerwuje. Na początku nie mogłam się z nią dogadać, potem byłam zachwycona (no, może poza designem... :roll:), a teraz zaczynają mi pewne rzeczy strasznie w niej przeszkadzać:
- kapturek, który po zwinięciu do środka włazi dziecku w kark
- pasy naramienne, które po skrzyżowaniu na plecach tworzą obrzydliwy garb (no to to już mnie doprowadza do szału), a w wersji "plecakowej", czyli kiedy tych pasów nie krzyżuję, jest mi po prostu niewygodnie!
- rzeczone pasy, gdy są skrzyżowane z tyłu, podjeżdżają mi skubane pod sam kark i gniotą przeokrutnie. W chuście tego problemu nie ma, krzyż idzie mi zawsze między łopatkami (no, chyba że spartolę wiązanie ale to już inna historia :whistle:)

APLX jest z kolei taki "bidny", za mało ma jak dla mnie możliwości regulacji i nie podoba mi się, że trzeba paski ściągać do tyłu, gdy dziecia mam z przodu (ja jakaś mało wygimnastykowana jestem :p) Za to panel ma cudny! :rolleyes: Tylko że za wysoki i Majonez mi się w nim topi...

No i chyba sprzedam Mandukę. Tylko... co w zamian? NubiGO? Tam też te pasy skrzyżowane robią garba?
A może chustoMT? W nim z kolei podoba mi się, że tak dużo jest materiału na plecach, dzięki czemu ciężar się lepiej rozkłada.

Poradźcie mi coś, dziewczyny. :)